به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
تدریس خصوصی زبان اسپانیایی

روش های آموزش مکالمه زبان اسپانیایی

قطعا خیلی از شما عزیزان که علاقه مند به یادگیری و تسلط بر مکالمه زبان اسپانیایی هستید تاکنون بارها به این مسئله فکر کرده اید که چگونه می توان کلمات و اصطلاحات محاوره ای به زبان اسپانیایی را چنان طبیعی و با اعتماد به نفس به کار ببرم که بتوانم خیلی راحت منظور خود را به شخص مورد نظر منتقل کنم؟

روش های خاص و موثر برای بهبود مکالمه زبان اسپانیایی

اسپانیایی که زبان بینظیری است؛ یادگرفتن آن چنان که فکر می کنید سخت نیست. حتی در کشورهایی مثل ایالات متحده به عنوان زبان دوم کاربرد دارد. مزیت های خیلی زیادی هم از یادگیری زبان اسپانیایی حاصل می شود.

شما چه بخواهید برای پیشرفت در کسب و کارتان، اسپانیایی یاد بگیرید و چه برای مکالمه زبان اسپانیایی با بومی های آنجا این ترفند ها و نکاتی که می گوییم به دردتان می خورد.

صحبت کردن به زبان اسپانیایی

هر چقدر می توانید اسپانیایی مکالمه کنید

یکی از روش های یاد گرفتن این زبان مکالمه بسیار زیاد آن است. وقتی که تنها هستید،  می توانید بلند حرف بزنید، این کار را با زبان اسپانیایی انجام دهید. حتی سعی کنید در آن زبان فکر کنید؛ این کمک می کند که واژه ها ملکه ذهنتان شود.

اگر دوست اسپانیایی دارید، یا در آن کشور اقامت دارید، هر فرصت را طلایی شمرده و مکالمه زبان اسپانیایی را با بومی های آن جا انجام دهید. اگر دوست دارید از برنامه هایی مثل اسکایپ با آن ها صحبت کنید. اگر شانس با شما یار نیست، بر آن روی برنگردانید و یک معلم خصوصی زبان اسپانیایی پیدا کنید و با او مکالمه زبان اسپانیایی را تمرین کنید.

گاها صحبت کردن با یک بومی خیلی حوصله بر می شود، ولی مردم محلی از این که با آن ها صحبت می کنید خوش حال می شوند. شما خیلی سریع در مکالمه اسپانیایی بهتر می شوید. اگر دیدند زیاد اذیت می شوید، به شما کمک می کنند. این حمایت کردن ها خودش یک نشانه ی مثبتی است.

وقتی که زبان یاد می گیرید از کشور متعلق به آن زبان دیدن کنید

اگر واقعا بخواهید که اسپانیایی یاد بگیرید باید در اولین فرصت به آن کشور سفر کنید و از نزدیک فرهنگ آن ها را بشناسید. این بهترین فرصت برای تقویت مکالمه زبان اسپانیایی، شنیداری زبان اسپانیایی و خواندن زبان اسپانیایی با یک سفر است.

بعد از آن می توانید با مردم بومی مکالمه کنید، حرف های آن ها را بشنوید، آواز بخوانید. پرس و جو کرده و وسایل مورد علاقه خود را از مراکز خرید تهیه کنید.

این بدان معناست که شما فرهنگ و مردم آن جا را احساس می کنید. متوجه می شوید که آن ها چگونه زندگی می کنند، چگونه فکر می کنند، با سنت های آن ها آشنا می شوید و فرهنگ خودتان را با آن ها مقایسه می کنید.

شیوایی در صحبت کردن اسپانیایی گاها ملزوم به دانستن فرهنگی است که می خواهید بخشی از آن باشید. یادگیری زبان اسپانیایی متفاوت نیست، فقط کافیست که خود را در یکی از کشورهایی مثل کلمبیا، اسپانیا و آرژانتین در معرض زبان اسپانیایی قرار دهید. آن زمان متوجه می شوید که اسپانیایی را چقدر راحت یاد می گیرید.

مکالمه زبان اسپانیایی برای بازدید از اسپانیا

خوب گوش کنید

گوش دادن یکی از کلیدی ترین روش های یادگیری زبان اسپانیایی است. اغلب اوقات مردم با مکالمه زبان اسپانیایی، خواندن آن را آسان می بینند. ولی وقتی به زبان اسپانیایی گوش می دهند متوجه شدنش برایشان یک چالش می شود.

برای این که از پس این مشکل بر بیایید به سخنرانی های اسپانیایی زیاد گوش کنید. شما چه در کافی شاپ باشید و به صدای مردم در حال رفت و آمد گوش بدید یا در خانه تلویزیون تماشا کنید باید این گوش دادن به اسپانیایی را به طور مداوم انجام دهید تا زبان را فرا بگیرید.

گوش دادن یعنی این که شما به شیوه صحبت کردن دیگران عادت کنید. لهجه های متفاوت و همچنین تن های صدای متفاوت را تجربه می کنید. بلاغت یا شیوایی در یک زبان تنها روان صحبت کردن آن نیست، بلکه باید بدانید که این زبان چگونه کار می کند.

وقتی که شما در مکالمه زبان اسپانیایی به سطح معقولی رسیدید، به خوبی لهجه های مختلف را براساس محل و منطقه متکلم تشخیص می دهید.

تفریح کنید

خودتان را در معرض تلویزیون، رادیو، موسیقی و ادبیات زبان اسپانیایی قرار دهید. هر چیزی که می شنوید، می بینید و می خوانید باید به زبان اسپانیایی باشد. در گام اول خیلی برایتان سخت خواهد بود، از این که چیزی را متوجه نشوید خسته و عصبی می شوید ولی ادامه دهید و تسلیم نشوید.

