به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین

۲۷ روش جالب برای یادگیری زبان

جهان هر روز کوچکتر می شود و دانستن چندین زبان در این زمان مهم تر از همیشه است. این فقط سفر را لذت بخش تر نمی کند، بلکه کسب و کار را جهانی کرده و فرصت های بیشتری را باز می کند. البته سخت ترین قسمت، یادگیری زبان است، اما می تواند سرگرم کننده نیز باشد! در اینجا چند ایده وجود دارد که موسسه زبان آموزان پیشرو آن را برای شما بیان …

نکاتی برای یادگیری زبان پیش از سفر

۱- کتاب های کودکان را بخرید. کتاب های کودکانه اساسی ترین و ساده ترین بخش خواندن (Reading) را دارند که شما می‌توانید در هر زبانی پیدا کنید. معنای هر کلمه ای که نمی‌دانید را به راحتی می‌توانید با کمک دیکشنری یا تلفن هوشمند خود پیدا کنید.

27 روش جالب برای یادگیری زبان

۲- تماشای فیلم به آن زبان. با تماشای فیلم های آن منطقه، علاوه بر آشنایی بیشتر با زبان شان، با فرهنگ محلی شان نیز بیشتر آشنا می‌شوید.

۳- مردم محلی را پیدا کنید. از جامعه خود بیرون بیایید و بفهمید که در آنجا مردم چگونه صحبت می‌کنند و آیا از زبان شما نیز استفاده می‌کنند؟ سعی کنید خرید کردن، غذا سفارش دادن و درخواست راهنمایی و کمک را در زبان مورد نظرتان فرا بگیرید.

۴- به آهنگ های کودکانه گوش دهید. درست همانند کتاب های کودکانه، آهنگ های کودکان نیز به همان اندازه ساده هستند. شما می توانید آهنگ هایی پیدا کنید که می تواند به اعداد، حروف و عبارات پایه کمک کند.

۵- پیدا کردن دوستی که آن زبان را می‌داند و فقط به آن زبان صحبت می‌کند. داشتن یک دوست که به زبان مورد نظر مسلط باشد، یک دارایی بزرگ است. تسلط بر صحبت های روزمره یکی از سخت ترین چیزهایی است که یاد خواهید گرفت.

۶- اخبار خود را بصورت آنلاین به آن زبان دنبال کنید. شما به هر حال اخبار را می بینید، اما این فرصت دیگری است برای تمرین خواندن و گوش دادن به فیلم ها و صداها.

۷- از تکنولوژی استفاده کنید. منابع متعددی در اینترنت و همچنین برای تلفن هوشمند شما وجود دارد که به شما کمک می کند تا ساده تر یاد بگیرید. در اینجا چند مورد از بهترین ها را بررسی می‌کنیم.

زبان های بی بی سی (BBC Languages): منابع گسترده ای از جمله برخی از محبوب ترین زبان ها و فرهنگ ها را پوشش می دهد.

مک نابغه (Mac Genius): نابغه به شما کمک می‌کند تا همه چیز را حفظ کنید. نابغه اطلاعات شما را  با استفاده از روش تکرار در هوش مصنوعی که بر اساس عملکرد گذشته شما تعیین شده است، سازماندهی می‌کند.

آنکی (Anki): Anki یک برنامه است که باعث می‌شود همه چیز را به راحتی به خاطر بسپارید. این برنامه بر روی کامپیوتر قابل اجرا می‌باشد. این برنامه بسیار کارآمد تر از روش های سنتی مطالعه است، شما می‌توانید زمان صرف شده برای مطالعه خود را تا حد زیادی کاهش دهید، یا مقدار قابل توجهی از یادگیری تان را افزایش دهید.

مترجم/ دیکشنری سخنگو (Talking Translator/Dictionary): یک جمله بشنوید، سپس ترجمه بشنوید. به علاوه بسیاری از ویژگی های مفید دیگر که در این نرم افزار نهفته است. این نرم افزار در دو سیستم عامل اندروید و iOS  قابل اجرا است.

مترجم گوگل (Google Translate): ترجمه متن و گفتار بیش از ۶۰ زبان در دو سیستم عامل اندروید و iOS و تحت وب.

۸- همکاران اسکایپ (Skype): شما می‌توانید از سایت The Mixxer به آدرس https://www.language-exchanges.org/ برای یافتن شریک یادگیری زبان در اسکایپ استفاده نمایید. خدمات به شما در برقراری ارتباط با کسی که به دنبال یادگیری زبان مادری شما است، کمک می‌کند در حالی که سعی می‌کنید خودتان زبان مادری او را یاد بگیرید، به او نیز کمک کنید تا زبان مادری شما را نیز یاد بگیرد.

