به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
تدریس خصوصی زبان انگلیسی

چرا بهترین راه یاد یادگیری زبان تدریس خصوصی است؟

تقریبا میتوان گفت که کسی نیست که نخواهد مهارت زبان انگلیسی خود را تقویت کند. همه دست کم یک بار اقدام به یادگیری زبان انگلیسی کرده اند. اما نتیجه برای هیچ کس یکسان نبوده است. ممکن است یا موفق شده و به درجه قابل قبولی در فراگیری زبان انگلیسی رسیده باشند و یا شکست خورده و ناامید شده اند و حتی زبان انگلیسی را رها کرده اند. اما امروزه یادگیری زبان انگلیسی به یک مهارت لازم و ضروری تبدیل شده است. به منظور مهاجرت و یا حتی بازار کار داخل کشور، در هر شغلی و هر سمتی، دانستن زبان انگلیسی در حد خوب یکی از بدیهیات است. تاثیر زبان انگلیسی را بر زندگی تک تکمان به هیچ عنوان نمی توان نادیده گرفت و نمی توان بدون زبان انگلیسی به درجات بالای علمی و شغلی رسید و موفق شد. پس حالا که اهمیت این مساله بر همگان واضح و روشن است مساله دیگری پیش می آید: روش یادگیری زبان انگلیسی!

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

برای یادگیری زبان انگلیسی روش های متنوع و بسیاری وجود دارد. هر کسی ممکن است در طول زندگی خود یک الی چند روش را امتحان کرده و جواب گرفته یا نگرفته باشد. ممکن است با یک روش راحت باشد اما روش دیگر آزارش بدهد. بسیار پیش آمده که به کلاس های آموزش زبان مراجعه کنیم اما پس از چند ترم به خاطر عدم رضایت، کلاس را ترک کنیم. به همین علت ما قصد داریم در این مطلب به روش های یادگیری زبان بپردازیم و بررسی کنیم که چرا هر روشی برای یادگیری زبان، برای همه ی افراد، مناسب نیست و بهترین راه یادگیری زبان انگلیسی تدریس خصوصی است؟ با ما همراه باشید.

معلم خصوصی زبان انگلیسی

معلم خصوصی؛ مشاوری برای یافتن بهترین منابع یادگیری زبان

با توجه به روش های زیادی که برای یادگیری زبان انگلیسی اعم از کلاس های آموزشی، آموزش های آنلاین، پادکست ها، کتاب ها و فیلم های آموزشی و… وجود دارد و هر ساله به این روش های آموزشی افزوده می شود؛ طبیعی است در ابتدای راه یادگیری زبان کمی سردرگم شوید. فهمیدن این که کدام آموزش از کیفیت بالاتری برخوردار است هم زمان بر است و هم هزینه دارد. تدریس خصوصی زبان انگلیسی این جا به کمک فرد می آید. چون یک معلم انگلیسی خوب؛ انواع آموزش های زبان و انواع منابع را می شناسد. او همه منابع را مطالعه کرده و میداند از کدام منبع باید آموزش را شروع کنید و با کدام کتاب یا پادکست آن را خاتمه دهید. معلم خصوصی زبان انگلیسی شما مانند یک مشاور راهنمای راهِ مسیر پر پیچ وخم یادگیری زبان شما خواهد بود.

آموزش متناسب با توانایی های هر فرد

همه ی ما قبول داریم که افراد از لحاظ یادگیری با هم تفاوت هایی دارند. ممکن است فردی سریع معانی لغات انگلیسی را به خاطر بسپارد اما برای فرد دیگر این کار زمان بیشتری احتیاج داشته باشد. ممکن است کسی مهارت بالایی در مکالمه زبان داشته باشد، اما اگر این فرد در کلاسی قرار بگیرد که بقیه افراد چیزی از مکالمه نمیدانند، موجب پسرفت او خواهد بود و حتی زمان او را هدر خواهد داد. تدریس خصوصی زبان انگلیسی کمک خواهد کرد که هر فرد متناسب با توانایی های خودش آموزش بگیرد. چه بسا هر جلسه ی تدریس خصوصی به اندازه چند جلسه کلاس های گروهی مفید باشد. معلم خصوصی با توجه به شناختی که نسبت به شاگرد خود پیدا می کند آموزش های متناسب با شخصیت، هوش و توانایی او ارائه میدهد. با گرفتن بازخورد از شاگرد خود میتواند بفهمد چه قسمت هایی از روند آموزش باید تغییر کند و روی کدام قسمت ها باید تمرکز بیشتری صورت بگیرد. همچنین با پرسش و پاسخ مداوم از شاگرد در جلسات آموزش خصوصی، اشکالات شاگرد و بدفهمی های هر مبحثی نمایان شده و معلم آن ها را دوباره آموزی خواهد کرد. در صورتی که انجام چنین ترفند هایی برای تک تک زبان آموزان کلاس های گروهی امکان پذیر نخواهد بود.

آموزش خصوصی مکالمه زبان انگلیسی

داشتن مکالمه مداوم و پیشرفته در جلسه ی آموزش

در تدریس خصوصی زبان انگلیسی حضور معمولا یک شاگرد در کلاس به مهارت مکالمه ی فرد نیز کمک شایانی خواهد کرد. چون عموما در کلاس های گروهی به خاطر تعداد بالای شاگرد ها ممکن است فرصت مکالمه برای همه پیش نیاید و یا فرصت رفع ایرادات همه ی شاگردان نباشد؛ اما در تدریس خصوصی، شاگرد به صورت مداوم با استاد خود تمرین خواهد کرد و به مکالمه به زبان انگلیسی خواهند پرداخت. درست همانند بچه ای که تازه یاد میگیرد صحبت کند و این مهارت را با مادر خود تمرین می کند؛ معلم خصوصی زبان انگلیسی هم به فرد کمک خواهد کرد. در واقع یکی از مستقیم ترین و کارآمد ترین روش های تدریس زبان، روش تک زبانه نام دارد. در این روش معلم زبان، صرفا به زبان انگلسی به زبان آموز تدریس خواهد کرد و نه استاد و نه شاگرد حق استفاده از زبان مادری خود را ندارند. در این روش زبان آموز باید دایره لغات گسترده ای داشته باشد پس طبیعتا در آموزش های گروهی این روش مفید نخواهد بود، چرا که سطح زبان انگلیسی هر فردی، با دیگری متفاوت است.

