به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
تدریس خصوصی زبان عربی

آموزش زبان عربی

 عربی یکی از زبان هایی است که در برخی از مناطق مختلف جهان به ویژه کشورهای اسلامی موجود در منطقه خاورمیانه، گویشوران زیادی دارد. از لحاظ تاریخچه به خانواده زبان های سامی و عبری بر می گردد و در کشورهای عرب به عنوان زبان رسمی برای گفتار و نوشتار به کار می رود. از آنجایی که قرآن کتاب مقدس مسلمانان به این زبان نوشته شده است، یادگیری زبان عربی از اهمیت خاصی برخوردار است؛ زیرا با تسلط بر آن به راحتی می توان معنا و مفهوم آیات قرآنی و بسیاری از نوشته ها و کتاب های مربوط به نویسندگان عرب را متوجه شد.

همچنین در طی سال ها این زبان بر سایر زبان های کشورهای همسایه ی خود مثل فارسی،ترکی، اردو و هندی تاثیر گذار بوده است به گونه ای که حتی در میان مکالمات امروزی ما ایرانیان تعداد زیادی از واژگان به زبان عربی شنیده می شود. علاوه بر کشورهای موجود در قاره ی آسیا کشورهایی مثل مراکش، الجزایر و بخش شمالی قاره آفریقا نیز از عربی به عنوان زبان مادری و رسمی خود استفاده می نمایند. البته هر منطقه و هر کشوری لهجه ی مخصوص به خود را دارد و در برخی موارد این لهجه به میزان زیادی از منطقه ی دیگر متفاوت است به همین دلیل به طور کلی معیار، به کارگیری زبان عربی به صورت استاندارد یا کتابی می باشد که بین تمام کشورهای عرب زبان برای آموزش مشترک است و همچنین مورد استفاده نشریاتی مثل روزنامه، کتاب و رسانه های خبری نیز قرار می گیرد.

عربی در سه ساختار کلی مورد استفاده گویشوران و متکلمان قرار می گیرد:

  • عربی استاندارد ( کتابی)
  • عربی کلاسیک ( قرآنی )
 • عربی عامیانه ( گفتاری )

هر یک از این ساختارها به میزان قابل ملاحظه ای در ساختار و جمله بندی و آرایش واژگان با یکدیگر متفاوت هستند. علت به وجود امدن لهجه های مختلف در زبان عربی این است که در گذشته های دور در هر یک از مناطق مذکور یک زبان قدیمی مورد استفاده قرار می گرفته است و با روی کار آمدن عربی به طور کامل ان زبان کنار گذاشته نشده و دارای تاثیراتی بر گویش به کار گیری زبان جدید توسط مردم آن جامعه یا منطقه بوده است، به گونه ای که اکنون پس از گذشت سالها این موضوع تثبیت شده و باعث به وجود امدن لهجه های گوناگون برای متکلمان شده است به این صورت که برخی از حروف و آوا ها به صورت متفاوتی تلفظ می شوند و برای کسانی که به تازگی آموزش زبان عربی را آغاز کرده باشد، تعدد این لهجه ها در تلفظ کلمات می تواند باعث گمراهی وی شود، اما توصیه ی ما به علاقمندان یادگیری این است که تا می توانند قوای شنیداری خود را تقویت کنند تا پس از مدت زمانی بتوانند به حداقل یک و یا دو لهجه ی این زبان تسلط کامل پیدا نمایند.

فواید یادگیری زبان عربی

  • تسلط بیشتر بر زبانی که قرآن با آن نوشته شده است باعث می شود تا توانایی روخوانی صحیح و درک آیات قرآنی را بدون نیاز به مطالعه ی ترجمه ی آنها به دست آورید.
  • برای کسانی که دانش آموز و یا در شرف شرکت در آزمون کنکور و یا دانشجوی رشته هایی مثل علوم سیاسی، وکالت هستند، یادگیری زبان عربی موجب می شود تا بتوانند مفاهیم درسی را بهتر درک کنند و با اشنایی بیشتر با قواعد و اصول ان شانس قبولی در امتحانات و پاسخگویی به سوالات تستی کنکور افزایش می یابد.
  • اگر قصد دارید که برای کار یا تحصیل به کشورهای عربی بروید، تسلط شما به زبان رسمی آنها باعث می شود که بتوانید ارتباطی صمیمانه تر با مردمان آن برقرار نمایید.
  • با آموزش زبان عربی به راحتی می توانید کانال های تلویزیونی عربی را مشاهده کنید، نشریات مثل روزنامه ها و مجله ها و کتاب های نویسندگان ادبیات عرب را بخوانید و معنای و مفهوم آهنگ های زیبای عربی را متوجه شوید.
  • در صورتی که بخواهید برای سفر کاری، تفریحی یا زیارتی به کشورهای عرب زبان سفر کنید، مشکلی برای برقراری ارتباط با مردم، فروشندگان و …. نخواهید داشت.
 • در کشور ایران برای کسانی که در دانشگاه و یا از طریق موسسات آزاد زبان عربی را آموخته اند، فرصت های شغلی بسیاری در آموزش و پرورش، موسسات آموزشی ، دفاتر وکالت، دارالترجمه ها و …. فراهم می باشد.

آموزش خصوصی زبان عربی

با توجه به شرایط زندگی امروزی که صرفه جویی در وقت و هزینه ها از اهمیت زیادی برخوردار است، آموزش و تدریس خصوصی زبان یکی از بهترین روش ها برای یادگیری است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بسیاری از افراد این شیوه را انتخاب می کنند و برخی دیگر نیز بنا به روحیات و عادات خود با شرکت در کلاس های ترمیک آموزشگاهی موافق تر هستند. در هر دو صورت هدف این است که شما بتوانید با هر روشی که راحت تر هستید، یادگیری زبان عربی را هر چه زودتر شروع کنید. برای مشاوره رایگان با موسسه زبان آموزان پیشرو تماس حاصل نمایید.

مزایای استفاده از جلسات تدریس خصوصی زبان عربی چیست؟

  • صرفه جویی در وقت (عدم نیاز به جا به جایی در ترافیک شهری و پرداخت هزینه رفت و آمد)
  • برگزاری کلاس ها در محلی که شما راحت تر هستید ( منزل ، محل کار یا …. )
  • امکان تعیین ساعات جلسات توسط فرد زبان آموز
  • امکان تعیین مدرس خانم یا اقا
  • برگزاری کلاس به صورت کاملا خصوصی ( در این روش استاد با تمرکز بیشتری به تعلیم فرد یادگیرنده می پردازد)
 • کیفیت بیشتر آموزش زبان عربی به همراه رفع اشکالات در هر جلسه
۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 9 =

تماس با کارشناس