به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
زبان کره ای سخت است

زبان کره ای سخت است ؟

آیا یادگیری زبان کره ای سخت است ؟

پیشرفت های اخیر کشور کره جنوبی، آن را تبدیل به یکی از چند کشور پیشرو در انواع زمینه های علمی، صنعتی و حتی رسانه ای کرده است. مجموعه این پیشرفت ها سبب ارتقای سطح زندگی و بهبود وضع اقتصادی در این کشور شده است. بنابراین، امروزه برخلاف چند دهه پیش، کره جنوبی نیز تبدیل به یکی از مقاصد اصلی بازرگانان، صنعتگران، دانشجویان و همچنین گردشگران دنیا شده است. مسلماً اولین لازمه برای زندگی و یا حتی یک بازدید چند روزه از یک کشور خارجی، دانستن زبان مردم آن کشور است. به همین دلیل، در ادامه قصد داریم زبان کره ای را به طور مختصر از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار دهیم. اگر به زودی عازم کره جنوبی هستید و یا به هر دلیلی، این کشور یکی از مقاصد احتمالی شما در آینده است، پیشنهاد می کنیم که تا پایان این مقاله همراه زبان آموزان پیشرو باشید تا به سوال زبان کره ای سخت است پاسخ دهیم.

درجه دشواری زبان کره ای: متوسط

اگر قرار باشد که میزان سختی زبان های مختلف را از ۱ (خیلی آسان) تا ۵ (خیلی دشوار) رده بندی کنیم، میزان سختی زبان کره ای را می توان ۳ در نظر گرفت. همچنین در ادامه قصد داریم که میزان سختی زبان کره ای را از جنبه های مختلف هم به طور مجزا ارزیابی کنیم.

برای این منظور، همچنان از همین روش درجه بندی ۱ تا ۵ استفاده میکنیم، به طوری که این اعداد به ترتیب نماینده: خیلی آسان، نسبتاً آسان، متوسط، نسبتاً دشوار و خیلی دشوار در نظر گرفته می شوند. بر این اساس، میزان دشواری یادگیری جنبه های مختلف زبان کره ای به صورت زیر ارزیابی شده است:

 • الفبا: ۲ از ۵ (نسبتاً آسان)
 • دستور زبان: ۳ از ۵ (متوسط)
 • تلفظ: ۳ از ۵ (متوسط)
 • واژگان: ۴ از ۵ (نسبتاً دشوار)

زبان کره ای سخت است

الفبای کره ای: نسبتاً آسان

این بخش را با یک خبر خوب شروع می کنیم: خواندن خط کره ای اصلاً سخت نیست (همچنین نوشتن آن)! چرا که برای یادگیری آن، در ابتدای کار تنها کافی است که یک یا دو ساعت زمان بگذارید تا کلیات آن را یاد بگیرید. سپس، چند روز هم به طور مرتب آن را تمرین کنید تا به طور کامل به آن مسلط شوید.

زبان کره ای با استفاده از یک الفبای مختص خودش نوشته می شود. این الفبا Hangul نام دارد. شاید پیش از این که با الفبای Hangul آشنا شده باشید، بارها متون نوشته شده با استفاده از این الفبا را دیده باشید، اما همیشه آن را با الفبای چینی اشتباه گرفته اید!

ویژگی های الفبای کره ای

هر کاراکتر در زبان کره ای از ۲ تا ۵ جزء مستقل تشکیل شده است (معمولاً ۲ یا ۳ کاراکتر). ساده ترین حالت این است که این کاراکتر شامل یک صامت و یک مصوت باشد. این دو جزء با هم ترکیب شده و یک ترکیب جدید را ایجاد می کنند. حال، این ترکیبات می توانند با هم ترکیب شده و تشکیل کلمه بدهند. برای نمونه، به مثال های زیر توجه کنید:

 • 가: ترکیبی از یک ㄱ (G) و یک ㅏ(A) که تبدیل به GA می شود.
 •   바: ترکیبی از یک ㅂ (B) و یک ㅏ(A) که تبدیل به BA می شود.
 •   보: ترکیبی از یک ㅂ (B) و یک ㅗ (O) که تبدیل به BO می شود. البته این ترکیب به صورت عمودی انجام شده است.

