به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
یادگیری زبان فرانسه

چگونه زبان فرانسوی را در کمترین زمان و به آسانی یاد بگیریم

تمامی نکاتی که شما برای یادگیری سریع و آسان زبان فرانسوی نیاز دارید

آیا دوست دارید که زبان فرانسوی را روان صحبت کنی؟ آیا حاضری که زبان Moliere مولیر رو یاد بگیری؟ مطمئنم که آماده هستی!  اما ممکن است که ندانی چگونه این کار را انجام دهی … نگرانی نداره! در این مقاله قصد دارم چند ترفند را به شما یاد بدهم و توضیح می دهم که چگونه گام به گام فرانسوی را یاد بگیرید.

برای یادگیری زبان دوم دو احتمال اصلی وجود دارد:

  • مطالعه خود آموز و کمک گرفتن از معلم خصوصی زبان فرانسوی (در صورت وجود)
  • رفتن به کشوری که آن زبان تکلم می شود و ترجیحا شرکت در دوره های زبان یک آموزشگاه معتبر

البته که می تونی دو تا را هم انجام بدی! برای مثال می توانی یک یا دو هفته دوره آموزش زبان فرانسوی را به دوره خودآموزیتان اضافه کنید. در هر دو مورد برای برای یادگیری موثر زبان فرانسوی عادت هایی خوبی وجود دارد که نیاز دارید آن ها را فرا بگیرید.

عادت هایی که باید در خود بوجود بیاورید:

با انضباط باشید. منظم بودن به احتمال زیاد مهم ترین عادت است. زمان خیلی زیادی می طلبد که فرد با انضباطی باشید. با این حال اگر می خواهید پیشرفت کنید  چاره ی دیگری ندارید. احتمالا انگیزه زیادی برای یادگیری زبان فرانسوی دارید، ولی مثل تصمیم گیری برای شروع ورزش می تواند یک احساس گذرا باشد. بعد از چند هفته آموزش مداوم ممکن است احساس ناامیدی کنید. زمانی که این اتفاق می افتد با انضباط بودن به شما قدرت ادامه راه را می دهد! شما تنها سختی می کشید و احساس ناخوش آیندی را تجربه می کنید.

به خودتان بگویید: «من هر روز به اندازه ۳۰ دقیقه زبان فرانسوی کار می کنم.» این عادت جدید در سایر بخش های زندگیتان نیز دست شما را می گیرد. نظریه های علمی حاکی از آن است که ذهن انسان برای فراگرفتن یک عادت به ۲۱ روز نیاز دارد. روزهایی اولیه خیلی سخت خواهد بود، ولی بعد از گذشت ۳ هفته حالت عادت اصلی  به خود می گیرد.

هدف خود را شفاف مشخص کنید، هدف گذاری را گام به گام انجام دهید. برای مثال: «من ۴ ماه زمان نیاز دارم که به سطح ۲A در زبان فرانسوی برسم.»

یکدست عمل کنید، وقتی که شما هر روز به طور مداوم ۳۰ دقیقه مطالعه کنید خیلی بهتر از آن است که در هفته ۴ ساعت مطالعه کنید که تنها در یک روز انجام شده است. مغز انسان این گونه است که درست کار می کند! البته شما با انضباطی که دارید منظم تر خواهید شد.

خلاصه کلام این چیزها را در ذهن داشته باشید: نظم، سازماندهی، خود انضباطی. الان شما اهمیت قوانین را درک کرده اید. بیایید یادگیری زبان فرانسوی را شروع کنیم. در این جا من به شما گام به گام توضیح می دهم که چگونه عمل کنید.

گام اول: اصول را یاد بگیرید. (سطح A1-A۲)

 همانطوری که قبلا هم اشاره کردم شما ۲ احتمال برای یادگیری سریع و آسان زبان فرانسوی دارید. شما زبان فرانسوی را در مدرسه و کشور فرانسه آموزش می بینید یا اینکه این زبان را خودتان یاد می گیرید. به صورت واضح مشخص است که گزینه اول خیلی کارآمد است و خیلی هم هزینه بر و گران است. اگر از پس آن برمی آیید یک لحظه هم غفلت نکنید.

گزینه دوم شرکت در دوره های آموزش زبان فرانسوی است. (یک تا دو هفته) همچنین شرکت در تور فرانسه نیز یک روش ایدال برای به کار بستن و تمرین این زبان است. (این کار انگیزه شما را بیشتر هم می کند.)

این بحث را  در آخر مقاله بسط می دهم؛ ابتدا بیایید درباره سازماندهی نحوه یادگیری زبان شما صحبت کنیم. در اینجا پیشنهاد های خود را می گویم.

الفبای زبان فرانسوی را یاد بگیرید: این اولین چیزی است که شما باید انجام می دهید. تلفظ هر حرف را با صای بلند انجام دهید. چند بار تکرار کنید.

