به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
آموزش خصوصی مکالمه زبان

۱۴ روش برای بهبود صحبت کردن به زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی شامل مهارت های نوشتن، خواندن، گوش دادن و صحبت کردن می شود، همانطور که می دانید یادگیری مهارت های نوشتن، خواندن و گوش دادن را می توان به راحتی و خیلی آسان در تنهایی و بدون کمک گرفتن از دیگران یاد گرفت. در واقع شما می توانید به تنهایی جملات زیبا را بنویسید و صدها لغت انگلیسی را حفظ کنید. اما یادگیری صحبت کردن به زبان انگلیسی به راحتی این مهارت ها نمی باشد، بلکه از طریق صحبت کردن با دیگران می توان به بهبود آن کمک کرد. اما ممکن است شما تنها باشید و کسی در یادگیری صحبت کردن به زبان انگلیسی، نتواند به شما کمک کند. نگران این موضوع نباشید؛ شما می توانید به تنهایی و بدون کمک از دیگران به زبان انگلیسی صحبت کنید. امروز ما در موسسه زبان آموزان پیشرو قصد داریم ۱۴ روش را به شما معرفی کنیم که بدون کمک گرفتن از دیگران، صحبت کردن انگلیسی خود را بهبود بخشید و با اعتماد به نفس صحبت کنید، پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

۱۴ روش برای بهبود صحبت کردن به زبان انگلیسی در تنهایی

آیا قصد دارید گفتار انگلیسی را یاد بگیرید؟ اما هنگامی که دهان خود را برای صحبت کردن باز می کنید، هیچ کلمه ای به ذهن شما نمی رسد!

باید بگوییم تمام کتاب ها، وب سایت ها و برنامه های موجود در جهان به تنهایی نمی توانند به شما در صحبت کردن انگلیسی کمک کنند. برای بهبود گفتار انگلیسی خود، بهترین کار این است، با فردی که زبان مادری او انگلیسی می باشد، صحبت کنید.

همیشه این گزینه را در اختیار ندارید! بنابراین آیا اگر کسی که زبان مادری او انگلیسی است، در کنار شما نباشد، دیگر نمی توانید صحبت کردن انگلیسی را یاد بگیرید؟ اگر زمان کافی برای صحبت کردن نداشته باشید، چطور؟ اگر اعتماد به نفس کافی برای صحبت کردن با یک بومی را نداشته باشید، چطور؟

نگران نباشید با تمام این مشکلات باز هم شما می توانید خودتان به تنهایی و بدون داشتن یک همراه گفتار انگلیسی را یاد بگیرید، ما قصد داریم روش هایی را به شما معرفی کنیم که در صورت نبود یک همراه بدون هیچ گونه مشکلی و به آسانی زبان انگلیسی را یاد بگیرید، پس اگر واقعا قصد یادگیری صحبت به زبان انگلیسی را دارید، این مقاله را با دقت مطالعه کنید.

بهبود صحبت کردن و مکالمه به زبان انگلیسی

 • افکار خود را انگلیسی کنید

گاهی اوقات مشکل ما صحبت کردن به یک زبان جدید نیست، بلکه مشکل نحوه فکر کردن به آن زبان است. زمانی که شما قصد دارید به زبان انگلیسی صحبت کنید، اگر به زبان مادری خود فکر کنید در این صورت همیشه باید بین زبان ترجمه کنید و این کار بسیار مشکلی است. در واقع این ترجمه و انتقال زبان کار ساده ای نیست. حتی افرادی که به چند زبان مسلط هستند، بین تغییر زبان ها مشکل دارند.

راه حل اساسی این مشکل، این است که به زبان انگلیسی فکر کنید. برای مثال هنگامی که در رستوران هستید و می خواهید سفارش خود را به زبان انگلیسی بیان کنید، باید در ذهن خود به دنبال لغات یک فرهنگ لغت انگلیسی باشید، پس هیچ وقت به زبان مادری خود و ترجمه کردن لغات فکر نکنید. در مدت زمانی کوتاهی متوجه خواهید شد، هنگامی که به زبان انگلیسی فکر می کنید صحبت کردن به زبان انگلیسی برای شما کار راحت و آسانی است.

 • با خودتان صحبت کنید

هر زمانی که در منزل هستید و یا در هر مکان دیگری تنها شدید، سعی کنید با شخص مورد علاقه خودتان صحبت کردن به زبان انگلیسی را تمرین کنید! در واقع منظور ما این است با خودتان صحبت کنید.

چنان چه قبلاً به زبان انگلیسی صحبت کرده اید، سعی کنید با صدای بلند با خودتان صحبت کنید، اگر کسی هم نباشد که اشتباهات شما را تصحیح کنید، مطمئن باشید صدای بلند شما گفتار انگلیسی شما را بهتر خواهد کرد.

