به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
آزمون GRE و کلاس و دوره تخصصی آمادگی آن

دوره ی تخصصی آمادگی آزمون GRE

کسانی که می خواهند در دانشگاه های خارج از کشور تحصیل کنند باید مدارکی ارائه دهند که نشان دهد سطح قابل توجهی از مهارت در زبان انگلیسی را دارند. مهارت های زبانی مانند درک مطلب، مکالمه و مهارت شنیداری و نوشتاری در آزمون هایی مانند آیلتس و تافل سنجیده می شود. برخی دانشگاه های خارجی بخصوص دانشگاه های آمریکایی از متقاضیان خود می خواهند که در آزمون GRE شرکت کنند. در ادامه بیشتر با این آزمون و البته دوره ی تخصصی آمادگی آزمون GRE با مرکز تدریس خصوصی زبان انگلیسی زبان آموزان پیشرو آشنا خواهید شد.

آزمون GRE چیست؟

آزمون GRE توسط سازمان ETS برگزار می شود. این آزمون بیشتر برای ورود به دانشگاه های کانادایی و آمریکایی مورد نیاز است، اما ممکن است در سایر کشورها هم کاربرد داشته باشد. در این آزمون مهارت هایی مانند استدلال کلامی، استدلال کمی، تفکر و نوشتار انتقادی مورد بررسی قرار می گیرند. همانطور که می بینید مهارت هایی که در این آزمون مورد ارزیابی قرار می گیرد تقریبا ربطی به مهارت های زبان انگلیسی شما ندارد و بیشتر مهارت های منطق شما مورد ارزیابی قرار می گیرد.

دوره ی تخصصی آمادگی آزمون GRE

مهارت های مورد ارزیابی در آزمون GRE نیاز به یادگیری طولانی مدت دارند و اگر بخواهید خودتان با مطالعه ی زبان انگلیسی به این مهارت ها برسید مدت ها طول خواهد کشید. توصیه ای که ما می کنیم این است که در کلاس های تخصصی آمادگی آزمون GRE شرکت کنید. ما در موسسه زبان آموزان پیشرو در دوره آمادگی آزمون GRE همه ی این مهارت ها را در نظر گرفته ایم و افراد زیادی تاکنون با شرکت در این دوره ی خصوصی توانسته اند در آزمون GRE موفق شوند.

کدام مهارت ها در این دوره ها کار می شود؟

دوره ی آمادگی آزمون GRE نیز مانند سایر خدمات موسسه زبان آموزان پیشرو بصورت خصوصی برگزار می شود. در این دوره ما سعی می کنیم شما همه ی مهارت های لازم برای کسب بهترین امتیاز را در این آزمون کسب کنید که به شرح زیر هستند:

بخش نوشتاری

بخش نوشتاری

در این بخش شما یک پاراگراف درباره ی یک موضوع کلی می خوانید و سپس ۴۵ دقیقه وقت دارید تا متنی را درباره ی نظرهای خود راجع به آن موضوع بنویسید. شما باید از نقطه نظرهایی که نوشتید، با استفاده از استدلال و حقایق مختلف دفاع کنید. هرچقدر که حرف ها و نظرات شما منطقی تر باشد امتیاز شما بیشتر خواهد بود.

آزمون GRE - مهارت تفکر

برای اینکه در بخش نوشتاری بتوانید موفق شوید باید مهارت تفکر انتقادی و البته مهارت نوشتاری را در خود تقویت کنید. ما در کلاس های آمادگی آزمون GRE روی این مهارت شما بسیار تاکید داریم و از روش های بسیار موثری برای آماده کردن ذهن شما برای پاسخگویی به این سوالات استفاده می کنیم.

بخش کلام

آزمون GRE - بخش کلام

در این بخش از آزمون GRE شما باید به سوالاتی مانند درک مطلب، ارائه ی مترادف و متضاد و سوالات رایج مهارت های زبانی پاسخ دهید. هدف از این بخش این است که مهارت شما در نتیجه گیری از مطالب نوشته شده و ایجاد ارتباط بین آن ها سنجیده شود. برای این بخش نیز دستور زبان انگلیسی و مهارت های درک مطلب و کلی زبان انگلیسی شما در دوره ی تخصصی آمادگی آزمون GRE تقویت خواهد شد.

بخش کمی (ریاضیاتی)

آزمون GRE - بخش کمی (ریاضیاتی)

در بخش کمی آزمون، سوالات در حد ریاضیات دوره ی دبیرستان هستند. مسلما هدف نیز بررسی مهارت های حل مسئله و استدلال های کمی شماست. سوالات این بخش بیشتر از دروس حساب، جبر و آمار هستند. موردی که در این بخش وجود دارد این است که نیاز دارید معادل انگلیسی کلمات خاصی از ریاضی مانند ” حد مطلق، انتگرال، هذلولی و… ” را بدانید. همه ی این لغات در غالب آموزش های عملی در کلاس های  تخصصی آمادگی آزمون GRE کار خواهند شد.

امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مورد نیاز را درباره ی این آزمون در اختیار شما قرار دهیم. اگر سوالی دارید می توانید در بخش نظرات بیان کنید. دقت داشته باشید برگزاری این دوره ها تنها در تهران، کرج و شهر ری امکان پذیر است و بصورت خصوصی برگزار خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با آموزشگاه تماس بگیرید.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + نه =

تماس با کارشناس