به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
روش شروع مکالمه زبان انگلیسی

۸ روش یادگیری واقعی مکالمه انگلیسی

مثل یک کتاب درسی صحبت نکنید:

دو جمله زیر چه تفاوتی با هم دارند؟

۱- “Hello, how are you today? I hope you’re doing well.”

۲- “Hey man, what’s up? Everything good with you?”

جمله اول، اولین نوع مکالمه ای است که ممکن است در یک کلاس درس انگلیسی یاد بگیرید. این جمله یک روش مناسب برای خوش آمد گویی به یک شخص است و از نظر گرامری کاملا درست است.

مشکلی که وجود دارد این است که مردم همیشه به طور صحیح حرف نمی زنند! ساختار جمله دوم به آنچه که واقعا می شنوید و مردم حرف می زنند نزدیک تر است.

ممکن است تفاوت این دو جمله را قبلا از طریق خواندن کتاب های انگلیسی، تماشای تلویزیون  و فیلم های انگلیسی متوجه شده باشید. زبان انگلیسی که توسط افراد معمولی استفاده می شود، همانند زبان در کلاس درس و یا کتاب های درسی نمی باشد. هنگامی که گفتار افراد با دیگران به صورت غیر رسمی باشد، مکالمه انگلیسی نامیده می شود.

برای کمک به یادگیری مکالمه انگلیسی، در این مطلب لیستی از روش های عالی برای یادگیری مکالمه انگلیسی را آورده ایم، اولین کاری که برای یادگیری مکالمه انگلیسی باید انجام دهید این است که مشخص کنید چه نوع مکالمه ای را می خواهید یاد بگیرید.

انواع مکالمه انگلیسی

به نحوه صحبت کردن خود به زبان مادریتان فکر کنید. نحوه صحبت کردن شما با دانشجویان یا همکارانتان متفاوت با نحوه صحبت کردن شما با دوستان و یا خانواده تان است. هنگامی که شما در محل کار خود هستید یا در یک میهمانی هستید نحوه صحبت کردن شما در این دو محیط با هم متفاوت است. مکان، موقعیت اجتماعی و سن نحوه مکالمه شما را تغییر می دهد.

این مسائل در زبان انگلیسی نیز وجود دارد. روش های متفاوتی برای صحبت کردن غیر رسمی وجود دارد، برخی از گروه ها عبارتند از:

عامیانه: منظور از عامیانه صحبت های بسیار غیر رسمی می باشد. گروه های سنی مختلف و مکان های مختلف از زبان عامیانه متفاوتی استفاده می کنند. اگر شما علاقه مند به زبان عامیانه هستید گروه سنی و مکان خود را انتخاب کنید.

غیر رسمی: مکالمه غیر رسمی یک گفتگو آرام است. از این نوع مکالمه بیشتر برای صحبت با دوستان و خانواده خود استفاده می کنید.

غیر رسمی- کار: از این نوع مکالمه زمانی که با همکار خود در حال خوردن یک فنجان قهوه هستید، می توانید استفاده کنید. هنوز در محیط کاری خود هستید اما مکالمه راحت تری نسبت به صحبت کردن با رئیس خود دارید. این نوع صحبت کردن جایگاهی بین مکالمه رسمی و مکالمه غیر رسمی دارد.

زمانی که یادگیری مکالمه انگلیسی را شروع می کنید

شما در هر سطح مهارتی که هستید می توانید یادگیری مکالمه انگلیسی را شروع کنید. تمام کاری که باید برای یادگیری مکالمه انگلیسی انجام دهید، این است که به طور منظم صحبت کنید. هر واژه و عبارتی را که یاد می گیرید، سعی کنید یاد بگیرید که چطور از آنها در یک مکالمه واقعی استفاده کنید.

یک یا دو روش از لیستی که در زیر آورده ایم را انتخاب کنید. فقط با افراد واقعی تمرین کنید. تمرین و یادگیری انگلیسی با خودتان خوب است اما هیچ چیزی جای یک مکالمه واقعی را نمی گیرد. و شما فرصتی پیدا خواهید کرد تا مهارت های جدید خود را امتحان کنید، و با استفاده از آنها تجربه واقعی به دست بیاورید. شما ممکن است اشتباهاتی داشته باشید، این درست است. به خودتان اطمینان داشته باشید و فرصتی به خود بدهید. صحبت کردن با کسی که زبان مادری انگلیسی دارد تجربه ای به شما می دهد که هیچ جایگزین دیگری برای آن وجود ندارد. در این مطلب قصد داریم ۸ روش را به شما نشان دهیم.

صحبت کردن به زبان انگلیسی

۸ روش قدرتمند برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی

ایجاد اعتماد به نفس با مکالمات تایپ شده آنلاین

این مطلب ما درست است که گفتیم برای صحبت کردن واقعی باید با افراد واقعی صحبت کنید، اما اگر برای صحبت کردن با دیگران به صورت حضوری اعتماد به نفس لازم را ندارید، احتمالا مکالمه های آنلاین تایپ شده به شما کمک می کنند.