البته زیاد جای نگرانی نیست. چرا که تعداد این نوع ترکیب ها زیاد نیست و در واقع انجام بعضی ترکیب ها هم در زبان کره ای اصلاً شدنی نیست. در نتیجه تنها کافی است که یک تعداد منطقی از این ترکیبات را بیاموزید تا بتوانید به خوبی از این الفبا استفاده کنید. از سوی دیگر، خط کره ای نیز مانند انگلیسی از چپ به راست نوشته می شود.

دستور زبان کره ای: متوسط

به طور کلی تسلط پیدا کردن به دستور زبان کره ای چندان سخت نیست. اما یک سری ریزه کاری ها هم وجود دارد که هر لحظه ممکن است شما را غافلگیر کند. در ادامه شما را با چند نکته که باعث چالش برانگیز شدن فرایند یادگیری دستور زبان کره ای می شود، آشنا می کنیم.

 1.   صرف افعال در زبان کره ای خیلی ساده است. صرف افعال در زبان کره ای حتی از زبان انگلیسی هم آسان تر است. صرف افعال در این زبان، برای سه حالت اول، دوم و سوم شخص، درست مانند زبان انگلیسی است. یعنی اگر فعل “eat” را در نظربگیرید که به صورت “I eat”، “you eat” و “he eat” مورد استفاده قرار می گیرد، در زبان کره ای هم به همین صورت است.
 2. همچنین نحوه ساخت افعال گذشته و آینده هم بسیار ساده است. به طوری که برای تبدیل یک فعل به حالت گذشته و آینده فقط کافی است که به ترتیب “~았/었다”  و “~겠다” را به انتهای آن ها اضافه کنید. از طرفی در هنگام صرف فعل، اصلاً لازم نیست که در مورد جنس و مفرد یا جمع بودن آن نگران باشید. در ادامه بیشتر در مورد این موارد توضیح می دهیم.
 3.    ساخت جملات معلوم و مجهول در زبان کره ای خیلی ساده است. جمله معلوم، جمله ای است که فاعل آن مشخص است (مثل: «من این متن را نوشتم») ولی جمله مجهول، جمله ای است که فاعل آن مشخص نیست (مثل: «این متن، نوشته شده است»). شاید جالب باشد بدانید که ساخت این جملات، در زبان هایی مانند عربی و عبری به این سادگی ها نیست.
 4. جمع بستن اسم ها با افزودن یک کاراکتر. برای جمع بستن هر اسمی در زبان کره ای، می توان کاراکتر  “들” را به آن افزود. تنها چالشی که برای جمع بستن اسم ها وجود دارد، استفاده از یک کلمه «شمارنده» یا counter است، درست مثل زبان چینی!
 5.  دستور زبان کره ای، تفاوتی برای مذکر و مؤنث قائل نیست. این ویژگی زبان کره ای، آن را در کنار زبان هایی مانند انگلیسی و چینی قرار می دهد.
 6. جایگاه و نقش یک اسم یا ضمیر در جمله، بر فرم آن تأثیر نمی گذارد. این موضوع، به طرز چشمگیری باعث سادگی دستور زبان کره ای نسبت به بسیاری از زبان ها مانند آلمانی و روسی می-شود، چرا که در در این دو زبان، به ترتیب، فرم فعل ها و اسم ها، تابع جایگاه آن ها در جمله است.
 7.  ساختار جملات آن مشابه زبان فارسی است. البته این ویژگی زبان کره ای، برای زبان آموزان انگلیسی، یک نکته منفی به حساب می آید. اما این ساختار، یعنی «فاعل- مفعول- فعل» کاملاً مشابه ساختار جملات در زبان فارسی است و در نتیجه باعث تسهیل یادگیری آن توسط فارسی زبانان می-شود.

