به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
یادگیری لغت های جدید

۷ نکته برای افزایش دایره لغات زبان انگلیسی

آیا به دنبال روشی برای افزایش دایره لغات خود هستید؟ کلید موفقیت برای افزایش یادگیری لغات انگلیسی تمرین منظم می باشد،  فرقی نمی کند که هدف شما از یادگیری لغات جدید تقویت لغات خود برای مدرسه باشد و یا هر دلیل شخصی دیگری، در هر صورت تمرین کردن امری ضروری برای رسید به هدف شما است.

چرا می خواهید دانش و استفاده از لغات انگلیسی خود را افزایش دهید؟ به دلیل این که یادگیری لغات جدید به  شما کمک می کند که از طریق نوشتن و صحبت کردن یا مکالمه زبان انگلیسی با دیگران ارتباط واضح و خوبی داشته باشید، از طریق افزایش دایره لغات خود می توانید به راحتی مردم را درک کنید و آنها نیز شما را درک کنند. یادگیری لغات جدید مانند یک فعالیت است شما می توانید از طرق به چالش کشیدن دوستان، اعضای خانواده و یا هم اتاقی خود لغات جدید را یاد بگیرید.

در مقالات قبلی ما در مورد روش های افزایش دایره واژگان آیلتس توضیح دادیم.در این مقاله از موسسه تدریس خصوصی زبان آموزان پیشرو به بررسی هفت راه آسان برای بهبود لغات و یادگیری لغات جدید می پردازیم:

هر چه بیشتر بخوانید به ویژه خواندن رمان، آثار ادبی، مجلات و روزنامه ها باعث افزایش دایره لغات شما خواهد شد. همانطور که در حال خواندن هستید و کلمات جدید را کشف می کنید برای فهمیدن معنی آنها از متن جمله و یا فرهنگ لغت استفاده می کنید و این عمل باعث افزایش یادگیری کلمات جدید می شود.

  • دیکشنری و فرهنگ جامع به همراه داشته باشید

از هر نسخه ای که ترجیح می دهید مثلا نسخه چاپی، نرم افزار و یا آنلاین می توانید برای دیکشنری و فرهنگ جامع استفاده کنید. هنگامی که با کلمات جدید مواجه می شوید ابتدا از طریق دیکشنری معنی و تلفظ آن را پیدا کنید و سپس با استفاده از فرهنگ جامع کلمات مترادف و متضاد آن را یاد بگیرید. این روش باعث افزایش دایره لغات انگلیسی شما می شود.

  • از دفترچه یاداشت استفاده کنید

یک ایده بسیار جالب برای یادگیری لغات جدید استفاده از دفترچه یادداشت می باشد، کلمات جدیدی را که با آن مواجه می شوید، در این لیست یادداشت کنید و به طور روزمره آنها را یاد بگیرید. این روش حتی باعث تشویق شما به یادگیری کلمات بیش تری می شود مخصوصا زمانی که لیست کلمات جدیدی را که یاد گرفته اید می بینید، و از میزان پیشرفت خود احساس خوشحالی می کنید

  • استفاده از a word a day برای یادگیری لغات بیشتر

استفاده از برنامه a word a day به صورت تقویم، وب سایت یا توسعه لیست کلماتتان برای یادگیری، یک روش بسیار خوب برای افزایش دایره لغات می باشد. در این روش هر روز یک کلمه را یاد می گیرید،  می توانید برای مثال بر روی گوشی یا لب تاپ خود برنامه  a word a day را داشته باشید. هنگامی که از این روش استفاده می کنید ممکن است حتی متوجه نشوید که دارید هر روز یه کلمه جدید یاد می گیرید. در پایان این مقاله یک وب سایت a word a day می بینید، از آن استفاده کنید.

  • استفاده از ریشه یابی کلمات برای یادگیری آنها (بازگشت به ریشه کلمات)

مطالعه ریشه های لاتین و یونانی کلمات یک ابزار قوی برای یادگیری کلمات جدید و حتی رمز گشایی معنای دیگر کلمات جدید می باشد. هر کلمه لاتین و یونانی از سه بخش پیشوندها، ریشه ها و پسوند ها تشکیل شده است که بخش قابل توجهی از زبان انگلیسی هستند و به عنوان یک ابزار قوی برای یادگیری کلمات جدید استفاده می شوند.

  • یادگیری کلمات جدید از طریق بازی

بازی های ویدئویی که شما را به چالش می کشند، یک ابراز بسیار عالی و سرگرم کننده برای یادگیری کلمات جدید و یادگیری معنای آنها می باشد. نمونه هایی از این بازی ها برای یادگیری شامل پازل، جدول کلمات متقاطع، Boggle، Scrabble، anagrams، word jumble است. در پایان این مقاله تعدادی از بازی های ویدئویی را می بینید. می توانید از آنها استفاده کنید

  • مشارکت در گفتگوها

برای کشف کلمات جدید با دیگران صحبت کنید. همان طور که در هنگام خواندن، یک کلمه جدید را می بینید و سریعاً آن را یادداشت می کنید تا بعدا آن را مطالعه کنید. در هنگام صحبت با دیگران کلمات جدید را یادداشت کنید تا بعداً انها را یاد بگیرید.

مطلب نهایی برای بهبود و افزایش دایره لغات انگلیسی

با استفاده از راهنمایی ها و روش هایی که در این مقاله بیان کردیم، برای افزایش دایره لغات خود باید به دنبال کشف کلمات جدید و یادگیری آنها باشید و با این کار باعث تقویت زبان انگلیسی در خود شوید.

در نهایت به یاد داشته باشید که برای نوشتن و صحبت کردن باید تمرین کنید و فقط آنها در در مغز خود حفظ نکنید. هنگامی که یک کلمه را یاد می گیرید و از سایر تکنیک های یادگیری مانند بازی کردن، کارت های شاخص، ضبط کردن کلمات، بازی های ارتباطی و نمانییک و تخیل (mnemonics) استفاده می کنید از تکرار کردن این تمرین های برای یادگیری استفاده کنید.

لیستی از چند وب سایت و ابزار برای یادگیری واژه های بیشتر

منبع

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 5 =

تماس با کارشناس