حداقل ۳۰ دقیقه در هر روز مطالعه کنید. روشی پیدا کنید که تنها بر گرامر فرانسوی تمرکز نکرده باشد. بهتر است که در ابتدا جملات کامل را یاد بگیرید. با این کار شما لغت ها را حفظ می کنید و در می توانید در مورد موضوعات ساده صحبت کنید. من متد Assimil  را به شما پیشنهاد می کنم. به خودتان تدریس کنید و کتاب ها و مواد آموزشی آنلاین را پیگیری کنید.

لغت های رایج و روزمره را یاد بگیرید.

هر روز سعی کنید به زبان فرانسوی گوش دهید. منابع بسیار زیادی در اینترنت در دسترس است: آهنگ ها، کانال های تلویزیونی، کتاب های صوتی و … همه ی آن ها را امتحان کنید. کم کم گوش های شما به آن عادت می کند.

یادگیری اصول اولیه چند ماه زمان می برد؛ اگر به حرف هایم گوش دهید خیلی سریع نتیجه می گیرید.

یادگیری زبان فرانسوی

گام دوم: توانمند سازی (سطح B1-B۲)

شما باید به خودتان افتخار کنید! چند ماه است که زبان فرانسوی را کار کرده اید و الان قادر به مکالمه درباره موضوع های مورد علاقه خود هستید. برای برهه زمانی جدید این کارها را انجام دهید:

  • زمان آن رسیده که گرامر مطالعه کنید. شما تا الان لغات زیادی را یاد گرفته اید ولی الان باید با منطق زبان فرانسوی آشنا شوید. روشی پیدا کنید که به گرامر، دیکشنری واژه ها و صرف واژه ها توجه بیشتری کند.
  • گوش دادن به زبان فرانسوی را ادامه دهید. سایتی مثل “Lyrics Training” را برای این کار انتخاب کنید. شما باید لیریک آهنگ های فرانسوی را مطالعه و آن ها را تمام کنید. این یک روش سرگرم کننده برای تقویت مهارت درک مطلب در زبان فرانسوی است.
  • سعی کنید از یکی از آموزشگاه های معتبر زبان یک معلم خصوصی زبان فرانسوی برای خود انتخاب کنید. این کار شما را با انگیزه نگه می دارد. (هفته ای یک تا دو جلسه کفایت می کند.)
  • فیلم ها و سریال های زبان فرانسوی را با زیرنویس تماشا کنید.

گام سوم: یادگیری حرفه ای (سطح C1-C۲)

تبریک می گویم، الان فرانسوی شما خیلی خوب می شود. بیایید آموزش را در سطح پیشرفته ای ادامه دهیم. الان کارهای خیلی زیادی را می توانیم انجام دهیم.

کتاب، نشریات و وب سایت ها را مطالعه کنید… شما لغت های بسیار زیادی را یاد می گیرید. در واج شناسی استاد می شوید. هرگز لغت ها را ترجمه نکنید. تنها آن هایی که مانع درک مطلب شما می شود. موضوعاتی را مطالعه کنید که به آن علاقه دارید.

تلویزیون، فیلم ها و سریال  های فرانسوی را تماشا کنید. پیدا کردن محتوا به روش آنلاین خیلی ساده است. برای مثال “Netflix” به چند زبان در دسترس است.

اگر برایتان مقدور است کلاس های خصوصی زبان فرانسوی را ادامه دهید. ( از طریق Skype یا معلم خصوصی )

به فرانسه سفر کنید. زمان آن رسیده است که آموخته های خود را به کار گیرید. شما واقعا این کار را باید انجام دهید و مستحق آن هستید.

یادگیری زبان فرانسوی

نتیجه گیری

خیلی دوست دارم که تاکید کنم، امروز بهترین روش یادگیری زبان سفر به کشور آن زبان است. طوری که شما به صورت کامل در آن زبان غوطه ور شوید. با این کار خیلی سریع یاد می گیرید و تجربه شناخت یک فرهنگ جدید را خواهید داشت. اگر از پس انجام این کار بر بیایید، حتی می توانید مدارس خوب برای یادگیری زبان را تشخیص دهید. برای یادگیری سریع یک مدرسه دولتی فرانسوی را انتخاب کنید. مدرسه ای که مجوزی از دولت فرانسه  داشته باشد. من مدرسه Normandy در Rouen را خیلی توصیه می کنم چرا که موارد روبه رو را ارئه می دهد: دوره های با کیفیت زبان فرانسوی، فضا و محیط  گرم و دوستانه؛ سفر به پاریس خیلی راحت است و Rouen خود نیز شهر زیبایی است.

اگر نمی توانید از هزینه ی این کار بر بیایید در کشور خودتان به کمک یک موسسه معتبر آموزش زبان فرانسوی، معلم خصوصی خود را پیدا کنید.

فراموش نکنید که الان شما تمام چیزهایی که نیاز دارید را بلدید؛ موفق باشید.

منبع

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 4 =

تماس با کارشناس