به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
یادگیری زبان

معرفی دو روش سریع و تاثیرگذار برای یادگیری زبان انگلیسی

اگر دوست دارید زبان انگلیسی را بهترین شکل و در کوتاه ترین زمان ممکن یاد بگیرید، به شما پیشنهاد می کنیم این مقاله از مرکز تدریس خصوصی زبان انگلیسی زبان آموزان پیشرو را که دو روش متفاوت و تاثیر گذار برای یادگیری لغات انگلیسی معرفی می کند تا انتها بخوانید.

اگر شما از جمله افرادی هستید که واژه های انگلیسی را سریع یاد می گیرد، ولی نمی توانید از آنها به خوبی در جملات استفاده کنید، خواندن این قسمت از مقاله به شما کمک می ، بتوانید از واژه ها به درستی در جملات و مکالمات خود بدون فکر کردن استفاده کنید.

برای این که با این روش یادگیری آشنا شوید، در ابتدا لازم است معنای کنار هم گذاری را در زبان انگلیسی به شما توضیح دهیم. در زبان انگلیسی یک سری از کلمات ب طور معمول در جملات همراه با یک واژه خاص به کار برده می شوند، به طوری که معنای آنها به هم نزدیک است، به این روش کنار هم گذاری گفته می شود. برای این که بیشتر با این مفهوم آشنا شوید، مثال هایی را برای شما ذکر می کنیم. در سه مثال ذکر شده سه واژه best، good و loyal واژه های کنار هم گذاری برای واژه friend می باشند. در واقع می توان گفت این کلمات را می توان به جای هم در جملات استفاده کرد. کنار هم گذاری باعث می شود به راحتی با معنای کلمات و کاربرد آنها در جملات آشنا شوید.

She talks to her best friend every day

He lives with some good friends

She has been a loyal friend for many years

در مثال دوم می توان به جای واژه good از واژه close به عنوان کنار هم گذاری استفاده کرد. همچنین در مثال زیر می توان به جای واژه loyal از واژه های real، true، faithful و trusted استفاده کرد.

She has been a loyal friend for many years

اهمیت استفاده از کنار هم گذاری برای یادگیری در انگلیسی

ممکن است خیلی از افراد به راحتی واژه ها و معنی آنها را با روش های مختلفی مانند استفاده از دیکشنری یاد بگیرند، اما آن چه که اهمیت دارد، این است آیا روش استفاده صحیح از واژه ها در جملات را یاد گرفته اند، آیا برای هر واژه می توانند مثال مناسبی بزنند. بنابراین یادگیری واژه ها تا زمانی که نتوانید از آنها در جملات به طور صحیح و به جا استفاده کنید، اهمیت چندانی ندارد.

برای یادگیری واژه های انگلیسی، بهترین روش این است که یاد بگیرید چه واژه های با واژه مورد نظر در جملات استفاده می شود، و آنها را در جملات یاد بگیرید.  برای ارتقای یادگیری واژه های انگلیسی می توانید از مثال های کنار هم گذاری واژه های پر کاربرد استفاده کنید، تا علاوه بر افزایش دایره لغات خود طرز استفاده صحیح از واژه ها را در جملات فرا بگیرید. یادگیری کلمات با استفاده از هم معنی آنها در جملات مختلف علاوه بر یادگیری سریع باعث افزایش کیفیت زبان انگلیسی می شود. اگر با استفاده از این روش لغات انگلیسی را یاد بگیرید، دیگر هیچ گاه در مکالمه با دیگران به خاطر عدم روش مناسب از واژه های که می دانید، دچار مشکل نمی شوید، زیرا بدون فکر کردن از واژه ها در جملات استفاده می کنید.

چگونه کنار هم گذاری را در انگلیسی را مطالعه کنیم

برای این که از کنار هم گذاری برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید، بهتر است روش مطالعه صحیحی داشته باشید. برای مثال یادگیری تمام کلمات یک دیکشنری و یا یادگیری واژه های کنار هم گذاری، یک دیکشنری کنار هم گذاری، روش بسیار جالبی برای یادگیری واژه ها نمی باشد. بهترین روش مطالعه کنار هم گذاری های انگلیسی، یادگیری کلمات پر کاربرد به همراه پرکاربردی ترین کنار هم گذاری های آنها می باشد. البته برای یادگیری به این شیوه باید جملات را به طور عمیق بخوانید، تا زمانی که با کاربرد صحیح واژه ها در جملات بدون نیاز به فکر کردن آشنا شوید.

