به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
تدریس خصوصی زبان چینی

روش های آموزش مکالمه زبان چینی

قطعا خیلی از شما عزیزان که علاقه مند به یادگیری و تسلط بر مکالمه زبان چینی هستید تاکنون بارها به این مسئله فکر کرده اید که چگونه می توان کلمات و اصطلاحات محاوره ای به زبان چینی را چنان طبیعی و با اعتماد به نفس به کار ببرم که بتوانم خیلی راحت منظور خود را به شخص مورد نظر منتقل کنم؟

بهترین روش یادگیری مکالمه زبان چینی

بسیاری از افراد از ما سوال می کنند تا روش سریعی برای یادگیری مکالمه زبان چینی را به آن ها بگوئیم. به همین دلیل ما برخی از سوالات مهم شما درباره ی مکالمه زبان چینی را انتخاب کرده و از یک متخصص پرسیدیم حالا ببینید که جواب های چه بوده است.

الان من فقط زبان فارسی رو بلدم، چه راه های آسونی برای یادگیری مکالمه زبان چینی وجود داره؟

یکی از کارهای آسانی که می توانید در ابتدا انجام دهید این است که خودتان را با زبان چینی آشنا کنید. فیلم های چینی را نگاه کنید، یوکو (یوتیوب کشور چین) را نگاه کنید و پادکست های چینی گوش کنید.

کار دیگری که می توانید انجام دهید این است که تصمیم بگیرید می خواهید به صورت خودآموز چینی را یاد بگیرید و یا می خواهید در دوره های آموزش این زبان شرکت کنید. بهرحال زمان زیادی را برای تصمیم گیری سپری نکنید و پس از اینکه یادگیری را شروع کردید سعی کنید خیلی سریع شروع به صحبت کنید.

یادگیری مکالمه زبان چینی

می توانم کمی به چینی صحبت کنم، اما اغلب اوقات فکر می کنم چیزهایی که یاد گرفته ام خیلی زود فراموش می کنم. باید چکار کنم؟

بیشتر این فراموشی ها بدلیل تکرار نکردن چیزهایی است که یادگرفته اید و زیاد مکالمه چینی نداشته اید. از نرم افزار هایی که به شما در یادگیری  و تکرار لغات کمک می کنند استفاده کنید. استفاده از فلش کارت ها و اپلیکیشن ها پس از مدتی کسل کننده می شود، بهترین کار این است که در شرایط مختلف کاربردی از زبان استفاده کنید.

به شرایطی فکر کنید که از عباراتی که تازه یاد گرفته اید استفاده کنید. اگر می توانید با شخصی که چینی بلد است هم صحبت شوید، اگر این شرایط را ندارید می توانید از تخیل خود استفاده کنید. مثلا من خودم را در مغازه ای تصور می کنم که می خواهم کمی خرید انجام دهم و از عباراتی که یاد گرفته ام استفاده می کنم.

روش دیگری که می توان استفاده کرد یادداشت برداری از پادکست هایی است که در سایت های مختلف وجود دارند.

از نظر شما بهترین روش هایی که می توان برای مکالمه چینی استفاده کرد چیست؟

با افراد چینی زبان ارتباط دوستانه برقرار کنید و سعی کنید تا جایی که می توانید با آن ها مکالمه داشته باشید. سعی کنید استفاده از زبان های دیگر مانند انگلیسی را در مکالمه زبان چینی خود تاجایی که ممکن است کم کنید.

اگر در شهر شما افراد چینی زبانی وجود دارند سعی کنید از آن ها کمک بگیرید. اگر از بین آن ها دوستانی دارید با آن ها به تفریح بروید و در تمام این مدت از زبان چینی استفاده کنید. هدف از این کار این است که استفاده از زبان با زندگی شما آمیخته شود.

از اشتباه کردن نترسید. غرور و کمال گرایی دو موردی است که سرعت شما در یادگیری زبان را کم می کند. غرور خود را بذارید روی تاقچه و به اشتباهات خود بخندید؛ حتی اشتباهاتی که فکر می کنید باعث خجالت هستند ممکن است کمک زیادی در مکالمه چینی به شما بکنند. همین که می دانید کجا اشتباه می کنید و سعی در درست کردن آن ها دارید باعث موفقیت شما خواهد شد.

