به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
یادگیری مکالمه زبان انگلیسی

فواید شگفت انگیز یادگیری زبان انگلیسی

یکی از پرکاربرد ترین زبان ها، زبان انگلیسی است که یادگیری آن، طبق تحقیقات علمی، مزیت های شگفت انگیزی به دنبال دارد. این زبان در سرتاسر جهان و در بسیاری از کشورهای پیشرفته و صنایع گوناگون کاربرد دارد.

با یادگیری این زبان می توان طیف گسترده ای از فرهنگ های متنوع، در اقصی نقاط جهان را درک و تجزیه و تحلیل کرد. تعداد افرادی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند، بیش از ۱.۵ میلیارد نفر است. به طور کلی، مزیت های یادگیری زبان انگلیسی بسیار زیاد است. لذا تصمیم به یادگیری زبان انگلیسی، در هر دوره از زندگی، ایده ای بسیار عالی است.

در این مقاله از موسسه زبان آموزان پیشرو بعنوان مرکز تدریس خصوصی زبان انگلیسی قصد داریم چند مورد از مهم ترین مزیت های یادگیری زبان انگلیسی را که واقعا غافل گیرانه هستند، شرح دهیم.

مزیت اول : یادگیری زبان، موجب هوشیارتر شدن ذهن می شود

در هر سنی که یادگیری زبان (هر زبانی) را آغاز کنید، ذهن خود را پرورش خواهید داد( البته یادگیری زبان از سنین پایین تر بهتر است ). چرا که با یادگیری هر زبانی، ذهن شما فعال و آماده مقابله با چالش ها می شود. فعالیت ها و ابعاد جریان های الکتریکی نورون های مغز، با یادگیری زبان، دچار تغییرات زیادی می شود. یادگیری زبان، در واقع یک ورزش فوق العاده برای ذهن است.

اما یادگیری زبان انگلیسی، برای کسانی که آشنایی با زبان های آلمانی، لاتین و فرانسه دارند، آسان تر است زیرا زبان انگلیسی، مخلوطی از این سه زبان است. ولی برای برخی از مردم جهان مثلا ژاپنی ها، به دلیل این که ماهیت زبانشان ارتباط چندانی با زبان انگلیسی ندارد، یادگیری زبان انگلیسی، کار دشوارتری خواهد بود.

یادگیری کلمات و اصطلاحات جدید، موجب درگیری دائمی ذهن می شود. به همین دلیل یادگیری روزانه زبان، مثل این است که هر روز به مغزتان ورزش دهید. در نتیجه این کار موجب پرورش مغز شده و آن را هوشیار تر می کند و در نهایت ذهنی هوشیار و قدرتمند خواهید داشت.

مزیت دوم : افزایش فرصت های شغلی

دومین مزیت یادگیری زبان انگلیسی، افزایش فرصت های شغلی است. زیرا زبان انگلیسی اگر چه زبان رسمی همه ی دنیا نیست اما بسیاری از کشور ها زبان پیش فرضشان، زبان انگلیسی است و از زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط بین المللی استفاده می کنند. هم چنین، دانش زبان انگلیسی، در جایگاه اول لیست نیازمندی های احراز شده در آگهی های استخدامی اکثر شغل ها است که این اهمیت زبان انگلیسی را نشان می دهد. یافتن کار در کشور های خارجی نیز، یادگیری زبان انگلیسی را می طلبد.

یکی از محیط هایی که زبان انگلیسی در آن جزء اولویت ها است، محیط کسب و کار است. تحقیقات سایت معتبر LinkedIn نشان می دهد که در ۹۰ درصد شرکت ها و کمپانی ها یکی از اولویت ها، استخدام فردی است که توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی را دارد. این شرکت ها و کمپانی ها معتقدند که این افراد برای کسب و کار بسیار سودمند هستند.

از دیگر عرصه هایی که زبان انگلیسی بسیار مهم است، دنیای علم و دانش است. چرا که اصطلاحات و لغات انگلیسی به طور گسترده در دنیای علم به کار برده شده است و هر روز نیز لغات جدیدی وارد این زمینه می شود. در نتیجه برای درک درست علم و تکنولوژی، دانستن زبان انگلیسی اولویت دارد.

محیط دیگری که در آن زبان انگلیسی بسیار کاربرد دارد، دنیای وسیع اینترنت است. ۵۵ درصد محتوا در اینترنت به زبان انگلیسی است. اولین بار اینترنت به زبان انگلیسی در کشور آمریکا و انگلستان راه اندازی شد. به همین دلیل کاربران اینترنت بسیار زیادی، به سمت یادگیری زبان انگلیسی گرایش پیدا کرده اند.

مزیت سوم : یکی از بهترین زبان ها برای سفر است

با یادگیری زبان انگلیسی، می توانید علاوه بر سفر به کشورهایی مثل انگلیس، آمریکا و کانادا، به بیش از ۵۰ کشور انگلیسی زبانی که در سطح جهان وجود دارد، سفر کنید. هم چنین در یکی از کشورهای دیدنی و بزرگ به نام چین نیز، افرادی در بین جمعیت ۱.۳ میلیارد نفری آن پیدا می شوند که به راحتی به زبان انگلیسی سخن می گویند.

