به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
تدریس خصوصی آیلتس

۱۰ چیزی که مدرسان آیلتس برای شما ممنوع می کنند

من یک معلم خصوصی آیلتس هستم و بیش از ۱۰ سال است که در این حرفه مشغول به کارم. دانش آموزان خودم را دوست دارم ولی گاها کارهایی را انجام می دهند که نباید انجام دهند.

۱۰ مورد از نباید های IELTS:

۱- تحقیق نکردن درباره آزمون آیلتس قبل از شرکت در اولین جلسه کلاس آیلتس

قبل از این که در اولین جلسه کلاس شرکت کنید، در مورد آزمون آیلتس تحقیق کنید، با چنته ی خالی کلاس تشریف نیارید…! حتما درباره آزمون تحقیق کنید و اطلاعات لازم و کافی را در مورد چگونگی این آزمون را بدست بیاورید. در این صورت وقت کلاس به توضیح مطالب کلی درباره آزمون آیلتس هدر نمی رود.

۲- شرکت در کلاس خصوصی آیلتس قبل از آشنایی با منابع معتبر آیلتس و آزمون آن

قبل از این که در یک کلاس خصوصی زبان برای آزمون IELTS شرکت کنید و کلی هزینه بپردازید، با منابع معتبر آیلتس که در وبسایت های معروف معرفی شده اند  آشنا شوید. با این روش چند و چون آزمون آیلتس را پیدا کنید.

۳-بازدید و استفاده از اولین سایتی که در صفحه نتایج گوگل ظاهر می شود

عبارت هایی مثل “IELTS prep”، “IELTS practice” ، “IELTS test online” را در گوگل جستجو کنید. سایت های زیادی را نشان می دهد، ولی همه ی آن ها معتبر و رسمی نیستند؛ بلکه شرکت های درجه سومی هستند که آزمون آیلتس را شبیه سازی می کنند. شما هوشیار باشید و از سایت های رسمی و معتبر بازدید کنید و از خدمات آن ها استفاده کنید.

۴- نادیده گرفتن منابع خوب برای آزمون آیلتس

بیشتر منابع خوب آیلتس مثل کمبریج و آیلتس لیز را ممکن است به راحتی پیدا نکنید.

با کمی تفکر می توانید منابع خوب را تشخیص دهید. آیلتس لیز یک منبع غنی برای تمرین است. وقتی که وبسایت را باز کنید می بینید که خانم لیز خودش یک آزمون گیرنده حرفه ای آیلتس است. کمبریج خودش اسپانسر آزمون آیلتس است.

۵- تنها استفاده از یک منبع آیلتس

آیلتس آزمون خیلی مهمی است. وقتی که سخن از آمادگی برای این آزمون می شود، منابع هرچقدر بیشتر باشد بهتر است. لطفا با مطالعه یک منبع آیلتس یا یک وب سایت به معلم خصوصی آیلتس مراجعه نکنید!

اگر این گونه عمل کنید، معلم شما وقت زیادی را صرف می کند تا به شما نشان دهد که  منابع دیگری هم وجود دارد که باید مطالعه کنید. هر چقدر زمان برای دانستن اطلاعات حاشیه ای صرف شود به همان اندازه فرصت را برای شنیدن توصیه های معلم خصوصی از دست می دهید.

۶- داشتن تصوری غلط مثل این، که آیلتس آزمونی مخصوص بریتیش است!

درست است که لهجه بریتیش در آیلتس غالب است ولی این بدان معنا نیست که لهجه های دیگری مثل آمریکایی و استرالیایی در این آزمون کاربرد ندارد. بلکه شما در دوران آمادگی و خود آزمون با لهجه های متفاوتی روبه رو می شوید. حتی این حرف که یک معلم با لهجه غیر بریتیش نمی تواند معلم خصوصی آیلتس باشد، کاملا اشتباه است.

۷- انجام ندادن تکالیف

آزمون IELTS یک امتحان چالشی است و به اندازه انگلیسی آکادمیک سختی دارد. مطمئن باشید صرفا با حضور در جلسه های خصوصی آیلتس نمی توانید از پس این آزمون بربیایید. تمرین خواندن، تمرین شنیدن، تمرین نوشتن مقاله های IELTS و تمرین بین دوجلسه کلاس خصوصی آیلتس همه مهم بوده بنابراین حتما آن ها را انجام دهید!

۸-انتظار نمرات بالا در حالی که مهارت های زبان ضعیف باشد

معلم خصوصی می تواند نمرات شما را ارتقا دهد. ولی ما قول معجزه نمی دهیم. اگر مهارت های انگلیسی شما ضعیف است، نمی توانید در آزمون نمرات مورد نظرتان را اخذ کنید. از این رو باید انگلیسی عمومی خود را تقویت کنید.

۹- درخواست تضمین برای نمرات بالا از معلم

گارانتی دادن به اخذ نمرات بالا، گذاره ای قابل اعتماد نیست. نمره شما تحت تاثیر فاکتور های زیادی است که خارج از کنترل معلم است؛ سطح مهارت فعلی زبان انگلیسی شما، میزان زمانی که صرف مطالعه کرده اید و خیلی چیز های دیگر که در نمره شما تاثیر می گذارند و به صورت قابل کنترل و نهایتا قابل تضمین نیستند. بنابراین هیچ تضمینی وجود ندارد، حتی اگر معلم خصوصی یکی از بهترین ها باشد.

۱۰- ثبت نام در کلاس خصوصی آزمون آیلتس زمانی که به آن نیاز ندارید

من این لیست را با گفتن حرف مثبتی می بندم. شما می توانید در آزمون IELTS بهتر از توقع خود ظاهر شوید. بسیاری از متقاضیان آیلتس فقط با خود آموزی توانسته اند از پس این آزمون بر بیایند. شما هم می توانید یکی از این افراد باشید. چرا نشوید…! بنابراین قبل از این که با معلم خصوصی شروع کنید، راه های مربوط به خودآموزی را هم امتحان کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 11 =

تماس با کارشناس