به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
دوره آماده سازی برای آزمون آیلتس

چگونه خود را برای آزمون آیلتس و گرفتن نمره ۷ آماده کنیم

مقدمه

گرفتن نمره ۷ در آزمون آیلتس بسیار با ارزش می باشد، به همین خاطر در این مقاله قصد داریم بر مبنای تجربیات ارزشمند مدرسان موفق مرکز تدریس خصوصی آیلتس زبان آموزان پیشرو و تجربه افرادی که در این آزمون موفق شده اند، ۱۰ مرحله  اساسی برای قبولی و گرفتن نمره ۷ در آزمون آیلتس را به شما معرفی کنیم. اگر این مراحل را به خوبی انجام دهید این اطمینان را به شما می دهیم که نیاز به رفتن کلاس ندارید و می توانید به راحتی با خواندن در منزل به هدف خود، یعنی نمره ۷ آیلتس برسید. قبل از معرفی این ده مرحله بهتر است با معنای آزمون آیلتس و مراحل آمادگی قبل از آزمون آشنا شوید.

آزمون آیلتس چیست؟

آزمون آیلتس یک آزمون زبان انگلیسی است، که هر سال بیش از ۱.۴ میلیون نفر در سراسر جهان در این آزمون شرکت می کنند. در آزمون آیلتس خواندن، نوشتن، گوش دادن و مهارت های گفتاری اندازه گیری می شود و علاوه بر اینها، توانایی شما برای بر قراری ارتباط در زمینه کار، تحصیل و یا زندگی در یک کشور انگلیسی زبان ارزیابی می شود.

۷ مرحله اساسی برای دادن آزمون آیلتس

اولین قدم برای موفقیت در این آزمون و گرفتن نمره قبولی این است که برای آزمون آیلتس با ۷ مرحله زیر آشنا باشید:

 • تصمیم بگیرید که چه آزمونی گرفته می شود

دو نوع آزمون آیتلس وجود دارد: ماژول آکادمیک و ماژول جنرال ترینینگ (General Training).

 • آزمون ماژول آکادمیک از افرادی که قصد دارند در یک کالج یا دانشگاه انگلیسی تحصیل و صحبت کنند، گرفته می شود.
 • آزمون جنرال از افرادی که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند مانند کشور استرالیا یا انگلستان گرفته می شود.
 • نزدیک ترین مرکز آزمون آیلتس خود را پیدا کنید

بیش از ۸۰۰ مرکز آزمون آیلتس در سراسر جهان وجود دارد، بنابراین یکی از آنها به شما نزدیک تر است. برای مثال در آمریکا ۴۹ مرکز آزمون وجود دارد. در این سایت www.ielts.org می توانید یک لیست کامل از مراکز آزمون به همراه دیگر جزئیات برای تماس با آنها را پیدا کنید

 • برای آزمون آیلتس در نزدیکترین مرکز آزمون ثبت نام کنید.

IELTS در تمام طول سال ارائه می شود، برخی از مراکز آزمون، دو بار در ماه امتحان می گیرند تا بتوانید چندین تاریخ احتمالی را انتخاب کنید.

 • از مناسب بودن مدارک خود برای ثبت نام اطمینان پیدا کنید.

برای ثبت نام در آزمون آیلتس علاوه بر پر کردن و تکمیل فرم درخواست، به دو قطعه عکس، که باید با عکس گذرنامه شما یکسان باشد نیاز دارید. همچنین به کپی گذرنامه یا سند هویت ملی احتیاج دارید، این مدارک باید در روز آزمون همراه شما باشند.

 • هزینه آزمون را پرداخت کنید.

هزینه آزمون با توجه به مرکز ثبت نام و محل آزمون متفاوت می باشد.

 • در روز آزمون لوازم ضروری همراه شما باشد.

در روز آزمون باید گذرنامه یا سند هویت ملی، مداد و خودکار برای نوشتن همراه شما باشد.

 • منتظر نتیجه آزمون خود باشید.

در اکثر مواقع بعد از ۱۳ روز از آزمون، نتیجه آن اعلام خواهد شد.

مراحل قبولی در آزمون آیلتس

۱۰ مرحله مهم برای قبولی در آزمون آیلتس و گرفتن نمره ۷

 • مشخص کردن مقدار زمان تا تاریخ آزمون

اولین مرحله برای آماده شدن در آزمون آیلتس بدون رفتن به کلاس، مشخص کردن مقدار زمان تا تاریخ آزمون می باشد. بهتر است طوری برنامه ریزی کنید که ۱۰ ماه تا یک سال تا تاریخ آزمون برای آماده شدن و گرفتن نمره ۷ مهلت داشته باشید.

 • آشنایی با کلیات نوع آزمون خود

بعد از مشخص کردن نوع آزمون خود (آکادمیک یا جنرال) بهتر است؛ اگر با کلیات آن آشنایی ندارید، از طریق جست و جو کردن در اینترنت و یا هر روش دیگری درباره آن اطلاعاتی به دست بیاورید.

 • اطلاع از نمره قبولی در آزمون آیلتس

برای برنامه ریزی و رسیدن به نمره قبولی آیلتس، شما باید بدانید که نمره قبولی در چه حدی می باشد. اصولا برای اکثر آزمون های جنرال و آکادمیک نمره ۶ در نظر گرفته شده است. با این حال با توجه به دانشگاهی که می خواهید در آن تحصیل کنید و یا کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید از نمره قبولی در آیلتس مطلع شوید.

