به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
صحبت کردن به زبان انگلیسی

چگونه زبان انگلیسی را به آسانی و سریع یاد بگیریم؟

دنیای امروز دنیای سرعت و آسان نمودن کارها می باشد یکی از مواردی که در زندگی امروزه بسیار کاربرد خواهد داشت دانستن زبان انگلیسی می باشد. با دانستن زبان انگلیسی می توان بدون محدودیت با افرادی در سایر کشورها تعامل نمود و به تبادل اطلاعات با آنها پرداخت. با توجه به گسترده بودن اینترنت  در هر کشوری که زندگی کنید می‌توانید با سایر افراد در کشورهای مختلف به راحتی ارتباط برقرار کنید همین آسان بودن ارتباط با سایر افراد در کشورهای دیگر دانستن زبان انگلیسی را الزام آور می کند زیرا شما برای  برقراری ارتباط با افراد غیر فارسی زبان به زبان انگلیسی نیاز خواهید داشت.

همه ما به دنبال آن هستیم که زبان انگلیسی را به آسانی و در سریعترین زمان ممکن بیاموزیم در این مقاله قصد داریم تا با ارائه روش هایی به شما بیاموزیم که آیا آموزش زبان انگلیسی به آسانی امکان پذیر است یا خیر و اینکه چگونه می توان به آسانی زبان انگلیسی را آموخت به همین دلیل توصیه می‌کنیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

یادگیری زبان انگلیسی کاری آسان یا سخت؟

مطمئناً ورود انسان به هر کار، حرفه و یا مهارتی که تا کنون در آن  تجربه ای نداشته است با چالش هایی روبرو خواهد بود دانستن زبان انگلیسی نیز یکی از آن جمله مهارت هایی است که در ابتدا ممکن است فرد را با چالش هایی روبرو کند. بسیاری از افراد به دلیل آن که شروع فرایند یادگیری زبان انگلیسی دارای سختی های مختص به خود می باشد از آموختن این زبان خودداری می کنند این درحالیست که خاصیت یادگیری زبان انگلیسی به نوعی است که شما هر چه در یادگیری این زبان بیشتر تلاش کنید آموختن زبان انگلیسی به مرور برای شما آسان تر و سریع تر پیش خواهد رفت از این رو در ادامه روش هایی را به شما خواهیم آموخت تا بتوانید به کمک آنها نسبت به یادگیری زبان انگلیسی به آسانی و به سرعت اقدام کنید.

درست شنیدن اولین اصل یادگیری زبان انگلیسی

شاید تاکنون تجربه گوش دادن یک موزیک به زبان انگلیسی را داشته باشید در صورتی که گوش دادن به این دست از موزیک ها برای شما یک عادت شده باشد خواهید دید که پس از مدت زمانی بدون آن که معنی لغاتی که در موزیک مورد استفاده قرار گرفته است را بدانید می توانید مانند خواننده آن آهنگ لغات را تلفظ نموده و در جملات خود آنها را به کار ببرید. یکی از روش های یادگیری انسان از بدو تولد گوش دادن می باشد نوزاد انسان با این که معانی لغات را نمی‌داند با شنیدن لغاتی که از افراد خانواده خود میشنود تلاش می ‌کند تا با تکرار آنها با خانواده خود ارتباط برقرار کند همین امر سبب یادگیری کودک می شود.

در این حالی است که کودک بدون آنکه آموزش دیده باشد تنها از راه شنیدن می تواند از لغات استفاده کند. با توجه به این تعریف در صورتی که شما نیز قصد دارید تا به آسانی انگلیسی را یاد بگیرید کافیست تا خود را در معرض آموزش غیر ارادی زبان انگلیسی قرار دهید. این کار باعث می‌شود تا ذهن شما درگیر یادگیری زبان انگلیسی شود و شما بدون آنکه فشار آموختن ارادی انگلیسی را تحمل کنید به آسانی زبان انگلیسی را فرا بگیرید برای این منظور می توانید در اوقات فراغت خود موزیک انگلیسی ، فیلم انگلیسی و یا فایل های صوتی که به زبان انگلیسی منتشر شده اند را گوش دهید. در صورتی که این امکان برای شما فراهم است می توانید با افرادی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند نیز معاشرت کرده و سعی کنید تا با آنها ارتباط برقرار کنید.

پس از مدتی خواهید دید که شما بدون آنکه کتاب مطالعه کرده باشید و یا در کلاس شرکت کرده باشید می توانید لغات انگلیسی را به درستی به کار ببرید به همین جهت است که شنیدن ایک اصل در یادگیری زبان انگلیسی می باشد شما با تقویت شنیدن خود خواهید دید که می توانید به آسانی زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

تلفظ و آوا های انگلیسی را فرا بگیرید

یکی دیگر از اصول یادگیری زبان انگلیسی به کار بردن درست تلفظ لغات انگلیسی می باشد ممکن است در یک جمله انگلیسی کلماتی کنار یکدیگر قرار گرفته باشند که در صورتی که با هم خوانده شوند معنا و آوای مشخصی نداشته باشند از آنجایی که مغز انسان به گونه ای طراحی شده است که آوا های ناشناخته و یا غیر طبیعی را شناسایی می‌ کند شما می‌توانید با تقویت این بخش تلفظ لغات انگلیسی را به خوبی یاد بگیرید. به عنوان مثال می‌توانید لغات انگلیسی را به ترتیب تلفظ نمایید و پس از آن بررسی کنید که آیا تلفظ گفته شده به درستی انجام شده است یا خیر؟

در صورتی که پس از تلفظ لغات به این مورد برخوردید که ممکن است تلفظ لغات به اشتباه صورت گرفته باشد سعی کنید با تلفظ های دیگری نسبت به خواندن لغت مربوطه اقدام کنید و این کار را تا جایی انجام دهید که مطمئن شوید لغت مربوطه را به درستی تلفظ کرده اید.

