به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
یادگیری مکالمه زبان انگلیسی

هفت قانون طلایی یادگیری زبان انگلیسی

صحبت کردن به زبان انگلیسی به صورت خیلی سریع و بدون هیچ مشکلی و فهمیدن منظور و مفهوم دیگران در همان لحظه ای که کلمات ادا می شوند آرزوی خیلی از افراد می باشد. اگر شما هم دوست دارید که مانند زبان مادری خود به زبان انگلیسی صحبت کنید باید با تغییر شیوه یادگیری زبان انگلیسی این کار را شروع کنید. تعجب نکنید که در این روش باید یادگیری کلمه به کلمه زبان انگلیسی را کنار بگذارید.

برای یادگیری و آموزش زبان انگلیسی به جای حفظ لغات، از همان شیوه ای که زبان انگلیسی ها استفاده می کنند، بهره بگیرید یعنی از حفظ عبارات انگلیسی برای یادگیری سریع و راحت زبان انگلیسی استفاده کنید. این گروه از عبارات یا لغات با معنای خاص خود باعث می شوند که شما ۴ یا ۵ برابر سریعتر در مقایسه با حفظ لغات زبان را یاد بگیرید. یکی از مزایای استفاده از عبارات در زبان انگلیسی برای یادگیری این است که در کنار آن قواعد گرامر را هم یاد می گیرید. با ما همراه باشید تا هفت قانون طلایی برای یادگیری زبان انگلیسی را به شما معرفی کنیم.

یادگیری آسان و سریع زبان انگلیسی با هفت قانون طلایی

قانون اول: به جای حفظ لغات همیشه از یادگیری عبارات استفاده کنید

این نکته را به یاد داشته باشید که هرگز زمان خود را صرف حفظ لغات نکنید بلکه با یادگیری عباراتی که در آن از کلمه مورد نظر استفاده شده است شروع به یادگیری زبان کنید. و همیشه عبارات را برای مرور و تکرار یاداشت کنید تا از روی آنها بخوانید. شما با یادگیری عبارات به جای تک تک کلمات، می توانید گرامر و مکالمه خود را ۴ تا ۵ برابر ارتقاء دهید.

قانون دوم: زمان خود را صرف یادگیری گرامر انگلیسی نکنید

زمان خود را برای یادگیری گرامر انگلیسی صرف نکنید چرا که گرامر تنها باعث می شود که شما به زبان انگلیسی فکر کنید، در صورتی که شما می خواهید بدون فکر کردن به زبان انگلیسی راحت و سریع صحبت کنید

بخش شنیداری تافل - یادگیری سریع تر زبان

قانون سوم که مهم ترین قانون می باشد: گوش دادن

برای این که در یادگیری زبان انگلیسی موفق شوید مهم ترین کار این است که به جای خواندن متون انگلیسی، به آنها گوش فرا دهید. زبان شنیداری بسیار قوی تر از زبان دیداری و نوشتن عمل می کند. پس به جای خواندن قواعد گرامی و متن های انگلیسی برای اینکه مکالمه خود را بهبود بخشید و سریعتر به زبان انگلیسی صحبت کنید حداقل روزی ۲ تا ۳ ساعت به صوت های انگلیسی گوش دهید. فراموش نکنید که با روزانه گوش دادن به متن های انگلیسی می توانید روان و آسان به زبان انگلیسی صحبت کنید.

قانون چهارم: آرام و عمیق یاد بگیرید

شما زمانی می توانید به زبان انگلیسی تسلط کافی پیدا کنید که عبارات و کلمات انگلیسی آن چنان دقیق یاد بگیرید که ملکه ذهن شما شوند و هیچ گاه آنها را فراموش نکنید. شما با تکرار خیلی زیاد عبارات و درس ها و همچنین یک مطالعه عمیق در محیطی آرام و بدون سر و صدا می توانید در یادگیری زبان انگلیسی بسیار موفق شوید. این نکته مهم را فراموش نکنید برای این که کلمات ملکه ذهن شما شوند باید بارها و بارها تکرار شوند.

قانون پنجم: با استفاده از یک داستان در چند زمان مختلف گرامر انگلیسی را یاد بگیرید

همان طور که گفتیم لازم نیست که زمان خود را صرف یادگیری گرامر انگلیسی کنید شما می توانید با گوش دادن به یک داستان انگلیسی که در چند زمان مختلف ضبط شده است به صورت طبیعی و خیلی آسان در کنار یادگیری عبارات، قواعد گرامری را یاد بگیرید. شما از طریق شنیدن یک داستان می توانید خیلی سریع قواعد گرامری خود را بهبود بخشید. و در مکالمه بدون هیچ مشکل گرامری به زبان انگلیسی صحبت کنید.

قانون ششم:مطالعه دروس و منابع واقعی زبان انگلیسی به روند یادگیری شما کمک می کند

شما می توانید با گوش دادن و نگاه کردن به فیلم ها، رادیو، کتب صوتی، مجلات، روزنامه ها و … واقعی زبان انگلیسی، که خود زبان انگلیسی ها از آن استفاده می کنند، خیلی سریع زبان انگلیسی را یاد بگیرید و مانند خود آنها به زبان انگلیسی صحبت کنید. با استفاده از آموزش های واقعی زبان انگلیسی ها همان کتب صوتی، رادیو، مجلات و … می توانید به راحتی حرف های یک زبان انگلیسی را هم متوجه شوید

یادگیری زبان

قانون هفتم: به جای گوش کردن و تکرار کردن، هم گوش کنید و هم جواب دهید

همیشه به سوالاتی که در هنگام یادگیری دروس پرسیده می شود جواب دهید، یا هنگامی که یک داستان را گوش می دهید از دوستان خود بخواهید که در مورد داستان از شما سوال کنند تا شما جواب آنها را بدهید. جواب دادن به سوالات در هنگام گوش دادن باعث می شود که شما سرعت فکر کردن و جواب دادن خود را بهبود بخشید. اگر می خواهید زبان انگلیسی را سریع و آسان مانند زبان انگلیسی ها یاد بگیرید از تکنیک گوش دادن و جواب دادن همزمان استفاده کنید.

هفت قانون یادگیری انگلیسی بر طبق روش فورتلس انگلیش بود، در مورد  نحوه یادگیری زبان انگلیسی روش ها و نظریه های مختلفی وجود دارد. هیچ کدام از این هفت قانون جامع و کامل نمی باشد. برای یادگیری زبان انگلیسی همان طور که می دانید روش های مختلفی مانند گوش دادن به رادیو، کتب  صصوتی، خواندن مجلات، روزنامه ها، دیدن فیلم هایی با زیر نویس انگلیسی و .. وجود دارد، مهم ترین چیزی که در این بین وجود دارد این است که برای زمان خود ارزش قائل شوید و با انتخاب یک شیوه یادگیری زبان انگلیسی را از همین الان به طور جدی شروع کنید، این را به یاد اشته باشید که تنها رمز موفقیت شما با هر روش یادگیری انگلیسی به پشتکار، علاقه و تکرار مداوم و پیوسته شما بستگی دارد.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =

تماس با کارشناس