به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
بهترین کتاب ها برای تقویت گرامر زبان انگلیسی و آیلتس

کتاب هایی برای ارتقا گرامر زبان انگلیسی و موفقیت در آزمون آیلتس

در این مقاله کتاب هایی که برای ارتقا گرامر در یادگیری زبان انگلیسی و آیلتس، بسیار مناسب هستند را معرفی می کنیم؛ با این کتاب ها می توانید در کنار کلاس، گرامر خود را تقویت کنید. همه ی این کتاب ها حاوی تمرین هایی است که باعث بهتر شدن گرامر شما خواهد شد.

بهترین کتاب ها برای ارتقا گرامر زبان انگلیسی

  • کتاب اول «Essential Grammar in Use» به همراه پاسخ: این کتاب، یک کتاب مرجع برای تمرین زبان آموزان ابتدایی می باشد.

کتاب تقویت گرامر زبان انگلیسی Essential Grammar in Use

یکی از مزیت هایی که این کتاب دارد، واضح بودن آن و سهولت استفاده از آن می باشد؛ این کتاب برای کسانی  که در سطح ابتدایی (A1)  هستند در تمام زمینه های دستوری، بهترین کتاب می باشد. این کتاب حاوی مثال های واضح، تمرین های آسان و کلید پاسخ است.

  • کتاب بعدی «Advanced Grammar in Use» به همراه پاسخ است: نویسنده ی این کتاب « مارتین هیونگز» می باشد و یک کتاب مرجع برای تمرین خودآموزانی است که زبان انگلیسی در سطح پیشرفته را می آموزند.

کتاب ارتقا گرامر زبان Advanced Grammar in Use

این کتاب دارای طرح بندی زیبا و رنگی می باشد و حاوی ۱۰۰ درس از نکات گرامری و همچنین تمرین است. این کتاب از جمله کتاب هایی است که برای افرادی که قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارند، بسیار مناسب می باشد.

  • کتاب بعدی « Basic English Grammar» می باشد به همراه سی دی صوتی و کلید پاسخ است؛ این کتاب توسط « بتی شوارپفر آذر و استیسی هانگ» نوشته شده است.

کتاب ارتقا گرامر زبان انگلیسی Basic English Grammar

 رویکرد این کتاب، مبتنی بر دستور زبان و توسعه یکپارچه ی تمام مهارت های زبان است و از روش های ارتباطی به منظور تقویت تمام مهارت ها استفاده می کند. با استفاده از روش هایی که در این کتاب به کار رفته است، دانش آموزان در معرض ارتباط های معناداری قرار می گیرند و به گونه ای می شود گفت که دانش آموز در کلاس درس مشارکت داده می شود.

نسخه ی چهارم این کتاب با ویژگی های جدید همراه است، از جمله برداشتن تفاوت بین زبان گفتاری و نوشتاری، فعالیت های نوشتاری آسان به همراه تمرین های ابتکاری، معرفی نقاط مورد نیاز برای تدریس (برای اساتید)، تمرینات جدید برای توسعه ی بیشتر گرامر و تمرین گوش دادن به ساختار با استفاده از سخنرانی های آرام.

این کتاب مناسب دانشجویانی است که با دستورالعمل های ساده (حال ساده) مشکل دارند. در این کتاب، تمرینات بسیار تکرار شده اند و این یک روش بسیار خوب برای یادگیری است.

  • کتاب بعدی « Practice Makes Perfect Advanced English Grammar for ESL Learners» نوشته ی «مارک لستر» می باشد.

کتاب گرامر Practice Makes Perfect Advanced English Grammar for ESL Learners

نویسنده ی این کتاب (مارک لستر)، متخصص دستور زبان ESL و بنیانگذار بخش ESP و استاد دانشگاه هاوایی می باشد. تمریناتی که در این کتاب آورده شده است، حاوی محبوب ترین تمرینات دستوری از جمله تمرینات مربوط به اسم ملکی، ضمایر شخصی، افعال، اعداد، صفات و غیره می باشد. این کتاب حاوی بیش از ۷۰۰ تمرین است.

  • کتاب بعدی « English Grammar in Use: A Self-study Reference and Practice Book for Intermediate Students of English» می باشد.

English Grammar in Use: A Self-study Reference and Practice Book for Intermediate Students of English

در مدارس از این کتاب بسیار استفاده می شود و معمولا معلمان به آن “مورفی” می گویند. اکثر معلمان از قسمت های مختلف این کتاب کپی برداری می کنند. این کتاب برای همه ی کسانی که در حال یادگیری زبان هستند، توصیه می شود؛ دستورالعمل هایی که در این کتاب آورده شده است، ممکن است برای برخی بسیار دشوار باشد اما با مطالعه ی توضیحاتی که داده است، تمامی آن ها قابل درک خواهند بود.

