به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
آیا یادگیری زبان ایتالیایی سخت است؟

آیا یادگیری زبان ایتالیایی سخت است؟

آیا یادگیری زبان ایتالیایی سخت است؟

برخلاف آن‌چه احتمالاً از اطرافیانتان شنیده‌اید، یادگیری زبان ایتالیایی می‌تواند برای شما بسیار آسان‌تر از یادگیری دیگر زبان‌ها باشد. البته یادگیری زبان ایتالیایی به شرطی آسان است که با شیوه‌ها و راه‌کارهای خوبی آن را یاد بگیرید.

آیا به دنبال یک راه جدید و آسان برای یادگیری زبان ایتالیایی هستید؟

با استفاده از متدها و ترفندهایی که در کلاس‌های ایتالیایی آموزشگاه زبان آموزان پیشرو خواهید آموخت، می‌توانید به سادگی ظرف چند ماه تبدیل به یک سخنران ایتالیایی زبان مطمئن و با اعتماد به نفس شوید.

زبان ایتالیایی چه موقعیت‌هایی را پیش روی شما قرار می‌دهد؟

با یادگیری زبان ایتالیایی دنیایی از سفرها و ماجراجویی‌ها در انتظار شماست. در واقع، زبان ایتالیایی به شما فرصت کسب تجربه‌های جدید، پیدا کردن شغل‌های جدید و آشنایی با فرهنگ‌های تازه را می‌دهد. اگر تا کنون زبان انگلیسی یا زبان‌های دیگری را آموخته‌اید، با یادگیری ایتالیایی در کنار سایر زبان‌هایی که می‌دانید، استعداد و هوش خودتان را به همه ثابت کنید. همچنین با یادگیری ایتالیایی، بسیاری کلمات و عبارات رمانتیک وجود دارند که فقط شما آن‌ها را می‌دانید! در یک کلام، پس از یادگیری ایتالیایی، می‌تواند دنیای اطراف را با لنز دیگری تماشا کنید.

زبان ایتالیایی تا چه اندازه کاربردی است؟

ایتالیایی یک زبان فراگیر است. این زبان در ایتالیا، سان مارینو، واتیکان و سوئیس زبان رسمی کشور است. همچنین، در بیش از ۱۰ کشور اروپایی نیز، ایتالیایی یک زبان رایج و متداول است. به طور کلی، بیش از ۱۰۰ میلیون نفر در سراسر دنیا به زبان ایتالیایی صحبت می‌کنند.

چرا باید ایتالیایی یاد بگیریم؟

این سوال، اولین سوالی است که معمولاً برای زبان آموزان پیش می‌آید. پس خوب است که مهم‌ترین دلایل برای یادگیری این زبان شیرین را با هم مرور کنیم.

 • فرهنگ: ایتالیا یک کشور غنی از نظر فرهنگی است. تعداد محل‌هایی که به عنوان میراث فرهنگی شناخته می‌شوند، در ایتالیا بیش از هر کشور دیگری در جهان است.
 • غذا: غذاها و طعم‌های ایتالیایی در کل جهان مشهور است. جالب است بدانید که در زبان ایتالیایی بیش از هر زبان دیگر، کلماتی وجود دارد که فقط برای توصیف غذاها استفاده می‌شوند.
 • موقعیت‌های شغلی: حدود ۷۵۰۰ شرکت آمریکایی به طور مستقیم با ایتالیا معامله و همکاری دارند. از این میان، حدود ۱۰۰۰ شرکت آمریکایی، دفاتر و نمایندگانی نیز در داخل ایتالیا دارند.
 • خلاقیت: صنعت ایتالیا یک ستاره درخشان از نظر خلاقیت در میان صنایع جهان است. از جمله صنایع خلاق این کشور می‌توان صنعت مد و صنعت غذا را نام برد. طراحی‌های ایتالیایی همیشه جزو اولین انتخاب‌های مصرف کنندگان است.

