به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
کلاس و دوره تخصصی آمادگی آزمون TOLIMO

دوره ی تخصصی آمادگی آزمون TOLIMO

زبان انگلیسی زبان بین المللی است و نیاز است تا افراد با تحصیلات عالی سطح خوبی از دانش در این زبان داشته باشند. دانشگاه های خارجی از متقاضیان خود که از کشور های دیگر می آیند می خواهند مدرک تافل یا آیلتس داشته باشند. در دانشگاه های داخلی هم کسانی که می خواهند در مدارج بالاتر مثلا فوق لیسانس و دکتری تحصیل کنند نیاز دارند تا یک مدرک معتبر زبان انگلیسی داشته باشند. یکی از این مدارک تولیمو TOLIMO است. اما TOLIMO چیست و آیا شرکت در دوره ی تخصصی آمادگی آزمون TOLIMO مفید است؟

آزمون TOLIMO چیست؟

TOLIMO سرواژه ی عبارت The Test of Language by the Iranian Measurement Organization است و توسط سازمان سنجش برگزار می شود. سازمان سنجش یکی از معتبرترین سازمان ها در زمینه ی آزمون هاست و داشتن مدرک تولیمو از این سازمان نسبت به سایر مدارک بسیار معتبر تر است. این آزمون دارای دو بخش است. بخش اول یک سوال دارد که مربوط به حیطه ی زبانی نوشتاری است، مدت زمان پاسخ دهی به بخش اول ۳۰ دقیقه است. بخش دوم ۱۴۰ تست دارد که به شرح زیر هستند:

  • ۴۰ تست دستور زبان (۳۰ دقیقه)
  • ۵۰ تست خواندن و درک مطلب (۵۵ دقیقه)
  • ۵۰ تست درک مطلب شنیداری (۳۵ دقیقه)

چنانچه می بینید همه ی مهارت های زبانی شما در این آزمون مورد سنجش قرار می گیرد. به همین دلیل هم نیاز دارید که همه ی مهارت های زبانی بخصوص مهارت شنیداری خود را تقویت کنید. بهترین کاری که می توانید انجام دهید شرکت در کلاس های آمادگی آزمون TOLIMO است. ما در موسسه زبان آموزان پیشرو این دوره را تدارک دیده ایم. در ادامه اطلاعات بیشتری درباره ی این دوره بیان خواهیم کرد.

دوره ی تخصصی آمادگی آزمون TOLIMO

دوره ی آمادگی آزمون TOLIMO بصورت خصوصی برگزار می شود. جنبه های مختلفی که برای قبولی در این آزمون نیاز دارید به شما آموزش داده می شود. جنبه هایی که تمرکز بیشتری روی آن ها خواهد بود به شرح ذیل است:

مهارت شنیداری

این مهارت که در مدارس نیز روی آن چندان کار نمی شود در بیشتر زبان آموزان ضعیف است. سوالات شنیداری که در آزمون TOLIMO هستتند نیز درصد زیادی از سوالات را تشکیل می دهند. فایل های صوتی آزمون نیز تنها یکبار و از بلندگو پخش می شوند، یعنی شما تنها یکبار فرصت دارید تا پاسخ مناسب را انتخاب کنید. مدرسین ما در دوره ی تخصصی آمادگی آزمون TOLIMO روی این مهارت زبانی شما دقت ویژه ای دارند.

دوره ی تخصصی آمادگی آزمون TOLIMO-مهارت شنیداری

استفاده از اساتید نیتیو لایک که قدرت مکالمه ی آن ها مانند افرادی است که زبان مادری آن ها انگلیسی بوده است یکی از امتیازات موسسه ی ماست. این امتیاز باعث شده است زبان آموزانی که در دوره ی تخصصی آمادگی آزمون TOLIMO شرکت کرده اند بتوانند امتیاز قابل قبول را در آزمون تولیمو کسب کنند.

درک مطلب

کسانی که در دوران مدرسه درس انگلیسی را بخاطر دارند می دانند که این بخش همیشه نمره ی زیادی را داشته است، ولی بیشتر افراد نیز در این بخش نمره از دست می دهند. مهارت درک مطلب به این معناست که بتوانید بعد از خواندن یک متن یا جلمه مفهوم کلی را درک کنید و بتوانید به سوالات پاسخ دهید. در کلاس های تخصصی آمادگی آزمون TOLIMO با استفاده از متن ها و سوالات استاندارد سعی می شود زبان آموز توانایی پاسخ دهی به اینگونه سوالات را پیدا کند.

گرامر

دوره ی تخصصی آمادگی آزمون TOLIMO-گرامر

بخش گرامر یا همان دستور زبان نیز در آزمون تولیمو ارزیابی می شود. دستور زبان از مواردی است که بیشتر زبان آموزان نمی توانند به خوبی آن را یاد بگیرند. مشکل اصلی در شیوه ی تدریس گرامر است نه خود آن. بیشتر معلمان گرامر را بصورت جدا تدریس می کنند، به این صورت که ساختاری را بیان می کنند و زبان آموز باید با استفاده از آن جملاتی را بسازد. روش بهتری که در کلاس های آمادگی آزمون TOLIMO نیز از آن استفاده می شود این است که جملات نمونه ارائه می شوند و زبان آموز باید با استدلال به ساختار گرامری مورد نظر برسد.

شاید این روش کمی سخت بنظر برسد اما بهترین روش برای یادگیری گرامر است. زبان آموز با دیدن نمونه های زیاد از جملات با ساختار گرامری خاص می تواند به راحتی تست های آزمون را پاسخ دهد.

اگر نیاز دارید که در دوره آمادگی آزمون TOLIMO شرکت کنید می توانید هماهنگی های لازم را با موسسه زبان آموزان پیشرو انجام دهید. دقت داشته باشید که این دوره بصورت خصوصی برگزار می شود.

۳/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 2 =

تماس با کارشناس