به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
تقویت مهارت رایتینگ یا نوشتن

چگونه مهارت رایتینگ یا نوشتن را تقویت کنیم؟

در این مقاله راهبردهایی را ارائه خواهیم کرد که توسط آن می توانید مهارت نوشتن یا رایتینگ خود را تقویت نمایید. در حال حاضر یکی از پر تکرارترین سوالاتی که دانشجویان از همه ملیت ها می پرسند این است: «چگونه می توانم رایتینگ را بهبود ببخشم؟» یا «چرا نوشتن من بهتر نمی شود در حالی که دیگر مهارت هایم (گوش دادن، صحبت کردن و خواندن ) بهبود می یابند؟ “

در مهارت های کلامی به خصوص گوش دادن و صحبت کردن، سرعت پیشرفت دانش آموزان بسیار بیشتر است  (و به آسانی می توانند پیشرفت خود را ببینند). ولی مهارت رایتینگ اغلب مهارتی است که دانش آموزان کمتر تمرین و استفاده می کنند (به ویژه در جامعه و تکنولوژی پیشرفته امروزی )، اما این بدان معنا نیست که رایتینگ کمتر مهم است یا استفاده زیادی ندارد.

بنابراین، برای بهبود نوشتن چه کاری می توانید انجام دهید؟

خوب، در اینجا هفت گام ساده برای تقویت مهارت رایتینگ را گردآوری کرده ایم:

  1. موضوع خود را مشخص کنید

این سوال را از خود بپرسید که به عنوان نویسنده یک مطلب دنبال چه کاری هستید و مطالب را در محور موضوع خود نگه دارید. اطلاعاتی را که به موضوعتان مربوط نیست و به سوال شما پاسخ نمی دهد را اضافه نکنید.

  1. نحوه ی بیان نوشته را تعیین کنید

مخاطب نوشته شما چه کسی است؟ آیا می خواهید یک نامه ی غیر رسمی به دوستتان بنویسید؟ آیا می خواهید نامه ای رسمی بنویسید؟ و یا این مقاله یک مقاله علمی است؟ پاسخ به سوالات این فهرست به شما می گوید از چه نوع زبانی برای نوشته تان می توانید استفاده کنید.

  1. ساختار نوشته

چگونه می خواهید نوشته خود را تنظیم کنید و چند پاراگراف نیاز دارید؟ چگونه می خواهید ایده ها را از طریق نوشتن بهم پیوند دهید؟ چه نشانه های گفتاری را استفاده خواهید کرد؟ و آیا نوشته شما به زبان غیر رسمی بیشتری نیاز دارد؟

  1. از زبان خودتان ترجمه نکنید

دانش آموزان اغلب زبان انگلیسی را شبیه به زمانی که می خواهند در زبان خودشان چیزی بنویسند، ترجمه می کنند که سبب اشتباهات متعدد در نوشته هایشان می شود.

  1. نوشته ی خود را بررسی کنید

هنگامی که نوشته خود را تمام کرده اید، باید دوباره آن را بخوانید. دانش آموزان اغلب بخش هایی از نوشتن خود را پر می کنند و اشتباهات ساده ای را انجام می دهند. با صرف کمی وقت قبل از ارسال نوشته می توانید اشتباهات خود را اضلاح نمایید.

  1. خواندن

خب ما در حال حرف زدن درمورد رایتینگ هستیم؛ این سوال در ذهن شما به وجود می آید که چطور خواندن به نوشتن کمک می کند. اما هرچه بیشتر بخوانید قطعا نوشتن شما را بهبود خواهد بخشید. چطور؟ خوب، با خواندن، دامنه واژگان خود را گسترش داده و زمان های درست و گرامرها را فرا خواهید گرفت هر چه بیشتر بخوانید، نوشتن شما بهتر خواهد شد.

  1. بازنویسی، بازنویسی و بازنویسی

در نهایت، و شاید مهمتر از همه، شما باید بعد از اینکه معلم خطاهای شما را علامتگذاری کرد، مجددا نوشته خود را بازنویسی کنید. معمولا معلم ها قصد دارند که خطاهای شما را برجسته کنند، اما شما باید آنها را اصلاح کنید.  یادگیری از اشتباهات قبلی، راه اصلی برای بهبود نوشتن است.  برای یک معلم چیزی بدتر از این نیست که یک دانشجو اشتباهی را انجام دهد و بعد از یک هفته همان اشتباه را دوباره تکرار کند! برای یادگیری بهتر پیشنهاد میکنیم حتما از معلم خصوصی زبان استفاده کنید.

البته، استراتژی های بیشتری برای بهبود نوشتن شما وجود دارد، اما اگر از مراحل بالا پیروی کنید، باید بتوانید پیشرفت کنید و در واقع ببینید که این کار را انجام می دهید!

یک چیز دیگر، فراموش نکنید که بازنویسی کنید !!

منبع

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

تماس با کارشناس