به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
آزمون GRE و کلاس و دوره تخصصی آمادگی آن

هزینه ثبت نام و راهنمایی برای آمادگی در آزمون GRE

آزمون GRE (جی آر ای):

آزمون GRE یکی از آزمون جامع برای سنجش دوره لیسانس به بالاتر در سراسر دنیاست. هر ساله نزدیک نیم میلیون متقاضی در ۱۶۰ کشور و ۱۰۰۰ مرکز در این آزمون شرکت می کنند. نتایج و نمرات هم در بیشتر مراکز و برنامه های آموزشی خصوصا برای مدارک دکتری پذیرفته می شود.

طبق گفته ی «he Financial Times, U.S. News & World Report and Bloomberg Businessweek» بیش از ۱۲۰۰ مرکز آموزش اقتصاد در سراسر دنیا و دوره های رنک بالای مدیریت ارشد کسب و کار،  مدرک GRE را قبول می کنند. همچنین تعداد کمی از مدرسه های حقوق در ایالات متحده آمریکا (فعلا ۱۹ مورد) مدرک GRE را قبول می کنند که شامل تعدادی از بهترین دانشگاه ها می شود: هاروارد، کلمبیا، گویان  نرث وسترن

آزمون GRE که کوتاه شده عبارت «Graduate Record Examination» است. یک آزمون استانداردی است که متقاضیان پذیرش در دانشگاه ها در دوره فوق لیسانس و دکتری در این آزمون شرکت می کنند. آزمون مهارت های زبانی، آماری و ریاضی متقاضیان را می سنجد. آزمون GRE با کامپیوتر برگزار می شود و محیط کاربرپسندی هم دارد. متقاضیان اخذ مدرک فوق لیسانس و دکتری نیاز دارند که در این آزمون قبول شوند.

در کنار آزمون اصلی، GRE آزمون های موضوعی دیگری هم دارد. این آزمون های موضوعی شما را دربین دیگر متقاضیان برجسته می کند و چون آزمون درباره موضوع بخصوصی است، سطح مهارت شما را در آن آزمون نشان می دهد. این مدارک را افرادی نیاز دارند که دوره کارشناسی مدرک رشته خاصی را دارند.  موضوعاتی که در حال حاضر ارایه می شود بدین صورت است:

بیوشیمی، زیست شناسی، شیمی، ادبیات انگلیسی، ریاضیات، فیزیک و روانشناسی.

اگر برای دوره فوق لیسانس خصوصا در ایالات متحده تصمیم دارید به خاطر داشته باشید که محدودیتی برای حداقل نمره وجود ندارد؛ ولی با این حال نیاز است کمی درباره نمرات و دانشگاه های تاپ هم اطلاعاتی کسب کنید.

هزینه آزمون GRE

هزینه ثبت نام آزمون GRE در سراسر دنیا ۲۰۵ دلار است. که با قیمت کنونی دلار در ایران (۴۲۰۰ تومان) چیزی حدود ۸۶۱,۰۰۰ هزار تومان می شود.

شرایط حضور در آزمون GRE

برای شرکت در این آزمون شرایط خاصی وجود ندارد. هر کسی بدون محدودیت سنی می تواند شرکت کند فقط باید به خاطر داشت باشید که شما به یک پاسپورت معتبر نیازمندید تا در مرکز آزمون هویت شما را مشخص کند. بنابراین از داشتن یک پاسپورت معتبر اطمینان حاصل کنید.

الگوی آزمون جی آر ای

آزمون جی آر ای ۳ بخش دارد. نگارش آماری (Analytical Writing) همیشه در ابتدا می آید، منطق کلامی (Verbal Reasonin) ریاضی (Quantitative Reasoning) و بخش های بدون نمره ممکن است بدون ترتیب خاصی ضاهر شوند. بخش رایتینگ (نگارش) ۲ تسک دارد. که برای انجام هر بخش ۳۰ دقیقه زمان دارید. برای مجموع دو بخش ۱ ساعت زمان اختصاص داده اند.

بخش کلامی این آزمون مثل سایر بخش ها در ۱ ساعت انجام می شود، که هر دو بخش ۳۰ دقیقه زمان دارد. بخش ریاضی هم دو قسمت است که هر قسمتش ۳۵ دقیقه زمان دارد.

نمرات و نتایج در آزمون GRE

نمرات بخش نگارش و زبان (Analytical Writing و Verbal Reasonin) بین ۱۳۰ الی ۱۷۰ است. در این آزمون نمره میانگین تقریبا ۱۵۰ الی ۱۵۲ است. بخش آمار در GRE نمره بین ۰ الی ۶ دارد و نمره میانگین تقریبان ۳.۵ است.

اعتبار آزمون GRE

بعد از سالی که شما در آزمون شرکت کردید، نتایج به مدت ۵ سال اعتبار دارد.

نتایج GRE

نمرات رسمی شما در سایت GRE درج می شود. در طول ۶ هفته نتایج به دانشگاه های مطلوب شما فرستاده می شود. همچنین از طرف ETS یک ایمیل ارسال می شود و به شما خبر می دهند که نتایج بر روی سایت قرار گرفت.

تاریخ آزمون

مثل سایر آزمون های بین المللی استاندارد  زمان مخشصی برای آزمون وجود ندارد و شما  هر زمانی که راحت هستید و برایتان مناسب باشد می توانید در آزمون شرکت کنید. زمانی که انتخاب می کنید باید ۲ ماه قبل از مهلت پذیرش شما باشد.

بنابراین اگر پذیرش شما در نوامبر است باید در ماه سپتامبر اقدام کنید. اگر فکر می کنید که باید دوباره در آزمون جی آر ای شرکت کنید این کار را در ماه اکتبر انجام دهید. بنابراین برای آماده شدن به آزمون GRE باید تصمیم عاقلانه ای اتخاذ کنید.

نکاتی برای آمادگی در آزمون GRE

اگر هزینه برای شما اهمیت دارد و اعتماد دارید که توان آماده شدن برای آزمون را دارید، خودآموزی روش بهتری برای آماده شدن به آزمون جی آر ای است. شما در هزینه کلاس های خصوصی صرفه جویی می کنید اما چند فاکتور دیگر را هم باید در ذهن داشته باشید.

برای اینکه مطالعه شما موثر باشد، در کنار انگیزه و خودباوری به منابع و کتاب های خوبی هم برای GRE نیاز دارید. اما اگر زمان برای شما یک مسئله است و در زمان کمتری بخواهید برای آزمون آماده شوید کلاس های خصوصی GRE گزینه منطقی است. شما به منابع بسیار عالی دسترسی خواهید داشت و یک کارشناس حرفه ای شما را راهنمایی خواهد کرد. در زمان صرفه جویی می کنید و برنامه مطالعه منظم و پیوسته ای خواهید داشت.

 

منبع

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =

تماس با کارشناس