درست است که تایپ آنلاین در سخن گفتن با صدای بلند به شما کمکی نمی کند، اما در نحوه بیان درست جملات و ارتباط واضح به شما کمک می کند. این مهارت ها در هنگام مکالمه واقعی، باعث اعتماد به نفس بیشتر شما می شوند.

مکالمات آنلاین را بخشی از کارهای روزانه خود قرار دهید. برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی به این روش نکات زیر را رعایت کنید:

 • از خدمات ترجمه آنلاین استفاده کنید: مزیت این روش این است که به هنگام تایپ کردن مکالمات زمان زیادی دارید تا اطمینان پیدا کنید که همه چیز را درست تایپ کرده اید. وب سایت های زیادی مانند گوگل ترنسلیت، com و Dictionary.com وجود دارد که به شما کمک می کند، کلمات مناسب را پیدا کنید.
 • به بخش نظرات در مکالمه ها و رسانه های اجتماعی ملحق شوید. اگر مقالات و وبلاگ های آنلاین را بخوانید، برای شما بسیار خوب است. به قسمت پایین مقاله های آنلاین بروید نظرات دیگران را بخوانید و خودتان نیز نظرتان را بنویسید. در بسیاری از وب سایت ها مانند فیس بوک و Disqus نظرات خود را بنویسید و همچنین نظرات بقیه را بخوانید.
 • در پروفایل خود اعلام کنید که یک زبان آموز انگلیسی هستید: در پروفایل خود یک خط در این مورد بنویسید که در حال یادگیری مکالمه انگلیسی هستید و اصلاحات را می پذیرید. افرادی هستند که در این مورد به شما کمک می کنند، توصیه های آنها در یادگیری مکالمه زبان انگلیسی به شما کمک زیادی می کند.
 • سوال بپرسید، از مردم درباره مکالمه غیر رسمی سوال بپرسید، مطمئن باشید که اطلاعات مفیدی کسب خواهید کرد.
 • با برنامه تبادل زبان یاد بگیرید (language exchange)

تایپ آنلاین یک شروع عالی برای یادگیری است. اما شما می خواهید خیلی سریع مکالمه واقعی داشته باشید، شما می توانید آنلاین این کار را انجام دهید. مانند مکالمات نوشتاری آنلاین، مکالمات گفتاری آنلاین، باید از ابزارهای آنلاین استفاده کنید. این یک گام به سوی مکالمه واقعی است.

هنگامی که دارید به طور بی وقفه صحبت می کنید، نمی توانید به طور همزمان از ابزار ترجمه استفاده کنید و یا به فرهنگ لغات کلمات نگاه کنید. افرادی که به طور آنلاین با آنها چت و یا صحبت می کنید فرصتی به شما نمی دهند. بنابراین بهتر است که یک معلم آنلاین یا یک همراه مطالعه زبان مادری داشته باشید، اما برای شما مفید تر است که یک همراه تبادل زبان مناسب پیدا کنید.این به شما کمک می کند با کسی که زبان مادری انگلیسی دارد صحبت کنید که حداقل برخی از کلمات زبان شما را درک می کند. یک همراه به شما کمک می کند که یک کلمه را ترجمه کنید ولی یک همراه تبادل زبان کمک می کند که کلمات را به طور دقیق ترجمه کنید.

 • در انتها با مکالمه واقعی شروع کنید

زمانی که گفتیم زبان آموزان انگلیسی در هر سطحی می توانند مکالمه انگلیسی را یاد بگیرند واقعا منظورمان همین بود. بهترین روش برای یادگیری شنا، پرش می باشد. برای یادگیری انگلیسی هم همین کار را انجام دهید. با دیگران صحبت کنید و از این که خیلی سریع مکالمه واقعی را یاد گرفتید شگفت زده شوید.

این روش، یک روش یادگیری برای کودکان و یک روش موثر برای یادگیری زبان جدید می باشد. اگر انگیزه زیادی برای شنیدن و صحبت کردن دارید یاد بگیرید. برای شروع کردن مکالمه به روش درست به تعدادی کلمه و عبارات اساسی نیاز دارید.

این روش یادگیری در ابتدا ممکن است کمی ترسناک به نظر برسد اما نگران نباشید، فقط این نکات مهم را به یاد داشته باشید:

تمرکز کنید که چطور کلمات را یاد بگیرید

بسیاری از گویندگان زبان مادری نمی توانند بگویند چرا چیزی که آنها گفتند درست نیست، اما همراه تبادل زبان می تواند این را به شما بگوید. به جای این چراها، به آنها گوش کنید و بپرسید که چطور از کلمات برای برقراری ارتباط استفاده می کنند.