برنامه ی مطالعه ی منحصر به فرد و شخصی

هر فردی با انگیز های مختلفی ممکن است یادگیری زبان انگلیسی را آغاز کند و نیاز هر فرد به آموزش با دیگری تفاوت چشمگیری دارد. ممکن است فردی به قصد ادامه ی تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های داخلی، شرکت در آزمون آیلتس، مهاجرت به خارج از کشور، کار کردن در شرکتی بین المللی و یا حتی از سر علاقه و برای سرگرمی به سراغ زبان انگلیسی بیاید. تدریس خصوصی زبان باعث میشود که زمان بندی مطالعه ی زبان انگلیسی برای هر شخص منحصر به فرد باشد. یک معلم خصوصی زبان خوب، با توجه با شناختی که از شاگرد خود دارد به او برنامه ی مطالعه خواهد داد و با توجه به سطح دانش فرد، تعیین می کند در هفته چند ساعت را باید به مطالعه ی زبان اختصاص بدهد.

تدریس خصوصی زبان انگلیسی برای چه افرادی بهترین گزینه است؟

به خاطر تمام این علت هایی که گفته شد، تدریس خصوصی زبان انگلیسی را سریع ترین راه برای یادگیری زبان میدانند. این روش خصوصا برای افرادی که زمان زیادی برای یادگیری زبان ندارند و میخواهند فورا نتیجه بگیرند، توصیه میشود. افرادی که میخواهند در آزمون های زبان شرکت کنند و مدرک بگیرند و همچنین افرادی که میخواهند به سرعت مهارت مکالمه خود را بالا ببرند، بیشترین منفعت را از کلاس های تدریس خصوصی زبان انگلیسی خواهند برد. هرچند که در حالت کلی کلاس های گروهی به میزان هزینه و زمانی که برایشان صرف می شود مفید نیستند و کارایی و بازده کمتری دارند. پس اگر برای یادگیری زبان انگلیسی عجله دارید، پیشنهاد ما به شما این است که از تدریس خصوصی زبان انگلیسی غافل نشوید. گروه دیگری از افراد که تدریس خصوصی انگلیسی برایشان مناسب ترین روش است، کسانی هستند که عموما سر کلاس های گروهی دچار حواس پرتی می شوند و نمیتوانند تمام مدت در کلاس تمرکز خود را حفظ کنند. این حواس پرتی در کلاس های خصوصی به صفر میرسد و به خاطر ارتباط نزدیک با مدرس تمام مدت کلاس بر روی موضوع متمرکز می مانند.

جمع بندی

یادگیری یک زبان جدید مانند باز شدن یک در به دنیایی تازه است و فرصت هایی جدید را در زندگی فرد به ارمغان می آورد. افراد با اهداف متفاوتی یادگیری زبان را آغاز میکنند و هر کس بنا به نیاز خودش از دریای پهناور زبان انگلیسی بهره میبرد. پس یادگیری زبان انگلیسی برای هر فرد، به نسبت توان شخص و هدف او، منحصر به فرد است. هر کس طبق شخصیت و تمایلش به یادگیری، باید برای یادگیری زبان وقت بگذارد. اما پیدا کردن منابع مورد نیازش در ابتدای مسیر کار دشواری است که فقط یک راهنمای خوب با شناخت کافی هم از فرد و هم از منابع، میتواند به او پاسخ بدهد. معلم خصوصی میتواند در این زمین کمک بزرگی باشد. همچنین معلم خصوصی، با آگاهی کامل از روند یادگیری شخص، جلسات را پیش میبرد؛ اشکالاتش را رفع می کند و دانش او را به چالش می کشد و مباحث تدریس خود را متناسب با نیاز زبان آموز شخصی سازی می کند. در کلاس های گروهی ممکن است به خاطر محدودیت زمان کلاس، داشتن فرصت مکالمه برای همه ی زبان آموزان امکان پذیر نباشد اما در تدریس خصوصی زبان انگلیسی تمام زمان کلاس متعلق به یک شاگرد بوده و شاگرد میتواند مهارت مکالمه خود را به راحتی ارتقا بدهد. هر کسی از مطالعه ی زبان انگلیسی میخواهد به هدف خاصی برسد، پس معلم خصوصی زبان میتواند متناسب با نیاز فرد به او برنامه مطالعه بدهد تا فرد به روشنی بداند چقدر زمان نیاز است تا به مقصودش برسد. تدریس خصوصی زبان انگلیسی، میتواند از روش های دیگر آموزش زبان ثمر بخش تر باشد، زیرا با صرف زمان کمتر آموزش بیشتری دریافت می شود. در تدریس خصوصی زبان انگلیسی، مدرس و زبان آموز در تمام مدت بر روی مبحث آموزشی تمرکز دارند و اتلاف وقت در این کلاس ها کمتر است.

هر کدام از روش های یادگیری زبان مزایا و معایب خاص خودشان را دارند و افراد بهتر است با آگاهی نسبت به هر یک از روش ها و نیاز خودشان، نسبت به انتخاب راه های یادگیری زبان تصمیم بگیرند.

۱.۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هشت =

تماس با کارشناس