به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
یادگیری زبان ایتالیایی چقدر طول می کشد؟

یادگیری زبان ایتالیایی چقدر طول میکشه؟

یادگیری زبان ایتالیایی چقدر طول میکشد؟ این یک سوال رایج میان زبان آموزان ایتالیایی است. اگر به دنبال یادگیری زبان ایتالیایی هستید و یا به آن فکر می کنید لازم است که پاسخ این سوال را بدانید. در این جا ما به این سوال رایج یک بار برای همیشه پاسخ می‌دهیم.

در این پست می آموزید که:

 • تسلط پایه در زبان ایتالیایی به چه معنی است؟
 • چرا یادگیری زبان ایتالیایی برای هر زبان آموز متفاوت است؟
 • چهار عاملی که مدت زمات یادگیری زبان ایتالیایی را تعیین می نماید.

 امیدواریم از این پست لذت ببرید.

 اکنون به سوال اصلی مان باز می گردیم- یادگیری زبان ایتالیایی چقدر طول میکشد؟

 موسسه زبان خارجی ایالات متحده لیستی از زبان ها تهیه کرده و تعداد ساعات کلاس مورد نیاز برای دستیابی به تسلط پایه در هر یک از این زبان ها را تخمین زده است. آنان زبان ایتالیایی را در گروه اول زبان ها دسته‌بندی کرده اند؛ به این معنی که هر دانش‌آموز حدود ۶۰۰ ساعت کلاسی برای یادگیری مهارت های اولیه این زبان نیاز دارد.

 موسسه خدمات خارجی FSIزبان ایتالیایی را یکی از آسان ترین زبان ها می داند.

 در واقع یادگیری زبان ایتالیایی برای کسانی که به زبان انگلیسی مسلط هستند بسیار آسان تر از زبان روسی و چینی است. شاید روسی زبانان نسبت به انگلیسی زبانان به دو برابر ساعت بیشتر جهت یادگیری زبان ایتالیایی نیاز داشته باشند.

بر اساس این نظریه، اگر به مدت پنجاه هفته و هر هفته ۱۲ ساعت به یادگیری زبان ایتالیایی بپردازید در حقیقت به سطح تسلط پایه در زبان ایتالیایی می رسید.

 اگر یک دوره فشرده ۲۴ ساعت در هفته در ایتالیا گذرانده باشید، در عرض فقط ۲۵ هفته به سطح تسلط پایه زبان ایتالیایی خواهید رسید.

 اگرچه برآوردهای انجام شده توسط FSI ممکن است تا حدی مفید باشد. اما برآوردهای آنان تنها صورت ساده مسئله است. در حقیقت عوامل مختلف زیادی بر سرعت یادگیری زبان ایتالیایی تاثیر می گذارد.

معنی تسلط پایه بر زبان ایتالیایی چیست؟

معنی تسلط پایه چیست؟

 نخست آمار FSI را در نظر می گیریم. آنها مدت زمان رسیدن به تسلط پایه زبان ایتالیایی را ۶۰۰ ساعت برآورد کردند. اما تسلط پایه در واقع به چه معناست؟ بحث های زیادی در مورد تعریف تسلط در زبان وجود دارد.

یک معنی آن این است که شما از اتفاقات اطراف خود چه به صورت مکالمه بر سر یک میز و یا اتفاقاتی که در اخبار و رادیو اتفاق می‌افتد آگاه هستید.

تسلط پایه به این معنی است که شما می توانید بر اساس اطلاعاتی که دریافت می کنید واکنش نشان دهید و به طور موثری ارتباط برقرار کنید.

 تسلط زبان مستلزم تمرین مداوم است.

 از همه مهمتر این که هر چه بیشتر از یک زبان استفاده کنید بیشتر در ذهن شما جای می گیرد و به طور موثرتر و فلبداهه تر می توانید از آن در هر موقعیت استفاده کنید. اگر سه ماه بدون وقفه به یادگیری زبان ایتالیایی بپردازید و برای سال ها از آن استفاده نکنید، مطمئناً هنگام استفاده بعد از این مدت طولانی با مشکل مواجه می شوید و نمی توانید به سطحی که زمانی در آن تسلط یافته بودید برسید.

 از طرف دیگر، اگر طی چند سال متمادی چند ساعت در هفته به یادگیری مداوم زبان بپردازید، به احتمال زیاد به سطح کافی بالایی خواهید رسید. بنابراین حتی اگر مجبور به توقف شوید چیز زیادی از دست نمی دهید. عدم تداوم یادگیری زبان یکی از موانعی است که باید آن را شکست دهید تا به تسلط پایه در زبان ایتالیایی دست یابید.

