به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
تدریس خصوصی آیلتس

بهترین روش برای موفقیت در آزمون آیلتس

صرفاً به دست آوردن مدرک آیلتس، به معنای موفق شدن در این آزمون نیست. شما با هر سطح از مهارت های زبانی مجاز به شرکت در آزمون هستید و می توانید مدرک آن را دریافت نمایید. مسئله ی مهم در واقع نمره ای است که به هر کدام از مهارت های شما و به مجموع مهارت های شما اختصاص می یابد. هدف شما از شرکت در این آزمون می بایست کسب حداکثر نمره ای باشد که به حق توانمندی های شما را نشان دهد و البته برای برآورده شدن هدف شما در ادامه ی راه، مثلاً پذیرش در یک دانشگاه خارجی، به شما کمک کند.

تقویت زبان انگلیسی

قبل از هر چیز باید به یاد داشته باشید که این آزمون برای سنجش مهارت شما در استفاده از زبان انگلیسی در سطح عمومی یا آکادمیک است و اگر زبان انگلیسی را به شیوه ی صحیح یاد نگرفته باشید، روش های دیگری که برای موفقیت در این آزمون پیشنهاد می شود، بی فایده خواهند بود. شما با داشتن یک راهنمای خوب می توانید در مدت کوتاهی سطح درک خود را از زبان انگلیسی بالا برید. این راهنما می تواند یک معلم خصوصی زبان انگلیسی باشد که با طی مسیر موفقیت در آزمون آیلتس، تجربه های فراوانی کسب کرده و با درکی عمیق تر به شما کمک کند. یادگیری زبان در کلاس های عمومی نیز قطعاً بسیار مفید واقع خواهد شد، اما تمرکز استاد خصوصی زبان و انتخاب مطالب درسی و تمرین های شفاهی و نوشتاری مطابق با نیازهای شخصی شما، سرعت یادگیری زبان انگلیسی را در شما بالا خواهد برد.

آشنایی با آزمون

زمانی که معلم شما با گرفتن آزمون های شفاهی و کتبی از پیشرفت قابل قبولتان در یادگیری زبان انگلیسی اظهار رضایت کرد، وقت آن می رسد که با آزمون بیشتر آشنا شوید.آشنا شدن با بخش های مختلف هر آزمونی، تأثیری مثبت در نتیجه ی آن آزمون خواهد داشت، حتی اگر آمادگی شما در حد انتظار خودتان نباشد. آیلتس چهار مهارت را در شما می سنجد و به هر کدام جداگانه نمره ای تا ۹ ارائه می دهد. دو مهارت درک مطلب Reading و Listening، یعنی خواندن و گوش دادن، و دو مهارت تولید زبانی Speaking و Writing به معنای صحبت کردن و نوشتن، چالش های پیش روی شما هستند.

استاد شما، که این چالش ها را به مراتب بهتر درک می کند و پشت سر گذاشته است، می تواند برای هر کدام برنامه ریزی ویژه ای مطابق با نیازهای شما داشته باشد. هر نمره در هر مهارت قابل تفسیر بوده و نشان دهنده ی میزان توانایی شما در آن مهارت است. استاد با شناخت این نمره ها و در نظر گرفتن توانایی های شما می تواند به شما کمک کند تک به تک نمره تان را در هر کدام افزایش دهید. در این مرحله است که در کنار تقویت زبان انگلیسی در کلاس های خصوصی، می توانید به دنبال نمونه های تخصصی تر مشابه با آزمون آیلتس باشید.

دوره آماده سازی برای آزمون آیلتس

Reading و Listening

پر واضح است که یکی از بهترین شیوه های تقویت این مهارت، بالا بردن میزان مطالعه ی مطالب به زبان انگلیسی است. اما فراموش نکنید که هر چه به آزمون نزدیک می شوید، انتخاب مطالب باید هوشمندانه تر صورت گیرد. از استاد خصوصی زبان خود بخواهید مطالبی را در اختیارتان قرار دهد که شباهت بیشتری با چالش های آزمون داشته باشد. نزدیک به آزمون، نمونه سوالات آیلتس را در این مهارت پاسخ دهید و برای رفع نقاط ضعف اقدام نمایید.

Speaking و Writing

شاید شنیده باشید که می گویند برای موفقیت در دو بخش تولید زبانی آزمون آیلتس، کافی است جمله ها و واژگانی را از قبل حفظ کنید و در روز آزمون ارائه دهید. فراموش نکنید که شما قرار است در مصاحبه ای خصوصی شرکت نمایید و متنی را نوشته و ارائه دهید. صدای ضبط شده و متن شما توسط داورها بررسی می شود. طبیعی بودن گفتار و نوشتار شما اهمیت بیشتری از ارائه ی واژگان و جملات حفظ شده دارد و داورها به این مسئله حساس هستند. به جای حفظ کردن، به کمک استاد خصوصی زبان ، تا می توانید خود را در این دو مهارت تقویت کنید.

پیش از استفاده از روش های مختلفی که آموزشگاه های گوناگون با عناوین مختلف برای موفقیت در آیلتس به شما پیشنهاد می دهند، به یاد داشته باشید که داشتن استاد خصوصی زبان با تجربه و باهوش، برنامه ریزی منظم و منابع درسی که متناسب با نیازهای فردی شما پیشنهاد می دهند، اعتماد و پایبندی به دوره های تقویتی و مهم تر از همه، تلاش و انگیزه ی فردی خودتان برای یادگیری و استفاده از زبان انگلیسی، بهترین روش های موفقیت در آزمون آیلتس و چهار بخش سرنوشت ساز آن هستند.

شما عزیزان جهت شرکت در دوره های تدریس خصوصی آیلتس می توانید از طریق شماره تماس های موجود در سایت با موسسه زبان آموزان پیشرو در ارتباط باشید

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 10 =

تماس با کارشناس