البته آن‌چه در بالا ذکر شد، تنها چندتا از مهم‌ترین مزیت‌های یادگیری زبان ایتالیایی بود. اگر قصد دارید که ظرف کوتاه‌ترین زمان ممکن بتوانید ایتالیایی را به خوبی صحبت کنید، مدرسان ما علاوه بر آموزش کامل این زبان، شما را با ویژگی‌های فرهنگی و دیگر مزیت‌های یادگیری این زبان نیز آشنا می‌کنند.

پس چرا خیلی از زبان آموزان با یادگیری زبان ایتالیایی مشکل دارند؟

اگر به صفحات مربوط به آموزش زبان ایتالیایی در شبکه‌های مجازی نگاهی بیندازید، احتمالاً به تعدادی از نظرات و کامنت‌ها برمی‌خورید که نویسنده‌های آن‌ها زبان ایتالیایی را یک زبان سخت معرفی کرده اند که یادگیری آن بسیار زمان‌بر است. در این کامنت‌ها مواردی مثل وجود افعال بی‌قاعده، معانی متفاوت آن‌ها در جمله و چندین مورد دیگر به عنوان دشواری‌های یادگیری زبان ایتالیایی معرفی می‌شوند. البته بیشتر این افراد در بیان تجربه‌شان از آموختن این زبان صادق هستند. اما این همه ماجرا نیست.آیا یادگیری زبان ایتالیایی سخت است؟

آیا با خواندن این نظرات، از یادگیری زبان ایتالیایی دلسرد شده اید؟

هرچند مطالعه این کامنت‌ها هم می‌تواند بعضی وقت‌ها مفید باشد، اما توصیه می‌کنیم در کنار این‌ها نظر زبان آموزان حرفه‌ای را هم بخوانید. قطعاً کسی که علاوه بر ایتالیایی، می‌تواند به ۶ زبان دیگر نیز به خوبی صحبت کند، ارزیابی بهتری از سختی‌های یادگیری زبان ایتالیایی دارد.

زبان ایتالیایی سخت است یا آسان؟ انتخاب با خودتان است!

بنی لویس، نویسنده مجله نشنال جئوگرافیک قادر است به هفت زبان زنده دنیا، از جمله زبان ایتالیایی صحبت کند. با این حال، او در مصاحبه‌هایی که داشته بارها گفته که او استعداد خارق‌العاده‌ای در یادگیری زبان ندارد و فقط با سماجت و پشتکار توانسته همه این زبان‌ها را بیاموزد. از میان ۷ زبانی که بنی لوییس قادر است به آن‌ها صحبت کند، پس از اسپانیایی، زبان ایتالیایی دومین زبانی هست که او فرا گرفته است. او در مورد تجربه‌اش از یادگیری زبان ایتالیایی می‌گوید: «در ابتدای یادگیری این زبان، اصلاً پیشرفتی نداشتم. علت این مشکل را هم نمی‌دانستم. در آن زمان من هفته‌ای ۶۳ ساعت به عنوان مسئول پذیرش یک هتل کار می‌کردم. در آن‌ جا عمدتاً با مسافران انگلیسی زبان در ارتباط بودم. بنابراین، مجبور بودم که از لحظات کوتاهی که بیکار می‌شدم برای تمرین ایتالیایی استفاده کنم.»

همچنین در مورد مدت زبان یادگیری زبان ایتالیایی می توانید مقاله دیگر ما با موضوع اینکه یادگیری زبان ایتالیایی چقدر طول می کشد را مطالعه نمایید.

راه حل: ترفندهای آموزش زبان

او در ادامه می‌گوید که به خاطر کمبود زمان مجبور شد کم کم از بعضی ترفندها استفاده کند که روند یادگیری‌اش را بهبود بخشد. او در ادامه می‌گوید: «این ترفندهای آسان به من کمک کرد که با وجود محدودیت‌ها و کمبود زمانی که داشتم، ایتالیایی را خیلی راحت‌تر از بقیه مردم بیاموزم. هرچه بیشتر ایتالیایی صحبت کردم، ترفندهای بیشتری را یاد گرفتم.»

