به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
روان و با اعتماد به نفس صحبت کردن به زبان انگلیسی

۱۰ راهکار ساده برای روان و با اعتماد به نفس صحبت کردن به زبان انگلیسی

 یادگیری زبان انگلیسی یکی از بدیهیات برای زندگی در عصر حاضر است. چهار مهارت برای مسلط شدن به زبان انگلیسی شامل مهارت های خواندن، نوشتن، گوش کردن و صحبت کردن است. یادگیری هر یک از این مهارت ها؛ چالش ها و سختی های خود را دارد. در این مقاله ۱۰ راهکار های لازم و مفید برای صحبت کردن به زبان انگلیسی توضیح داده شده است. با انجام این راهکار ها شما خواهید توانست از این به بعد با اعتماد به نفس کامل و به صورت صریح و روان انگلیسی صحبت کنید و مهارت های خود را گسترش دهید، زندگی شخصی و شغلی خود را ارتقا دهید، پیشرفت کنید و به قهرمان زندگی خودتان تبدیل شوید. با آموزشگاه تدریس خصوصی زبان آموزان پیشرو تا انتهای این مقاله همراه باشید.

  1. قدم اول این است که خود را باور داشته باشید.

ممکن است همیشه با خود فکر کنید که از صحبت کردن می ترسید. ممکن است جرات نداشته باشید در بین جمع انگلیسی صحبت کنید، چون می ترسید مردم به شما بخندند یا شما را دست بیندازند. فکر می کنید مردم شما را قضاوت خواهند کرد. طبیعی است. این احساس به همه دست می دهد. اما حقیقت این است که وقتی خیلی از مردم میتوانند انگلیسی صحبت کنند، پس حتما شما هم میتوانید. پس اعتماد به نفس خود را بالاتر ببرید، به خودتان باور داشته باشید و با خیال راحت انگلیسی صحبت کنید.

  1. گوش دهید. صحبت کنید. بخوانید. بنویسید و مهم تر از همه؛ این مراحل را تکرار کنید.

اول بهتر است قدم های کوچک بردارید. کمی انگلیسی گوش دهید. کمی به زبان انگلیسی صحبت کنید. بخش کوچکی از روز را به خواندن زبان انگلیسی اختصاص دهید. بهتر است یک کم هم بنویسید. و بعد این مقدار را هر روز کمی افزایش دهید. هر روز کمی بیشتر گوش دهید و بخوانید. روزانه چند دقیقه بیشتر انگلیسی صحبت کنید و چند خط بیشتر بنویسید. در نهایت یک اتفاق خوشایند رخ میدهد. شما به این کار عادت می کنید. مطالعه ی زبان انگیسی به یک عادت روزانه ی مفید در شما تبدیل خواهد شد و از شما یک حرفه ای خواهد ساخت.

  1. گوش هایتان را باز نگه دارید.

زبان انگلیسی همه جا در اطراف شما وجود دارد. در ویدیو های آنلاین، کانال های خبری، در رادیو و … . پس گوش هایتان را همیشه آماده ی شنیدن زبان انگلیسی نگه دارید و از طریق همین راه ساده، دایره ی لغاتتان را گسترش دهید. این روز ها با پیشرفته تر شدن تکنولوژی زبان انگلیسی بیشتر از قبل به زندگی مردم راه پیدا کرده است. فقط کافیست کمی دقت کنید، گوش هایتان را باز نگه دارید و ذهنتان را همیشه برای یادگیری حاضر کنید.

  1. پاسخ سوال ها را پیدا کنید.

یک راه ساده ی دیگر برای یاد گرفتن زبان انگلیسی و صحبت کردن با اعتماد به نفس این است که این مهارت را با خودتان تمرین کنید. سوالاتی که در هنگام مطالعه ی زبان به آن ها برمی خورید را سرسری نگیرید و برایشان به دنبال جواب باشید. اما یک گام هم جلوتر بروید. سوالات را وارونه کنید و خودتان به آن ها پاسخ دهید. سوال ها مثل آیینه هستند. با وارونه کردن آن ها و پیدا کردن پاسخ شان به سادگی مهارت خود را افزایش می دهید. شاید در ابتدا کمی سخت به نظر بیاید اما با گذشت زمان و داشتن مداومت و پشتکار به این راهکار مسلط خواهید شد.

  1. آیینه را دوست صمیمی خود بدانید.

اگر دوست دارید اعتماد به نفس خود را بالا ببرید؛ بهترین کار این است که آیینه را بهترین دوست خود بدانید. مقابل آیینه بایستید و با آن انگلیسی صحبت کنید. این کار کمک می کند به خودتان و موضوعی که درباره ی آن صحبت می کنید احساس بهتری پیدا کرده و به سبک انگلیسی صحبت کردنتان اعتماد کنید. در آیینه به خودتان در حین انگلیسی صحبت کردن نگاه کنید تا احساس خجالتتان از این کار رفع شود و راحت تر در جمع صحبت کنید.

