به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
تدریس خصوصی زبان عربی

روش های آموزش مکالمه زبان عربی

قطعا خیلی از شما عزیزان که علاقه مند به یادگیری و تسلط بر مکالمه زبان عربی هستید تاکنون بارها به این مسئله فکر کرده اید که چگونه می توان کلمات و اصطلاحات محاوره ای به زبان عربی را چنان طبیعی و با اعتماد به نفس به کار ببرم که بتوانم خیلی راحت منظور خود را به شخص مورد نظر منتقل کنم؟

۵ روش تقویت مکالمه زبان عربی

مکالمه زبان عربی اولین ضعف برای زبان آموزان عربی است. این یک مشکل رایج بین زبان آموزان در هر جایی است و علت آن هم آشکار است:

وقتی زبان آموزان می خواهند یک زبان را یاد بگیرند از خواندن شروع می کنند. کتاب می خوانند، مقاله های آنلاین مطالعه می کنند و اطلاعات روی برنامه را می خوانند. اگر در کلاس شرکت کنند ۲۰ درصد از وقت خود را به تکرار واژه ها و ۸۰ درصد از وقت خود را به خواندن متن ها، انجام تکالیف و گوش دادن به معلم می گذرانند.

بنابراین اگر شما اغلب اوقات خود را به جای مکالمه کردن به خواندن سپری کنید؛ در مهارت خواندن موفق می شوید و مهارت مکالمه شما رشد نمی کند.

از این رو اگر می خواهید مکالمه زبان عربی شما قوی شود باید بیشتر وقت خود را به تمرین مکالمه اختصاص دهید. در این مقاله ۵ راهنمایی را با شما در میان می گذاریم.

۱- با صدای بلند بخوانید

اگر به یک صوت گوش می دهید و همزمان با آن متن را هم دنبال می کنید؛ با صدای بلند بخوانید. دوباره بخوانید و این بار با صدای بلند تر این کار را انجام دهید. این کار را بارها انجام دهید تا وقتی که بتوانید سریع حرف برنید. تمام تلاش خود را به کار بگیرید، که واژه ها را به درستی تلفظ کنید، اما در مورد آن وسواس نداشته باشید.

سریع بخوانید و مثل هنرپیشه ها با آهنگ خاصی جملات را ادا کنید. خواندن با صدای بلند ماهیچه ها دهان و دیافراگم شما را تقویت می کند و می توانید صداهای ناشناس را دربیاورید.

آموزش مکالمه زبان عربی

۲- چیزی هایی را از قبل برای گفتن آماده کنید

همانطوری که تجربه هم نشان داده است. اگر قبل از گفتگو جملاتی را آماده کنید در حین مکالمه از پیداکردن واژه ها کم نمی آورید. این به شما کمک می کند نحوه درست بیان واژه ها و متن مناسب استفاده از واژه ها را بشناسید. روش خوب انجام این کار مطالعه کتاب های مکالمه زبان عربی است.

۳- از شددوینگ shadowing استفاده کنید (دیالوگ ها بشونید و آن ها را تکرار کنید.)

شدووینگ یک روش موثر برای روان شدن در مکالمه زبان عربی و تقویت گویش و همچنین روشی مناسب برای افزایش توانایی درک مطلب است.

شدووینگ تمام رابط های عصبی مغز شما را فعال می کند. در نتیجه شما بدون این که فکر کنید با سرعت خیلی زیاد و واضح واژه ها و جملات را به زبان می آورید. همانطور که در راهنمایی شماره ۱ هم گفتیم؛ شدووینگ کمک می کند ماهیچه هایی که با حافظه سر و کار دارند تقویت شوند. با توجه به زبان مادری و زبان اصلی شما ممکن است تعدادی از صدا ها را نتوانید تلفظ کنید. شدووینگ کلید حل این مشکل است. هنگام تماشای فیلم، سریال تلویزیونی و گوش دادن به موسیقی می توانید از شدووینگ استفاده کنید.

۴- مرور کنید؛ دوباره و دوباره

این کار کلید موفقیت است. ما نمی توانیم به این فعالیت بیشتر تاکید کنیم. شما هر چقدر یشتر تمرین کنید در مکالمه زبان عربی بهتر می شوید. با سرعت بیشتر، با تلفظ بهتر و اعتماد به نفس زیادی مکالمه خواهید کرد. کار نیکو کردن از پُر کردن است.

گوش کردن به صحبت های عربی

۵-گوش دهید، گوش دهید و گوش دهید

انجام تمرین های شنیداری خیلی ثمربخش است. وقتی شما به یک یا چند عرب زبان گوش می دهید با نحوه تلفظ واژه ها، آهنگ جملات و استرس واژه های عربی آشنا می شوید. پیشنهاد می کنیم به یک شخص یا یک صدا گوش ندهید به جای آن به صداهای متنوع و افراد مختلف گوش دهید.

۶- از اشتباه کردن نترسید

اگر بدانید که چه تعداد از زبان آموزان از مکالمه کردن فرار می کنند شگفت زده خواهید شد!

هر چقدر بیشتر مکالمه زبان عربی را انجام دهید؛ سریع تر و بهتر می شوید. به همین ترتیب زبان عربی را یاد می گیرید. در هر زمان و مکانی که هستید از فرصت ها استفاده کنید و مکالمه تمرین کنید. می توانید آدرس بپرسید، می توانید خرید انجام دهید و کلی کار های دیگر.

به یاد داشته باشید که وقتی شما زبان آموز هستید هیچ کسی سواد و علم و دانش شما را با زبانی که یاد می گیرید قضاوت نمی کند. بنابراین راحت باشید و با اعتماد به نفس نظرات، علایق، سوالات خود را به زبان عربی با دوستان یا معلم خود در میان بگذارید.

نکات پایانی

بهترین راه برای یادگیری و تسلط بر مکالمه زبان عربی شرکت در کلاس های خصوصی و تدریس خصوصی زبان عربی می باشد. زیرا در کلاس های عمومی به دلیل وجود محدودیت های زیاد امکان تمرین زیاد و کاربردی وجود ندارد.

موسسه زبان آموزان پیشرو بهترین مرکز تدریس خصوصی زبان، آماده ارائه خدمت در زمینه آموزش مکالمه زبان عربی می باشد. ۳۵ جلسه مکالمه تضمینی زبان عربی فقط خصوصی در موسسه، محل کار و یا منزل و محل مورد نظر شما و همچنین کلاس های آنلاین. ما آماده ایم تا اساتید مجرب و باسابقه خود را بنا به درخواست شما به منزل یا محل کار شما در سراسر تهران بزرگ اعزام نماییم. همچنین شما می توانید کلاس های خود را در موسسه نیز برگزار کنید.

۴/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 2 =

تماس با کارشناس