آشنایی با این ترفندها در کلاس‌های آموزش زبان ایتالیایی

البته او تنها کسی نیست که از چنین میانبرهایی برای آموزش زبان استفاده کرده است. تقریباً تمام زبان آموزان حرفه‌ای با چنین ترفندهایی آشنایی دارند. اما اگر تا کنون تجربه زیادی در فراگیری زبان‌های خارجی نداشته اید، طبیعتاً آشنایی زیادی هم با این میانبرهای آموزشی ندارید. در این زمینه، اساتید مجرب مؤسسه ما با داشتن تجربه یادگیری این زبان و آموزش آن به تعداد زیادی از زبان آموزان، بهتر از هر منبع دیگری می‌توانند شما را با این قبیل ترفندها و نحوه استفاده عملی از آن‌ها آشنا کنند. در واقع این که تنها شما تصمیم به فراگیری زبان ایتالیایی داشته باشید کافی نیست. تلاش ما در کلاس‌های آموزش زبان ایتالیایی این است که هر آن‌چه روند یادگیری شما را سرعت می‌بخشد، در اختیارتان بگذاریم.

با شرکت در این کلاس‌ها چه مهارت‌هایی را کسب می‌کنید؟

در ادامه شماری از قابلیت‌هایی را که با شرکت در این کلاس‌ها به دست می‌آورید به شما معرفی می‌کنیم.

 • عادت دادن گوش شما به شنیدن اصوات خاصی که مخصوص زبان ایتالیایی است.
 • این که بتوانید بسیاری از کلمات ایتالیایی را که تا کنون از آن‌ها چه در زبان فارسی و چه در زبان انگلیسی استفاده می‌کردید، پیدا کنید.
 • باید بدانید که برای استفاده از زبان ایتالیایی در عمل الزاماً لازم نیست که گرامر آن را به طور کامل بدانید. در عمل، زندگی واقعی، یک آزمون زبان نیست! شما با هر سطحی از دانش زبان ایتالیایی، باید بتوانید منظورتان را منتقل کنید و منظور دیگران را متوجه شوید.
 • با شرکت در این کلا‌س‌ها خواهید آموخت که چطور در حین مکالمه، بعد از اشتباه بیان کردن یک واژه یا جمله، دوباره مکالمه را از سر بگیرید و منظورتان را منتقل کنید (حتی اگر تجربه صحبت به این زبان را تا کنون نداشته اید).
 • با استفاده از این ترفندها با هر میزان اطلاعاتی که از گرامر ایتالیایی داشته باشید، می‌توانید شروع به صحبت کنید و اصلاً لازم نیست که قبل از شروع به صحبت با خودتان فکر کنید که «چطور باید این را بگویم؟».
 • آشنایی و نحوه استفاده صحیح از انواع اسم‌ها، زمان‌های حال و گذشته فعل‌ها، زمان گذشته ناقص و وجه‌های شرطی.
 • با استفاده از ترفندهایی که به شما آموزش می‌دهیم، پس از چند ماه بدون این که به هیچ کدام از کشورهای ایتالیایی زبان سفر کرده باشید، می‌توانید به خوبی ایتالیایی صحبت کنید.
 • با شرکت در کلاس‌های ما می‌توانید ساعت‌ها به زبان ایتالیایی با افراد مختلف صحبت کنید. همچنین در این دوره‌ها سعی می‌شود که لهجه‌های مختلف این زبان را نیز به شما معرفی کنیم.
 • پس از گذشت دو هفته از شروع کلاس‌ها، با کمک گرفتن از این ترفندها اعتماد به نفس کافی برای یادگیری این زبان را به دست خواهید آورد.
 • وقتی از ابتدا به درستی به شما آموخته شود، خواهید دید که تلفظ کلمات در زبان ایتالیایی راحت‌تر از تلفظ کلمات در بسیاری از زبان‌ها از جمله انگلیسی است.
 • به شما خواهیم آموخت که چگونه به سرعت تعداد زیادی از واژگان ایتالیایی را به خاطر بسپارید.
 • و در نهایت این که حتی اگر تصور می‌کنید که اصلاً استعداد زبان آموزی زیادی ندارید، به شما کمک خواهیم کرد که پس از پایان این کلاس‌ها به خوبی ایتالیایی صحبت کنید.آیا یادگیری زبان ایتالیایی سخت است؟