  1. جملات را کامل بخوانید.

شما هر زبان دیگری را مثل زبان مادری تان، هندی، تمیل و … با جملات کامل یاد میگیرید. زمانی که برای اولین بار یاد می گیرید صحبت کنید، جملات کامل را می شنوید. چرا میخواهید در یادگیری زبان انگلیسی راه دیگری را در پیش بگیرید؟ به همین راهکار اعتماد کنید. جملات کامل را بخوانید و درباره ی آن ها صحبت کنید. به مرور زمان که مهارت شما در انگلیسی صحبت کردن بالاتر رفت، میتوانید با کمک همان جملات کامل، سلیس و روان صحبت کنید.

  1. خونسردی خودتان را حفظ کنید و درباره ی گرامر نگران نباشید.

همیشه این نکته را به خاطر داشته باشید که حتی افرادی که به زبان انگلیسی کاملا مسلط هستند و به صورت روان و سلیس انگلیسی صحبت می کنند هم ممکن است گاهی ایرادات گرامری و دستوری داشته باشند. داشتن چنین اشکالاتی ممکن است برای همه پیش بیاید پس این مساله نباید شما را دلواپس کند و عقب براند. افرادی که با اعتماد به نفس صحبت می کنند هنگامی که میان صحبتشان ایراد گرامری پیش میاید تنها یک کار می کنند: بدون نگرانی صحبتشان را ادامه می دهند! بنابراین هر وقت که میان صحبتتان مشکلات گرامری داشتید فقط و فقط به صحبت کردن ادامه دهید و اصلا نگران نشوید.

  1. یک روزنامه به زبان انگلیسی پیدا کنید و روزی یک لغت را یاد بگیرید.

در مسیر یادگیری زبان انگلیسی مساله ای که ممکن است برای هر فردی پیش بیاید؛ ترس از لغات جدید انگلیسی است. لغاتی که معنی شان را نمیدانیم همیشه ما را مضطرب خواهند کرد. راهکار چیست؟ یک روزنامه به زبان انگلیسی پیدا کنید. نیاز نیست تمام صفحات و خط به خط آن را مطالعه کنید. تنها یاد گرفتن یک لغت در روز کافیست تا با ترستان از لغات جدید مقابله کنید و روزی یک قدم به سمت یادگیری زبان انگلیسی پیش بروید.

  1. از لغات استفاده کنید قبل از آن که دیر شود و فراموششان کنید.

لغاتی که هر روز یاد میگیرید را بهتر است همان لحظه و فورا استفاده کنید. با آن جمله سازی کنید و در مسائل روزمره تان آن را استفاده کنید. این راهکار دو مزیت برای شما ایجاد خواهد کرد. اول آن که قبل از فراموشی معنی این لغت، تسلط کافی را بر آن پیدا خواهید کرد. و دوم آن که نسبت به این کلمه و استفاده از آن احساس اعتماد به نفس خواهید یافت. به کار بردن لغات جدید در جملاتی که می سازید کمک می کند ترستان از آن کلمات جدید از بین برود و هم چنین کاربرد لغات را در روزمره یاد خواهید گرفت.

در ضمن برای ایجاد اعتماد به نفس در خودتان درباره ی استفاده از لغات جدید؛ تکنیک آیینه یعنی همان راهکار شماره ۵ را نیز فراموش نکنید.

  1. تمرین کردن، تمرین کردن و تمرین کردن تا زمانی که در زبان انگلیسی حرفه ای شوید.

راهکار آخر برای صحبت کردن با اعتماد به نفس در زبان انگلیسی تنها یک نکته است. تمرین کنید. ممکن است کلیشه ای به نظر بیاید اما این تنها راه ممکن است که حقیقت دارد. بله تنها با تمرین کردن میتوانید به زبان انگلیسی مسلط شوید. هیچ راه ساده و میانبری در زندگی وجود ندارد. در واقع هیچ راه میانبری در یادگیری زبان انگلیسی هم وجود ندارد. پس با خودتان رو راست باشید و تمرینات پیوسته و روزانه را فراموش نکنید تا به هدفتان برسید و در زبان انگلیسی عالی شوید.

سخن آخر

در این مقاله به ده راهکار مورد نیاز برای تقویت مهارت صحبت کردن به زبان انگلیسی اشاره شد. برای مفید بودن این راهکار ها و دیدن نتایج آن ها، لازم است در انجامشان به صورت مداوم تلاش کنید و این راهکار ها را در خود به عادت بدل کنید. امیدواریم خواندن این مقاله برای شما همراهان عزیز مفید بوده باشد.

منبع: rin.in

۴/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + ده =

تماس با کارشناس