به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
آموزش مکالمه زبان ترکی استانبولی

روش های آموزش مکالمه زبان ترکی استانبولی

قطعا خیلی از شما عزیزان که علاقه مند به یادگیری و تسلط بر مکالمه زبان ترکی استانبولی هستید. تاکنون بارها به این مسئله فکر کرده اید که چگونه می توان کلمات و اصطلاحات محاوره ای به زبان ترکی استانبولی را چنان طبیعی و با اعتماد به نفس به کار ببرم که بتوانم خیلی راحت منظور خود را به شخص مورد نظر منتقل کنم؟

شیوه مکالمه روان زبان ترکی استانبولی را بشناسید

بیشتر مدارس آموزش زبان ترکی استانبولی آموزش گرامر کسل کننده و پیچیده را مهم می انگارند.  باید یک راه بهتری باشد…!

ما در این مقاله از مزایای تسلط به مکالمه زبان و روش های موثر بهبود این مهارت برایتان صحبت می کنیم. اگر  فکر می کنید برقراری ارتباط کلامی زندگی شما را دگرگون می کند این مقاله را با لذت بخوانید.

تدریس خصوصی زبان ترکی استانبولی

مزایای مکالمه زبان ترکی استانبولی

امکان صحبت کردن با بیش از ۸۰ میلیون ترک زبان

زبان ترکی استانبولی در بین زبان های پر گویش رتبه ۲۰ را به خودش اختصاص داده است. اگر مکالمه زبان ترکی استانبولی را یاد بگیرید، مزایای زیادی برای شما خواهد داشت. براحتی می توانید به کشور توریستی ترکیه سفر کرده و با کمال لذت با مردم بومی آن جا ارتباط برقرار کنید؛ خرید کنید، جاهای دیدنی ترکیه را پیدا کرده و خاطره بسازید.

آهنگ های ترکی

موسیقی ترکی زبانزد خاص و عام است. اگر دوست دارید به ملودی بی نظیر و حرف های معنی دار موجود در موسیقی اصیل ترکی گوش دهید و از آن لذت ببرید باید جز افرادی باشید که ترکی بلد هستند.

سریال های ترکی

اگر یک ایرانی هستی، به احتمال زیاد سریال های تلویزیونی ترکیه را تماشا کرده ای؛ یا اگر تجربه آن را نداشتی حتما تو خانه فامیلتون متوجه شده اید که سریال ترکی می بینند. سریال های ترکی در ژانرهای مختلفی تولید و پخش می شوند و غیر از ایران سایر کشور های خاورمیانه و اروپایی از تماشای آن لذت می برند. این همه تماشاگر خود گواهی بر حرفه ای بودن و هنری بودن سریال های ترکیه ای است. حالا فرض کنید به زبان ترکی مسلط هستید؛ چقدر از تماشای زبان اصلی آن لذت می برید…! قابل توصیف نیست…!

ارتقای شغلی و فرصت های بی نظیر برای شغل های گردشگری و تجاری

ترکیه کشوری پردرآمد بوده و با اغلب کشور های اروپایی و خاورمیانه مراودات تجاری و گردشگری دارد. اگر شما در گمرک، آژانس های مسافرتی یا تجارت پوشاک فعالیت می کنید، تسلط به مکالمه زبان ترکی استانبولی شما را متمایزتر جلوه می کند. روزبه روز بر موفقیت های شغلی شما افزوده می شود.

مکالمه زبان ترکی استانبولی شما را باهوش تر می کند

مطالعات نشان داده است که دوزبانه یا پلی گلات بودن بر مغز فرد تاثیر گذاشته و او را باهوش تر می کند. شما با یادگیری زبان زیبایی مثل ترکی از امروز باهوش تر خواهید بود؛ پس چرا منتظرید …!

یادگیری مکالمه زبان ترکی

آیا می دانستید؟

زبان ترکی استانبولی جز خانواده زبان های آلتاییک است که در کنار خانواده زبان های چینی، روسی و مغولی خانواده بزرگی به حساب می آید. خانواده زبان ترکی در  مناطقی  مثل اوراسیا، سیبری، اروپای شرقی و بالکان صحبت می شود که بخش هایی از شوروی سابق و چین را تشکیل می دهند. برخی از این زبان ها به صورت زیر است:

قزاقستانی در ازبکستان صحبت می کند، ترکمنی را در ترکمنستان صحبت می کنند، ترکی آزربایجانی را در آزربایجان یا قرقیزستان صحبت می کنند و دیگر زبان های این خانواده بزرگ زبانی در آن بخش ها صحبت می شود. اگر یکی از این زبان ها را بلد باشید یادگیری دیگری زمان زیادی نمی برد.

گفتنی است که زبان ترکی استانبولی فقط در کشور ترکیه صحبت نمی شود، مردم ترک به قسمت های مختلف جهان مهاجرت کرده اند و الان شما ترک ها را در برخی کشورهای بزرگ جهان می توانید پیدا کنید. برای مثال بیش از ۲.۷ میلیون ترک زبان در کشور آلمان زندگی می کنند؛ نیم میلیون ترک در فرانسه زندگی می کنند؛ ۴۰۰,۰۰۰ نفر ترک در کشور هلند زندگی می کنند؛ بیش از ۲۵۰,۰۰۰ نفر در ایالات متحده و بیش از ۱۰۰,۰۰۰ نفر ترک در عربستان سکونت دارند.