من چگونه زبان ایتالیایی را می آموختم؟

من چگونه زبان ایتالیایی را می آموختم؟

یادگیری زبان ایتالیایی چقدر طول میکشد؟

زبان ایتالیایی، پس از انگلیسی، یونانی و فرانسوی چهارمین زبانی بود که شروع به یادگیری کردم. من از سن ۱۷ سالگی به طور خودآموز یادگیری آن را آغاز کردم.

 می دانستم که قرار است زمانی از ایتالیا بازدید کنم و از این زبان استفاده کنم. بنابراین برای یادگیری آن بسیار پر انگیزه بودم. ابتدا دوره های زبان را از کتابخانه محله قرض گرفتم و سپس در دانشگاه از آزمایشگاه زبان استفاده کردم و به مجموعه ای از ابزارهای یادگیری زبان ایتالیایی دست یافتم.

 سرانجام موفق شدم در سن ۱۹ سالگی به ایتالیا سفر کنم. در آنجا بسیار هیجان زده شدم که می توانم با مردم آن کشور به راحتی صحبت کنم.

پس از اولین سفر خود به ایتالیا به مطالعه این زبان ادامه دادم، اما نه به صورت فشرده. من تنها در یک و دو کلاس دانشگاه شرکت کردم، گاه به گاه از ایتالیا بازدید می‌کردم و همیشه از توانایی خود در برقراری ارتباط و استفاده از زبان خوشحال بودم.

 در سال ۲۰۰۲ به عنوان تور لیدر در ایتالیا مشغول به کار شدم و در یک مدرسه تدریس خصوصی زبان، کلاس مکالمه ایتالیایی گذراندم.

 از آن موقع به بعد هر سال به ایتالیا باز می گردم و حداقل یک تور برگزار می‌کنم. تماس من با زبان و فرهنگ ایتالیایی باعث غنی شدن حرفه و مسافرت من در این کشور شد.

بر اساس تجربه، یادگیری زبان ایتالیایی چقدر طول میکشد؟

چه مدت زمانی را صرف یادگیری زبان ایتالیایی کردم؟

چه مدت زمانی را صرف یادگیری زبان ایتالیایی کردم؟

اگر قرار بود از طریق کلاس درس زبان ایتالیایی را فرا می گرفتم، از نظر من ۴ دوره رسمی که برابر ۹۰ ساعت کلاس درسی است کفایت می کرد. با این حال مدت زمانی که من در اوقات فراغت و از طریق تجربه حرفه ای خود با زبان ایتالیایی در ارتباط بودم بیش از ۴۸۰ ساعتی بود که موسسه خدمات خارجی ایالات متحده برای یادگیری سطح تسلط پایه بر زبان ایتالیایی تخمین زده بود.

در دهه هشتاد که شروع به یادگیری ایتالیایی کردم جدول زمانی نداشتم. از اینرو تنها می توانم حدس بزنم که قبل و بعد از اولین دوره رسمی ایتالیایی چند ساعت را صرف مطالعه زبان کردم. زمانی که برای اولین بار پا به ایتالیا گذاشتم تنها در یک دوره رسمی ایتالیایی شرکت کرده بودم که برابر با ۳۰ ساعت کلاس درس بود. از آنجا که در آزمایشگاه زبان شرکت می کردم و از ابزارهای خواندن و شنیدن به طور مرتب استفاده می کردم سطح زبان ایتالیایی من به طور پیوسته بهبود می یافت.

 بر اساس تجربه من اینکه یادگیری زبان ایتالیایی چقدر طول میکشد پیچیده تر از تعداد ساعات یادگیری تعیین شده از طرف FSI است. در حقیقت فاکتورهای زیادی بر این موضوع که یادگیری زبان ایتالیایی چقدر زمان می برد تاثیر گذار است. در این جا چهار فاکتور اصلی در یادگیری زبان ایتالیایی را توضیح می دهم.

یادگیری زبان ایتالیایی چقدر طول میکشد

یادگیری زبان ایتالیایی چقدر طول میکشد- ۴ فاکتور تاثیرگذار

۱- نحوه برخورد با زبان ایتالیایی

در طول روز چند ساعت با زبان ایتالیایی در تماس هستید؟ مدت زمانی که صرف مطالعه زبان ایتالیایی می کنید تاثیر بسزایی بر یادگیری زبان ایتالیایی دارد.

 در این زمینه لازم است که بین چهار مهارت اصلی زیر تعادل برقرار کنید:

 • شنیدن
 • صحبت کردن
 • خواندن
 • نوشتن

به یاد داشته باشید که کلاس درس یک محیط مصنوعی است. اگر مصمم به یادگیری زبان ایتالیایی هستید باید زمانی را به یادگیری زبان در خارج از کلاس درس اختصاص دهید.

