به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
آموزش خصوصی مکالمه زبان انگلیسی

روش های آموزش مکالمه زبان انگلیسی

قطعا خیلی از شما عزیزان که علاقه مند به یادگیری و تسلط بر مکالمه زبان انگلیسی هستید تاکنون بارها به این مسئله فکر کرده اید که چگونه می توان کلمات و اصطلاحات محاوره ای به زبان انگلیسی را چنان طبیعی و با اعتماد به نفس به کار ببرم که بتوانم خیلی راحت منظور خود را به شخص مورد نظر منتقل کنم؟

وقتی که انگلیسی مکالمه می کنید چه احساسی دارید؟

آیا مکالمه انگلیسی در شما اضطراب به وجود می آورد؟ آیا  وقتی می خواهید به آلمانی چیزی بگید، شبیه عکس زیر می شوید؟

صحبت کردن به زبان انگلیسی

آیا لغت هایی که یاد گرفته اید را به خاطر نمی آورید؟ دهان خود را برای مکالمه انگلیسی باز می کنید،  ولی چیزی بیرون نمی آید.

شما تنها نیستید،

زبان آموزان اغلب می گویند به سبب اضطراب همه چیز را فراموش می کنند. بیشتر مردم از مرتکب شدن اشتباه و از این که دیگران حرف های آن ها را متوجه نشوند؛ می ترسند. خود این ترس است که خیلی ها را در مکالمه انگلیسی متوقف می کند.

هدف شما از مکالمه زبان انگلیسی باید رساندن پیام باشد نه این که جملات عالی بگویید. از اشتباه کردن نترسید! اشتباهات گاها مانعی بر تفهیم کردن دیگران نیست.

آیا تا به حال اینطور احساس کرده اید؟

گفتگو و مکالمه به زبان انگلیسی

اگر بدانید که دیگران با وجود خطاهایی که مرتکب می شوید باز صحبت های انگلیسی شما را متوجه می شوند؛ خیلی لذت خواهید برد. هر باری که شما به کمک زبان انگلیسی با دیگران ارتباط برقرار می کنید، نسبت به مهارت های خود در انگلیسی احساس خوبی پیدا می کنید. با تمرین بهتر می شوید، چیزی که مهم است تداوم دادن به یادگیری مکالمه زبان انگلیسی است.

مکالمه زبان انگلیسی با اعتماد به نفس

چگونه می توانید اعتماد به نفس پیدا کنید؟

  1. گوش دادن: هرچقدر به انگلیسی بیشتر گوش دهید به همان اندازه بیشتر شنیده ها را کپی می کنید.
  2. تمرین: هر چقدر بیشتر صحبت کنید، به همان اندازه در مکالمه زبان انگلیسی با اعتماد به نفس خواهید بود. با چیزهای ساده شروع کنید. از دوستان یا اعضای خانواده سوالات ساده ای بپرسید. جای وسایل را بپرسید، حتی اگر جای دقیق آن را می دانید. به افرادی که می بینید سلام کنید. هر چقدر می توانید مکالمه کنید.
  3. نگران خطاها و اشتباهات نباشید: همه ی ما اشتباه می کنیم. مهم پیامی است که می خواهید برسانید. اگر مخاطب شما را می فهمد هر چقدر اشتباه کنید باز مهم نیست.

تمرین و یادگیری مهارت های زبان انگلیسی در کشور هایی مثل ایالات متحده و بریتانیا، در هنگام مکالمه زبان انگلیسی به شما شجاعت و اعتماد به نفس می دهد.

برای صحبت کردن با اعتماد به نفس شما به دانش واژگان، ساختار جملات، تلفظ و سرانجام متوجه شدن انگلیسی نیاز دارید که جواب مخاطب را بدهید.

من امکان سفر به کشورهای انگلیسی زبان را ندارم؟ چه کار کنم؟

 خیلی ها مثل شما هستند! بخوانید و بدانید.

خیلی از جوانان ایرانی که تحصیلات خود را در دانشگاه های تاپ گذرانده اند برای ادامه تحصیل به کشور های انگلیسی زبان مهاجرت می کنند. چون این گروه فرصت طلایی زندگی در کشور  انگلیسی زبان را نداشته اند از روش های دیگری استفاده کرده اند. نهایتا در آزمون تافل، آیلتس و … شرکت کرده اند.

حضور در کشور خارجی برای یاد گرفتن زبان آن کشور لازم هست، ولی کافی نیست. تلاش و کوشش برای فراگرفتن همراه با انگیزه دو کلید طلایی یادگیری انگلیسی است. کلید سوم هم داشتن یک راهنما یا معلم خصوصی زبان است که محیط یادگیری را تا درصد های بالایی شبیه سازی می کند. انگیزه شما را بیشتر می کند و شما خیلی سریع می توانید مکالمه زبان انگلیسی را فرا بگیرید.

