به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
آیا می دانید بهترین روش یادگیری سریع زبان چیست؟

آیا می دانید بهترین روش یادگیری سریع زبان چیست؟

چه چیزی از یوزپلنگ سریعتر است؟

پرواز کردن؟

قوش!

این پرنده با سرعتی بیش از ۲۰۰ مایل بر ساعت پرواز می کند.

آیا می دانید بهترین روش یادگیری سریع زبان چیست؟

قوش با این سرعت به شکار طعمه می رود.

این پرنده به کمک پرهای سفت، بال های محکم، استخوان های خاص، سیستم گردش خون مناسب و تنفس باور نکردنی؛ قادر به پرواز با این سرعت است.

ما برای یادگیری سریع زبان می توانیم از این پرنده درس بگیریم.

اگر می خواهید خیلی سریع زبان را یاد بگیرید؛ باید مانند بدن قوش، یک سیستم کارآمد و موثر برای یادگیری خود طراحی کنید.

یادگیری سریع زبان نیازمند طراحی سیستمی کارآمد است

طراحی سیستم موثر و کارآمد برای یادگیری سریع زبان به شرایط شما و اهدافی که دارید، بستگی دارد. بنابراین بهترین روش یادگیری زبان در هر کسی متفاوت است. همانطور که یوزپلنگ و قوش با ویژگی های متفاوت خود قادر به سریع سفر کردن هستند.

هنگامی که برای یادگیری سریع زبان، از استراتژی مناسب و به جا استفاده می کنید، باعث می شود یادگیری شما در هر ماه دارای ارزش زیادی باشد. در واقع شما ابزارهای نامناسب را کنار می گذارید، کارایی خود را افزایش می دهید و با یک روش مناسب که خیلی سریع شما را به اهدافتان می رساند، زبان را یاد می گیرید.

روش های بسیاری برای پیشرفت و یادگیری سریع شما وجود دارد! بنابراین آیا آماده هستید بهترین روش را برای یادگیری سریع زبان بیابید؟

در این مقاله از آموزشگاه زبان آموزان پیشرو هفت ترفند سریع وجود دارد، که به کمک آنها می توانید رکورد سرعت یادگیری خود را در این راه به دست آورید.

بهترین روش برای یادگیری زبان: ۷ ترفند سریع برای افزایش اعتماد به نفس

۱) اهداف خود را تعیین کنید

 • در بهترین روش یادگیری زبان، ابتدا باید اهداف شخصی خود را از یادگیری زبان مشخص کنید. با پاسخ دادن به هر یک از سوالات زیر می توانید، اهدافتان را تعیین کنید:
 • چرا زبان مورد نظر را مطالعه می کنید؟ تعیین کنید انگیزه شما از یادگیری زبان مقصد چیست. شما ممکن است به خاطر شغل جدید، سفر کردن، درک آهنگ های مورد علاقه خود، تحت تاثیر افراد معروف و … قصد یادگیری زبان مقصد را داشته باشید. با مشخص کردن دلیل یادگیری خود، تمرکز بیشتری برای یادگیری خواهید داشت.
 • به یادگیری کدام یک از مهارت های زبان بیشتر نیاز دارد؟ با اهدافی که در ذهن خود دارید، یک لیست از آن چیزی که باید یاد بگیرید، تهیه کنید. به عنوان مثال اگر می خواهید در یک کنفرانس حضور یابید، مهارت گوش دادن اولین اولویت شما است. اگر به یک شبکه نیاز دارد، مهارت صحبت کردن برای شما بسیار با اهمیت است. اگر می خواهید یک متن را بخوانید، مطمئناً مهارت خواندن را اولین اولویت خود قرار می دهید.
 • آیا قرار است امتحان بدهید؟ اگر امتحان و نمره ای در کار باشد، بسیار عالی است. زیرا به شما یک جهت را نشان می دهد. حتی اگر برای چند ماه یا یک نیم سال آزمون تست داشته باشید، باز هم یک انگیزه قوی در شما ایجاد می شود.
 • چقدر زمان دارید؟ در نهایت یک برنامه زمانی معیین برای اهداف خود ایجاد کنید. علاوه بر این مشخص کنید در طول روز و هفته چقدر می توانید به یادگیری زبان مشغول شوید. براساس اهداف و اولویت خود، یک برنامه زمانی مشخص در تقویم خود بنویسید.

