به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
برنامه ریزی روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی

برنامه ریزی روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی

اگر یادگیری زبان انگلیسی یکی از مهم ترین اهداف زندگی شما است، بدون شک برنامه ریزی روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی لازم است، زیرا باعث نظم و افزایش سرعت یادگیری می شود. در برنامه ریزی روزانه برای یادگیری بهتر است، در کنار تمرین و یادگیری مطالب جدید به بهبود مهارت های انگلیسی خود بپردازید. در هنگام برنامه ریزی روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی ابتدا باید براساس زمان خالی خود مدت زمانی را که می توانید به یادگیری اختصاص دهید، تعیین کنید، برای مثال ۴۵ دقیقه در روز را به یادگیری زبان اختصاص دهید. سپس باید یک الگو و برنامه مشخص برای این ۴۵ دقیقه ایجاد کنید، تا طبق آن الگو در هر روز عمل نمایید.

در این مقاله از مرکز تدریس خصوصی زبان انگلیسی پیشرو مطلب به شما کمک می کنیم، با یک برنامه ریزی روزانه مناسب و ایده آل بدون صرف ساعت ها در روز، یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنید.

چطور برای یادگیری زبان برنامه ریزی روزانه داشته باشید؟

همان طور که می دانید روش های زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد. برای مثال تماشای تلویزیون انگلیسی، گوش دادن به آهنگ های انگلیسی، صحبت کردن با افراد زبان انگلیسی، خواندن روزنامه ها و مجله های انگلیسی، قرار گرفتن در مکان هایی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند، گوش دادن به رادیو و … از جمله های روش هایی هستند، که برای یادگیری زبان انگلیسی از آنها استفاده می شود.

همه این روش ها زمانی می توانند به شما در یادگیری کمک کنند، که بتوانید یک برنامه ریزی روزانه و مشخص برای خود ایجاد کنید. در برنامه ریزی روزانه باید برای فعالیت های خود مانند یادگیری واژگان جدید، قوانین گرامر، توانایی خواندن و درک مطالب، توانایی مهارت نوشتن و … اولویت بندی داشته باشید و مقداری از زمان خود ر به یادگیری آنها اختصاص دهید. نکته ای که در برنامه ریزی روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی باید به آن توجه داشته باشید این است که زیاده روی نکنید، زیرا زیاده روی در هر کاری باعث خستگی و از بین رفتن انگیزه می شود.

با استفاده از مراحل زیر می توانید زبان انگلیسی را فقط با صرف ۴۵ دقیقه در روز یاد بگیرید، البته شما می توانید با توجه به شرایط کاری و دیگر فعالیت های روزانه خود این زمان را کاهش یا افزایش دهید.

۷ دقیقه زمان برای یادگیری واژگان جدید

با یادگیری واژگان جدید می توانید خواندن و مهارت درک مطالب انگلیسی را افزایش دهید. در یک برنامه ریزی روزانه باید زمانی را به یادگیری کلمات جدید اختصاص دهید. برای مثال در این برنامه ۴۵ دقیقه ای باید ۷ دقیقه از زمان خود را صرف این مهارت کنید. شما می توانید از منابع مختلف مانند خواندن کتاب های رمان، روزنامه ها، تماشای فیلم های انگلیسی و … کلمات جدید را یاد بگیرید.

۷ دقیقه زمان برای تمرین واژگان جدید

در این مرحله می توانید یک برگه کاغذ خالی بردارید و کلماتی را که یاد گرفته اید، بر روی یک تکه کاغذ بنویسید. سعی کنید در هنگام نوشتن کلمات، مترادف های آنها را هم یاد بگیرید. علاوه بر این سعی کنید در طول روز از کلمات جدید استفاده کنید.

۵ دقیقه زمان برای یادگیری عبارات جدید

سعی کنید در هنگام یادگیری کلمات جدید، عباراتی را که کلمه جدید در آن قرار گرفته است را نیز یاد بگیرید. یادگیری عبارت علاوه بر یادگیری کلمات بیشتر، به شما کمک می کند بتوانید به راحتی از آنها در مکالمات روزانه خود استفاده کنید.

۵ دقیقه زمان برای تمرین عبارات جدید

عبارت هایی را که یاد گرفته اید، برای تمرین انتخاب کنید و دوباره آنها را بخوانید. یاد بگیرید که چطور از آنها در سخنان روزمره خود استفاده کنید و جایگاه آنها را در زبان مادری خود تعیین نمایید.

۵ دقیقه زمان برای یادگیری مهارت گرامر

در هر روز ۵ دقیقه از زمان خود را به یادگیری یک قاعده گرامر اختصاص دهید. از طریق وب سایت های مختلف و یا دیگر منابع می توانید قاعده های گرامر کوتاه را یاد بگیرید.

۱۱ دقیقه زمان برای خواندن اخبار

یادگیری زبان انگلیسی به شما کمک می کند، تا از اتفاق های مهم دنیا آگاه شوید. بنابراین لازم است که هر روز، زمانی را به خواندن اخبار اختصاص دهید. زیرا خواندن اخبار به زبان انگلیسی علاوه بر یادگیری زبان انگلیسی، به شما کمک می کند در هنگام صحبت با دیگران به زبان انگلیسی حرفی برای گفتن داشته باشید و بتوانید در مکالمات آنها شرکت کنید.

