به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
کلاس و دوره تخصصی آمادگی آزمون EPT

دوره ی تخصصی آمادگی آزمون EPT

یکی از مولفه هایی که باعث می شود ما برای یادگیری زبان اقدام کنیم کسب مدارج علمی است. زبان آموزان زیادی دوست دارند که در آزمون EPT قبول شوند و برای اینکه موفقیت خود در این آزمون را تضمین کنند در دوره های تخصصی آمادگی آزمون EPT شرکت می کنند. در ادامه ما به بررسی آزمون EPT و دوره های آمادگی برای این آزمون می پردازیم.

آزمون EPT چیست؟

عبارت EPT مخفف English Proficiency Test است که به معنای آزمون مهارت زبان انگلیسی است. اولین آزمون EPT در سال ۸۶ برگزار شده است. در اصل این آزمون برای افرادی است که می خواهند در مقاطع دکتری در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل کنند. این آزمون بجز مهارت های شنیداری و نگارش بقیه ی مهارت ها را مورد بررسی قرار می دهد. می توان گفت که بدون یک مدرک معتبر انگلیسی مدارک دانشگاهی در سطح بین المللی بی ارزش هستند. این مورد یکی از عواملی بود که دانشگاه ها را به سمت EPT سوق داد.

دانشگاه هایی که در خارج از کشور هستند غالبا می خواهند که متقاضیان مدارک TOEFL یا IELTS داشته باشند. در ایران هم برای تحصیل در مقطع دکتری نیاز دارید که در آزمون EPT شرکت کنید. حد نصاب قبولی در این آزمون ۵۰ تست درست از مجموع ۱۰۰ تست است. البته این آزمون نمره ی منفی هم ندارد.

آزمون ای پی تی ۲۵ تست واژگان، ۴۰ تست گرامر، ۲۰ سوال درک مفهوم و ۱۵ تست cloze دارد. همانطور که می بینید همه ی جنبه های زبان انگلیسی در این آزمون سنجیده می شود. بهترین راه حل این است که در دوره ی تخصصی آمادگی آزمون EPT شرکت کنید.

دوره ی تخصصی آمادگی آزمون EPT

دوره ی تخصصی آمادگی آزمون EPT

گفتیم که در آزمون EPT همه ی بخش های  زبان امتحان گرفته می شود. پس برای اینکه در این آزمون نتیجه خوبی کسب کنید نیاز به این دارید که زبان خود را به خوبی تقویت کنید. برای تقویت زبان انگلیسی خودتان چکار کرده اید؟ در کلاس های تخصصی آمادگی آزمون EPT شرکت کرده اید؟

 در دوره ی تخصصی آمادگی آزمون EPT چه زمینه هایی آموزش داده می شود؟

بیشتر تمرکز در این دوره ها روی درک مطلب، لغات و دستور زبان است، ولی در کنار این ها سایر موارد مانند مکالمه نیز تقویت می شود. جنبه هایی که در این دوره ها اهمیت بیشتری دارند در زیر بیان شده اند:

لغات

 در دوره ی تخصصی آمادگی آزمون EPT چه زمینه هایی آموزش داده می شود؟

اکثر زبان آموزان در به یاد سپردن لغات و معنی های آن ها مشکلاتی دارند و در بخش لغات آزمون های مختلف نمره ی زیادی را از دست می دهند. ما در دوره آمادگی آزمون EPT سعی داریم با استفاده از بهترین متد های تصویرسازی لغات را آموزش دهیم. مدرسین ما سعی می کنند بیشتر لغاتی که مورد نیاز این امتحان هستند را به زبان آموزان به نحو مطلوب آموزش دهند. نمی توان همه ی لغات انگلیسی را به خاطر سپرد، اما می توان شیوه هایی را یاد گرفت که بتوان معنی کلمات را به درستی حدس زد. این مهارت نیز یکی از اولویت ها آموزشی ما در این دوره ها است.

دستور زبان

دستور زبان در آزمون ept

تنها دانستن لغات کافی نیست و شما باید بتوانید آن ها را به درستی در کنار یکدیگر قرار دهید. این قواعد مربوط به دستور زبان است. شاید کسانی که از خواندن دستور زبان لذت ببرند انگشت شمار باشند. بیشتر بخش این آزمون را هم سوالات دستوری شکل می دهد. مدرسین کلاس های آمادگی آزمون EPT به گونه ای گرامر را به شما آموزش می دهند که از آن لذت ببرید و بتوانید جایگیری مناسب لغات در جملات را به خوبی تشخیص دهید.

درک مطلب

نمی توان همه ی لغات انگلیسی را به خاطر سپرد. در سوالات درک مطلب شما باید سعی کنید با استفاده از سایر کلمات در جمله و یا جمله های قبلی و بعدی معنی کلمه ی خاصی را پیدا کنید. دو مورد قبلی که گرامر و لغات بودند به شما در این امر کمک می کنند. آشنایی با شیوه های پاسخ دهی به این سوالات نیز در دوره ی تخصصی آمادگی آزمون EPT در نظر گرفته شده است. مدرسین ما سعی می کنند با سوالات مشابه در کلاس، شما را با شیوه ی پاسخ دهی به این سوالات آشنا کنند.

سوالات Cloze

این سوالات تا حدود زیادی به درک مطلب بستگی دارند. اگر شیوه های درست پاسخ دهی به این سوالات را بدانید امتیاز زیادی را می توانید کسب کنید. در این تست ها از کلمه های هم معنی و با معانی  نزدیک استفاده می شوند. توانایی تشخیص کلمه های مناسب در جای خالی با تکرار و تمرین زیاد و البته آموزش مناسب میسر می شود.

ما در موسسه زبان آموزان پیشرو کلاس های تخصصی آمادگی آزمون EPT را برگزار کرده ایم. شما می توانید با تماس با آموزشگاه هماهنگی های لازم را برای ثبت نام انجام دهید. این دوره بصورت خصوصی برگزار می شود.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − ده =

تماس با کارشناس