 • از یک آینه استفاده کنید

در هر زمانی که می توانید و وقت شما آزاد است، چند دقیقه از زمان خود را به ایستادن در جلو آینه و صحبت کردن در مقابل آن اختصاص دهید. یک موضوع را به دلخواه خود انتخاب کنید و تایمر را برای ۲ الی ۳ دقیقه تنظیم کنید و فقط به زبان انگلیسی صحبت کنید.

نکته ای که در این تمرین وجود دارد، این است که در هنگام صحبت کردن در مقابل آینه زبان، صورت، دهان و بدن خود را تماشا کنید. این کار باعث می شود احساس کنید که با شخص دیگری در حال صحبت کردن هستید، بنابراین می توانید وانمود کنید که با یک دوست تحصیل کرده خود صحبت می کنید.

حتما به طور کامل ۲ الی ۳ دقیقه صحبت کنید و اگر بر روی یک کلمه گیر کردید، صحبت کردن خود را متوقف نکنید؛ بلکه سعی کنید جمله خود را به شیوه ای دیگر بیان کنید. شما بعد از پایان این زمان می توانید به دنبال کلمه مناسب بگردید، قطعاً این کار به شما کمک می کند که در جملات از کلمات مناسب استفاده کنید و به نحوی صحبت کردن انگلیسی خود را بهبود بخشید.

 • بر روی روان خوانی تمرکز کنید نه گرامر

هنگامی که به زبان انگلیسی صحبت می کنید، چقدر توقف می کنید؟

هنگامی که صحبت کردن شما متوقف می شود، باعث می شود که اعتماد به نفس شما برای صحبت کردن کمتر شود، تمرین جلو آینه را انجام دهید و سعی کنید در تمام مدت بدون توقف صحبت کنید.

عدم توقف شما در صحبت کردن باعث می شود که قواعد گرامری و دستوری به خوبی رعایت نشوند، این موضوع اهمیت چندانی ندارد. فقط بر روی روان خوانی تمرکز کنید، این کار  بعد از مدتی علاوه بر بهبود صحبت کردن انگلیسی به بهبود قوانین گرامر کمک خواهد کرد.

 • Tongue Twisters را امتحان کنید

Tongue Twisters عبارات یا کلماتی هستند، که تلفظ دشواری دارند، این عبارات در واقع نوع سرگرمی برای بهبود گفتار هستند برای مثال در زبان فارسی از عبارت های مانند «شیش سیخ کباب سیخی شیش هزار» استفاده می شود. سعی کنید این عبارات را به سرعت و پشت سر هم تمرین کنید، تا از این طریق گفتار انگلیسی خود را تقویت کنید. برای مثال عبارت « The thirty-three thieves thought that they thrilled the throne throughout Thursday» را چند بار پشت سر هم تکرار کنید، شاید در ابتدا کار آسانی برای شما نباشد، اما باعث بهبود گفتار شما خواهد شد. از این عبارت ها در زبان انگلیسی زیاد وجود دارد سعی کنید آنها را بیابید و تمرین کنید.

 • گوش بدهید و تکرار کنید

برای بهبود روان خوانی خود فیلم های تلویزیون و یا فیلم های یوتیوب را که به زبان انگلیسی هستند، تماشا کنید. قسمت کوچکی از یک نمایش را انتخاب کنید و خط به خط آن را بعد از گوش دادن تکرار کنید. سعی کنید با همان لهجه و تلفظ کلمات را تکرار کنید، البته اگر در هنگام تکرار کردن تعدادی از کلمات را از دست دادید، اشکالی ندارد فقط سعی کنید مانند صدای سخنرانان بومی صحبت کنید.

 • به هجا و ادا کردن صداها توجه کنید

انگلیسی ها از هجاها برای کلمات و جملات استفاده می کنند. بنابراین شما باید به صداها و هجیهای خاص کلمات که دارای معانی متفاوت هستند، توجه کنید. سعی کنید هنگامی که افراد بومی در حال صحبت کردن به انگلیسی هستند خوب گوش کنید تا عبارات را به درستی یاد بگیرید. این گوش دادن ها به شما کمک می کند که درست صحبت کنید و از طرفی سوء تفاهم ها را نیز کاهش دهید. گاهی اوقات دو کلمه شاید از لحاظ نوشتاری شبیه باشند ولی تلفظ متفاوتی داشته باشند، بنابراین اگر شما هر دوی آنها را به یک شکل بیان کنید، باعث ایجاد سوء تفاهم خواهد شد. برای مثال کلمه ADdress مشابه کلمه adDRESS نیست، کلمه اول به یک مکان فیزیکی که کسی در آنجا زندگی می کند، اشاره دارد، در حالی که کلمه دوم به معنی رسیدن به یک گروه از افراد می باشد. پس یاد بگیرید که تفاوت ها را به خوبی بشنوید.

