به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
روش های یادگیری سریع زبان انگلیسی

روش های موثر در یادگیری سریع زبان انگلیسی

اگر زبان انگلیسی زبان اولیه شما نیست، بدون شک یادگیری زبان انگلیسی و یا هر زبان جدید دیگری می تواند دشوار باشد، اما غیر ممکن نیست. برای یادگیری زبان انگلیسی علاوه بر زمان نیاز به استفاده از شیوه های درست یادگیری می باشد. در این مطلب قصد داریم برای کسانی که به هر دلیلی مانند امتحان یا مصاحبه نیاز به یادگیری سریع زبان انگلیسی دارند، روش های موثر در یادگیری سریع زبان انگلیسی را معرفی کنیم:

روش های موثر در یادگیری سریع زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی را به چهار بخش می توان تقسیم کرد: خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن. اگر می خواهید زبان انگلیسی را سریع یاد بگیرید به شیوه زیر عمل کنید:

تکنیک های سرگرم کننده

 • بخوانید، بخوانید، بخوانید

یکی از ساده ترین کارهایی که می توانید برای یادگیری سریع زبان انگلیسی انجام دهید، این است تا آنجا که برایتان ممکن است بخوانید. همه چیز را بخوانید. خواندن زیاد باعث می شود که واژگان زیادی را یاد بگیرید و همچنین کمک می کند که قواعد گرامری و عامیانه صحبت کردن را بیاموزید.

 • کتاب های کودکان بهترین گزینه برای خواندن می باشد.
 • کتاب هایی را که قبلا خوانده اید، دوباره بخوانید. خواندن کتاب هاب قبلی به دلیل این که از قبل مقداری درباره آن می دانید به شما کمک می کند که به راحتی درباره آن حدس بزنید و کلمات را بهتر درک کنید.
 • روزنامه بخوانید: خواندن روزنامه ها به دلیل این که گرامر خوبی دارند و به راحتی قابل فهم می باشند، روش بسیار خوبی برای یادگیری سریع زبان انگلیسی هستند. می توانید از نسخه های آنلاین روزنامه های انگلیسی استفاده کنید
 • تماشای فیلم

تماشای فیلم از طریق شنیدن صداها و یادگیری کلمات جدید به شما کمک می کند که زبان انگلیسی را سریع تر یاد بگیرید. برای شروع، فیلم های زیرنویس دار را تماشا کنید و بعد از آن که مقداری واژگان شما افزایش یافت، سعی کنید فیلم های زبان انگلیسی بدون زیر نویس را تماشا کنید.

 • بازی کردن بازی های MMO

بازی های MMO  بازی های هستند که شما در آن با دیگران بازی می کنید. افرادی را که با زبان انگلیسی صحبت می کنند، برای بازی کردن انتخاب کنید. این بازی های به شما این امکان را می دهد که با آنها صحبت کنید و زبان انگلیسی را یاد بگیرید. سعی کنید  از بازی های Guild Wars، World of Warcraft و  The Elder Scrolls Onlineبرای یادگیری استفاده کنید.

 • پیدا کردن دوستان نوشتاری

نوشتن نامه یا ایمیل به زبان انگلیسی روش موثری برای یادگیری زبان انگلیسی می باشد. می توانید از وب سایت هایی مانند pen-pal برای خود دوستی پیدا کنید و برای هم دیگر نامه بنویسید تا سریع تر زبان انگلیسی را یاد بگیرید

 • یک دوست ایجاد کنید

با دوستان خود از طریق چت، ایمیل، اسکایپ و سخنرانی های آنلاین انگلیسی برای تمرین انگلیسی صحبت کنید. می توانید از طریق عضو شدن در انجمن های فن (fan) یا از طریق جوامع یادگیری زبان مانند Fluentify برای خود دوستان جدید پیدا کنید.

 • آواز بخوانید

آواز خواندن به زبان انگلیسی یکی دیگر از روش های موثر برای یادگیری سریع زبان انگلیسی می باشد. این روش به شما کمک می کند تا صداهای انگلیسی را یاد بگیرید و همچنین به بهبود واژگان شما کمک می کند. آهنگی را که دوست دارید پیدا کنید و خواندن و معنی اشعار آن را یاد بگیرید.

یادگیری زبان از طریق گوش دادن

مطالعه جدی

 • یک دوره بردار

دورهای انگلیسی به شما کمک می کنند که کلمات و گرامر را یاد بگیرید، مسلما به شما این اطمینان را می دهند که همه چیز را به درستی یاد می گیرد. برای انتخاب دوره های آموزشی زبان انگلیسی دو روش وجود دارد:

الف) دور های آموزشی آنلاین

برای یادگیری زبان انگلیسی می توانید از دوره های آنلاین استفاده کنید، تعدادی از این دوره ها رایگان و تعدادی دارای هزینه هستند.