هر چقدر که زمان به جلو می رود و شما برنامه های بیشتری را از تلویزیون اسپانیایی تماشا می کنید و کتاب های بیشتری را به زبان اسپانیایی مطالعه می کنید. کم کم متوجه می شوید که اسپانیایی شما به سطح عمومی خیلی پیشرفت کرده است.

وقتی که خود را در معرض زبان اسپانیایی قرار می دهید؛ به مغز خود دستور می دهید که او مهم است که زبان را بفهمد. به این ترتیب سرعت درک مطلب شما بیشتر می شود و در کمترین زبان به بلاغت در زبان اسپانیایی می رسید.

شبکه های اجتماعی هم ابزار بسیار خوبی است که براحتی می توانید از آن استفاده کنید و در پیج هایی که در رابطه با  آموزش زبان اسپانیایی است؛ می توانید دوستان یا پارتنر های زبان پیدا کنید و با آن های مکالمه زبان اسپانیایی را کار کنید. این کار اعتماد به نفس شما بیشتر می کند، حتی برای تقویت مهارت نگارش شما هم کمک شایانی می کند. دوستانی پیدا می کنید که شاید سال ها با او ارتباط داشته باشید. اینترنت مخصوصا وقتی به کمک آن زبان یاد بگیریم خیلی شگفت انگیزه و برای زبان آموز خیلی کمک می کند. بنابرین باید از آن به نفع خود استفاده کنید.

یادگیری زبان اسپانیایی و تفریح در اسپانیا

به دیگران آموزش دهید

ممکن است کمی عجیب و غریب به نظر برسد ولی وقتی شما به فرد دیگری زبان مادری خودتان را تدریس می کنید، بهتر می توانید اسپانیایی را یاد بگیرید. آموزش به فرد دیگری نیاز به برقراری ارتباط دارد. وقتی شما برای مثال بخواهید به یک اسپانیایی زبان فارسی یاد بدهید. نیاز دارید که هم از زبان اسپانیایی و هم زبان فارسی استفاده کنید، تا پیام خود را به او منتقل کنید.

این یک نوع یادگیری دوجانبه است، کمک می کند هر دوی شما یاد بگیرید و برای هر دوی شما منفعت دارد. حتی باعث می شود پول هایتان را خرج نکنید و به معلم های حرفه ای زبان اسپانیایی پولی پرداخت نکنید. (البته داشتن معلم خصوصی زبان اسپانیایی هم یه چیز دیگس…!)

کتاب یادداشت مخصوص خودتان را داشته باشید

این کار یک روش نوآورانه و لذتبخش و جذابی است که در کنار یادگیری زبان اسپانیایی انجام دهید. به جای اینکه یک کتاب چاپ شده خریداری کنید؛ خودتان کتاب خود را تالیف می کنید.

این کتاب چه به صورت الکترونیک باشد و چه به صورتی فیزیکی، سعی می کنید هر واژه، عبارت و جمله ای که یاد گرفتید را در آن می نویسید. یک فهرست هم برای آن درست می کنید که سریعتر به اطلاعاتش دسترسی داشته باشید.

وقتی که در سفر هستید، این کتاب یادداشت برایتان کمک می کند که سریع جملات و واژه هایی که یادداشت کرده اید را به خاطر بیاورید.

از آن جایی که این کتابچه را خودتان تنظیم کرده اید و بارها آن را مرور کرده اید، کمک می کند که اطلاعات آن ملکه ذهنتان شود.

در ابتدا به قسمت های آسان تمرکز کنید

وقتی که تازه یادگیری زبان اسپانیایی را شروع کرده اید به قسمت های ساده آن توجه کنید این به شما خیلی کمک خواهد کرد. اگر در گام اول  قسمت های ساده را شروع کنید اعتماد به نفس و خودباوری شما را بیشتر می کند. این باعث می شود قسمت های سخت تر آن را به راحتی یاد بگیرید.

با تمرکز به قسمت های آسان تر، سرعت یادگیری شما به شدت افزایش پیدا می کند و در طولانی مدت می بینید که این چقدر به نفعتان است.

خلاصه کلام

امیدوارم این ترفند ها شما را در مسیر یادگیری زبان و رسیدن به بلاغت در مکالمه زبان اسپانیایی یاری خواهد کرد. اسپانیایی زبان راحتی است و شما با توجه کردن به نکات گفته شده بهتر از حد انتظارتان ضاهر می شوید.

سخن پایانی

بهترین راه برای یادگیری و تسلط بر مکالمه زبان اسپانیایی شرکت در کلاس های خصوصی و تدریس خصوصی زبان اسپانیایی می باشد. زیرا در کلاس های عمومی به دلیل وجود محدودیت های زیاد امکان تمرین زیاد و کاربردی وجود ندارد.

موسسه زبان آموزان پیشرو بهترین مرکز تدریس خصوصی زبان، آماده ارائه خدمت در زمینه آموزش مکالمه زبان اسپانیایی می باشد. ۳۵ جلسه مکالمه تضمینی زبان اسپانیایی فقط خصوصی در موسسه، محل کار و یا منزل و محل مورد نظر شما و همچنین کلاس های آنلاین. ما آماده ایم تا اساتید مجرب و باسابقه خود را بنا به درخواست شما به منزل یا محل کار شما در سراسر تهران بزرگ اعزام نماییم. همچنین شما می توانید کلاس های خود را در موسسه نیز برگزار کنید.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 1 =

تماس با کارشناس