یادگیری زبان از طریق گوش دادن

به داستان های ویدیویی انگلیسی  یا تئاتر های رادیویی گوش دهید

اولین گام برای مکالمه با اعتماد به نفس گوش دادن زیاد به انگلیسی است. باید نوای زبان انگلیسی در گوشتان باشد. البته منابع زیادی در دسترس است که پیدا کردن موضوع درست و لهجه های مختلف هم در روند این کار بی تاثیر نیست. چنانچه یک معلم خصوصی داشته باشید مسیر درستی را به شما نشان می دهد و منابع بهینه را به شما معرفی می کند.

شما وقتی به مکالمات روزمره از زبان افراد مختلف گوش دهید، مهارت شنیداری شما تقویت می شود.

در هر بار مطالعه سعی کنید جملاتی را یاد بگیرید

چطوری این کار را انجام دهم و چه فایده ای برای من دارد؟

وقتی که مطالب گفته شده را رعایت کردید و یا به عبارتی ساده تر در جریان یادگیری قرار گرفتید. با جملاتی روبه رو می شوید که خیلی تکراری و روزمره هستند؛ آن ها را در یک دفتر یادداشت کنید. یا وقتی که یک کتاب داستان یا رمان می خوانید، حتما با جملات زیبایی روبه رو می شوید. آن جملات زیبا را یادداشت کنید. وقتی فیلم خارجی یا موسیقی انگلیسی گوش می دهید؛ جملات زیبا را یادداشت کنید. این کار شما را با ساختار جملات آشنا می کند و کاربرد واژه ها و تلفظ آن ها را درون جمله یاد می گیرید. وقتی می خواهید مکالمه انگلیسی انجام دهید خیلی به دردتان می خورد.

الان نوبت شماست که مکالمه زبان انگلیسی را عملا اجرا کنید

در این مقاله به صورت نامحسوس به دو استراتژی مهم اشاره کردیم:

  • سفر به کشور خارجی و یادگیری انگلیسی در مدارس معتبر
  • داشتن معلم خصوصی زبان انگلیسی

اگر وقت و پول زیاد دارید حتما  استراتژی اول را انتخاب کنید. اگر نمی توانید از پس هزینه های اقامت در خارج بر بیایید به یک موسسه معتبر زبان های خارجی در ایران مراجعه کنید و یک معلم خصوصی برای خود انتخاب کنید. با این دو روش شما موفق می شوید. البته اگر انگیزه و امید به یادگیری زبان داشته باشید هیچ چیزی نمی تواند مانعی برای شما باشد.

چیزی که برای ما لذت بخش است شنیدن تجربه های شماست. لطفا تجربه ها و روش های تقویت مکالمه انگلیسی خود را با ما در میان بگذارید.

سخن پایانی

بهترین راه برای یادگیری و تسلط بر مکالمه زبان انگلیسی شرکت در کلاس های خصوصی و تدریس خصوصی زبان انگلیسی می باشد. زیرا در کلاس های عمومی به دلیل وجود محدودیت های زیاد امکان تمرین زیاد و کاربردی وجود ندارد.

موسسه زبان آموزان پیشرو بهترین مرکز تدریس خصوصی زبان، آماده ارائه خدمت در زمینه آموزش مکالمه زبان انگلیسی می باشد. ۳۵ جلسه مکالمه تضمینی زبان انگلیسی فقط خصوصی در موسسه، محل کار و یا منزل و محل مورد نظر شما. ما آماده ایم تا اساتید مجرب و باسابقه خود را بنا به درخواست شما به منزل یا محل کار شما در سراسر تهران بزرگ اعزام نماییم. همچنین شما می توانید کلاس های خود را در موسسه نیز برگزار کنید.

منبع

۴/۵ - (۲ امتیاز)

1 دیدگاه دربارهٔ «روش های آموزش مکالمه زبان انگلیسی»

  1. درود و وقت بخیر موضوع :در خصوص آموزش تضمینی صرفا مکالمه زبان انگلیسی،
    من یک مهندس سیویل ساکن ترکیه هستم، بمدت حداکثر پنج تاشش ماه آینده مهاجرت کاری به استرالیا خواهم داشت ، نیاز به گذراندن آزمونهای مختلف بین المللی ندارم و فقط موضوع من فراگیری مکالمه زبان بصورت کاربردی در جامعه و در سرکار وارتباط راحت با مردم استرالیا در زمینه مکالمه زبان انگلیسی است، سطح من مابین بیسیک و المنتری می‌باشد ، درچندماه گذشته آزمون pte آکادمیک نمره اورال ۳۳ گرفتم ، و فقط وفقط به دنبال یادگیری تضمینی مکالمه انگلیسی هستم ، برای تمرین وفراگیری روزانه بیش از پنج تا شش ساعت، را طی پنج تاشش ماه، در اختیار خودم قرار میدهم لطفا درخصوص روش ومتد وشرتیط و هزینه های آموزش بصورت آنلاین توضیح بفرمایید.باتشکر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − یک =

تماس با کارشناس