 به شما توصیه می کنیم که برای چهار مهارت اصلی شنیدن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن به طور روزانه حداقل ۱۵ دقیقه وقت بگذارید. بهتر است با مطالبی کار کنید که از یادگیری آن لذت می برید. به این مطالب به زبان ایتالیایی و همینطور زبان مادری خود گوش دهید و بخوانید.

گوش دادن به زبان ایتالیایی

از طریق گوش دادن به اخبار ایتالیایی، اخبار رادیو، فیلم های کمدی های ایتالیایی و پادکست های ایتالیایی و هر نوع سرگرمی دیگر ایتالیایی از جمله کانال های ایتالیایی یوتیوب، برای بهبود قدرت شنیداری خود در زبان ایتالیایی استفاده کنید. از همه مهمتر زمانی را به صحبت با افراد ایتالیایی زبان بگذرانید، با آنها صحبت کنید و به نحوه بیان آنها دقت کنید.

 صحبت کردن به زبان ایتالیایی

 اگر در یک منطقه ایتالیایی زبان زندگی نمی کنید باید برای پیدا کردن افرادی که به زبان ایتالیایی صحبت می کنند وقت بگذارید. از افراد ایتالیایی زبان در مورد نحوه گفتار خود بازخورد بگیرید و نظر آنها را جویا شوید. برای بهبود تلفظ خود سعی کنید ابتدا صدای خود را ضبط کنید و آن را باز پخش کنید. سپس آن را با قطعه صوتی که از فرد ایتالیایی زبان ضبط شده مقایسه کنید.

 نوشتن به زبان ایتالیایی

 علاوه بر خواندن، گوش دادن و صحبت کردن باید زمانی را به نوشتن زبان ایتالیایی اختصاص دهید.

 اگر به کلاس عمومی یا آموزش خصوصی زبان ایتالیایی می روید، معلم شما تکالیفی را برای تمرین گرامر و لغت در نظر می گیرد.

 با این حال باید پای خود را از این تکالیف فراتر بگذارید.

در مورد زبان کنجکاو باشید.

 به عنوان مثال می توانید متن های کوتاهی را درHiNative قرار دهید و از افراد ایتالیایی زبان بپرسید که آن را بررسی کنند.

HiNative  وب سایتی است که به شما امکان می دهد در مورد زبان های مختلف سوالات خود را بپرسید. می توانید سوالاتی مانند زیر مطرح کنید:

 • شما به این چه می گویید؟
 • آیا جمله من طبیعی است؟
 • لطفاً مثال هایی در مورد آن بیان کنید؟
 • این جمله یعنی چه؟
 • تفاوت در چیست؟

 همچنین یک بخش باز وجود دارد که می توانید هر نوع سوالی در مورد زبان داشتید، مطرح کنید.

 مکان دیگری که برای تمرین نوشتن زبان ایتالیایی وجود دارد وب سایت lang-8.com است که در آن می توانید جملات و یا پاراگراف هایی بنویسید و از آن بازخورد بگیرید.

 اگر در سطح متوسط و پیشرفته ایتالیایی قرار دارید، می توانید به سایت yozzi.com رفته و در آنجا مقالاتی به تعداد۵۰۰ کلمه بنویسید و بازخورد و نظر افراد ایتالیایی زبانان را جویا شوید.

این وب سایت به شما امکان می‌دهد پس از تعیین رمز عبور مقالات خود را به صورت خصوصی و یا عمومی منتشر کنید و بازخورد افراد را جویا شوید. این یک روش عالی برای تسلط به زبان ایتالیایی در سطح پیشرفته است.

مکالمه زبان ایتالیایی

آیا شما قبلاً به زبان رومانی صحبت می‌کنید ؟

 اگر به زبان رومانی صحبت می کنید، بسیار سریعتر زبان ایتالیایی را یاد می گیرید. زیرا شباهت های زیادی از لحاظ واژگان و ساختار در این دو زبان وجود دارد. مزیت من این بود که قبلاً به زبان فرانسه تسلط داشتم.

اگر شما نیز به زبان های فرانسه، اسپانیایی، پرتغالی کاتالان و رومانی تسلط دارید سریعتر از دیگر دانش آموزان می توانید زبان ایتالیایی را فرا گیرید.

 اگر به زبان رومانی تسلط دارید و به کلاس یادگیری زبان ایتالیایی می روید، می توانید چند سطحی را جهش کنید و بلافاصله وارد دوره متوسط شوید.

 شاید در ابتدا کمی با چالش روبرو شوید اما از آنجا که به زبان رومی تسلط دارید به سرعت خود را با کلاس وفق می دهید. این یک روش عالی برای زبان آموزانی است که انگیزه بالایی برای یادگیری دارند. این همان کاری است که من بدون وارد شدن به دوره مقدماتی در مورد زبان ایتالیایی و اسپانیایی انجام دادم.

