به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
یادگیری زبان فرانسه

راهنمای موثر و کارآمد برای یادگیری زبان فرانسه در ۶ ماه

۶ ماه دیگر ممکن است کجا باشید؟

در یک دوره ۶ ماهه ممکن است اتفاقات مختلفی برای شما رخ دهد. مثلا می توانید شغل خود را تغییر دهید، منزل خود را تغییر دهید و حتی در زندگی خود به عشق تان برسید. و از همه جالب تر می توانید در طول این دوره ۶ ماه به طور جدی زبان فرانسوی را یاد بگیرید.

یادگیری زبان فرانسه در طول یک دوره ۶ ماهه کار آسانی نیست، اما اگر برای رسیدن به هدف خود (یادگیری زبان فرانسه) انگیزه داشته باشید و به سختی و با قاطعیت در این راه تلاش کنید؛ امکان یادگیری زبان فرانسه در یک دوره ۶ ماهه برای شما ممکن خواهد شد. در این پست از موسسه زبان آموزان پیشرو به شما نشان می دهیم که چطور می توانید با ذهنیت مناسب در یادگیری سریع زبان فرانسه موفق شوید و همچنین یک برنامه مطالعه استراتژیک و کارآمد را به شما نشان می دهیم تا با استفاده از آن بتوانید در یک دوره ۶ ماهه زبان فرانسه را یاد بگیرید.

همراه ما باشید و بدون توجه به مکانی که در طول این ۶ ماه در آنجا هستید با استفاده از مهارت های شگفت انگیز، زبان فرانسه را یاد بگیرید.

چگونه می توانید در ۶ ماه زبان فرانسه را یاد بگیرید

برای یادگیری زبان فرانسه در یک دوره کوتاه مدت به استراتژی نیاز دارید. خواندن یک کتاب به تنهایی و با روشی ساده شما را به این هدف نمی رساند. در این مطلب با معرفی چند مرحله مهم برای آماده سازی یادگیری موفقیت آمیز زبان فرانسه در شش ماه، به شما کمک می کنیم:

هدف خود را از یادگیری زبان فرانسه تعیین کنید

قبل از این که یادگیری زبان فرانسه را شروع کنید، لازم است که هدف خود را از این که چرا می خواهید در ۶ ماه زبان فرانسه را یاد بگیرید؛ تعیین کنید. مشخص کردن هدف به شما کمک می کند که در طول دوره ۶ ماهه یادگیری زبان فرانسه، برنامه شما بر روی چه مواردی بیشتر متمرکز شود. مثلا هدف یادگیری شما از زبان فرانسه ممکن است برای سفر کردن، تجارت و کار در فرانسه، تحصیل، زندگی و … باشد، بدون شک در هر کدام از این هدف ها باید موارد خاصی را یاد بگیرید.

اطراف خود را با هر چیزی که به فرانسه مربوط می شود محاصره کنید

برای یادگیری زبان فرانسه در یک دوره ۶ ماهه باید از هر دقیقه خود به خوبی استفاده کنید. بنابراین محیطی جذاب برای خود ایجاد کنید که بتوانید در آن مانند یک فرانسوی بخورید، نفس بکشید و زندگی کنید. در هر حالت و در هر جایی که هستید با فرانسه همراه باشید. مثلا اگر در باشگاه یا در ترافیک هستید به پادکست های فرانسوی گوش کنید. حتی در زمان های مرده خود فیلم ها و سریال های فرانسوی را تماشا کنید، این به این معنی است که از هر زمانی برای یادگیری استفاده کنید. یکی از بهترین روش ها برای ایجاد محیطی که شما را با زبان فرانسه درگیر کند، این است که با افرادی که زبان مادری آنها فرانسه است، صحبت کنید.

ذهن خود را باز کنید (منظور دغدغه ذهنی نداشته باشید)

هنگامی که در حال یادگیری یک زبان جدید هستید و به خصوص زمانی که در حال یادگیری سریع آن زبان هستید، میزان کمال گرایی و شایستگی خود را برای رسیدن به آن بررسی کنید. به دلیل این که در یادگیری سریع نمی توانید از خیلی روش های یادگیری آرام استفاده کنید، سعی کنید که در این مدت کوتاه برای یادگیری زبان؛ ماجرا جو، کنجکاو و بی نظیر باشید و هر سوالی که برایتان پیش می آید را بپرسید.

یادگیری زبان فرانسه

۶ استراتژی مطالعه کار آمد برای یادگیری زبان فرانسه در ۶ ماه

۱- تمرکز بر روی واژگان اصلی فرانسوی

برای ساخت واژگان فرانسوی بهتر است که ابتدا بر روی یادگیری واژه هایی که اغلب در زبان فرانسه مورد استفاده قرار می گیرند تمرکز کنید. اما چگونه  می توانید این کلمات را پیدا کنید؟ خوشبختانه منابع زیادی در این زمینه وجود دارد که به شما کمک می کند:

بررسی لیست ۲۰۰۰ کلمه رایج فرانسوی

کتاب ۵۰۱ افعال فرانسوی (۵۰۱ French Verbs)

۲- به محتوای واقعی فرانسه گوش کنید

نصفی از زمان شما در یادگیری یک زبان خارجی، برای تسلط و فهمیدن لهجه صرف می شود. اگر به طور کامل به گرامر تسلط داشته باشید اما نتوانید به درستی کلمات را تلفظ کنید، تسلط شما بر قواعد گرامری هیچ اهمیتی ندارد

استفاده از محتوای واقعی فرانسوی یک روش بسیار عالی برای آشنایی با ریتم و لهجه مادری زبان فرانسه می باشد. استفاده از این روش علاوه بر این که تمرکز ذهنی شما را افزایش می دهد، به شما کمک می کند که تلفظ و لهجه فرانسوی را به خوبی یاد بگیرید. بهترین گزینه در این زمینه تماشای فیلم های واقعی فرانسه، گوش دادن به اخبار فرانسوی، گفت و گو های فرانسوی و کلیپ های مختلف می باشد.