 • به همراه آهنگ های انگلیسی بخوانید

هم خوانی با آهنگ های انگلیسی مورد علاقه تان به شما در صحبت کردن و روان خوانی انگلیسی کمک زیادی خواهد کرد. بنابراین سعی کنید همراه آهنگ های انگلیسی، شما هم بخوانید و مانند آنها کلمات را تلفظ کنید. اهنگ های رپ می توانند یک گزینه مناسب برای تمرین شما باشند، به دلیل این که در آهنگ های رپ جملات و کلمات منظم بیان می شوند.

 • در هنگام یادگیری کلمات جدید اشکال مختلف آن را یاد بگیرید

همیشه در هنگام یادگیری لغات جدید انگلیسی، سعی کنید شکل های مختلف آن کلمه را نیز یاد بگیرید. برای مثال هنگامی که کلمه write به معنی نوشتن را یاد می گیرید، بهتر است، همراه آن فرم های دیگر آن را مانند wrote و written نیز یاد بگیرید. روش استفاده درست از کلمات، در جملات مختلف بسیار مهم است، این دانشی است که به شما در درست صحبت کردن کمک بسیاری می کند و باعث می شود که توقف شما در هنگام صحبت کردن، کمتر شود.

 • عبارات را یاد بگیرید نه کلمات

این ایده بسیار خوبی است، که به جای یادگیری کلمات، عبارات آن کلمه را یاد بگیرید. گاهی اوقات شما دایره لغات خوب و دستور زبان خوبی دارید، اما نمی توانید به خوبی یک سخنران بومی صحبت کنید. یادگیری عبارات به شما کمک می کند که بتوانید به خوبی یک سخنران بومی صحبت کنید.

 • عبارات و کلمات رایج را یاد بگیرید

کمی وقت خود را صرف شناسایی عبارات و کلمات رایج در زبان مادری خود بکنید. بعد از این که کلمات و عبارات رایج زبان خود را شناسایی کردید، یاد بگیرید چطور آنها را به زبان انگلیسی بیان کنید. یادگیری این عبارات به شما کمک می کند، که به راحتی صحبت انگلیسی را یاد بگیرید و مانند زبان مادری خود از آنها استفاده کنید.

 • خود را برای شرایط خاص آماده کنید

افراد مختلف اهداف متفاوتی برای یادگیری زبان انگلیسی دارند، برای مثال برخی برای ادامه تحصیل، برخی برای اقامت، برخی برای تجارت و کسب و کار و دیگر موارد می خواهند انگلیسی را یاد بگیرند، بنابراین سعی کنید دلیل خود را برای صحبت کردن به زبان انگلیسی مشخص کنید، به دلیل این که نوع یادگیری هر کدام از این اهداف، شرایط هاص خودش را دارد و شما باید خود را برای آن شرایط آماده کنید.

بهتر است قبل از رفتن به یک مکانی که باید در آنجاا انگلیسی صحبت کنید، خود را آماده کنید، برای مثال اگر قرار است به یک رستوران بروید و سفارش خود را به زبان انگلیسی بیان کنید، لازم است در مورد غذاها و منوها به زبان انگلیسی اطلاعات قبلی داشته باشید، توجه داشته باشید که اطلاعت قبلی باعث افزایش اعتماد به نفس شما خواهند شد.

 • آرامش خود را حفظ کنید

شما می توانید بهترین کمک کننده و یا بدترین دشمن برای خود در یادگیری و روان خوانی صحبت کردن به زبان انگلیسی باشید. ما می دانیم که حفظ آرامش کار چندان آسانی نیست! اما نگران این نباشید که دیگران صدای شما را می شنوند، فقط آرام باشید. اگر در جایی از سخنان خود گیر کردید و یا گیج شدید، یک نفس عمیق بکشید و دوباره شروع به صحبت کردن کنید. زمان خود را متوقف کنید و به جمله بعد فکر کنید. آرامش شما باعث می شود، هر کاری را و از جمله صحبت کردن به انگلیسی را بتوانید راحت تر انجام دهید. پس آرام باشید!

 • یک داستان از زبان خود را به انگلیسی بگویید

این یک روش سرگرم کننده برای صحبت کردن به زبان انگلیسی می باشد و در واقع می توانید با داستان گفتن صحبت کردن انگلیسی خود را تست کنید. یک داستان را که به خوبی می شناسید انتخاب کنید و آن را به زبان انگلیسی بنویسید. به یاد داشته باشید که داستان را درست مانند آن چه که می دانید، بگویید و سعی کنید به جای صحیح بودن قواعد گرامری به روان بودن آن توجه داشته باشید. روان خوانی تاثیر زیادی در بهبود صحبت کردن انگلیسی شما خواهد داشت.

با توجه به این مطالب، این را فراموش نکنید که شما می توانید حتی بدون صحبت کردن با دیگران به تنهایی و با اعتماد به نفس گفتار انگلیسی را در زمان مناسب یاد بگیرید.

منبع

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

تماس با کارشناس