به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
آزمون GRE و کلاس و دوره تخصصی آمادگی آن

۱۰ ترفند و نکته برای آزمون GRE

زمانی که برای آزمون GRE آماده می شوید ممکن است با سیل عظیمی از توصیه ها روبه رو شوید. بعضی از این پیشنهادها خوب و بعضی بد هستند و برخی دیگر خنثی بوده و هیچ کمکی نمی کند. الان بیایید مطمئن شویم و چگونگی گرفتن نمره بهترین نمره در آزمون جی آر ای را بررسی کنیم.

موسسه زبان آموزان پیشرو در زیر به ۱۰ مورد ترفند و راهنمایی اشاره می کند که در حقیقت شما را یاری خواهند کرد.

  1. از قبل برنامه ریزی کنید.  برخی از داوطلبان به علت تصمیم ناگهانی نمی توانند برای آزمون GRE آماده شوند. آیا باز هم می توان نمره ی خوبی گرفت؟ آیا سخت است؟ مهم نیست که چه شرایطی داشته باشید، حتما به تاریخ آزمون هنگام ثبت نام توجه کنید. زمان آزمون زودتر فرا می رسد (حتی اگر یک ماه فرصت باشد).  اگر بعد ازظهرها و آخر هفته های طلایی برای مطالعه آمادگی  دارید، ثبت نام در آزمون جی آر ای را از دست ندهید.
  2. بدانید که با چه چیزی قراره دست و پنجه نرم کنید. الان برای بازگشت کاملا دیر است. سعی کنید با فاکتور مهم آشنایی داشته باشید. اولین فاکتور خود آزمون است و دومین فاکتور نقاط قوت و ضعف شماست. برای شناختن این موارد یک آزمون آزمایشی GRE انجام دهید. برای این کار، هیچ زمانی بهتر از الان نیست…
  3. نمونه سوالات زیادی را حل کنید. بسیاری از داوطلبان در آمادگی برای آزمون GRE فکر می کنند خواندن درس ها و انجام یک آزمون آزمایشی کفایت می کند. درحالی که اینطور نیست! آزمون GRE یک ماراتون ۴ ساعته است. بایدحداقل هفته ای ۱ مورد نمونه سوال کار کنید تا خود را برای چهار ساعت آزمون آماده کنید. در کل انجام ۱۰ مورد تمرین آزمون آزمایشی ایده ال است.
  4. خواندن لغت را شروع کنید. بخش زبان آزمون GRE لغت های سنگینی دارد. حتی اگر در شاخه علوم انسانی و اجتماعی شرکت کنید تسلط به لغت ها خیلی ضروری است. لغت های این آزمون به مراتب خیلی سخت تر از لغت های آیلتس و تافل است.
  5. روی  رشته آزمون خود تمرکز کنید. نمرات درس های اختصاصی اهمیت خاص خود را دارد. برای مثال اگه بخواهید در یک دوره ارشد رشته زبان انگلیسی شرکت کنید؛ نمرات زبان شما در پذیرش تاثیر خواهد داشت، اما اگر بخواهید  رشته ی مهندسی ادامه دهید مسلما تاثیر کمتری خواهد داشت.
  6. به درس های دیگر بی توجه نباشید. درسته، این حرف کاملا با مورد قبلی تضاد دارد. ولی به سایر درس های آزمون هم توجه کنید؛ اما اگر در درسی نمره کمتری اخذ کنید، با اینکه با رشته مد نظر شما هم ارتباطی ندارد ممکن است در نظر کمیته پذیرش اثر منفی داشته باشد. بنابراین سعی کنید مقداری هم درس های دیگر را مطالعه کنید.
  7. از مواد آموزشی خوب استفاده کنید.  مواد آموزشی که استفاده می کنید باید با جزئیات و کاملا تشریح کند که چرا گزینه درست، درست و گزینه نادرست، نادرست است. بعضی از کتاب ها این کار را واقعا به خوبی انجام می دهند، اگر نمونه اش را ببینید شگفت زده می شوید. بنابراین قبل از خرید مواد آموزشی، صفحات و محتوای آن را بررسی کنید.
  8. نوع سوالات را بشناسید. باز هم تاکید می کنیم. در آزمون GRE انواع مختلفی از سوالات وجود دارد. سوالات چند گزینه ای که پاسخ آن ها عددی است یا پاسخ هایی که باید مقایسه کیفی انجام دهید. از این رو بهتر است با گونه های مختلف طرح سوال در GRE آشنا شوید و برای حل آن ها روش هایی را یاد بگیرید. این کار کمک می کند سوالات مشکل را بشناسید و برای سوالات راحت آماده شوید.  برای انجام این کار …
  9. یک گزارش از خطاهای خود داشته باشید. خطاها و اشتباه هایتان و پاسخ های درست  و گام ها رسیدن به پاسخ درست را ثبت و نگه داری کنید. موارد یادداشت شده را به طور منظم تمرین کنید تا در روز آزمون با چنین خطا هایی نمرات شما به سادگی از دست نرود.
  10. برای شرکت دوباره در آزمون GRE برنامه ریزی کنید. بیشتر داوطلبان وقتی برای بار دوم در آزمون GRE شرکت می کنند، نمرات بالاتری اخذ می کنند. هر آزمون با آزمون بعدی ۲۱ روز فاصله دارد؛ بنابراین از قبل برنامه ریزی کنید. ممکن است در آزمون اول نمره خوبی گرفته باشید، اما آگاه بودن نسبت به این که ۲۱ روز بعد دوباره فرصت آزمون دادن دارید به مقدار زیادی از استرس و فشار امتحان می کاهد.

 

منبع

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 7 =

تماس با کارشناس