۹- Meetup.com سایتی برای ملاقات زبان ها. ملاقات های محلی برای گروه های زبان ترتیب دهید یا آن ها را پیدا کنید. گروه های زیادی وجود دارند که اکثر زبان ها را پوشش می‌دهند و مردم برای افزایش قدرت مکالمه ی شان در این محیط اجتماعی صحبت می‌کنند.

۱۰- معلم خصوصی – اغلب معلم خصوصی زبان بهترین راه برای رسیدن به سطح بعدی است. از آنها برای رفع مشکلات زبان تان کمک بگیرید و از آنها بخواهید که اشتباهات تان را رفع کنند.

۱۱- نسخه های خارجی مجله مورد علاقه خود را انتخاب کنید. خواندن چیزهایی که با آن آشنا هستید، به شما کمک می کند تا عبارات و متون را راحت تر به خاطر بسپرید.

27 روش جالب برای یادگیری زبان

۱۲- تنظیمات رایانه خود را تغییر دهید. خودتان را مجبور کنید کارهای کامپیوتری را با زبان موردنظر انجام دهید و مثلا عکسهای همستر را به یک زبان دیگر جستجو نمایید.

۱۳- غذاهای خارجی بخورید. رستوران هایی را پیدا کنید که منوها را به هر دو زبان ارائه می‌دهند. فقط به زبانی که در تلاش برای یادگیری آن هستید، غذا سفارش دهید.

۱۴- غذای خارجی بپزید. دستور العمل را پیدا کنید و ببینید می‌توانید آن را بپزید؟

۱۵- فیلم های پر مخاطب یوتیوب (YouTube) را ببینید. شما می‌توانید بسیاری از فیلم های مورد علاقه خود را به زبان های خارجی پیدا و تماشا کنید.

۱۶- فهرست ها را به زبان خارجی بنویسید. این فهرست می‌تواند لیست خرید، یادآوری ها یا هر چیز دیگری که اغلب انجام می‌دهید را شامل شود.

نکاتی برای یادگیری زبان در سفر

بهترین روش برای یادگیری زبان این است که خودتان را در صحنه قرار دهید. نیروی خود را برای فهمیدن و چگونه ارتباط برقرار کردن صرف کنید. فقط شنیدن زبان در تمام طول روز از محیط اطراف به شما کمک خواهد کرد تا بسیاری از موارد را یاد بگیرید. این نیز یکی از چیزهای سرگرم کننده ای است که می‌توانید انجام دهید و تجربه ای که فراموش نخواهید کرد.

۱۷- تاریخ محلی: این را نمی توان تضمین کرد که آیا شما موفق می شوید یا نه، اما شما باید تلاش زیادی انجام دهید! گفتگو اولیه یک آزمون بزرگ خواهد بود و اگر شما موفق شوید، در واقع فردی را یافته اید که می‌توانید با او هر روز تمرین داشته باشید.

27 روش جالب برای یادگیری زبان

۱۸- اقامت در خوابگاه: خوابگاه ها معتبر ترین مکان فراگیری تجربه هستند. حتی اگر در کل سفر خود به آن زبان صحبت نکرده باشید، تنها چند دقیقه طول می‌کشد تا در آنجا به تعامل با دیگران برسید.

۱۹- یک راهنمای محلی استخدام کنید: اکثر راهنماهای محلی تنها به زبان مادری خود صحبت می‌کنند و می‌توانید از این تجربه آنها به عنوان راهی برای تست کردن خود برای توصیف چیزها و پرسش سوالات استفاده نمایید.

۲۰- چانه بزنید و رایزنی کنید: مهارت های مذاکره خود را به آزمون بگذارید و ببینید آیا می‌توانید کسی را متقاعد کنید که یک معامله را به شما بدهد.

۲۱- تلویزیون محلی را تماشا کنید: هتل شما ممکن است گزینه های دیگری را نیز ارائه دهد اما از آنها استفاده نکنید!

۲۲- در مراسم و رویداد های محلی شرکت نمایید: هرچه بیشتر درگیر این موضوع شوید، بیشتر زبان مورد نظرتان را فرا می‌گیرید.

۲۳- به کافه های محلی بروید. حتما همه چیز را در زبان محلی سفارش دهید. پس از چند نوشیدنی، واقعا آزموده خواهید شد تا ببینید می‌توانید پیام خود را به درستی منتقل کنید.

۲۴- از نقشه استفاده نکنید. روی تابلوها و نشانه ها را بخوانید و یا از مردم محلی آدرس بپرسید.

۲۵- فقط از پول محلی استفاده کنید. بسیاری از نقاط ممکن است ارزهای مختلف را بپذیرند اما شما جز پول محلی ارز دیگری را حمل نکنید.