هرچند ویژگی هایی که تا این جای کار گفته شد، همگی نشان دهنده آسان بودن دستور زبان کره ای بودند، اما این همه ماجرا نیست! در ادامه قصد داریم شما را با چند ویژگی دستور زبان کره ای، که احتمالاً در فرایند یادگیری آن ها به چالش برمی خورید آشنا کنیم.زبان کره ای سخت است

چالش های سخت در یادگیری دستور زبان کره ای

 1.   صفت ها، فعل های توصیفی هستند. در زبان کره ای، با صفت هایی آشنا می شوید که در واقع نوعی افعال توصیفی هستند. برای درک این مفهوم نه چندان ساده، جمله «این سگ بزرگ است» را در نظر بگیرید. حال، عبارت «سگ بزرگ» را با آن جمله مقایسه کنید. در واقع این عبارت، خلاصه همان جمله است. در حین یادگیری زبان کره ای، بارها و بارها با این نوع مفاهیم روبرو می شوید. ولی اصلاً جای نگرانی نیست، چرا که مطمئناً با تمرین مداوم، اصطلاحاً ملکه ذهنتان خواهد شد.
 2.  زبان کره ای معمولاً به عنوان یک زبان «ترکیبی» (agglutinative) شناخته می شود. زبان-های ترکیبی این طور هستند که معمولاً با افزودن اجزای مختلف به یک کلمه (که در مورد زبان کره-ای این اجزا به انتهای کلمه متصل می شوند)، می توان شیوه استفاده از این فعل را تغییر داد. برای مثال، برای تبدیل یک کلمه از نقش فاعل به نقش مفعول یا ایجاد فرم های حال، گذشته و آینده یک فعل، کافی است که یک جزء یا اجزائی را به آن متصل یا از آن کم کرد. اما پیچیدگی های احتمالی این ویژگی هم نباید باعث شود که نگران شویدً چرا که زبان کره ای اصولاً یک زبان ترکیبی خیلی ساده است و تسلط به قواعد ترکیب های آن کار سختی نیست.
 3. سطوح رسمیت زبان کره ای. در زبان کره ای سه سطح رسمیت مختلف وجود دارد. این سطوح، معمولاً «خیلی غیر رسمی»، «غیر رسمی» و «رسمی» نامیده می شوند. البته بسیاری از منابع آموزش زبان، این تقسیم بندی را انجام نمی دهند و به شما تنها گونه رسمی زبان کره ای را می آموزند. اما حتماً توجه داشته باشید که این نوع از زبان کره ای، برای بسیاری از شرایط، بیش از اندازه رسمی است و اصلاً مناسب نیست. با این حال، یادگیری این سه سطح مختلف، اصلاً دشوار نیست. چرا که تفاوت اصلی آن ها در اتصال کاراکترهایی است که به انتهای کلمات متصل می شود. اما با این وجود، قدری تمرین لازم است تا هم بتوانید خودتان از آن ها استفاده کنید و هم گوشتان به شنیدن آن ها عادت کند.

تلفظ زبان کره ای: متوسط

تلفظ زبان کره ای، به طور کلی اصلاً سخت نیست. علت اصلی این نیز امر این است که سیستم نگارشی زبان کره ای کاملاً آوایی است و کلمات معمولاً همان طور که نوشته می شوند، خوانده می شوند. از سوی دیگر، تلفظ در زبان کره ای را می توان تا حدودی مشابه تلفظ زبان اسپانیایی در نظر گرفت. اما با این حال، میزان دشواری تلفظ زبان کره ای، ۳ از ۵ یا «متوسط» است. پس هرچند کار سختی نیست، اما خیلی هم آسان نیست! در ادامه، شما را با چند ویژگی برجسته نحوه تلفظ زبان کره ای آشنا می کنیم.

