به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
آموزش خصوصی مکالمه زبان فرانسه

روش های آموزش مکالمه زبان فرانسه

قطعا خیلی از شما عزیزان که علاقه مند به یادگیری و تسلط بر مکالمه زبان فرانسه هستید تاکنون بارها به این مسئله فکر کرده اید که چگونه می توان کلمات و اصطلاحات محاوره ای به زبان فرانسه را چنان طبیعی و با اعتماد به نفس به کار ببرم که بتوانم خیلی راحت منظور خود را به شخص مورد نظر منتقل کنم؟

چرا مکالمه زبان فرانسوی سخت است؟

می دانید که فرانسه مرکز مد دنیاست و سالانه عده ی زیادی به این کشور سفر می کنند. از طرفی فرانسه پایتخت فرهنگ و هنر دنیا نیز شناخته می شود. ارتباط موثر و خوب با سایر کشور ها و مواردی که بیان شد باعث شده است که زبان فرانسوی به نسبت سایر زبان ها تغییرات سریع تری داشته باشد و کلمه ها و ساختار های جدید زیادی در این زبان بوجود بیایند. این تغییرات در مکالمات روزمره مردم مشاهده می شود، بخاطر همین کسانی که مکالمه کاربردی رای اد نگیرند به مشکل می خورند.

یادگیری زبان فرانسه

زبان فرانسوی دارای تلفظ هایی است که درست ادا کردن آن ها برای زبان آموزان کمی سخت است. اگر کمی با الفبای انگلیسی آشنایی داشته باشید نیز یادگیری نوشتار زبان فرانسوی برای شما گیج کننده خواهد بود، چون اکثر حروف الفبای فرانسوی مشابه الفبای انگلیسی است، اما به شیوه ی بسیار متفاوتی خوانده می شوند.

چه چیزهایی می تواند شما را در مکالمه زبان فرانسوی موفق کند؟

۱- معلم خوب و قوی در مکالمه به زبان فرانسه

تاثیر گذارترین عامل در یادگیری زبان، معلم است. معلم روی فرآیند یادگیری تاثیر گذار است و دانش آموز همان چیزی را یاد می گیرد که معلم بداند. انتخاب معلم مناسب که مهارت بالایی در مکالمه زبان فرانسوی داشته باشد بسیار مهم است.

آموزش مکالمه - معلم با مهارت مکالمه قوی

ویژگی های یک معلم خوب چیست؟

معلم خوب باید به روز باشد، یعنی بداند که چه روش ها و متد هایی برای تدریس بهتر است و در کلاس از آن ها استفاده کند. استفاد از تکنولوژی در کلاس می تواند یکی از ویژگی هایی باشد که باید در آن دقت کرد.

استاندارد صحبت کند. هر زبانی استاندارد هایی دارد و کسانی که در حال یادگیری زبانی هستند بهتر است همان استاندارد ها مانند لهجه های استاندارد را رعایت کنند. با کمی جستجو می توانید متوجه شوید که چه نوع از مکالمه به زبان فرانسه مورد قبول فرانسوی هاست، پس دقت کنید که معلم نیز همین ویژگی را داشته باشد.

تدریس کاربردی، منظور از دانش کاربردی این است که شما بتوانید آن را بکار ببرید. معلمانی که به شیوه های قدیمی تدریس می کنند همیشه خودشان در کلاس فعال هستند و به زبان آموزان اجازه ی فعالیت های بیشتر را نمی دهند. اما اکنون معلم ها بیشتر نقش کمک یار آموزشی را دارند و راهنمای دانش آموز در فرآیند یادگیری را دارند. پس معلم باید دانش آموز را در کلاس فعال نگه دارد.

۲- کتاب های مناسب و منابع آموزشی

پس از معلم مورد دوم کتاب ها و منابعی هستند که در کلاس مورد استفاده قرار می گیرند. کتاب هایی هستند که مورد تایید انجمن های معتبر جهانی برای یادگیری مکالمه زبان فرانسه هستند. پس دقت کنید که در کلاس نیز از این کتاب ها استفاده شود. هدف گذاری های دقیقی که در کتاب های معتبر برای رسیدن به سطوح خاصی از زبان قرار دارند می توانند موفقیت شما را در مکالمه زبان فرانسوی تضمین کنند.

