به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین

۵ چیزی که تمرین های شما را برای آزمون آیلتس تباه می سازد

اینجا وب سایت مرکز تدریس خصوصی زبان انگلیسی زبان آموزان پیشرو است. ما در این وب سایت روش هایی را برای موفقیت در آزمون آیلتس معرفی می کنیم امروز هم قصد داریم در مورد چیزهایی صحبت کنیم که نباید در فرایند آمادگی آزمون آیلتس انجام دهید. موارد زیر اشتباه های رایجی است که بین زبان آموزان آیلتس اتفاق می افتد. انجام این کار ها زحمات شما را به باد می دهد؛ اگر تا به حال این موارد را انجام می دادید…متوقف کنید!

اشتباه یک – استفاده کردن از منابع غیررسمی آمادگی آزمون IELTS

من یک معلم خصوصی IELTS هستم و از این که تعداد بسیار زیادی از دانش آموزانم از منابع رسمی آیلتس استفاده نمی کنند شگفت زده می شوم. Cambridge،  British Council، وب سایت IELTS Essentials ، IELTS.org از منابع رسمی برای آمادگی به آزمون آیلتس هستند و ۸۰ تا ۹۰ درصد از متقاضیان کلاس خصوصی وقتی به بنده مراجعه می کنند، می بینم حتی این منابع را نمی شناسند.

منابع غیر رسمی زیادی وجود دارند ولی هیچ چیزی نمی تواند به اندازه یک منبع رسمی و یک آزمون واقعی مفید باشد. اگر در آزمون های شبیه سازی شده که توسط طراحان سوال آیلتس طراحی شده است شرکت کنید، نتیجه خیلی موثری در آزمون بدست می آورید. حتی بدون شرکت در این آزمون ها آمادگی کامل شما غیر ممکن به نظر می رسد.

بنابراین چهار سایت رسمی برای آمادگی IELTS را خوب بشناسید و از آن ها استفاده کنید.

اشتباهات تمربن و آمادگی آزمون آیلتس

اشتباه دوم – انجام تمرین های آیلتس فقط با یک لهجه انگلیسی

بدون هیچ شکی غلبه انگلیسی بریتیش در آزمون آیلتس – چه در انگلیسی نوشتاری و چه در انگلیسی گفتاری – زیاد به چشم می خورد. اما این بدان معنا نیست که از لهجه های دیگر استفاده نمی شود. در بخش مهارت شنیداری شما غیر از لهجه استاندارد بریتیش، لهجه استاندار کانادایی، لهجه ایالات متحده، نیوزلند و استرالیایی را هم خواهید شنید. بنابراین عاقلانه است که در مورد لهجه های مورد قبول IELTS اطلاعاتی بدست آورید و مطالعه آن ها را در برنامه خود قرار دهید.

همچنین مطلع باشید که ریدینگ آیلتس هم شامل استایل نوشتاری انگلیسی بریتیش و هم انگلیسی آمریکای شمالی است. تفاوت های عمده هم بین نوشتار آمریکایی و بریتیش در املای نوشتن آن است. با این حال تفاوت های جزئی در انتخاب واژگان، عبارت های رایج و قوانین دستوری هم وجود دارد.

اگر با انواع لهجه های انگلیسی که در آزمون آیلتس می آید، آشنایی نداشته باشید ممکن است آزمون کمی گیج کننده به نظر بیاید. به همین سبب بهتر است که رفتار ” برتری لهجه خاص” را کنار گذاشته و از تنوع ها باخبر باشید.

اشتباه سوم – تلاش برای ارزشیابی مکالمه و نگارش خود

آیلتس معیار های رسمی برای سنجش Reading , Writing معرفی کرده است.  این مورد می تواند کمک کند که سطح و کیفیت انگلیسی خود را در مهارت های Reading , Writing بسنجید. با این حال بدون کمک گرفتن نمی توانید سنجش دقیقی از مکالمه و نگارش IELTS داشته باشید. فرد دیگری پیدا کنید که نگارش های ایلتس شما را بررسی کند یا به مکالمه انگلیسی شما گوش دهد. این شخص می تواند همکلاسی شما، اعضای خانواده، معلم، معلم خصوصی IELTS  و یا دوست شما باشد و انگلیسی را خوب بلد باشد. مطمئن باشید که از این افراد بازخورد می گیرید. در این صورت متوجه می شوید که در دو مهارت Speaking و writing آیلتس چگونه پیش می روید.

اشتباه چهارم- تمرکز به مهارت های زبان به بهای پیشرفت در قبول شدن در آزمون

رسیدن به درجه استادی در انگلیسی خیلی لذت بخش است. مهارت خواندن، نوشتن، مکالمه و شنیدن در زبان دوم بدون کمترین خطا خیلی شور و شوق می آورد. اما خطر تمرکز زیاد به مهارت های زبان هم وجود دارد. شما باید به تقسیم زمان هم فکر کنید.

شما باید توانایی مدیریت آزمون و مدیریت زمان را هم بدست آورید که در آزمون آیلتس موفق باشید. باید توانایی پاسخ دادن به سوالات و تمرین های خواسته شده در وقت مقرر را داشته باشید.

اشتباه پنجم- تمرین نکردن آیلتس با اطلاعات بصری

آیلتس به روش های جدید در آموزش تاکید می کند: دانش بصری. شما باید قدرت درک چارت ها، گراف ها، جدول ها را داشته باشید تا بتوانید در قسمت های مختلف آزمون موفق عمل کنید. مهارت های Reading, writing و listening همه دارای اطلاعات بصری هستند. برای درک سریع و درست اطلاعات بصری آمادگی لازم را بدست آورید. اگر شما آمادگی لازم برای پاسخ دادن به Reading, writing و listening به صورت بصری و تصویری را نداشته باشید نمرات زیادی را از دست می دهید.

 

منبع

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =

تماس با کارشناس