۵ دقیقه زمان برای بررسی آنچه یاد گرفته اید

در ۵ دقیقه آخر می توانید تمام آن چیزهایی را که یاد گرفته اید، به راحتی بررسی و مرور کنید. زیرا مغز انسان آخرین چیزهایی را که فرا گرفته است به راحتی به یاد می آورد. پس مطمئن باشید در این ۵ دقیقه همه چیزهایی را که آموخته اید، می توانید خیلی سریع مرور کنید.

مزایای برنامه ریزی روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی

در میان مشغله های روزمره، برنامه ریزی روزانه برای انجام تمام کارها و از جمله یادگیری زبان انگلیسی امری بسیار ضروری است. زیرا اکثر افراد به دلیل عدم برنامه ریزی دچار سردرگمی و بی نظمی در انجام کارهای روزمره خود می شوند. اگر تا به حال برای انجام کارهای مهم خود مانند یادگیری زبان انگلیسی، برنامه ریزی روزانه نداشته اید، بهتر است با مزایای آن آشنا شوید تا به اهمیت و نقش کلیدی آن در رسیدن به اهداف بزرگ خود پی ببرید.

افزایش توانایی و کارآمدی

هنگامی که از برنامه ریزی روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده می کنید، در واقع نیاز به تصمیم گیری در هر روز را کاهش می دهید. علاوه بر این داشتن یک برنامه مشخص شما را قادر می سازد بدون نیاز به فکر کردن بیش از حد، دقیقاً فعالیت های مناسب را برای یادگیری زبان انجام دهید. بنابراین بعد از به پایان رساندن فعالیت های خود، توانایی و کارآمدی شما افزایش می یابد.

صرفه جویی و مدیریت در زمان

زمان ارزشمندترین دارایی هر فردی است، زیرا زمانی که از دست رفته است را هیچ گاه نمی توان دوباره به دست آورد. بنابراین هنگامی که مطابق با برنامه روزانه خود فعالیت های یادگیری زبان انگلیسی را انجام می دهید، نیازی به صرف زمان اضافی برای برنامه ریزی در هر روز نخواهید داشت. در واقع شما از این طریق علاوه بر صرفه جویی در زمان می توانید به خوبی آن را مدیریت کنید.

انسجام در یادگیری

داشتن برنامه ریزی روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی، باعث می شود که فعالیت های یادگیری خود را همیشه تکرار کنید و به نوعی به یک عادت برای شما تبدیل شوند. برای مثال خواندن روزنامه ها و مجله های انگلیسی در هر روز برای شما به یک عادت خوب تبدیل می شود.

افزایش هوش و یادگیری

برنامه ریزی روزانه یکی از کلیدهای تسلط بر یادگیری زبان انگلیسی است. به دلیل این که انجام روزانه و مداوم یک فعالیت در دراز مدت، باعث افزایش مهارت در آن کار می شود و به نوعی هوش و یادگیری افزایش پیدا می کند.

کمک به انجام کارهای مهم

هنگامی که طبق یک برنامه مشخص و دقیق؛ یادگیری زبان انگلیسی را دنبال می کنید، این اجازه را به خود می دهید که تمام فعالیت های مهم یادگیری زبان را بدون هیچ کم و کاستی انجام دهید و هیچ اتفاقی مانع از فراموشی و غفلت در انجام آن برنامه ها نشود. از طرفی برنامه روزی روزانه به شما کمک می کند که تمام زمان خود را صرف فعالیت یادگیری زبان انگلیسی کنید و به این طریق زمان شما برای فعالیت های بی ارزش و ناخوشایند هدر نرود.

اولویت بندی فعالیت ها

یکی از بهترین مزایای برنامه ریزی روزانه برای انجام کلیه فعالیت های روزمره مانند یادگیری زبان انگلیسی، اولویت بندی است. به عنوان، مثال یادگیری مکالمه زبان انگلیسی برای شما از نوشتن کلمات دارای اهمیت بیشتری است، با برنامه ریزی روزانه می توانید برای فعالیت های خود اولویت بندی کنید و بیشتر بر روی یادگیری مکالمه زبان انگلیسی تمرکز داشته باشید.

کاهش به تعویق انداختن یادگیری

هنگامی که فعالیت های یادگیری زبان انگلیسی را به طور روزانه انجام می دهید، به نوعی باعث کاهش به تعویق انداختن یادگیری می شوید. زیرا هر روز به طور ناخودآگاه به اجرای آن فعالیت می پردازید. پس برنامه ریزی روزانه بهترین راه کار برای مقابله با به تعویق انداختن کارها و فعالیت های مهم است.

ایجاد اراده برای یادگیری زبان انگلیسی

همه ما می دانیم زمانی که یک فعالیت را به طور روزانه و معمول انجام می دهیم، درواقع اراده و عزم ما برای انجام آن کار بیشتر می شود و از این طریق آن فعالیت برای ما آسان تر و راحت تر می شود.

افزایش اعتماد به نفس

برنامه ریزی روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی به دلیل ایجاد نظم، باعث افزایش سرعت یادگیری می شود، بنابراین اعتماد به نفس و حس رضایت فوق العاده ای در شما ایجاد می کند.

کاهش استرس و افزایش آرامش

در زندگی همه افراد چیزهایی وجود دارد، که فراتر از کنترل آنها است و باید آن را بپذیرند. با این حال برنامه ریزی روزانه برای انجام فعالیت های روزمره کنترل این چیزها را راحت تر می کند. برنامه ریزی روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی استرس شما را کاهش می دهد، چرا که نیاز نیست هر روز به فکر کارهای خود باشید. از طرفی کاهس استرس و نگرانی های روزمره باعث افزایش آرامش و ذهن می شود.

منبع

۳.۷/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + یازده =

تماس با کارشناس