به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
یادگیری زبان

چگونه یادگیری زبان انگلیسی زندگی شما را تغییر می دهد

یادگیری زبان انگلیسی امروزه یکی از نکات کلیدی مهم برای موفقیت است که مزایای بسیار زیادی در زندگی افراد دارد. در این مقاله قصد داریم در رابطه با اهمیت زبان انگلیسی در زندگی سخن بگوییم و به این سوال پاسخ دهیم که چگونه یادگیری زبان انگلیسی، زندگی شما را تغییر می دهد ؟

چرا زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

پاسخ این سوال کاملا واضح است. در این جا چهار دلیل برای پاسخ به این سوال کلیدی، آورده ایم که احتمال دارد قبلا هم آن ها را شنیده باشید و یا این که برخی از آن ها، هرگز به ذهن تان هم خطور نکرده باشد :

  1. یادگیری زبان انگلیسی، راهی برای موفقیت است.
  2. یادگیری زبان انگلیسی موجب می شود دوستان جدیدی را پیدا کنید.
  3. یادگیری زبان انگلیسی، موجب می شود فرهنگ های جدید را بشناسید.
  4. اگر شما زبان انگلیسی را بلد باشید، می توانید در هر جای جهان زندگی کنید.

حال به بررسی تک تک این موارد می پردازیم :

۱ – یادگیری زبان انگلیسی راهی برای موفقیت است.

اکثر کسانی که به کلاس های زبان می روند و یا از هر طریقی، به یادگیری زبان می پردازند، یکی از اهداف زیر را در سر می پرورانند : ۱ – پیشرفت. ۲ – پیدا کردن شغل بهتر. ۳ – قبول شدن در امتحان. اما تعداد بسیار انگشت شماری هستند که انگلیسی را از روی علاقه و فقط به خاطر این که دوستش دارند آن را بیاموزند. در صورتی که این مورد یعنی یادگیری با اشتیاق زبان انگلیسی، مهم ترین عامل پیشرفت است و بهترین دلیل برای یادگیری است.

در عصر ارتباطاتی که امروزه در آن زندگی می کنیم و در واقع به یک دهکده ی جهانی تبدیل شده است، توانایی برقراری ارتباط با مردم سایر کشورها، یکی از نکات بسیار مهم است. زبان انگلیسی، امروزه مهم ترین و اولین زبان ارتباطی در کل جهان است.

در اکثر شرکت های بین المللی، آن دسته از کارکنانی که به زبان انگلیسی مسلط هستند در جایگاه بالاتری نسبت به کارکنانی که نمی توانند به انگلیسی صحبت کنند، قرار دارند و امتیازات این افراد بیشتر است. هم چنین حقوق افرادی که به چند زبان مسلط هستند، در بسیاری از این شرکت ها تا بیش از ۲۰ درصد بیشتر از سایر کارکنان است.

آشنایی به زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم، موجب می شود با سایر ایده های کشور های خارجی، بیشتر آشنا شوید و این مورد، محبوبیت شما را در شرکت ها بالا می برد و آن ها به شما به عنوان یک عضو با ارزش نگاه می کنند.

علاوه بر همه ی این موارد، با دانستن زبان انگلیسی، می توانید  برای خود اشتغال ایجاد کنید؛ با برگزاری کلاس های آموزش خصوصی زبان انگلیسی و یا ترجمه و مشاغل خارج از کشور و . . .  .

همه ی این توضیحات، می تواند در شما اشتیاق ایجاد کند تا با اشتیاق، به یادگیری زبان انگلیسی بپرازید و خستگی و ناامیدی به سراغ شما نیاید. بهترین دلیل برای یادگیری زبان، می تواند تمایل شما به موفقیت بیشتر باشد. اگر می خواهید موفق تر شوید، همین بهترین دلیل برای یادگیری زبان انگلیسی است.

یادگیری زبان

۲ – یادگیری زبان انگلیسی موجب می شود دوستان جدیدی را پیدا کنید.

هیچ دلیلی بهترین از این برای یادگیری نمی تواند وجود داشته باشد این که شما با یادگیری زبان انگلیسی می توانید با مردم جهان رابطه داشته باشید. کسانی که زبان انگلیسی را یاد دارند، می توانند هم در شهر خود و هم در اینترنت به صورت آنلاین، دوستانی را پیدا کنند. این ها همگی از بهترین مشوق ها برای یادگیری زبان انگلیسی هستند.