۲۶- کار پیدا کنید. اگر برای مدتی قصد ماندن دارید، ممکن است مفید باشد که یک کار اساسی را تحویل بگیرید. چند ماه کار در یک فروشگاه و گشت و گذار در یک کشور خارجی نه تنها سرگرم کننده خواهد بود، بلکه شما را مجبور به یادگیری و استفاده از زبان خواهد کرد.

۲۷- از مردم محلی بخواهید تا از شما عکس بگیرند. نحوه چگونگی استفاده از دوربین خود را توضیح دهید.

چگونه یک زبان جدید را روان صحبت کنیم

خب، شما نباید تمام تمرکز خود را برای صحبت کردن به زبان جدید معطوف کنید.

آیا شما فرآیند یادگیری زبان را بر اساس قوانین گرامر و تمرینات نوشته شده انجام می‌دهید؟

آیا بر روی جزئیات ریز در زبان تمرکز و توجه کافی دارید؟

آیا لیستی از واژگان را برای خود فراهم کرده اید؟

این موارد از اهمیت فراوانی برخوردار هستند، مخصوصاً زمانی که منجر شود تا شما به خواندن، نوشتن و گوش دادن دست بیابید. با این حال اگر شما عناصر مهمی را از دست داده باشید این موارد به شما کمک زیادی در مکالمه خواهند کرد.

مشکل رایجی که بسیاری از زبان آموزان با آن مواجه می شوند این است که بر روی قواعد زبان تمرکز می‌کنند اما بر روی مکالمه تمرکز لازم را ندارند. آن ها نمی‌توانند به راحتی مکالمه انجام دهند و در مکالمات واقعی با مشکل روبرو می‌شوند. ما نمی‌خواهیم این اتفاق برای شما رخ دهد.

ما می‌خواهیم شما زمانی که به صحبت با یک بومی می‌پردازید به صورت روان صحبت کنید، به شکلی کاملا طبیعی و بدون مشکل. بنابراین شما خواهید توانست به راحتی با افراد مختلف به گفتگو و مکالمه بپردازید و با افراد بیشتری آشنا شوید، با رسیدن به این سطح از دانش آموختگی بسیاری تحت تاثیر شما قرار خواهند گرفت. ما به شما ۷ روش یادگیری را خواهیم آموخت تا شما بتوانید به راحتی و بسیار روان به مکالمه بپردازید. بهتر است زبانی را برای آموختن انتخاب کنید که این ۷ مورد را بتوان در آن اجرایی کرد.

۷ روش شاخص برای یادگیری مکالمه روان هر زبان

۱- هنگام خواندن و نوشتن صحبت کنید:

نوشتن بخش مهمی از یادگیری زبان است، بنابراین هرگز نباید آن را نادیده بگیرید. هر چیزی را که به زبان مقصد می‌نویسید، با صدای بلند بخوانید.

۲- بیندیشید:

در مورد تمام جملات کوتاه و ساده ای که در ارتباطات روزانه خود استفاده می‌کنید، فکر کنید و سپس آنها را به زبانی که در حال یادگیری آن هستید، ترجمه کنید.

۳- فیلم ها را با زیرنویس تماشا کنید:

زبان فیلم و زیرنویس فیلم می‌بایست یکی بوده و به زبان مقصد باشد. مرتبه اول گوش دهید و زیرنویس را به دقت بخوانید و معنی کلماتی را که نمیدانید از دیکشنری در بیاورید. مرتبه دوم به زیرنویس نگاه کنید و تلفظ ها را با دقت گوش کنید. مرتبه سوم، فقط به صداها گوش کنید و سعی کنید متوجه کلمات و جملات شوید.

27 روش جالب برای یادگیری زبان

۴- تکرار نمایید:

فیلم هایی که دیده اید را چندین بار مرور نمایید. به صحنه های تکراری فیلم بی توجه باشید. شما درحال تمرین هستید نه تفریح.

۵- ادبیات محلی بخوانید:

هر فرهنگ و کشوری دارای نویسندگان متبحری است که با خواندن نوشته هایشان می‌توانید با فرهنگ و زبان مکالمه ای آنها بیشتر آشنا گردید.

۶- دوستانی پیدا کنید که درحال یادگیری همان زبان هستند:

اگر گروهی از دوستانی داشته باشید که همانند شما در حال یادگیری همان زبان خارجی هستند، می‌توانید هرگاه که خواستید با یکدیگر مکالمه کنید و اشتباهات واشکالات هم را برطرف سازید.

۷- تجزیه و تحلیل گویش های مختلف:

هر زمان که به قالب استاندارد زبان موردنظر مسلط شدید، سراغ انواع تلفظ کلمات در نواحی مختلف مناطقی بروید که به این زبان صحبت می‌کنند و سعی کنید تلفظ ها را یادبگیرید.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − شش =

تماس با کارشناس