به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
نرخ تدریس زبان در آموزشگاه

نرخ تدریس زبان در آموزشگاه و عوامل مؤثر بر آن

امروزه با توجه به گسترش و تعدد آموزشگاه های زبان و همچنین اهمیت آموختن زبان های خارجه نزد خانواده ها، یکی از موضوعات مهم که پیرامون این مسئله پیش می آید، عوامل مؤثر بر نرخ تدریس زبان در آموزشگاه است. با توجه به شرایط موجود شاید بتوان گفت که مهمترین مسئله نزد خیلی از زبان آموزان و خانواده هایشان، مسئله مالی و هزینه آموزشگاه های زبان است. پس باید بدانیم که عوامل متعددی می تواند بر نرخ تدریس زبان در آموزشگاه مؤثر باشد که آشنایی و اطلاع از آنها می تواند شما را با انتخاب درست آموزشگاه مد نظر رو به رو کند.

نرخ تدریس زبان در آموزشگاه

آموزشگاه های زبان در سراسر کشور از جهات مختلف تفاوت های بسیاری با هم دارند. یکی از این تفاوت ها، هزینه کلاس ها است. که ممکن است در مواردی بسیار تفاوت در هزینه فاحش باشد. حال سوالی که ممکن است برای هر کس پیش بیاید این است که دلایل این اختلاف در هزینه و قیمت آموزشگاه های زبان چیست؟ در ادامه مقاله به عوامل و دلایل مختلفی که می توانند بر نرخ تدریس زبان در آموزشگاه مؤثر باشد، می پردازیم

موقعیت جغرافیایی و مکان آموزشگاه

بی تردید یکی از مهم ترین دلایل و عوامل مؤثر بر نرخ تدریس زبان در آموزشگاه، موقعیت مکانی و جغرافیایی آموزشگاه های زبان است. به عنوان مثال نرخ آموزشگاه هایی که در منطقه های بالای شهر قرار دارند نسبت به آموزشگاه های پایین شهر بیشتر است. همچنین در شهر های بزرگتر نرخ تدریس زبان در آموزشگاه بیشتر است. پس اگر سری به آموزشگاه های زبان در مناطق مختلف شهرتان زده باشید با این اختلاف در هزینه آموزشگاه ها به دلیل موقعیت مکانی آنها رو به رو می شوید.

کلاس های خصوص و عمومی

کلاس های خصوص و عمومی

برخی از آموزشگاه های زبان که تعدادشان کم هم نیست کلاس های خصوصی برگزار می کنند. موضوعی که در این بین مشخص است هزینه و نرخ بیشتر تدریس زبان در این آموزشگاه ها است. اما در مقابل آموزشگاه هایی که کلاس های عمومی برگزار می کنند هزینه کمتری از زبان آموزان دریافت می کنند.

منابع مورد استفاده آموزشگاه و شیوه تدریس زبان

یکی از عواملی که می تواند بر نرخ تدریس زبان در آموزشگاه مؤثر باشد، شیوه و سبک تدریس و همچنین منابع مورد استفاده برای آموزش زبان است. قطعا آموزشگاه هایی که از شیوه های نوین و مفید برای تدریس زبان در آموزشگاه بهره می جویند هزینه بیشتری از زبان آموزان دریافت می کنند. همچنین این موضوع هم می تواند بسیار مهم باشد که آموزشگاه زبان از چه نوع منابعی برای آموزش زبان استفاده می کنند. کتاب های آموزشی و فیلم های آموزشی بهتر و خاص می تواند بر نرخ تدریس زبان در آموزشگاه تاثیر مستقیم داشته باشد.

سن زبان آموزان

باید به این نکته نیز توجه کنیم که نرخ تدریس زبان در آموزشگاه بسته به شرایط سنی زبان آموزان متفاوت است.

میزان سطح آموزش زبان آموز

آن دسته از زبان آموزانی که مبتدی هستند و اول راه از منابع و مدرسان متفاوتی نسبت به آنها که سطحشان بالاتر است بهره می برند. زبان آموزان هر چه که سطحشان بالاتر برود طبیعتا باید هزینه بیشتری بپردازند چرا که ممکن است از منابع بیشتری بهره ببرند و هم اساتیدشان با تجربه تر و بهتر باشند.