برای حل برخی از تمرینات این کتاب، نیاز به فکر کردن دارید ضمن این که برای هر تمرین، پاسخ های متعددی آورده شده است و شما باید تمامی آن ها را بررسی کنید. این کتاب درواقع یک کتاب مرجع است برای کسانی که احساس می کنند در برخی از زمینه ها ضعیف هستند؛ تمریناتی که در این کتاب آورده شده است، تمامی مهارت ها را ارتقا می بخشد.

نسخه ی چهارم این کتاب جدیدا منتشر شده است که دارای طراحی جذاب و زیبا است و کاملا به روزرسانی شده است؛ این کتاب یکی از محبوب ترین کتاب های دستور زبان انگلیسی در میان یادگیرندگان و معلمان سراسر جهان است.

نکته ۱

ما در کلاس های تدریس خصوصی زبان انگلیسی زبان آموزان پیشرو بر مهارت های اصلی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن تمرکز می کنیم.

بهترین کتاب ها برای ارتقا گرامر آیلتس

  • کتاب « Grammar for IELTS, D. Hopkins, P. Cullens» می باشد؛

کتاب ارتقا گرامر آیلتس Grammar for IELTS, D. Hopkins, P. Cullens

این کتابی است که توسط دانشگاه «کمبریج» تهیه شده است، همان ارگانی که آزمون IELTS را اجرا می کند؛ اما ممکن است شما فکر کنید که این کتاب برای همه کسانی که قصد انجام این آزمون را دارند، بهترین است. تا اندازه ی بسیار زیادی این امر صحیح است زیرا این کتاب به شما واژگانی را می آموزاند که در آزمون IELTS کاربرد زیادی دارد. از این کتاب می توان به عنوان خودآموز استفاده کرد(بدون استفاده از معلم می توان آن را آموخت) زیرا حاوی بسیاری از تمرینات لازم است. البته کتاب های دیگری را هم که معرفی کردیم، بسیار کتاب های خوبی هستند و شما می توانید با انتخاب هر یک از آن ها، خودتان به تنهایی مهارت های زبان خود را تقویت کنید.

  • کتاب بعدی « Oxford Practice Grammar Advanced» است؛

کتاب Oxford Practice Grammar Advanced

این کتاب برای زمانی مناسب است که شما یک کتاب دستور زبان متوسط ​​را کامل مطالعه کرده باشید؛ این کتاب برای افرادی که تازه شروع به یادگیری زبان کرده اند مناسب نمی باشد و افرادی می توانند از این کتاب به نحو احسن بهره ببرند که در ابتدا درک خوبی از دستور زبان پایه و متوسط داشته باشند. تمرکز این کتاب، آموزش مناطقی از یادگیری زبان است که بیشتر گیج کننده یا پیچیده تر هستند؛ با استفاده از تمریناتی که در این کتاب موجود است، تمرکز دانش آموزان بیشتر خواهد شد و خواهد توانست موارد پیچیده را به خوبی تجزیه و تحلیل کند.

  • کتاب بعدی « Oxford Practice Grammar Intermediate» می باشد؛

کتاب Oxford Practice Grammar Intermediate

این کتاب، طیف گسترده ای از گرامر مفید را پوشش می دهد و دارای توضیحات کامل درباره ی گرامر است؛ به علاوه، در هر صفحه، در کنار توضیحاتی که داده می شود، تمریناتی آورده است که بسیار مفید و کاربردی هستند. البته تنها نقصی که این کتاب دارد، نداشتن پاسخ و کلید پاسخ است؛ به همین دلیل این کتاب برای افرادی که به تنهایی یادگیری زبان را شروع کرده اند، مناسب نیست و باید حتما یک معلم در کنار آن ها باشد تا به سوال های بدون پاسخ این کتاب، پاسخ دهد.

نکته ۲

به یاد داشته باشید که بهترین روش برای بهبود دستور زبان، یادگیری زبان با یک معلم خوب است. کلاس های خصوصی آمادگی آیلتس زبان آموزان پیشرو بر مهارت های اصلی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن تمرکز می کنند. با شرکت در این کلاس ها، می توانید اطمینان حاصل کنید که نمره ی خوبی در آزمون IELTS   کسب خواهید کرد.

سخن آخر

برای این که در IELTS عملکرد خوبی را داشته باشید، باید دستورالعمل های گرامر را به خوبی بیاموزید و بر دستور زبان انگلیسی مسلط شوید. تسلط بر دستور زبان انگلیسی به خودآموز نیاز دارد و شما باید یک کتاب دستور زبان بخوانید. کتاب هایی را که در این مقاله معرفی کردیم، همگی می توانند باعث بهبود مهارت های دستوری شما شوند ولی پیشنهاد ما این است که تنها از یک کتاب استفاده نکنید و کتاب های بیشتری را مطالعه کنید.

این را نیز به یاد داشته باشید که بهترین راه برای بهبود توانایی انگلیسی شما این است که  کلاس های آیلتس را با معلمان با تجربه ای که در طول دوره، شما را پشتیبانی می کنند، بگذرانید.

منبع

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

تماس با کارشناس