به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
آموزش خصوصی مکالمه زبان روسی

روش های آموزش مکالمه زبان روسی

قطعا خیلی از شما عزیزان که علاقه مند به یادگیری و تسلط بر مکالمه زبان روسی هستید تاکنون بارها به این مسئله فکر کرده اید که چگونه می توان کلمات و اصطلاحات محاوره ای به زبان روسی را چنان طبیعی و با اعتماد به نفس به کار ببرم که بتوانم خیلی راحت منظور خود را به شخص مورد نظر منتقل کنم؟

با الفبا و گرامر پیچیده ای که زبان روسی دارد ممکن است به نظر برسد که یاد گرفتنش غیر ممکن باشد. با استفاده از این راهنمایی که در ادامه بیان خواهد شد می توانید یادگیری مکالمه زبان روسی را برای خودتان آسان کنید.

با تلفظ های صدای “ر” خاصی که زبان روسی دارد و ساختار تقریبا گسترده ی گرامر آن بسیاری از افراد فکر می کنند مکالمه روسی تقریبا غیر ممکن است. روس ها مردمانی هستند که چندان علاقه ای به ارتباط با افراد خارجی ندارند، بخصوص زمانی که به زبان آن ها صحبت نکنید. اما زمانی که تلاش شما برای مکالمه زبان روسی را بببینند تا جایی که می توانند به شما کمک می کنند.

خوب بریم سروقت راهنمایی هایی که برای مکالمه زبان روسی به شما کمک خواهد کرد:

اول موارد ابتدایی را یاد بگیرید و بعد به سراغ مطالب پیچیده تر و سطح بالاتر بروید

از همان ابتدا از مواردی که آسان است شروع کنید و آن ها را به خوبی یاد بگیرید. برای یادگیری زبان روسی این کار می تواند یاد گرفتن الفبای آن ها باشد. اگر کمی با الفبای انگلیسی آشنا باشید ممکن است کاراکتر های الفبای روسی برایتان آشنایی داشته باشد ولی زمانی متوجه تفاوت خواهید شد که تفاوت تلفظ آن ها را مشاهده کنید. برای مثال H که در الفبای انگلیسی صدای ه می دهد، در روسی صدای ن می دهد و p نیز صدای ر می دهد. بصورت کلی ۳۳ کاراکتر در الفبای روسی وجود دارد که شاید در ابتدا تشخیص دادن آن ها از یکدیگر کمی سخت باشد.

دنبال یک برنامه و دوره خوب برای شروع یادگیری مکالمه روسی باشید. دوره های آنلاینی که امکان دانلود فایل های آموزشی را ارائه می دهند ممکن است به شما کمک کنند.

فرقی نمی کند که یادگیری خود را از چه روشی دنبال می کنید و یا از چه منبعی استفاده می کنید، در هر صورت اولین کاری که باید انجام دهید یادگیری الفبای زبان روسی است. در قدم بعدی درست تلفظ کردن حروف الفبا و برخی قوانین تلفظ در روسی را یاد بگیرید. اگر این مورد را به درستی انجام دهید در آینده متوجه خواهید شد که چقدر به شما کمک خواهد کرد.

یکی از دانش های مقدماتی که نیاز دارید توانایی صرف کردن افعال است. اگر نتوانید این کار را انجام دهید توانایی مکالمه زبان روسی شما بشدت آسیب خواهد دید. رایج ترین شکل هر کلمه ای را روی یک تکه کاغذ بنویسید و آن ها را به این ور و آنور منزل بچسبایند، به طوری که مدام آن ها را ببینید. همیشه آن ها را تمرین کنید.

آموزش مکالمه و صحبت کردن زبان روسی

با خانواده های میزبان زندگی کنید و یا شریکی برای صحبت کردن پیدا کنید

هرکجا که هستید یک شریک برای مکالمه زبان روسی پیدا کنید. هیچ جایگزینی برای مکالمه با شخصی که زبان مادریش روسی است وجود ندارد. البته باید این را نیز در نظر داشته باشید که در کشور هایی که قبلا عضو شوروی بودند زبان روسی زبان دوم محسوب می شود و بسیاری از آن ها به این زبان تسلط کامل دارند. می توانید از افرادی از کشور های مختلف مانند ازبکستان، ترکمنستان یا آزربایجان هستند نیز بخواهید که با شما مکالمه داشته باشند.