مهم نیست که شما زبان ایتالیایی را با چه هدفی می‌خواهید بیاموزید. در این کلاس‌ها مدرسان ما قادرند شما را آماده انجام سفرهای تجاری، تفریحی یا حتی ادامه تحصیل در کشورهای ایتالیایی زبان سازند.

پس از چند هفته شرکت در کلاس آموزش خصوصی زبان ایتالیایی شما قادرید:

 • با اعتماد به نفس کامل، مکالماتی را به زبان ایتالیایی آغاز کنید.
 • چطور در حین صحبت آرامش خود را حفظ کنید، حتی اگر نتوانید تمام قواعد زبانی را رعایت کنید.
 • دستور زبان ایتالیایی را به درستی رعایت کنید ولی بیش از اندازه در قید اصولی که چندان کاربردی نیستید گرفتار نشوید.
 • واژگان مذکر و مؤنث را به صورت صحیح و بدون سردرگمی به کار ببرید.

حتی اگر به صورت خودآموز یا با شرکت در کلاس‌های پراکنده، یادگیری زبان ایتالیایی را آغاز کرده اید، کلاس‌های ما می‌تواند به شما کمک کند، اگر:

 • اعتماد به نفس کافی برای ایتالیایی صحبت کردن را ندارید.
 • از این که در حین صحبت اشتباه کنید و مورد تمسخر قرار بگیرید، نگرانید.
 • نگران این هستید که واژگان و دستور زبانی را تا کنون آموخته اید را فراموش کنید.
 • مطمئنید که قابلیت صحبت به زبان ایتالیایی را دارید، ولی قصد دارید که به صورت منسجم این زبان را بیاموزید.

ترجمه از fluentin3months

۵/۵ - (۱ امتیاز)

1 دیدگاه دربارهٔ «آیا یادگیری زبان ایتالیایی سخت است؟»

 1. چیزی که تسلط به ایتالیایی رو تا حدودی سخت میکنه بنظرم اون بخش صرف افعال هست که در چهار گروه دسته بنده میشن ((با حساب افعال بی قاعده)) که هرکدوم سار خودشون رو میزنن برای صرف شدن.
  تنها راهش هم زیاد شنیدن و زیاد خوندنه که این پیچیدگی ها رو برای گوش عادی میکنن تا جایی که بتونید بدون فکر کردن اونها رو در جمله و بدون فکر قبلی بکار ببرن.
  یادم میاد وقتی که قرار بود صرف افعال عربی رو در باب های نه گانه یادبگیرم انقدر زیاد و عجیب غریب بود که اصلا بیخیالش حفظ کردنش شدم و به خوندن متون و شنیدن فایلهای صوتی عربی اکتفا کردم که در نهایت بعد از یه مدت انقدر این افعال به گوشم خورده بودن که صرف کردنشون برام خیلی عادی شده بود .
  ینظرم یادگیری آکادمیک و کلاسی صرف افعال برای اینکه بتونیم تشحیص بدیم که هر فعل تقریبا در چه صیغه ای هست خوبه اما مسلط شددن فقط راهش تکرار در شنیدار و خواندن هست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 4 =

تماس با کارشناس