به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
یادگیری مکالمه زبان انگلیسی

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی و راهکارهای موثر برای یادگیری زبان

زبان انگلیسی در طول یک دوره ۱۴۰۰ ساله دستخوش تغییرات زیادی بوده  و نهایتا بعد از قرن ۱۵ میلادی به شکل امروزی تبدیل شده است. زبان انگلیسی از جمله زبان های پرکاربردی است که به صورت گسترده در کشورهایی مانند نیوزلند، کانادا، انگلستان، استرالیا و ایالات متحده مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه مردم در بیشتر نقاط دنیا در حال یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دومشان هستند. در سراسر جهان مردم  برای بهبود روابط کاری و فعالیت در زمینه های سیاسی و اقتصادی در سطح روابط بین الملل با استفاده از این زبان با هم ارتباط برقرار می کنند.

اهیت یادگیری زبان انگلیسی

برای یادگیری سریع زبان انگلیسی انگیزه، اولین و معمولترین چیزی است که باید داشته باشید. یادگیری زبان انگلیسی جذاب است و باعث افزایش اعتماد به نفس و افزایش مهارت های ارتباطی می گردد. یادگیری زبان انگلیسی از جمله راههای موثری است که با تاثیر بر روابط کاری و هم چنین ایجاد فرصت های شغلی زندگی شما را عمیقا دچار تحول می کند. دلایل زیادی وجود دارد که شما را برای یادگیری زبان انگلیسی که پر مخاطب ترین زبان دنیاست، ترغیب می کند. در اینجا به چند مورد از مهم ترین آنها اشاره می شود تا اهمیت آن به طور واضح برایتان آشکار گردد.

  • لازمه تحصیل در بیشتر کشورها، دانستن زبان انگلیسی است.
  • یادگیری زبان با تاثیر بر بخشی از مغز باعث افزایش خلاقیت، تمرکز حواس و نو آوری می گردد.
  • یادگیری بسیاری از علوم و فنون از جمله کامپیوتر که بیشتر اطلاعات آن به صورت انگلیسی پردازش می شود، مستلزم یادگیری زبان انگلیسی است.
  • برای استفاده از منابع تحقیقاتی و پژوهشی در مقاطع بالا دانشگاه یادگیری زبان انگلیسی اهمیت ویژه ای دارد.
  • یکی از مهم ترین کاربردهای زبان انگلیسی، در سفر به مناطقی است که این زبان در آنجا مورد استفاده قرار می گیرد و باعث می شود که ارتباط بیشتر و بهتری با ساکنین آنجا دشته باشیم.
  • با دانستن انگلیسی همیشه در جریان اخبار و اطلاعات روز جهان هستید.

روش های یادگیری سریع زبان انگلیسی

راهکارهای موثر برای یادگیری زبان

دنیای امروز دنیای سرعت است و همه خواهان این هستند که به سریعترین روش ممکن زبان انگلیسی را یاد بگیرند و این خواسته کاملا طبیعی است ولی فراموش نکنید که یادیگری سریع تر به معنای فراموش کردن سریع هم هست. برای یادگیری مناسب باید زمان کافی را به صورت منظم به یادگیری اختصاص دهید. تحقیقات انجام شده در این حوزه نشان می دهد که افراد معمولی برای یادگیری زبان در سطحی که قابل قبول باشد به شش ماه از زمان نیاز دارند. راههای زیادی وجود دارد که مسیر یادگیری را برای شما ساده تر و سریع تر می کند از جمله این راهکارها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  1. شنوایی تان را تقویت کنید

موقع گوش دادن به فایلهای صوتی،موسیقی یا فیلمی به زبان اصلی ذهن به طور ناخودآگاه لغات را جذب  میکند و این امر باعث  می شود در مدت کوتاهی دایره لغات گسترده ای درپیش زمینه ی دهن شما ثبت و ضبط گردد. برای این کار فایلهای شنیداریی ک در بر دارنده موضوعات متفاوت  و متنوع است انتخاب کنید. همزمان با انجام هر کاری در منزل برای خودتان انگلیسی پخش کنید تکرار این کار به طور پیوسته در هر زمانی باعث می شود که گوش شما با واژگان و ترکیبات انگلیسی عجین و آشنا شود.

  1. با دوستان خود انگلیسی حرف بزنید

محتوای بسیاری به زبان انگلیسی وجود دارند، هر کدام از این موارد مخصوصا اگر در زمینه علاقه شما باشد به عنوان آموزش زبان انگلیسی عمل می کند. برای اینکار با دوستان خود یک جلسه برگزار کنید و سعی کنید تا جایی که امکان دارد درباره موضوعات و سرگرمیهای مورد علاقه تان صحبت کنید. این کار مانند یک موتور انگیزشی برای شما خواهد بود. همچنین در این زمینه توصیه می نماییم مقاله ۸ قانون صحبت کردن به زبان انگلیسی رو از دست ندید.

  1. خواندن کتاب

خواندن کتاب یکی از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی محسوب می شود. کتاب هایی که شامل ترکیبات عامیانه امروزی و در بردارنده مطالب جذاب و هیجان انگیز و همچنین وقایعی هستند که نویسنده آنها را به خوبی توضیح می دهد، برای این کار گزینه های مناسبی هستند.

  1. بازی های رایانه ای انگلیسی انجام بدهید

بازیهای رایانه ای انگلیسی به بازیهای تک نفره و گروهی تقسیم می شوند. انجام این بازی ها یک روش بسیار عالی  و سریع برای تقویت زیان انگلیسی است. در این نوع از بازی ها فهمیدن تمام دیالوگ ها  برای اتمام بازی ضروری است و همین کار شما را برای یادگیری زبان مشتاق می کند و باعث می شود دایره لغات تان بزرگتر گردد.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =

تماس با کارشناس