اگر اهداف و برنامه زمانی خاصی برای خود داشته باشید، یک گام به پیدا کردن بهترین روش یادگیری زبان نزدیکتر خواهید شد.

۲) بهترین روش ها و مواد را انتخاب کنید

انتخاب روش و مواد مناسب برای طراحی سیستم موثر و کارآمد یادگیری سریع زبان، یک گام مهم و اساسی است. اولین عامل در نظر گرفتن سبک یادگیری شما می باشد.

آیا می دانید بهترین روش یادگیری سریع زبان چیست؟
 • سبک یادگیری خود را کشف کنید

به طور کلی چهار سبک برای یادگیری وجود دارد. سبک های یادگیری عبارتند از: بصری، شنیداری، نوشتاری و حرکتی. شما باید سبک یادگیری خود را تعیین کنید. اکثر زبان آموزان از یک سبک ترکیبی برای یادگیری استفاده می کنند.

 • مواد و روش ها را که متناسب با سبک یادگیری است، انتخاب کنید

با شناخت سبک یادگیری خود می توانید بهترین مواد و روش ها را انتخاب کنید. دراینجا چند ایده برای ایجاد سبک یادگیری معرفی می کنیم:

بصری: روزنامه و مجلات را بخوانید و فیلم ها را تماشا کنید

شنیداری: گوش دادن به موسیقی، رادیو و کتاب های صوتی

حرکتی: بازی کردن، یادداشت برداری و رسم نمودارها، استفاده از نرم افزارها

شما می توانید از سبک های مختلف برای یادگیری سریع زبان استفاده کنید. تماشای فیلم های زبان مقصد، یک روش فوق العاده موثر برای یادگیری زبان است.

 • پیدا کردن معلم

اگر احساس می کنید برای رسیدن به هدف خود نیاز به راهنمای بیشتری دارید، می توانید به دنبال معلم با تجربه باشید. شما می توانید با توجه به شرایط خود در کلاس های عمومی و خصوصی موسسه های مختلف ثبت نام کنید.

به جای گرامر واژه ها را یاد بگیرید

برای پیشرفت سریع در یادگیری زبان به جای این که زمان خود را صرف یادگیری قواعد گرامری سخت و دشوار کنید، واژه ها را یاد بگیرید. واژگان در هر زبانی قلب آن هستند. سعی کنید برای یادگیری سریع زبان، رایج ترین و پرکاربردترین کلمات را یاد بگیرید.

البته یادگیری قواعد گرامری را فراموش نکنید. گاهی اوقات برای فهم و درک درست معنای جملات نیاز به یادگیری دانش گرامری دارید.

مانند بچه های یاد بگیرید

بچه های بدون داشتن هیچ گونه دانش گرامری، کلمات جدید را یاد می گیرند. خواندن روشی شگفت انگیزی برای یادگیری کلمات جدید است. اگر بتوانید در یک متن، معنی کلمات نا آشنا را حدس بزنید، یک برنده خواهید بود.

خود را در زبان غوطه ور کنید

حتی اگر زبان کشوری که در آن زندگی می کنید؛ با زبانی که قصد یادگیری آن را دارید، یکی نباشد، باز هم روش های زیادی برای غوطه ور شدن در آن زبان وجود دارد. در واقع شما از طریق راه های مختلف می توانید خود را با آن زبان محاصره کنید؛ تا هر چه سریعتر آن را یاد بگیرید. در ادامه مقاله چند ایده به شما می دهیم تا با زبان مقصد خود را محاصره کنید:

 • گوش دادن به پادکست ها
 • تماشای فیلم های زبان اصلی یا زیرنویس دار
 • مطالعه کردن به طور گسترده
 • صحبت کردن با افرادی که زبان مادری آنها زبان هدف شما است
 • نوشتن نامه و ارسال ایمیل
 • آشنا شذن با فرهنگ و دستورالعمل های آن کشور در حوزه های مختلف مانند آشپزی