 •  بیشتر مصوت ها و صامت های زبان کره ای خیلی ساده هستند. ولی باز هم تعدادی مصوت و صامت وجود دارد که برای تلفظ درست آن ها، باید بیشتر تلاش کنید.
 •  تلفظ طبیعی. برای تلفظ کره ای لازم نیست که مانند زبان های عربی یا فرانسوی، کاراکتری را اصطلاحاً به صورت حلقی ادا کنید. همچنین نیاز به رعایت آهنگ خاصی هم نیست.
 •  در زبان کره ای بعضی حروف را باید دوبرابر تلفظ کرد! این نوع حروف، حروف دوتایی (double letters) نامیده می شوند. به عنوان نمونه می توان «گ (G)» دوتایی (ㄲ)، «ج (J)» دوتایی (ㅉ)، «پ (P)» دوتایی (ㅃ) و «ک (K)» دوتایی (ㅋ) را نام برد.
 •   بعضی مصوت های زبان کره ای، در واقع ترکیبی از دو مصوت دیگر هستند. به عنوان نمونه، برای تلفظ درست کلمات این زبان، گاهی باید دو مصوت «ای» و «او» را با هم ترکیب کنید. البته اگر با زبان  هایی مثل فرانسوی آشنایی داشته باشید، تلفظ این مصوت ها برایتان نسبتاً آشناست. اما به هر حال، تلفظ این ها در زبان کره ای قدری متفاوت است.

واژگان زبان کره ای: نسبتاً دشوار

میزان دشواری یادگیری لغات کره ای درجه سختی ۴ از ۵ را دریافت کرده است. یعنی از میان مواردی که از ابتدا این مقاله مورد بررسی قرار دادیم، این مورد از همه دشوارتر است! در ادامه با بیان چند نکته، علت این ارزیابی را بهتر متوجه خواهید شد.

 •  کلمات کره ای، ناآشنا و غریب به نظر می رسند. حتی اگر به زبان های چینی و ژاپنی هم مسلط باشید، باز هم احتمالاً کلمات کره ای برایتان جدید به نظر می رسند.
 •   در زبان کره ای، کلمات ممکن است خیلی طولانی شوند. کلمات چینی معمولاً به طور متوسط شامل دو کاراکتر هستند. اما کلمات کره ای می توانند خیلی طولانی تر شوند. این موضوع، زمانی مشکل ایجاد می کند که بخواهید برای استفاده از آن ها در جمله، جزء یا اجزایی را به انتهای آن ها بیفزایید. همچنین، به خاطر سپردن این قبیل کلمات بلند هم خیلی دشوارتر است.

زبان کره ای سخت است

روزانه یک ساعت تمرین؟ نه، کافی نیست!

امیدواریم با مطالعه نکات گفته شده در این مقاله، ترستان از شروع به یادگیری زبان کره ای ریخته باشد. با این حال، اصلاً انتظار نداشته باشید که به طور اتوماتیک زبان کره ای تان تقویت شود. برای یادگیری زبان کره ای در حد عالی، حتی شاید زمانی بیش از آن چه برای یادگیری زبان انگلیسی صرف کردید، در نظر بگیرید. برای مثال، شاید روزانه یک ساعت تمرین برای تقویت زبان انگلیسی مناسب به نظر برسد، اما برای یادگیری زبان کره ای قطعاً باید بیشتر تلاش کنید.

در انتها: یادگیری زبان کره ای ارزشش را دارد!

اگر شما، قبلاً زبان انگلیسی را به خوبی فراگرفته اید، باید بپذیرید که یادگیری کره ای برایتان کمی سخت تر از یادگیری زبان های فرانسوی یا آلمانی است. چرا که تسلطتان به زبان انگلیسی، احتمالاً کمک چندانی به یادگیری زبان کره ای نخواهد کرد. اما با این حال، یادگیری این زبان، باز هم از یادگیری زبان هایی مثل زبان چینی آسان تر است!

بنابراین، اگر واقعاً قصد یادگیری زبان کره ای را دارید، از همین امروز شروع کنید. اما توصیه می کنیم که میانبر بزنید و اصطلاحاً «چرخ را دوباره اختراع نکنید»! با شرکت در کلاس های مؤسسه زبان آموزان پیشرو، ضمن بهره مندی از تخصص اساتید مجرب و تدریس خصوصی زبان کره ای، تجربه چندین دوره آموزش این زبان به زبان آموزان مختلف را نیز در اختیار خواهید داشت. پس همین امروز با ما تماس بگیرید.

منبع: https://discoverdiscomfort.com/how-hard-is-korean-for-english-speakers/

۲.۷/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

تماس با کارشناس