روش آموزش زبان فرانسوی و منابعی که برای آن استفاد می شود تقریبا ۲۰۰ سال است که هیچ تغییری نکرده است. پس شکی هم نیست که زبان فرانسوی که ممکن است شما  در حال یادگیری باشید متعلق به همان سال ها باشد. چاره کار چیست؟

چاره کار این است که معلم از منابع آموزشی که به مردم فرانسوی و شیوه ی صحبت کردن آن ها نزدیک باشد استفاده کند. پس شما باید تا جایی که می توانید از اصطلاحاتی که توسط مردم فرانسه استفاده می شود یاد بگیرید. در مرحله ی بعد توانایی استفاده از این اصطاحات پرکاربرد در مکالمه است که یک معلم خوب می تواند به شما کمک کند این کار را انجام دهید.

اگر به کلاس نروم چطور؟

اگر می خواهید مکالمه زبان فرانسوی را بصورت خودآموز پیش ببرید و در هیچ کلاسی شرکت نکنید باید به چند مورد دقت داشته باشید. البته بهتر است که به کلاس بروید. بیشتر کسانی که بصورت خود آموز شروع به یادگیری می کنند نمی خواهند هزینه ای در یادگیری زبان کنند. خوب اکثر کتاب ها و سایت هایی که در اینترنت موجود هستند رایگان نیستند و تنها مواردی رایگان هستند که چندان به شما در یادگیری مکالمه زبان فرانسوی کمک نمی کنند.

اگر نمی خواهید اصلا به کلاس بروید:

  • حتما با یک نفر که توانایی مکاله زبان فرانسه را داشته باشد در ارتباط باشید؛
  • مواظب باشید انگیزه ی خود را از دست ندهید؛
  • حتما برنامه ی مرتبی برای مطالعه داشته باشید؛
  • هر منبعی که رایگان بود را نخوانید، قبل از وقت گذاشتن ببینید که منبعی که انتخاب کرده اید مناسب است یا خیر.

سعی کنید همه ی این موارد را رعایت کنید. البته بهتر است که در کلاس ها شرکت کنید، کسانی که توانسته اند از طریق خودآموزی به زبانی مسلط شوند زیاد نیستند. شما در کلاس ها برنامه دارید و اگر در کلاس های عمومی شرکت می کنید می توانید همراه سایر زبان آموزان مکالمه زبان فرانسوی داشته باشید. اگر در کلاس های خصوصی آموزش زبان فرانسه شرکت می کنید نیز تمام توجه معلم به شماست و خودتان نیز بیشترین انگیزه را برای یادگیری این زبان دارید.

آموزش خصوصی مکالمه زبان فرانسوی

سخن پایانی

بهترین راه برای یادگیری و تسلط بر مکالمه زبان فرانسه شرکت در کلاس های خصوصی و تدریس خصوصی زبان فرانسه می باشد. زیرا در کلاس های عمومی به دلیل وجود محدودیت های زیاد امکان تمرین زیاد و کاربردی وجود ندارد.

موسسه زبان آموزان پیشرو بهترین مرکز تدریس خصوصی زبان، آماده ارائه خدمت در زمینه آموزش مکالمه زبان فرانسه می باشد. ۳۵ جلسه مکالمه تضمینی زبان فرانسه فقط خصوصی در موسسه، محل کار و یا منزل و محل مورد نظر شما و همچنین کلاس های آنلاین. ما آماده ایم تا اساتید مجرب و با سابقه خود را بنا به درخواست شما به منزل یا محل کار شما در سراسر تهران بزرگ اعزام نماییم. همچنین شما می توانید کلاس های خود را در موسسه نیز برگزار کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =

تماس با کارشناس