آموزش صحبت کردن به زبان چینی

واقعا برای یادگیری زبان چینی باید به چین سفر کنم؟

با توجه به زیاد بودن رسانه و فیلم های در دسترس خیلی هم لازم نیست که خود را در محیط مکالمه زبان چینی قرار دهید. هرچند اگر به چین سفر کنید می توانید زبان را بصورت کاربردی در شرایط مختلف زندگی ببینید. اولین بار که به چین رفتم تقریبا ۶ ماه در ایالت ووهو بودم، جایی که نمی توانستم بجز زبان چینی با زبان دیگری با افراد ارتباط برقرار کنم. در ابتدا کمی ترس داشتم اما با گذشت کمی زمان توانستم مکالمه چینی خودم را خیلی تقویت کنم.

می تونید شیوه های جالبی برای یادگیری مکالمه زبان چینی بهمون معرفی کنید؟

خوب برای مثال من با خودم به تنهایی سعی می کردم آهنگ های چینی را تقلید کنم و این کار برایم خیلی جالب و بامزه بود. تا حدود زیادی نیز در یادگیری این زبان به من کمک کرد.

تماشای فیلم های خنده دار چینی هم یکی از روش هایی بود که به من در یادگیری این زبان کمک کرد.

چه کتاب هایی برای یادگیری مفیده؟

اگر به تازگی شروع به یادگیری این زبان کرده اید می توانید کتاب های داستان کودکانه چینی را بخوانید تا بتوانید از لغات ساده شروع کنید. کتاب هایی که در سایت های مختلف وجود دارد یا توسط موسسه های معتبر ارائه می شود نیز مفید خواهد بود.

می خواهم چند وقت دیگر به چین سفر کنم، خیلی استرس دارم که در آنجا در ارتباط با مردم به مشکل بخورم، پیشنهاد شما چیه؟

اگر می خواهید تجربه ی خوبی در کشور چین داشته باشید بهتر است که در ابتدا عبارات روزمره ای که آن ها استفاده می کنند را یاد بگیرید. از معلم خصوصی خود بخواهید تا آن ها را به شما آموزش دهد. استفاده از عبارات پرکاربرد در مکالمه زبان چینی، کار شما را بسیار آسان خواهد کرد.

من اکنون در چین زندگی نمی کنم، کجا می توانم مکالمه زبان چینی را یاد بگیرم، آیا نیاز است که از معلم خصوصی استفاده کنم؟

راه های مختلفی را امتحان کنید. اگر دوره های عمومی چندان به شما کمک نکرد سعی کنید از معلم خصوصی زبان چینی کمک بگیرید. از چینی هایی که می خواهند فارسی یاد بگیرند کمک بگیرید، بدین گونه که شما به آن ها فارسی یاد بدهید و آن ها به شما چینی یاد می دهند. البته من چند بار این کار را انجام دادم ولی هربار چندان برای من مفید نبود چون در پایان به انگلیسی یا زبانی که هر دو بلد بودیم صحبت می کردیم. استفاده از تدریس خصوصی زبان چینی بیشترین پیشرفت در زبان را برای من رقم زد.

این موارد پاسخ هایی بود که ما از یک متخصص تدریس زبان چینی گرفته ایم. اگر سوالات دیگری درباره ی یادگیری مکالمه زبان چینی دارید می توانید در بخش نظرات سوالات خود را بیان کنید.

سخن پایانی

بهترین راه برای یادگیری و تسلط بر مکالمه زبان چینی شرکت در کلاس های خصوصی و تدریس خصوصی زبان چینی می باشد. زیرا در کلاس های عمومی به دلیل وجود محدودیت های زیاد امکان تمرین زیاد و کاربردی وجود ندارد.

موسسه زبان آموزان پیشرو بهترین مرکز تدریس خصوصی زبان، آماده ارائه خدمت در زمینه آموزش مکالمه زبان چینی می باشد. ۳۵ جلسه مکالمه تضمینی زبان چینی فقط خصوصی در موسسه، محل کار و یا منزل و محل مورد نظر شما و همچنین کلاس های آنلاین. ما آماده ایم تا اساتید مجرب و باسابقه خود را بنا به درخواست شما به منزل یا محل کار شما در سراسر تهران بزرگ اعزام نماییم. همچنین شما می توانید کلاس های خود را در موسسه نیز برگزار کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + هفده =

تماس با کارشناس