سایت FluentU یک گزینه مناسب برای دیدن ویدئوهای واقعی، کلیپ، موسیقی و … می باشد. در این سایت می توانید ابزارهای یادگیری دیگری مانند لیست کلمات، فلش کارت ها، عبارت های متقابل و … را پیدا کنید

۳- گوش دادن و خواندن مطالب مهم

در طول دوره شش ماهه که به خواندن و گوش دادن به محتوای واقعی فرانسوی مشغول هستید، در ابتدا به جای یادگیری معنی واژگان به یادگیری معنای کلمات کلیدی بپردازید، این روش بسیار درست است. هنگامی که مشغول خواندن یک متن فرانسوی هستید ممکن است به کلمه ای برخورد کنید که معنای آن را ندانید و به فرهنگ لغت دسترسی نداشته باشید، در این صورت به خواندن خود ادامه بدهید چون شما مفهوم آن چه را که می خوانید به خوبی متوجه می شوید. در این مواقع از کلمات هسته ای یا اصلی برای فهمیدن مفهوم متن استفاده کنید. البته هنگامی که متوجه مفهموم و معنی جملات نمی شوید، می توانید از فرهنگ لغات برای جستجو معنی کلمات نا آشنا استفاده کنید. این روش علاوه بر تسریع یادگیری شما باعث می شود که کلمات جدیدی را یاد بگیرید.

۴- استفاده از دستگاه های Mnemonic

هنگامی که در حال یادگیری زبان فرانسه هستید، نیاز شما این است هر آن چه را که یاد گرفته اید ذخیره کنید. یک روش مناسب برای کمک به حافظه و تقویت هوش و حافظه استفاده از دستگاه های Mnemonic یا همان یادیارها می باشد. دستگاه های مختلفی در این زمینه برای کمک به حافظه وجود دارد، از این دستگاه ها علاوه بر یادگیری زبان می توانید در زمینه کار یا تحصیلات خود استفاده کنید

۵- در سخنرانی فرانسوی از Tics استفاده کنید

هنگامی که در حال تماشا کردن فیلم ها یا سریال های تلویزیون فرانسه هستید و یا با شرکای زبان فرانسه در حال صحبت کردن هستید، فقط به کلمات و گرامر توجه نکنید بلکه به کلمات پرکننده (filler words) وverbal tics  هم توجه داشته باشید. قطعا متوجه خواهید شده که سخنرانان فرانسوی به جای گفتن « umm» از « euh» استفاده می کنند.

استفاده از این کلام ها باعث تسلط شما بر زبان فرانسه خواهد شد. ممکن است تلاش شما برای یاد گرفتن آنها کمی احمقانه به نظر برسد با این حال یادگیری آنها فواید قابل توجهی برای شما خواهد داشت:

به شما اطمینان می دهند که در حالت فرانسوی باقی می مانید. پر کردن فضاهای خالی با کلمات پرکننده فرانسوی شما را به یاد فرانسه می اندازد و در یک مکالمه زبان فرانسوی اگر چیزی برای گفتن نداشته باشید به شما کمک می کنند که مانند سخنران فرانسوی تلفظ کنید. همچنین استفاده از این نوع کلمات باعث می شود که بدون یادگیری گرامر، بتوانید به صدای خود ریتم طبیعی بدهید.

۶- برای یادگیری زبان فرانسه به خودتان تعهد بدهید که ثبات و تداوم دارید

فکر کنید که یادگیری زبان مانند یک رژیم و تمرین شدید است. کلید موفقیت در یادگیری زبان تداوم در یادگیری آن است. اگر در هر روز دو مرتبه۲۰ دقیقه ای زبان بخوانید، بهتر از این است که هر چند روز چند ساعت زبان بخوانید. این امر در یادگیری زبان فرانسه در طول یک دوره ۶ ماهه بسیار موثر است.

 پس یک برنامه منظم و مداوم داشته باشید. هر روز مقداری از زمان خود را به یادگیری کلمات، گرامر، یادگیری شنیداری و … اختصاص دهید. احتمالا بعد از مدتی متوجه خواهید شد که درک شنیداری شما سریعتر از مهارت صحبت کردن شما بهبود یافته است، این موضوع کاملا طبیعی است.

هم اکنون شما ابزارهای زیادی برای یادگیری زبان فرانسه در طول یک دوره ۶ ماه دارید، پس بیرون بروید و یاد بگیرید، این ۶ ماه نیز می گذرد!

در آخر اینکه توصیه ما به شما برای یادگیری زبان فرانسوی بصورت فشرده و تضمینی تدریس خصوصی زبان فرانسه می باشد که در این زمینه می توانید از طریق شماره تماس های موجود در سایت با موسسه زبان آموزان پیشرو تماس حاصل نمایید

منبع

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 19 =

تماس با کارشناس