ب) دوره های آموزشی آموزشگاه ها و موسسات زبان انگلیسی

می توانید برای یادگیری زبان انگلیسی، آموزشگاه های زبان انگلیسی مانند موسسه زبان آموزان پیشرو که یکی از بهترین مراکز تدریس خصوصی زبان انگلیسی می باشد را انتخاب کنید. این دوره ها داری هزینه هستند، اما معلم به شما کمک می کند، که تلاش تان برای یادگیری زبان انگلیسی سریعتر به نتیجه مطلوب برسد.

 • نوشتن در مجله

نوشتن در مجله به شما کمک می کند که واژگان و نوشتن را یاد بگیرید. با این روش می توانید حتی جملات جدید می گیرید

 • سفر به یک کشور زبان انگلیسی

سفر به کشوری که مردم آن به زبان انگلیسی صحبت می کنند در یادگیری سریع زبان بسیار موثر می باشد. یک کار موقت یا یک دوره تحصیل کوتاه مدت در خارج از کشور، را در یک کشور انگلیسی زبان بگذرانید. یا به سفرهای کوتاه مدت حداقل سه ماهه بروید.

 • درس دادن به خود

شما می توانید زبان انگلیسی را به خودتان آموزش دهید. موثرترین روش برای آموزش سریع به خودتان، این است که آموزش به خودتان مهم ترین چیز برای شما باشد. تمام وقت خود را صرف مطالعه کنید

 • از اپلیکیشن های موبایل و ابزارهای آنلاین استفاده کنید

ابزارهای آنلاین زیادی وجود دارد که به یادگیری سریع زبان انگلیسی کمک می کنند. این ابزارها شامل برنامه هایی از نوع فلش کارت تا اپلیکیشن های موبایل هستند

 • خودتان را عمیقا درگیر کنید

یکی از بهترین روش های یادگیری زبان این است که خودتان را عمیقا درگیر یادگیری زبان کنید. به این معنی که هر روز حداقل ۳ ساعت مطالعه کنید. اگر بتوانید حداقل ۶ ساعت در روز به خواندن، نوشتن و صحبت کردن اختصاص دهید می توانید خیلی سریع یاد بگیرید.

یادگیری زبان

باید ها و نبایدها

 • با مجموعه های کوچک از کلمات کار کنید

هنگامی که می خواهید لغات جدید را یاد بگیرید از یک لیست عظیم از کلمات استفاده نکنید، فقط چند کلمه را در یک زمان یاد بگیرید و تا زمانی که به طور کامل یاد نگرفته اید به سوی دیگر کلمات نروید.

 • در هر جای خانه خود از هر چیزی برچسب بچسبانید

در خانه خود بر روی هر چیزی یک برچسب قرار دهید، این روش به شما کمک می کند که کلمات را یاد بگیرید، و هنگامی که کلمه را می بینید در ذهن خود به جای ترجمه آن، تصویر کلمات را به یاد بیاورید

 • از گوگل images استفاده کنید

یک روش عالی برای یادگیری اسم ها، جست و جو در گوگل image می باشد. با جست و جوی کلمات جدید در ابزار گوگل ایمیج و تصاویری که به شما نشان می دهد به یادگیری سریع خود کمک کنید

 • سعی کنید با فلش کار یاد نگیرید

اگر فقط با کلمات کلیدی یاد بگیرید، فقط ترجمه آن در ذهن شما می آید. این روش یادگیری شما را کند می کند، بهترین روش برای یادگیری کلمات استفاده از تصاویر و صدای آنها می باشد.

 • بیش از حد بر روی گرامر تمرکز نکنید

اگر تمام تلاش خود را صرف یادگیری گرامر زبان کنید، زمان خود را تلف کرده اید. بیشتر افرادی که گرامر خوبی دارند، نمی توانند خوب صحبت کنند، فقط تعداد کمی از آنها خوب صحبت می کنند.

 • نترسید و تلاش کنید

مهمترین بخش یادگیری سریع زبان انگلیسی این است که صحبت کنید. از مهارت های زبان خود به همان اندازه که می توانید استفاده کنید. نگران خطا یا اشتباهات خود به هنگام صحبت کردن نباشید. اگر از مهارت های خود استفاده نکنید باعث می شود که سرعت یادگیری شما کم شود. برای یادگیری سریع زبان انگلیسی فقط صحبت کنید شما می توانید!

منبع

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =

تماس با کارشناس