بیش از حد نگران گرامر نباشید

به جای فکر کردن درباره گرامر به چگونگی استفاده از کلمات فکر کنید و سعی کنید با ایده های خودتان ارتباط برقرار کنید.

اول گوش کنید و بعد بنویسید

هنگامی که کلمات جدید را می شنوید ممکن است وسوسه شوید کلمات را بنویسید این کار ممکن است شما را از مکالمه دور کند و شاید دور نکند. اما به هر حال به جای نوشتن، اول مکالمه را ضبط کنید و بعد از گوش دادن کلمات را بنویسید.

 • متن نمایشنامه بنویسید

اگر پریدن به مکالمه برای شما کار ترسناکی است، کاری که می توانید انجام دهید این است که متن نمایشنامه بنویسید. این متن یک گفتگو است که بازیگران آن را دنبال می کنند. نوشتن نمایشنامه به شما اعتماد به نفس می دهد که با دیگران ارتباط برقرار کنید. یک سناریو انتخاب کنید و درباره موارد مختلف، در آن موقعیت بنویسید. مثلا هنگامی که با دوستان خود به رستوران می روید در مورد حرف هایی که با دوستان خود و کارکنان رستوان می زنید از قبل بنویسید.

 • موضوعات مورد علاقه خود را مطالعه کنید

مکالمه انگلیسی فقط یادگیری کلمات نیست بلکه درباره امکان مکالمه می باشد. درباره کلمات پرکننده و نوشتن نمایشنامه برای شروع کار صحبت کردیم. راه دیگری برای افزایش اعتماد به نفس از طریق ایجاد دانش و آگاهی می باشد.

درباره مباحث مورد علاقه خود بیشتر یاد یگیرید و بیشتر در مکالمات خود استفاده کنید. برای شروع از خواندن اخبار و مقالات آموزنده در مورد موضوع  مورد علاقه خود استفاده کنید.

از طریق خواندن وبلاگ های شخصی، دنبال کردن حساب های رسانه های اجتماعی می توانید مکلمه انگلیسی را تمرین کنید و در بخش نظرات حرف های خود را بنویسید، بنابراین نترسید و نظرات خود را قرار دهید.

 • استفاده از واژنامه عامیانه

هنگامی که درباره مکالمه زبان انگلیسی صحبت می کنیم، در واقع در مورد زبان محلی صحبت می کنیم. زبان محلی نوعی از زبان مادری است که در مکالمات روزمره از آن استفاده می شود. بسیاری از کلمات در زبان محلی معنای متفاوتی دارند بهترین روش برای یادگیری معنی این کلمات استفاده از واژه نامه عامیانه می باشد. به یاد داشته باشید که زبان عامیانه براساس سن و مکان متفاوت است.

در تعدادی از واژه نامه های خوب مانند Dare Dictionary، ESL Cafe’s section  و Online Slang Dictionary می توانید معنی کلمات را سرچ کنید.

 • یادگیری لغات براساس نیاز

چگونه لغات را یاد می گیرید؟ بسیاری از زبان آموزان انگلیسی واژگان را از طریق لیست یک کتاب درسی یا کتاب کار یاد می گیرند. افراد دیگر نوشتن و معنی کلمات جدید را از طریق کتاب و برنامه های تلویزیونی یاد می گیرند. سعی کنید معنی لغات را زمانی که از آنها استفاده می کنید، یاد بگیرید.

 • یاد بگیرید که آن را تقلید کنید

فرض کنید که همه موارد بالا را انجام داده اید. شما مانند زبان مادری خود صحبت می کنید و اعتماد به نفس دارید. سپس ناگهان خودتان را در مکالمه می بیند و ایده ای ندارید. که چگونه آنچه را که می خواهید بیان کنید، چه کاری انجام می دهید؟

تقلید کنید، مکالمات فقط درباره کلمات نیستند، شما می توانید از کلمات مترادف، حرکات دست و هر چیز دیگری که درباره آن فکر می کنید برای مکالمه خود استفاده کنید. مکالمات از گرامر مهمتر هستند، پس برای آن تلاش کنید.

اگر در یادگیری یک کلمه مشکلی دارید، به دنبال کلمات با معنای یکسان باشید. مانند این خانه فرسوده است به عبارت دیگر این خانه قدیمی است، به عبارت دیگر این خانه باستانی است.

برخی از روش هایی که می توانید تقلید کلمات را یاد بگیرید، بازی هایی مانند Charades و Taboo و یا تمرین صحبت کردن یک موضوع برای ۳ الی ۵ دقیقه به صورت مستقیم می باشد.

در آخر اینکه شما عزیزان می توانید جهت تدریس خصوصی مکالمه زبان انگلیسی با موسسه زبان آموزان پیشرو تماس حاصل نمایید.

منبع

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

تماس با کارشناس