اعتبار آموزشگاه های زبان

یکی دیگر از عوامل مؤثر بر نرخ تدریس زبان در آموزشگاه، بحث اعتبار آموزشگاه است. این مسئله بسیار مهم است که اسم و برند آموزشگاه زبان در چه وضعیتی باشد. خیلی از آموزشگاه ها به دلایل مختلف برند و اسم معتبری برای خود دست و پا کرده اند و همین خود باعث جذب زبان آموزان از مکان های مختلف شهر می شود. پس هرچه اسم و برند یک آموزشگاه زبان معتبرتر و بهتر باشد هزینه و نرخ آن نیز به مراتب بیشتر می شود. البته که آموزشگاه هایی که معتبرتر هستند قطعا از مدرسان و امکانات بهتر و به روزتری برخوردارند.

تاثیر مدرسان و استادان

نباید از این نکته غافل شویم که اساتید یا مدرسان آموزشگاه های زبان و میزان دانش آنها تاثیر مستقیم بر نرخ تدریس زبان در آموزشگاه دارد. میزان اطلاعات استاد، شیوه تدریس، داشتن تجربه و سابقه خوب، استفاده روش های آموزشی مناسب و به روز و… همگی می تواند در نرخ تدریس زبان در آموزشگاه مؤثر باشد.

تعداد جلسات یک دوره

تعیین نرخ تدریس زبان در آموزشگاه تا حدود زیادی به این عامل بستگی دارد. نوع دوره های آموزشی و تعداد جلساتی که زبان آموز می بایست سر کلاس حضور یابد، تعیین کننده هزینه آن دوره یا ترم است.

این عوامل و دلایل که برشمردیم هر یک می توانند به نوبه خود در تعیین نرخ تدریس زبان در آموزشگاه مؤثر باشد. البته که همه اینها به یک اندازه تاثیر ندارند و میزان اثر بخشی آنها متفاوت است. به عنوان مثال تاثیر موقعیت مکانی و جغرافیایی آموزشگاه در تعیین هزینه و نرخ بیشتر از عامل سن زبان آموز می باشد.

چگونه یک آموزشگاه زبان مناسب پیدا کنیم؟

چگونه یک آموزشگاه زبان مناسب پیدا کنیم؟

همانطور که گفتیم قطعا یکی از معیارهای مهم نزد زبان آموزان و خانواده هایشان در انتخاب یک آموزشگاه مناسب مسئله مالی و هزینه ای است که باید بکنند. اما این سوال پیش می آید که آیا تنها ملاک باید همین میزان هزینه باشد؟ پاسخ ساده است قطعا نه. علیرغم اینکه ممکن است هزینه برخی آموزشگاه ها برای برخی افراد سرسام آور باشد، اما اگر می خواهید نتیجه مطلوبی از رفتن به آموزشگاه زبان بگیرید قطعا باید عوامل دیگری غیر از هزینه را هم در نظر بگیرید. عواملی که در نظر گرفتن هر کدام از آنها می تواند شما را در انتخاب هر چه بهتر آموزشگاه مد نظرتان یاری کند. موضوعی هم وجود دارد که گفتنش خالی از لطف نیست و آن اینکه اگر می خواهید با نرخ مناسب تری در رابطه با آموزشگاه های زبان رو به رو شوید، بهتر است از اول دوره ها و ترم ها ثبت نام و شروع کنید.

پس همانطور که اشاره شد شما باید برای انتخاب یک آموزشگاه مناسب و خوب علاوه بر عامل مهم هزینه، به سابقه و اسم آموزشگاه، شرایط دانش و سابقه اساتید، منابع مورد استفاده آموزشگاه، سطح آموزشی آموزشگاه و موقعیت مکانی آن توجه کنید و در کنار هم قرار دادن همه اینها بهترین انتخاب را داشته باشید.

در آخر اینکه موسسه زبان آموزان پیشرو بعنوان یکی از بهترین و قویترین مراکز تدریس خصوصی زبان در تهران آماده پذیرش شما عزیزان علاقه مند به یادگیری زبان های خارجه می باشد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + هجده =

تماس با کارشناس