روشی مناسب برای فرستان کلمات به حافظه بلند مدت

در این قسمت از مقاله می خواهیم درباره روش دوم یادگیری زبان انگلیسی صحبت کنیم. همان طور که در ابتدای مقاله گفتیم روش های زیادی برای یادگیری لغات زبان انگلیسی وجود دارد، بنابراین قصد داریم بهترین شیوه یادگیری و سپردن کلمات در حافظه بلند مدت را به شما توضیح دهیم، تا بتوانید در کمترین زبان ممکن بیشترین کلمات را یاد بگیرید.

یادگیری کلمات و سپردن آنها به حافظه بلند مدت، مانند این است که بخواهید یک گوی را به بالای قله کوه برسانید، قطعاً شما نمی توانید یک باره و بدون توقف یک گوی سنگین را به قله کوه ببرید. بنابراین لازم است مسیر بالا رفتن را با تقسیم کردن به فاصله های کوتاه مانند پله برای خود آسان کنید. اگر حافظه را مانند این قله که حالت پله مانند دارد، تصور کنید برای این که کلمات در حافظه بلند مدت شما یا همان قله کوه بمانند، لازم است در هر پله بعد از استراحت دوباره با تکرار کردن کلمات را به پله بالاتر انتقال دهید، اگر در وسط راه تکرار کردن را کنار بگذارید ممکن است به پله پایین تر بروید، بنابراین به مرور با چندین بار تکرار متوجه می شوید، که کلمات برای همیشه در ذهن شما ماندگار شده اند. تا اینجا متوجه شدید که با تکنیک تکرار کردن می توانید کلمات با معنی و حتی بی معنی را به حافظه بلند مدت خود بسپارید.

برای مرور کردن کلمات می خواهیم یک روش جالب را که تقریبا شبیه کتاب تیک ۸ مجموعه گاج است، به شما معرفی کنیم، پس همراه ما بمانید. در این روش به جای استفاده از کارت از صفحات یک دفتر استفاده می کنیم. در یک صفحه ۸ کلمه انتخابی خود را بنویسید، در پشت آن صفحه به ترتیبی که کلمات را نوشته اید معنای آنها را بنویسید، رو به روی کلمات انگلیسی ۸ جای خالی که هر کدام نشان دهنده یک روز است، بگذارید. در هر روز که کلمه را می خوانید در صورتی که معنای آنها را بدون مراجعه به پشت صفحه می دانید، در جای خالی یک تیک بگذارید در غیر این صورت ضربدر بگذارید. بعد از پایان ۸ روز و مرور کلمات اگر تمام روزها تیک خورده باشند ۶۴ کلمه را یاد گرفته اید، چون در هر روز علاوه بر ۸ کلمه جدید کلمات روزهای قبل را مرور می کنید. البته اگر کلمه ای ضربدر خورد باید مجدداً آن را برای ۸ روز تکرار کنید. در هشت روز نهم علاوه بر ۶۴ کلمه ۸ روز قبل، ۸ کلمه جدید به همین شیوه را مرور کنید.

شما به این شیوه می توانید تعداد کلمات انتخابی خود را مثلا ۲۰۰۰ کلمه را در مدت کمتر از سه ماه یاد بگیرید. البته شما می توانید این روش را به جای استفاده در دفتر در یک صفحه اکسل انجام دهید، فقط به جای معنای کلمات در پشت صفحه می توانید معنای آنها را در یک سلول تیره رنگ که معنای کلمات قابل رویت نیست بنویسید، زمانی که به معنای کلمه احتیاج داشتید با کلیک بر روی سلول مورد نظر معنای آن در قسمت فیلد فرمول نمایش داده می شود.

به شما پیشنهاد می کنیم برای استفاده از این شیوه از طریق سرچ کردن ۳۰۰۰ کلمه پرکاربرد زبان انگلیسی را پیدا کنید، تا بتوانید پرکاربردترین کلمات را در مدت زمان کوتاه در حافظه بلند مدت خود بسپارید. علت این که می گوییم از کلمات پرکاربرد شروع کنید این است که با یادگیری کلمات پرکاربرد انگلیسی می توانید ۸۰ درصد از معنای هر متنی را به راحتی بفهمید.

پیشنهاد دوم ما به شما که جذاب تر از سرچ ۳۰۰۰ کلمه پرکاربرد انگلیسی است، این است که کلمات خود را از بین فیلم های انگلیسی، اخبار، روزنامه ها، آهنگ های انگلیسی مورد علاقه خود و … پیدا کنید و در دفتر یا فایل اکسل یادداشت کنید. این شیوه باعث می شود شما به محض این که یک کلمه را دیدید، منبع آن را به یاد بیاورید، در نتیجه سریعتر کلمات را یاد می گیرید.

۴/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − یک =

تماس با کارشناس