به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
یادگیری مکالمه زبان ایتالیایی

روش های آموزش مکالمه زبان ایتالیایی

قطعا خیلی از شما عزیزان که علاقه مند به یادگیری و تسلط بر مکالمه زبان ایتالیایی هستید تاکنون بارها به این مسئله فکر کرده اید که چگونه می توان کلمات و اصطلاحات محاوره ای به زبان ایتالیایی را چنان طبیعی و با اعتماد به نفس به کار ببرم که بتوانم خیلی راحت منظور خود را به شخص مورد نظر منتقل کنم؟

نیاز های زمانه است که اهداف ما را برای شرکت در کلاس های یادگیری زبان مشخص می کند، اگر در صد سال پیش به کلاس های زبان می رفتید هدف شما این بود که ترجمه متون را از زبانی به زبان دیگر یاد بگیرید. حال آنکه  امروزه هدف ما از یادگیری زبان ها این است که بتوانیم با استفاده از آن ها با افراد دیگر ارتباط برقرار کنیم. هدف ما یادگیری مکالمه شده است، ولی منظور ما از مکالمه زبان ایتالیایی چیست؟

مکالمه زبان ایتالیایی

زمانی که می گوییم “مکالمه به زبان ایتالیایی” منظور ما دقیقا چیست؟ ممکن است کسی بگوید منظور از توانایی مکالمه این است که صحبت کردن شما از طرف کسانی که زبان مادری آن ها ایتالیایی بوده است مورد قبول واقع شود. ممکن است برخی بگویند اینکه منظور خود را به این زبان بیان کنیم و به مخاطب برسانیم می شود توانایی در مکالمه به زبان ایتالیایی.

آموزش مکالمه زبان ایتالیایی

همه ی این تعاریف درست است. بهتر است بگوییم توانایی مکالمه به زبان ایتالیایی این است که شما بتوانید با استفاده از لغات و مفاهیم کاربردی که از این زبان یاد گرفته اید با هر کسی که با زبان ایتالیایی آشنایی داشته باشد ارتباط برقرار کنید و منظور خود را برسانید.

زبان آموزان در یادگیری مکالمه زبان ایتالیایی با چه چالش هایی روبرو می شوند؟

جنسیت کلمات

صحبت کردن به زبان ایتالیایی

در زبان ایتالیایی بعضی از کلمات دو نوع مونث و مذکر دارند. برای کسانی که در حال یادگیری زبان ایتالیایی هستند در ابتدا یادگیری این کلمات سخت است. بسیاری از زبان آموزان در حین مکالمه به زبان ایتالیایی کاربرد صحیح آن ها را فراموش می کنند که باعث می شود طرف مقابل در درک منظور آن ها مشکل داشته باشد. تنها راهی که می توان این چالش را پشت سر گذاشت تمرین زیاد در مکالمه به زبان ایتالیایی است.

جمع بستن اسامی

چالش بعدی در مکالمه زبان ایتالیایی جمع بستن اسامی است. برخلاف زبان فارسی که با اضافه کردن نشانه های جمع می توان اسامی را به شکل جمع درآورد، در زبان ایتالیایی انتهای کلمات تغییر می کنند. این چالش یادگیری زبان ایتالیایی یکی از سخت ترین چالش ها برای زبان آموزان است. برای مثال اسامی مفردی که انتهای آن ها o-  باشد به هنگام جمع بستن به i- تغییر می کند و چند مورد دیگر، برخی از کلمات نیز اصلا تغییری نمی کنند. یک معلم خوب می تواند با یاد دهی شیوه های مناسب این توانایی را در زبان آموز ایجاد کند.

صرف کردن افعال

صرف کردن درست افعال چالشی است که تقریبا همه ی زبان آموزان به هنگام مکالمه زبان ایتالیایی با آن مواجه می شوند. در ابتدای یادگیری زبان این اشتباهات بسیار پیش می آید، تمرین زیاد صرف کردن افعال می تواند به شما در مکالمه درست این زبان کمک کند.

حروف صامت دوگانه

تلفظ درست کلمات در مکالمه بسیار مهم است. گاهی اوقات به دلیل شباهت در ساختار صامت و مصوت ها باعث می شود زبان آموز کمترین مشکل را در ادای کلمات هنگام مکالمه داشته باشد. اما برای زبان هایی که چنین شباهت هایی را ندارند مشکل ساز می شود. حروف صامت دوگانه در میان کلمات در زبان ایتالیایی بسیار زیاد هستند و اگر شما نتوانید آن ها را به درستی تلفظ کنید معنی کلمه به کلی عوض می شود. تماشای اخبار و یا فیلم های ایتالیایی با زیرنویس می تواند این مشکل را برای شما حل کند. کتاب های صوتی نیز کمک بسیار بزرگی هستند.

تلفظ حروف

این چالش بیشتر برای کسانی است که دانشی پیش زمینه ای از الفبای انگلیسی داشته باشند. درست است که حروف الفبای ایتالیایی تقریبا شبیه حروف انگلیسی هستند اما ممکن است تلفظی کاملا متفاوت داشته باشند. برای کسانی که می خواهند این زبان را یاد بگیرند مهم است که تلفظ حروف را دقیقا یاد بگیرند تا یادگیری درستی داشته باشند. اشتباه در تلفظ برای مخاطب کمی آزاردهنده است.

اصطلاحات و ضرب المثل های ایتالیایی

تقریبا همه ی زبان آموزانی که در حال یادگیری زبانی بغیر از زبان مادری خود هستند این اشتباه را دارند. در مکالمه زبان ایتالیایی ممکن است طرف مقابل شما از اصطلاحی استفاده کند که بغیر از معنای لغوی معنای دیگری هم داشته باشد، مثلا وقتی ما می گوییم ” از شنیدنش شاخ در میاری” منظورمان این است که بسیار تعجب خواهی کرد. ایتالیایی ها هم چنین اصطلاحاتی دارند. اگر بتوانید به درستی از ضرب المثل های ایتالیایی در مکالمه خود استفاده کنید صحبت کردن خود را بسیار دلپذیر تر کرده اید. لازمه این کار می تواند یادگیری اصطلاحات از کتاب ها و یا درخواست از معلم برای یاددهی آن ها باشد.

اگر می خواهید به راحتی از پس چنین چالش هایی بربیایید می توانید  در کلاس های خصوصی مکالمه زبان ایتالیایی در آموزشگاه زبان آموزان پیشرو شرکت کنید.

سخن پایانی

بهترین راه برای یادگیری و تسلط بر مکالمه زبان ایتالیایی شرکت در کلاس های خصوصی و تدریس خصوصی زبان ایتالیایی می باشد. زیرا در کلاس های عمومی به دلیل وجود محدودیت های زیاد امکان تمرین زیاد و کاربردی وجود ندارد.

موسسه زبان آموزان پیشرو بهترین مرکز تدریس خصوصی زبان، آماده ارائه خدمت در زمینه آموزش مکالمه زبان ایتالیایی می باشد. ۳۵ جلسه مکالمه تضمینی زبان ایتالیایی فقط خصوصی در موسسه، محل کار و یا منزل و محل مورد نظر شما و همچنین کلاس های آنلاین. ما آماده ایم تا اساتید مجرب و باسابقه خود را بنا به درخواست شما به منزل یا محل کار شما در سراسر تهران بزرگ اعزام نماییم. همچنین شما می توانید کلاس های خود را در موسسه نیز برگزار کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 16 =

تماس با کارشناس