 • آگاهی از نقطه ضعف های خود در ۴ مهارت آیلتس

همانطور که گفته شد در آزمون آیلتس، در ۴ مهارت از شما ارزیابی می شود. بهترین کار برای موفقیت در آزمون آیلتس و انجام این ۱۰ مرحله این است که نقاط ضعف خود را در هر یک از این مهارت ها مشخص کنید؛ تا بتوانید آنها را تقویت کنید. برای مشخص کردن میزان نقاط ضعف و سطح توانایی های خود  در هر یک از این مهارت ها می توانید از ۴ طریق اقدام کنید:

 • مشاوره با مدرسان حرفه ای آیلتس
 • شرکت در آزمون سایت های تعیین سطح آیلتس
 • شرکت در آزمون های واقعی
 • شرکت در آزمون های آزمایشی آیلتس

به شما پیشنهاد می کنیم که برای تعیین سطح خود، از طریق شرکت در آزمون های آزمایشی اقدام نمایید.

 • تهیه منابع مناسب برای آیلتس

برای موفقیت در آزمون آیلتس باید منابع آن را تهیه کنید. اگر می خواهید برای بار اول در آزمون آیلتس موفق شوید به شما توصیه می کنیم که منابع اصلی آن را تهیه کنید. برای تهیه منابع اصلی بهترین کار این است که از افراد کارشناس در این زمینه استفاده کنید. هیچ گاه به منابع اینترنتی و یا منابعی که در کنار خیابان فروخته می شوند اعتماد نکنید، همیشه برای پیدا کردن منابع به روز و معتبر از طریق افراد کارشناس و آگاه در این زمینه استفاده کنید.

 • مدت زمانی که تا تاریخ آزمون آیلتس دارید را به سه بخش تقسیم کنید.

برای موفقیت در آزمون آیلتس و گرفتن نمره ۷ تقسیم کردن زمان خود به سه قسمت می باشد. بعد از پایان هر مرحله میزان پیشرفت و توانایی خود را بررسی کنید و اگر در جایی احساس کردید که به پیشرفت مطلوب نرسیده اید و یا منابع خود را کامل نخوانده اید تلاش خود را بیشتر کنید و هر چند وقت یک بار برای مشخص کردن نقاط ضعف خود و تقویت آنها در آزمون های آزمایشی شرکت کنید.

 • اگر در حین خواندن متوجه شدید از برنامه خود عقب افتاده اید از دیگر روش ها کمک بگیرید.

هر چند مدت میزان پیشرفت خود را بررسی کنید، اگر احیاناً متوجه شدید از برنامه ای که برای خود تعیین کرده اید مقداری عقب افتاده اید و یا در بخشی از مهارت ها طبق آن چیزی که از خود انتظار داشته اید نیستید. بهتر است از افراد حرفه ای در زمینه آیلتس کمک بگیرید و یا از آنها بخواهید یک دوره فشرده به شما تدریس کنند.

اگر زمانی که از برنامه خود جا ماندید به فکر جبران آن نباشید قطعاً در آزمون آیلتس موفق نخواهید شد. پس این را فراموش نکنید اگر جایی احساس کردید طبق برنامه پیش نرفته اید حتما از افراد کارشناس کمک بگیرید.

 • بدون هیچ وقفه ای برنامه خود را پیش ببرید.

یکی از رمزهای موفقیت در آزمون آیلتس و گرفتن نمره ۷ و یا هر آزمون دیگری پایداری و مداومت در انجام برنامه آن می باشد. به هیچ دلیلی برنامه خود را حتی برای یک روز ترک نکنید، وقفه در انجام برنامه های شما برای قبولی در آیتلس، باعث عقب ماندن شما خواهد شد و دیگر راهی برای جبران آن ندارید. پس همیشه طبق برنامه خود عمل کنید؛ همان طور که افراد موفق در آزمون آیلتس عمل کرده اند.

 • باز هم شرکت در آزمون آزمایشی

در مراحل قبلی درباره اهمیت آزمون آزمایشی صحبت کردیم. این بار به شما می گوییم حتما در بازه زمانی نزدیک به آزمون آیلتس در آزمون های آزمایشی شرکت کنید.  شرکت در این آزمون علاوه بر این که نتایج آن تا حدی نتیجه آزمون آیلتس شما را مشخص می کند از این نظر که شما را با آزمون آیلتس بیشتر آشنا می کنند بسیار با ارزش هستند.

 • بعد از تست زنی و رفع اشکالات خود در آزمون شرکت کنید

تست زدن به شما در آزمون آیلتس بسیار کمک می کند، اما بهترین زمان برای شروع به تست زنی، مرجله سوم برنامه می باشد، به دلیل این که آمادگی لازم را پیدا کرده اید. اگر خیلی زودتر از مرحله سوم تست زنی را شروع کنید به شما هیچ کمکی نخواهد کرد و حتی ممکن است اثر منفی داشته باشد.

تست زنی زمانی که آمادگی لازم را کسب کرده اید، به شما کمک می کند که مشکلات خود را رفع کنید و بتوانید نمره خوبی را در آزمون کسب کنید.

بعد از این که تمام مراحل را به خوبی انجام دادید، در آزمون های آزمایشی شرکت کردید و مشکلات خود را رفع کردید نوبت به ثبت نام در آزمون می رسد. اطمینان داشته باشید اگر تمام مراحل را به خوبی طی کرده اید و نمره خوبی در آزمون های آزمایشی گرفته کسب کرده باشید، حتما در آزمون آیلتس موفق خواهید شد.

منبع

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + چهارده =

تماس با کارشناس