به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
تدریس خصوصی زبان ترکی استانبولی در تهران

آموزش زبان ترکی استانبولی

زبان ترکی استانبولی یکی از شاخه های مجموعه زبان های ترکی اوغوز می باشد که می توان گفت تعداد گویشوران زیادی نیز دارد و نسبت به سایر اعضای این خانواده استفاده از آن رایج تر است و در مناطقی مثل کشور ترکیه، قبرس،یونان، عراق، بلغارستان و …. و هم چنین در کشورهای اروپایی مثل آلمان ( به علت مهاجرت هایی چند سال اخیر ) مورد استفاده قرار گرفته است، ولی به طورکل زبان ترکی استانبولی و آذری ریشه آسیایی / اروپایی دارند که از دوران عثمانی بر جای مانده است.

با توجه به اینکه زبان های ترکی و فارسی و عربی از نظر منطقه ی جغرافیایی گویشوران خود در نزدیکی یکدیگر قرار دارند، در گذشته های دور تاثیراتی نیز بر هم داشته اند به گونه ای که وقتی برخی از واژگان را ریشه یابی می کنیم، پیوندهایی بین آنها دیده می شود؛ بنابراین در گذشته زبان ترکی استانبولی نیز تا حدی متاثر از زبان عربی و فارسی بوده است که در سالهای اخیر دچار تغییرات زیادی شده است و استفاده از کلمات بیگانه در هر یک از این زبان ها کاهش پیدا کرده است.

آیا یادگیری زبان ترکی برای یک فارسی زبان سخت است یا خیر؟

باید بگوییم که اینگونه نیست، زیرا اقوام ترک در ایران نیز وجود دارند و اگر شما اصالتا ترک زبان باشید، بسیاری از کلمات از لحاظ شنیداری برایتان راحت خواهد بود و اگر فارس باشید هم به جرات می توان گفت که یادگیری زبان ترکی استانبولی برای شما در حد یادگیری زبان روسی سخت نخواهد بود. توانایی تکلم به این زبان علاوه بر اینکه در کشور ترکیه نیاز شما را به برقراری ارتباط با سایرین بر طرف می سازد، در سایر کشور های همسایه نیز کاربرد خواهد داشت.

دلایل یادگیری زبان ترکی استانبولی

 • یکی از این دلایل می تواند علاقه ی شخصی شما باشد، برای مثال این علاقه می تواند ناشی از تمایل شما به موسیقی این کشور باشد. اگر شما هم یکی از کسانی هستند که آهنگ های ترکیه ای گوش می دهید، قطعا برایت جالب خواهد بود تا معنای کلمات و ترانه ها را متوجه شوید. بسیاری از افراد فارسی زبان وقتی یک آهنگ ترکیه ای را می شنوند احساس نمی کنند که با کلماتی بیگانه طرف هستند، معمولا این افراد دارای استعداد شنوایی و استعداد زبان آموزی قوی هستند و از طریق موسیقی می توانند تا حدی با زبان ترکی استانبولی ارتباط بر قرار کنند.
 • یکی دیگر از دلایل یادگیری ترکی استانبولی ، تمایل به کار و فعالیت تجاری در این کشور است. با توجه به اینکه ایران و ترکیه در همسایگی یکدیگر قرار دارند، از گذشته فعالیت های تجاری بین آنها مرسوم بوده است و دانستن این زبان نقش پر رنگی را در زمینه های شغلی ایفا می کند. هنوز هم افراد زیادی هستند که برای کار به این کشور می روند، پس توانایی مکالمه به زبان ترکی استانبولی برای شخصی که می خواهد در این کشور کار کند، یک امر ضروری برای پیشرفت از لحاظ موقعیت شغلی و تجاری به حساب می آید.
 • دلیل بعدی می تواند مربوط به تحصیل در ترکیه باشد. برای اینکه بتوانید در دانشگاه های این کشور درس بخوانید، علاوه بر زبان انگلیسی تسلط به زبان ترکی استانبولی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. به دنبال این نباشید که بتوانید خیلی سریع و در مدت زمان کم این زبان را بیاموزید، زیرا همانطور که قبلا گفتیم برای یادگیری نیاز دارید که وقت کافی بگذارید و تمرین و تکرار باعث می شود که با گذر زمان میزان تسلط شما افزایش یابد. معمولا کسانی که می خواهند در دانشگاه های ترکیه تحصیل کنند، باید از مدارک لازم مثل (TYS، Yös  یا Ales ) برخوردار باشند و در آزمون های مربوطه شرکت کرده باشند.
 • یادگیری سریع زبان ترکی استانبولی برای کسانی مناسب است که می خواهند در قالب سفر به این کشور توریستی بروند، اگر چنین قصدی دارید می توانید در یک دوره ی کوتاه بر مکالمات کاربردی و اساسی مسلط شوید و در سفر خود به راحتی با مردم، فروشندگان و … ارتباط بر قرار نمایید.

راه های یادگیری مکالمه زبان ترکی استانبولی

 • استفاده از کتاب های خود آموز، منابع اینترنتی، کتاب های صوتی، موسیقی و فایل های ویدیویی
 • شرکت در دوره های آنلاین و اینترنتی و آموزش به صورت غیر حضوری
 • شرکت در کلاس های گروهی آموزشگاه ها
 • استفاده از آموزش خصوصی زبان ترکی استانبولی

آموزش تدریس خصوصی زبان ترکی استانبولی

موسسه زبان آموزان پیشرو با برگزاری دوره های کاربردی آموزش زبان ترکی استانبولی در خدمت علاقمندان عزیز می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه ها، چگونگی اجرای کلاس ها و … می توانید با ما مکاتبه نمایید و یا از طریق شماره های موجود در این سایت تماس بگیرید. شما با استفاده از دوره های آموزشی ما با تمرکز بر مکالمه و گرامر، می توانید این زبان را برای دستیابی به سطح مناسبی در مکالمات عمومی یا مکالمات تجاری بیاموزید. استفاده از کلاس های خصوصی موجب صرفه جویی در وقت و هزینه های شما می شود. برای کسانی که می خواهند در مدت زمان کوتاه تری به حد قابل قبولی از میزان یادگیری برسند، دوره های تدریس خصوصی زبان ترکی استانبولی بسیار مناسب می باشد.

 • امکان انتخاب مدرس خانم و آقا
 • امکان تعیین ساعات و روز برگزاری جلسات
 • امکان تعیین محل برگزاری جلسات( منزل، محل کار و …. )

موارد بالا دارای قابلیت هماهنگی زیاد با فرد زبان آموز می باشد و همین موضوع باعث شده است تا افراد علاقه ی بیشتری نسبت به استفاده از روش آموزش و تدریس خصوصی داشته باشند.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =

تماس با کارشناس