مهمان خانواده های میزبان بودن نیز یکی از بهترین روش ها برای یادگیری این زبان است. این افراد به این گونه عمل می کنند که در ازای دریافت مبلغی پول بصورت ماهیانه شما را به عنوان مهمان در خانه قبول می کنند. شما با خانواده میزبان برای مدتی زندگی می کند و انواع شرایط روزمره مانند خرید، پیک نیک رفتن و یا بسیاری از موارد دیگر را تجربه خواهید کرد. دانش کلی زبان روسی شما در این شیوه بشدت پیشرفت خواهد کرد. همچنین از نزدیک با فرهنگ مردم روس هم آشنا می شوید. در این شیوه شما فرصت های زیادی برای مکالمه به زبان روسی خواهید داشت.

به دعوت ها بله بگوئید

برخلاف خیابان های سرد روسیه، مردم آن افراد خون گرمی هستند. اگر برای صرف چایی و عصرانه یا یک مهمانی در یک خانواده روس دعوت شدید حتما دعوت آن ها را قبول کنید. مهارت درک زبان روسی شما در این مناسبت ها تقویت خواهد شد.

همیشه یک دفترچه جیبی و خودکارهمراه خود داشته باشید

با مکالمه زبان روسی با دوستان خود می توانید هر روز چندین لغت تازه یاد بگیرید. همیشه لغت هایی که به تازگی یاد گرفته اید را در دفترچه خود یاداشت کنید و در زمان های بیکاری آن ها را بخوانید و تکرار کنید.

فیلم های روسی را نگاه کنید و آهنگ های روسی گوش کنید

یکی از جالب ترین روش های یادگیری مکالمه زبان تماشا کردن فیلم های آن ها و گوش دادن به موسیقی های روسی است. در فیلم هایی که نگاه می کنید ببینید که افراد چگونه جملات خود را ادا می کنند و در شرایط مختلف از چه ساختارهایی استفاده می کنند تا منظور خود را برسانند.

آهنگ های روسی نیز هم دریچه ای به فرهنگ این زبان را به روی شما باز می کنند و همچنین باعث می شوند با خصوصیت های فرهنگی روس ها بیشتر آشنا شوید.

تفریح ها و سرگرمی های خود را با زبان روسی مخلوط کنید

عاشق پخت و پز و غذا هستید؟ پس شیوه درست کردن چند غذای روسی را یاد بگیرید. اگر به آهنگ علاقه دارید چند متن آهنگ روسی را حفظ کنید. ارتباط بیشتر و عمیق تر با فرهنگ مردم روسیه می تواند به شما در یادگیری مکالمه زبان روسی کمک کند.

به نقاط بجز شهر نیز بروید

اگر به روسیه سفر کردید تنها در شهر نمانید و به نقاط مختلفی بیرون شهر نیز سفر کنید. درست مثل زبان فارسی، زبان روسی هم به لهجه های مختلف صحبت می شود. در مکالمه به زبان روسی هم توانایی فهمیدن لهجه های مختلف بسیار مهم است. یکی از برترین روش ها برای تقویت مکالمه زبان روسی همین روش است.

این موارد برخی از روش هایی بود که می تواند به شما در یادگیری مکالمه زبان روسی کمک کند. بهرحال یادگیری زبان های جدید برای همه دارای چالش هایی است که باید پشت سر بگذارند، امیدواریم این پست از سایت موسسه زبان آموزان پیشرو به شما در پشت سر گذاشتن چالش های یادگیری مکالمه زبان روسی کمک کرده باشد.

سخن پایانی

بهترین راه برای یادگیری و تسلط بر مکالمه زبان روسی شرکت در کلاس های خصوصی و تدریس خصوصی زبان روسی می باشد. زیرا در کلاس های عمومی به دلیل وجود محدودیت های زیاد امکان تمرین زیاد و کاربردی وجود ندارد.

موسسه زبان آموزان پیشرو بهترین مرکز تدریس خصوصی زبان، آماده ارائه خدمت در زمینه آموزش مکالمه زبان روسی می باشد. ۳۵ جلسه مکالمه تضمینی زبان روسی فقط خصوصی در موسسه، محل کار و یا منزل و محل مورد نظر شما و همچنین کلاس های آنلاین. ما آماده ایم تا اساتید مجرب و باسابقه خود را بنا به درخواست شما به منزل یا محل کار شما در سراسر تهران بزرگ اعزام نماییم. همچنین شما می توانید کلاس های خود را در موسسه نیز برگزار کنید.

۴/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

تماس با کارشناس