برای این کار می توانید با عضو شدن در یک انجمن بین المللی همانند LanguageTies.com از حمایت افراد سایر کشورها که به یادگیری زبان انگلیسی مشغول هستند، بهره مند شوید و با تک تک آن ها صحبت کنید. علاوه بر این، می توانید با دوستانتان از طریق چت روم یا کلاس های مجازی، حرف بزنید و تمرین مکالمه کنید و از همه ی منابع مناسب در یادگیری انگلیسی بهره ‎مند شوید.

هم چنین ممکن است در شهر شما افرادی پیدا شوند که از کشور های دیگری آمده باشند و شما با آن ها به انگلیسی صحبت کنید و حتی ممکن است در انجمن یادگیری زبان انگلیسی، با افرادی دوست شوید که در نزدیکی شما زندگی می کنند.

۳ – یادگیری زبان انگلیسی موجب می شود فرهنگ ‎های جدید را بشناسید.

امروزه فرهنگ آمریکایی و بریتانیایی، تأثیر زیادی بر تمام دنیا گذاشته است و شما در هر جای جهان که باشید، انگلیسی را یا در تلویزیون مشاهده می کنید یا موسیقی انگلیسی می شنوید یا فیلم های سینمایی انگلیسی زبان را می بینید یا اخبار انگلیسی می شنوید و . . .  .  فهمیدن همه ی این ها و ترجمه کردن شان برای دوستان و خانواده، یکی از لذت های بسیار شیرین است. درک موسیقی که دوستان تان گوش می دهند یا ترجمه ی ترانه ها برای دوستان تان، نمونه ای از این لذت ها است.

مزیت دیگر تسلط بر زبان انگلیسی، درک فیلم هایی است که زبان اصلی آن ها زبان انگلیسی است. با درک زبان انگلیسی، شما از شر دوبله های غیر حرفه ای راحت می شوید.

 به علاوه با تسلط به زبان انگلیسی، خواهید توانست در مسافرت به کشور های خارجی، با افراد بومی آن جا سخن بگویید و با فرهنگ و آداب و رسوم آن کشور بیشتر آشنا شوید. با دانستن زبان انگلیسی، به راحتی می توانید در مسافرت به کشور های خارجی، نیاز های خودتان را به مردم بفهمانید و در مقابل، سخنان آن ها را، شما نیز بفهمید. به عنوان مثال در شهر های خارج از کشور، دیگر گرفتن آدرس رستوران و یا جاذبه های دیدنی آن شهر، برای یک فردی که به زبان انگلیسی مسلط است، امری بسیار راحت است.

۴ – اگر شما زبان انگلیسی را بلد باشید، می توانید در هر جای جهان زندگی کنید.

هر کس که به زبان انگلیسی مسلط باشد، به راحتی می تواند در هر کشوری، زندگی کند.  اگر می خواهید دنیای بهتری داشته باشید، یادگیری زبان انگلیسی این امکان را به شما خواهد داد. یادگیری زبان انگلیسی باعث پیشرفت خودتان می شود.

یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم، موجب رشد بخش های مختلف مغز می شود که این موجب می شود کار برای یادگیری زبان سوم آسان تر شود زیرا شما دیگر راهکار های مربوط به یادگیری زبان را به خوبی یاد گرفته اید. یادگیری هر کس فرآیند خاصی را دارد و شما با یادگیری زبان دوم، به فرآیند یادگیری خودتان به خوبی آشنا می شوید و این می تواند یادگیری هر چیزی را برای شما آسان سازد و در واقع موجب شود شما با هوش تر از قبل شوید.

هنگامی که شما با سایر مردم جهان ارتباط برقرار کردید، موانعی از قبیل تفاوت ‎های فرهنگی، کلیشه ‎ها، تبعیض نژادی و تعصب از بین می رود.

سخن آخر

همه ی مردم دنیا، یک زبان مشترک دارند که ماهیت درونی همه ی آن ها، با زبان درونی ما بسیار نزدیک است. همه ی ما انسان هستیم و افراد کمی پیدا می‎شوند که بخواهند هم نوعان خود را در جنگ بکشند. با یادگیری زبان انگلیسی می توانید پیام‎ آور صلح در جهان باشید و شهروند همه ی کشور ها باشید. در واقع زبان انگلیسی است که گذرنامه ی شما به روی دنیا است. با یادگیری زبان می توانید موفقیت بیشتری را کسب کنید، دوستان خوب بیشتری را پیدا کنید، فرهنگ سایر کشور ها را بشناسید و در هر جای جهان زندگی کنید.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 1 =

تماس با کارشناس