به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
روش شروع مکالمه زبان انگلیسی

چگونه مکالمه زبان انگلیسی خود را بهتر کنیم

مطمئنم یکی از موانع شما در آموزش انگلیسی، مکالمه زبان انگلیسی است. لغت های بیشتر، فلونسی (روان صحبت کردن) بیشتر و اعتماد به نفس بیشتر! درست می گم؟

خب راز این کار چیه؟

امروز قرار است ترفندها و طرز فکر های مورد نیاز برای بهتر بودن در مکالمه زبان انگلیسی را بشناسید.

یک داستان کوتاه …

قبل از این که شروع کنیم، می خواهم داستان کوتاهی درباره مقاله امروز برایتان بگویم. ماه پیش در یک کنفرانس بین المللی برای معلمان زبان انگلیسی در اروپا برگزار شد. که من آن روز با اسکات تورن بوری یک پرزنتیشن داشتم. اسکات نویسنده و چهره تاثیرگذاری در صنعت آموزش زبان انگلیسی است.

ارایه او درباره پُلی گلات ها بود: پلی گلات ها چه چیزی می توانند به ما یاد دهند؟

(یادداشت: پلی گلات ها افرادی هستند که بیش از ۱۱ زبان را صحبت می کنند و به طور خلاصه افرادی هستند که می دانند چگونه زبان یاد بگیرند. )

وقتی که به ارایه اسکات گوش می دادم، به شما عزیز فکر می کردم. از آن جایی که hs;hk پژوهش خیلی قوی داشت. از او اجازه گرفتم که تحقیقش را با شما هم در میان بگذارم.

چیزهایی است که نیاز دارید:

با مکالمه کردن یاد بگیرید، نه با مطالعه کردن

تنها چیزی که باید انجام دهید صحبت کردن است. پلی گلات ها مکالمه زبان را بلافاصله شروع می کنند. منتظر نمانید تا به سطح قابل قبولی در زبان انگلیسی برسید تا مکالمه زبان انگلیسی را شروع کنید!

مکالمه زبان انگلیسی را بلافاصله با افراد شروع کنید، حتی اگر صحبت های شما ساده و کند باشد.

همچنین سعی کنید به روان صحبت کردن اهمیت دهید و به اشتباهاتی که مرتکب می شوید اهمیت ندهید. به مرور این خطاها را اصلاح می کنید. اما با این تفکر که چون اشتباه می کنید پس مکالمه نکنید جلو نروید. باید اشتباه کنید که یاد بگیرید.

برای ایجاد شرایط یا برای خود معلم خصوصی زبان انگلیسی بگیرید یا سعی کنید یک کلوپ در تلگرام یا اسکایپ درست کنید و در آن جا صحبت کنید.

منابع خود را ترکیب کنید

امروزه منابع زیادی برای آموزش زبان دارید: برنامه هایی مثل  MosaLingua و  Quizlet؛ سایت هایی مثل elllo.org، BBC Learning English؛ پادکست های مثل All Ears English و شبکه های بسیار مفید مثل youtube را دارید. از منابع مختلفی برای یادگیری استفاده کنید و آن هایی که برای شما جواب می دهند در برنامه خود قرار دهید. انواع مختلف برنامه ها، پادکست ها، ویدیوها و .. را امتحان کنید. اما نکته اینجاست که همه آن ها را مخلوط کنید و بهترین آن را که به شما کمک می کند پیدا کنید.

آموزش خصوصی مکالمه زبان انگلیسی

هدف هایی را برای خود مقرر کنید و آن ها را به طور مرتب دنبال کنید

الان دیگر فعالیت های راندومی را کنار بگذارید. تماشای سریال گیم آف ترونز، گوش دادن به رادیو و نوشتن ایمیل های انگلیسی مجموعه ای از فعالیت های مختلف است. اما استراتژی در این کار نیست!

برای یادگیری بهتر نیازه که هدف هایی را تعیین کنید و به طور منظم برای آن ها تلاش کنید. این به شما انگیزه می دهد و پیشرفتتان شما را تشویق می کند که ادامه دهید تا آن را به یک عادت تبدیل کنید. هدف های خود را خاص تر کنید و نحوه رسیدن به آن هدف را هم تعریف کنید

تمرین هایتان را با استراتژی انجام دهید

راه های زیادی وجود دارد که به کمک آن بتوان در مکالمه زبان انگلیسی روان بود. حفظ کردن عبارت های ثابت به روان شدن شما در انگلیسی سرعت می بخشد. از تکنیک شدووینگ می توان استفاده کرد. سعی کنید با به کاربردن وسیله های یادآور( می تواند برنامه موبایل یا فلش کارت باشد.) لغت ها را تکرار کنید. برنامه ریزی جلسات مرور و بازخوانی برای تثبیت لغت های یادگرفته شده، تا زمانی که یه یاد آوردن آن ها اتوماتیک شود.

با مواد آموزشی خوب، منظم بودن و داشتن یک معلم خصوصی زبان و استراتژیک بودن می توان سرعت یادگیری را به شدت زیاد کرد.

به یاد داشته باشید که پیداکردن روشی که در یادگیری شما جواب بدهد زمانبر است.

آزمایش کنید و ماجراجو باشید و اگر نیاز به کمک داشتید حتما کمک بگیرید. خود را پشت حرف هایی مثل «برای یادگیری زمان ندارم» « اعتماد به نفس ندارم» پنهان نکنید. اگر برای بهتر شدن جدی باشید؛ شما می توانید.

بسیارخوب، الان نوبت شماست!

اولین چیزی که امروز شما با خواندن این مقاله انجام می دهید چیست؟

در بخش نظرات کامنت بزارید و تشریف ببرید آن را انجام دهید.

منبع

۲/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − سه =

تماس با کارشناس