۲- تا چه اندازه اعتماد به نفس و انگیزه دارید؟

 • چقدر اعتماد به نفس دارید که می توانید زبان ایتالیایی را فرا گیرید؟
 • انگیزه شما برای یادگیری زبان ایتالیایی چقدر است؟
 • چه انگیزه هایی برای یادگیری زبان دارید؟

پاسخ به این سوالات قبل از اینکه بدانیم یادگیری زبان ایتالیایی چقدر طول میکشد اهمیت دارد. زیرا موفقیت شما بیش از هر چیز به اعتماد به نفس و انگیزه شما بستگی دارد. به این فکر کنید که چه چیزهایی در یادگیری زبان انگلیسی به شما انگیزه می دهد:

 • آیا به یادگیری زبان ایتالیایی علاقه دارید؟
 • چه انگیزه هایی شما را به یادگیری زبان ایتالیایی تشویق می کند؟
 • آیا از قبل ارتباطاتی با افراد ایتالیایی داشته‌اید؟

اگر در یادگیری زبان ایتالیایی احساس خستگی می کنید باید مدت زمان بیشتری برای آن صرف کنید، زیرا هنوز راهی برای مفرح بودن یادگیری نیافته اید.

اگر اینطور است ابزارهای یادگیری خود را تغییر دهید و از ابزارهایی استفاده کنید که در شما احساس شعف و نشاط ایجاد می کند.

 اگر از یادگیری زبان ایتالیایی احساس خوبی دارید و آن را سرگرم کننده می دانید، به سرعت در آن پیشرفت می کنید. به روش هایی که در یادگیری زبان ایتالیایی استفاده می کنید نگاهی بیندازید و روی روش هایی تمرکز کنید که بیشترین لذت را از آن می برید.

اگر در هنگام مطالعه زمان را از دست می‌دهید نشانه خوبی است.

 عامل اصلی موفقیت یادگیری زبان داشتن انگیزه قوی است. انگیزه قوی باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود.

چه فرصت هایی برای استفاده از زبان ایتالیایی در اختیار دارید؟

۳- چه فرصت هایی برای استفاده از زبان ایتالیایی در اختیار دارید؟

آیا هر روز با زبان ایتالیایی برخوردارید؟ آیا به طور منظم آن را تمرین می کنید؟ اگر اینطور نیست یادگیری آن زمان زیادتری طول میکشد. اگر یادگیری زبان ایتالیایی برای شما اهمیت فوری دارد، بنابراین تا آنجا که می توانید باید آن را تمرین کنید.

 همچنین برای اینکه گرامر و تلفظ خود را تقویت کنید نیاز به بازخورد دارید. به همین دلیل است که وجود یک استاد راهنما بسیار مفید است.

 برنامه خود را مرور کنید و ببینید چگونه می توانید برای زبان ایتالیایی وقت بیشتری بگذارید؟ یادگیری زبان ایتالیایی را وارد برنامه روزمره خود کنید. اگر مصمم باشید تقریباً هر چیزی به یک تجربه یادگیری تبدیل می شود. مثلاً گوش دادن به پادکست، تماشای اخبار و حتی تماشای فیلم های ایتالیایی از جمله این موارد است.

 یادگیری زبان ایتالیایی چقدر طول می کشه؟

 یادگیری زبان ایتالیایی چقدر طول میکشد؟

در پایان، پاسخ به این سوال که یادگیری زبان ایتالیایی چقدر طول میکشد کاملاً به خود شما بستگی دارد. سازمان خدمات زبان های خارجی تخمین زده است که شما برای رسیدن به سطح تسلط پایه به ۶۰۰ ساعت کلاس درس نیاز دارید. اما این موضوع فاکتورهای دیگری که می تواند باعث یادگیری بیشتر شما در زمان کمتر شود را در نظر نمی گیرد.

 برای موفقیت در یادگیری زبان ایتالیایی لازم است ابتدا انگیزه و اعتماد به نفس داشته باشید. یادگیری را به یک عادت مستمر تبدیل کنید. به طور منظم تمرین کنید و از مطالب جالب توجه برای یادگیری استفاده کنید. تا زمانی که این کارها را انجام دهید و به آنها پایبند باشید، با اطمینان و پشتکار دیر یا زود زبان ایتالیایی را فرا می گیرید.

آیا یادگیری زبان ایتالیایی سخت است؟

برای دریافت پاسخ این سوال خود توصیه می نماییم مقاله دیگر ما با موضوع اینکه آیا یادگیری زبان ایتالیایی سخت است را مطالعه نمایید.

در آخر امیدواریم که این مقاله از موسسه زبان آموزان پیشرو بعنوان مرکز تدریس خصوصی زبان برای شما مفید بوده باشد.

منبع: iwillteachyoualanguage.com

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

تماس با کارشناس