کلاس های تدریس زبان انگلیسی

مزیت چهارم : تحصیل در برترین مدرسه ها و دانشگاه های جهان

یادگیری زبان علاوه بر این که موجب یافتن شغل بهتر می شود، این امکان را به شما می دهد تا در بهترین مدرسه ها و دانشگاه های جهان تحصیل کنید. تحصیل در دانشگاه های فوق العاده ای همانند هاروارد، استنفورد، آکسفورد، کمبریج و  MITهمگی با یادگیری زبان، امکان پذیر خواهد بود. هم چنین پیش بینی های صورت گرفته حاکی از آن است که تا ۱۰ سال آینده چیزی نزدیک به ۲ میلیارد نفر در سطح جهان زبان انگلیسی را یاد می گیرند.

مزیت پنجم : با یادگیری زبان انگلیسی، نویسنده بهتری خواهید شد

یادگیری زبان انگلیسی، با نوشتن آن ارتباط مستقیم دارد و موثرترین راه برای درک بهتر زبان انگلیسی، نوشتن آن است. همانطور که در کلاس اول ابتدایی برای یادگیری زبان فارسی، نوشتن را به ما آموزش می دهند. یادگیری زبان انگلیسی در بزرگ سالی با استفاده از نوشتن آن، موجب تقویت قوه تخیل می شود زیرا با تمرین، نوشتن جملات ساده به نوشتن جملات پیشرفته، تبدیل می شود.

مزیت ششم : لذت بردن از ادبیات کلاسیک و فیلم ها به زبان اصلی

با یادگیری زبان انگلیسی، می توانید به اصل محتوای تعداد بسیاری از فیلم ها و ادبیات کلاسیکی که به زبان انگلیسی تولید شده اند، پی ببرید. چرا که هر چقدر ترجمه ی این موارد دقیق باشد، باز هم قسمت هایی از آن ها حذف شده اند و با نسخه ی اصلی متفاوت خواهند بود. درک آثار به یاد ماندنی و بی نظیر نویسندگانی همچون شکسپیر و یا استیون کینگ، با یادگیری زبان انگلیسی، ممکن خواهد شد.

 حس بی نظیر آثار کارگردانان بزرگ از اسکورسزی گرفته تا آلفرد هیچکاک، تنها با تماشای زبان اصلی آن ها قابل درک است که یادگیری زبان این ارمغان را برای شما می آورد. هم چنین گریز های جالب و معنا داری که  برخی از فیلم ها و کتاب ها، به مسائل روز می زنند، تنها با درک زبان انگلیسی، قابل فهم است.

مزیت هفتم : مهاجرت صحیح

یادگیری زبان انگلیسی، مزیت دیگری را برای کسانی که قصد مهاجرت به کشور های خارجی دارند، دارد. مهاجرت به کشور دیگری بدون یادگیری زبان انگلیسی، کاری بسیار دشوار است. دریافت شهروندی در برخی از کشورها، مستلزم پشت سر گذاشتن موفق امتحان زبان انگلیسی است. اما فقط رفتن به کشور خارجی مهم نیست بلکه با ندانستن زبان انگلیسی، اقامت و کسب درامد در آن جا بسیار مشکل خواهد بود. اگر نتوانید انگلیسی صحبت کنید، نمی توانید شغل مناسبی را پیدا کنید و باید با مشغول شدن به کارهای سخت با حقوق پایین، گذران زندگی کنید. به علاوه گذران زندگی در کشوری که توانایی گرفتن آدرس یک سوپر مارکت یا ایستگاه اتوبوس و … را ندارید، بسیار سخت و آزار دهنده خواهد بود.

مزیت هشتم : افزایش تمرکز

طبق نتایج تحقیقات انجام شده، افرادی که دو یا چند زبان را بلد هستند، تمرکز بیشتری نسبت به دیگر افراد دارند. فکر کردن به دو زبان و تطابق آن ها با هم در این افراد، منجر به این افزایش تمرکز شده است.

هنگامی که فرد تلاش می کند تا دو مهارت را با هم به کار بندد، تمرکزش بیشتر می شود. دقت در یادگیری زبان و صحبت کردن به زبان انگلیسی نیز نمونه ای از این تلاش است. برای یادگیری زبان انگلیسی هر دوی آن ها لازم است.(دقت در یادگیری به همراه صحبت کردن) و فقدان هر یک موجب اخلال در یادگیری زبان انگلیسی خواهد شد. علی رغم این که ما در زبان مادری توجهی به جزییات نمی کنیم، در یادگیری زبان باید به جزییات توجه شود.

 فایده نهم: آمادگی بیشتر برای یادگیری اصطلاحات روزمره

زبان انگلیسی، زبانی است که در اقصی نقاط جهان از آن استفاده می شود اما گویش های نقاط مختلف با هم فرق دارد. به بیان دیگر، اصطلاحاتی که در نقاط مختلف، به کار برده می شود با هم متفاوت هستند. با یادگیری زبان و ارتباط با انواع مختلف گویش ها و اصطلاحات مختلف، دایره واژگان بیشتر خواهد شد.

سخن آخر

همانطور که گفته شد،‌ یادگیری زبان موجب درک بیشتر دنیای اطرافمان می شود. مزیت های یادگیری زبان بسیار زیاد است و از یافتن فرصت های شغلی بهتر گرفته تا درک عمیق و دقیق ادبیات انگلیسی، همه و همه نشان دهنده این است که با دانستن زبان انگلیسی، جهان در دسترس تر خواهد بود.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 2 =

تماس با کارشناس