یادگیری آسان زبان انگلیسی

لغات جدید را به صورت مجزا فرا بگیرید

با توجه به نتایج تحقیقات صورت گرفته مشخص شده است که یادگیری زبان انگلیسی به رشد مغز کمک می کند. افرادی که در زمینه یادگیری زبان انگلیسی فعالیت داشتند بخشی از مغز آنها نسبت به سایر افرادی که به این کار رغبتی نشان ندادند رشد قابل توجهی داشته است و این رشد سبب شده است تا یادگیری سایر زبان ها برای افرادی که زبان انگلیسی را به خوبی آموخته اند آسان تر از دیگران باشد در صورتی که مایلید تا زبان انگلیسی را به آسانی فرا بگیرید بهتر است تا لغات و تلفظ های جدید را به صورت مجزا یاد بگیرید به همین منظور می توانید از لیست لغات استفاده کنید و با تلفظ آنها به صورت جداگانه آنها را به خوبی فرا بگیرید مطمئناً تلفظ درست لغات در یادگیری شما بیش از پیش تأثیرگذار خواهد بود پس سعی کنید تا لغات جدید را به خوبی تلفظ نمایید.

مترادف ها سرعت بخش یادگیری زبان انگلیسی هستند

در زبان فارسی برای همه کلمات مترادف و هم خانواده هایی را سراغ دارید در زبان انگلیسی نیز کلمات، مترادف و هم خانواده هایی خواهند داشت بهترین راهکار برای آموزش آسان انگلیسی، آموختن مترادف های واژگان می باشد که شما با دانستن هم خانواده های یک کلمه خواهید توانست در زمان جمله سازی و گفت و گو به جای استفاده از کلمات از هم خانواده آنها استفاده کنید که این امر مهارت شما در جمله سازی و گفت و گو را بالاتر خواهد بود.

الگو سازی را جایگزین حفظ کردن قوانین و دستورالعمل ها کنیم

مطمئناً هر شخصی که به آموزشگاه زبان انگلیسی مراجعه می ‌کند در بخشی از مراحل آموزش خود به آموختن قوانین قواعد و دستورالعمل های زبان انگلیسی مشغول خواهد بود بهتر است به جای آنکه خود را درگیر حفظ و به کارگیری قواعد و دستورالعمل‌های زبان انگلیسی کنید سعی کنید تا الگوهایی را برای ساخت جملات و استفاده از کلمات در هنگام گفت و گوی خود ولی افرادی که به دنبال به کارگیری قواعد و دستورالعمل ها هستند مدت زمان بیشتری نیاز دارند تا بتوانند جمله مدنظر و مهندسی و آن را در گفت و گو به کارببرند.

لغات در جمله بندی معنای متفاوتی دارند

اگر شما هم به یادگیری زبان انگلیسی علاقه مند هستید مطمئناً با این مبحث برخورد داشته اید که به کار بردن لغات در جملات نسبت به زمانی که به تنهایی مورد استفاده قرار می گرفتند معنای متفاوتی پیدا می کند تعداد لغاتی که از این خاصیت برخوردارند در زبان انگلیسی بیشمار است برای این منظور بهتر است برای آن که درک درستی از معنی‌ لغات داشته باشید آنها را در جملات مورد استفاده قرار دهید به طور مثال ممکن است لغتی در یک جمله معنی داشته باشد ولی در جمله دیگر معنایی متفاوت تر نسبت به جمله قبل از خود بروز دهد همین دلیل است که متخصصان آموزش زبان انگلیسی تاکید دارند تا لغات انگلیسی را در هنگام به کارگیری در جملات یاد بگیرید تا با معنی و مفهوم و همچنین تاثیر آنها در جملات بیش از پیش آشنا شوید.

موسیقی برای آموزش خود استفاده کنیم

همه ما در اوقات فراغت و بیکاری خود به گوش دادن موسیقی علاقه مند هستیم یکی از راه های یادگیری آسان و سریع زبان انگلیسی گوش دادن موسیقی میباشد دانشمندان به تازگی دریافتند که مباحث علمی و آموزشی در صورتی که به حالت ریتمیک آموزش داده شوند با سرعت و سهولت بیشتری آموخته می‌شوند و بازدهی فرد در هنگام استفاده از آنها بیشتر خواهد بود اگر دوران کودکی خود را به یاد داشته باشید خواهید دید که برای آموزش شما از اشعاری مانند (شبها که ما میخوابیم آقا پلیسه بیداره ) استفاده می شود. این نوع ریتمیک ساختن اموزش کمک بسیار زیادی به یادگیری کودکان می ‌نماید همین روش در بزرگسالی افراد نیز بسیار کاربرد داشته و می‌تواند سبب یادگیری آسان زبان انگلیسی شود به همین منظور پیشنهاد می کنیم در صورتی که به دنبال یادگیری آسان زبان انگلیسی هستید حتما به موزیک های انگلیسی گوش دهید.

در این مقاله از مرکز آموزش خصوصی زبان انگلیسی پیشرو تلاش کردیم تا با ارائه راه حل هایی به شما کمک کنیم تا بتوانید نسبت به یادگیری آسان زبان انگلیسی اقدام کند مطمئناً با بهره گیری از این روش ها راه آسان ‌تری برای آموختن زبان انگلیسی در پیش خواهید داشت.

۴/۵ - (۱ امتیاز)

2 دیدگاه دربارهٔ «چگونه زبان انگلیسی را به آسانی و سریع یاد بگیریم؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

تماس با کارشناس