از خود و تمرینات لذت ببرید

اگر بتوانید از یادگیری زبان مورد نظر خود لذت ببرید، مطمئناً پیشرفت خوبی در یادگیری به دست خواهید آورد.  برای لذت بردن از یادگیری زبان پیشنهاد می کنیم، کارتون های مورد علاقه خود را تماشا کنید، مسابقات مختلف را ببینید، بازی های کامپیوتری مورد علاقه خود را بازی کنید و کتاب های کودکان را بخوانید.

آیا می دانید بهترین روش یادگیری سریع زبان چیست؟

پیشرفت خود را اندازه گیری کنید و انگیزه خود را افزایش دهید

برای پیشرفت در یادگیری زبان، لازم است میزان موفقیت و پیشرفت خود را در رسیدن به اهدافتان اندازه گیری کنید. ارزیابی پیشرفت، به شما این امکان را می دهد که با توجه به سطح انتظارات خود، سیستم یادگیری زبان را اصلاح کنید. با استفاده ز راه کارهای زیر می توانید پیشرفت خود را اندازه گیری کنید و انگیزه خود را افزایش دهید:

 • خودتان را تست کنید: تست کردن خودتان، یک روش عالی برای اندازه گیری میزان پیشرفت یادگیری است. از راه های مختلفی می توانید خود را تست کنید. به عنوان مثال برای بهبود وضعیت مهارت خواندن می توانید مدت زمانی که طول می کشد یک صفحه رمان را بخوانید، اندازه بگیرید. هر هفته یا هر دو هفته این تست را تکرار کنید و نتیجه آن را در برگه یادداشت خود بنویسید.
 • مکالمات خود را پیگیری کنید: اگر در اسکایپ با همکاران خود مکالمه می کنید، تعداد مکالمات خود و زمان آنها را به یاد داشته باشید. در طول یک هفته میزان پیشرفت خود را اندازه گیری کنید و برای ماه بعدی یک هدف داشته باشید.
 • موارد خاصی را که می توانید انجام دهید مورد بررسی قرار دهید: به عنوان مثال می توانید یک گزارش بنویسید، یک دستور العمل را اجرا کنید و یا یک وعده غذایی ساده را سفارش دهید.
 • مثبت باشید: همیشه افکار مثبت داشته باشید. هر گاه احساس کردید نیاز به انگیزه دارید، می توانید نکاتی را که باعث خوشحالی و امیدواری شما می شود را مطالعه کنید.

رسیدن به هدف و به دست آوردن اعتماد به نفس

کلید موفقیت شما در این است که در خارج از منطقه زبانی خود گام بردارید و خودتان را به چالش بکشید. برای رسیدن به اهداف و افزایش اعتماد به نفس خود در اینجا چند ایده وجود دارد:

 • تلفن خود را بردارید: با یک موزه یا یک شرکت بزرگ تماس بگیرید. برای کسب اطلاعات دقیق تر و بیشتر سوالات خود را بپرسید و سپس با بررسی آنها در سایت ها به درستی آنها پی ببرید.
 • با گردشگران صحبت کنید: اگر در یک شهر بزرگ زندگی می کنید؛ برای یادگیری سریع زبان یک فرصت طلایی دارید. شما می توانید در هر زمانی که دوست دارید به راهنمایی و هدایت گردشگران مشغول شوید.
 • چالش های جدید خود را تنظیم کنید: برای تست کردن خود چالش های جدید تنظیم کنید. برای به دست آوردن بهترین نتایج، چالش های خود را واقع بینانه و قابل کنترل نگه دارید.

این هفت ترفند سریع را دنبال کنید، تا به کمک آنها بتوانید از یک سیستم کارآمد و موثر برای یادگیری زبان بهره مند شوید. پس بال های خود را گسترش دهید و بلند شوید.

منبع fluentu

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 16 =

تماس با کارشناس