چگونه مکالمه ترکی استانبولی خود را بهتر کنیم؟

رسیدن به شیوایی در مکالمه زبان ترکی استانبولی از خواندن گرامر و ازبرشدن لغت های زیاد بدست نمی آید؛ باید فکر کردن به زبان ترکی را در خود پرورش دهید و ذهنتان را طوری آماده کنید که به صورت اتوماتیک با زبان ترکی کار کند.

گفتنش ساده به نظر می آید ولی خیلی هم ساده نیست. مخصوصا شما زبان آموزی که تازه این زبان را یاد می گیرید در مراحل اولیه ترجمه خواهید کرد و این طبیعی است. حتی اگر x سال است که در زبان مادری خود فکر می کنید، کمی سختی خواهید کشید.

مغز ما به بافت معنی اهمیت می دهد. وقتی ما متنی را می خوانیم و واژه های آن را می بینیم سال ها زمان می برد که کاربرد آن را بفهمیم.

همسر من ۳ تا زبان بلد است. وقتی که با من صحبت می کند با یک زبان  و وقتی که با مادرش صحبت می کند این گفتمان را با یک زبان دیگری انجام می دهد. ذهن او بدون مشکلی و به بهترین نحو از دو زبان استفاده می کند. او این کار را به صورت ناخودآگاه برای ذهنش آموزش داده است.

همه ی انسان ها مثل هم نیستد و هر کدام استعداد های زیادی دارند. برخی یک زبان دیگر را سریع تر از دیگری یاد می گیرند. ولی نهایتا همه می توانند زبان دوم یاد بگیرند و آن را به شیوایی مکالمه کنند. این امر هم به تلاش و هم به انگیزه زیادی نیاز دارد.  البته همه ی ما در یادگیری مثل هم نیستیم، اگر مثل هم بودیم و مستعد دیگر همه چی تکراری می شد. از این رو به کارشناسان آموزش زبان هم نیاز داریم.

چگونه ذهنتان را برای فصیح بودن در مکالمه زبان ترکی استانبولی آماده می کنی؟

ابتدا باید ذهنتان را تربیت کنید که در زبان ترکی فکر کند. سپس در اتاق، خانه یا بیرون از خانه چیزهایی که می بینید را به اسامی ترکی بنامید. میز = Masa, ماشین = Araba به همین ترتیب عمل کنید تا یادگیری شما معنی دار باشد.

این روند را ادامه دهید تا زمانی که وقتی به یک شی مثل میز نگاه کردید، اتوماتیک و بدون فکرکردن «Masa» بگید. فلش کارت هایی درست کنید که ذهن شما را تمرین دهد و در به خاطر آوردن واژه ها کمکتان کند.

ترفند های دیگر را هم انجام دهید:

  • یک دفتر یادداشت مخصوص زبان ترکی داشته باشید و هر زمانی که یک جمله زیبا یا سخنی را پیدا کردید آنرا یادداشت کنید. در روزی های آینده دفتر خود را مرور کنید.
  • نشریه ها و روزنامه های به زبان ترکی استانبولی را ورق بزنید و پاراگراف هایی که دوست دارید برش بزنید و آن ها را به یک دیوار یا یک دفتر بچسبانید و در وقت های آزادتان آن ها را مرور کنید.
  • جملات ترکی را که تازه یاد گرفته ای با خود زمزمه کنید. با خودتان مکالمه کنید، برنامه ی روزانه خود را به زبان ترکی جلوی آیینه بگویید.
  • در مورد اشیایی که در اتاقتان هست جملاتی بگویید. در مورد اهداف آینده خود صحبت کنید.
  • اگر در کشور مقصد حضور داشتید، با مردم مکالمه زبان را تمرین کنید. در مغازه ها و پاساژ ها خرید و فروش کنید.
  • اگر معنی یک واژه را ندانستید آن را یادداشت کنید یا از آن بگذرید و ادامه مکالمه را انجام دهید به یاد داشته باشید که ما از اشتباهاتمان یاد می گیریم.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید، اگر شما هم ترفند های دیگری بلدید آن ها را با ما به اشتراک بگذارید.

سخن پایانی

بهترین راه برای یادگیری و تسلط بر مکالمه زبان ترکی استانبولی شرکت در کلاس های خصوصی و تدریس خصوصی زبان ترکی استانبولی می باشد. زیرا در کلاس های عمومی به دلیل وجود محدودیت های زیاد امکان تمرین زیاد و کاربردی وجود ندارد.

موسسه زبان آموزان پیشرو بهترین مرکز تدریس خصوصی زبان، آماده ارائه خدمت در زمینه آموزش مکالمه زبان ترکی استانبولی می باشد. ۳۵ جلسه مکالمه تضمینی زبان ترکی استانبولی فقط خصوصی در موسسه، محل کار و یا منزل و محل مورد نظر شما. ما آماده ایم تا اساتید مجرب و باسابقه خود را بنا به درخواست شما به منزل یا محل کار شما در سراسر تهران بزرگ اعزام نماییم. همچنین شما می توانید کلاس های خود را در موسسه نیز برگزار کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 1 =

تماس با کارشناس