به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
روش شروع مکالمه زبان انگلیسی

۴ شیوه شروع مکالمه زبان انگلیسی سرنخ هایی برای نوآموزان

شروع یک گفتگو آیا سخت به نظر می آید؟

حتی در زبان مادری خودتان، مکالمه یا گفتگو ممکن است خیلی سخت و ترس آور باشد. مگر اینکه شما یک شخصیت برون گرا و اجتماعی داشته باشید. ممکن است مکالمه با کسی که نمی شناسید شما را نگران کند. مهم تر از آن وقتی که در زبان جدید نتوانید روان صحبت کنید، مکالمه زبان انگلیسی به یک کار خیلی سخت تبدیل می شود.

اما نترسید! ما امروز ۴ ترفند به شما یاد می دهیم که به کمک آن ها بتوانید با افراد ناشناس یا افرادی که آشنایی کمی با آنها دارید انگلیسی صحبت کنید.

یکی از سوالاتی که بیشتر می شنویم: «من چگونه به زبان انگلیسی مکالمه کنم؟» «چگونه می توانم تلفظ خودم را تقویت کنم؟» و البته یکی از پاسخ های رایج ما این است: سعی کنید با یک نفر مکالمه تمرین کنید. این شخص می تواند یک دوست، زبان آموز دیگر، معلم خصوصی زبان انگلیسی و… باشد. مکالمه شما با یک نفر دیگر و مسلط شدن به زیر و بم دیالوگ های زبان انگلیسی یکی از شیوه های رسیدن به فصاحت در زبان انگلیسی است. درست است زمان زیادی می برد ولی یک شیوه مطمئنی است.

بنابراین بیایید ۴ روش شروع مکالمه را در زبان انگلیسی  بررسی کنیم. شما ممکن است خود را در زندگی واقعی در چنین شرایطی پیدا کنید  و احتمال دارد در گفتگو هم مشارکت کنید. به خاطر داشته باشید هر کسی که می بینید ممکن است از گپ و گفت با شما خوش حال باشد؛ تنها راه پی بردن به آن داشتن رفتاری دوستانه و خوش رو است. هر چقدر بیشتر مکالمه کنید بیشتر راحت و آسوده می شوید. حتی ممکن است دوستان زیادی هم پیدا کنید.

۱- از مردم نظر بخواهید

بیشتر مردم عاشق بیان نظرات خود هستند. با توجه به این واقعیت جهانی، سعی کنید از مردم سوال بپرسید. نظرات شخصی مردم را پیرامون اتفاقات روزمره پرسش کنید.

برای مثال از دوست خودتان که می دانید انگلیسی بلد است چند سوال بپرسید.

وقتی در پارک قدم می زنید:

  • از مزایای استفاده از  وسایل ورزشی موجود در پارک سوال کنید.

What’s the advantages of exercise facilities in the parks?

یا از اهمیت وجود گل ها در پارک سوال کنید. از او بپرسید که:

  • چه گل هایی را دوست دارد؟

why flowers have important role in parks? and which flower is your favorite?

۲- از مردم تعریف کنید

همه از تعریف و تمجید خوششان می آید. اگر از طرز پوشش و رفتار کسی خوشتان می آید آن را به زبان آورید. همیشه باید با احترام صحبت کنید. اگر محترمانه صحبت نکنید مردم ممکن است برداشت بدی از تعریف و تمجید شما داشته باشند. فقط به خاطر داشته باشید که نباید درباره چهره مردم حرفی به زبان بیاورید.

 برای مثال:

  • چتر باحالی دارید! اینو از کجا خریدید؟

That is such a cool umbrella! Where did you get it?

یا اگر در اداره کار می کنید می توانید از همکارتان سوال کنید:

  • ماشینتان رنگ و سبک بسیار عالی دارد. چقدر براتون آب خورده؟

You car has great colour an style. How mutch did you pay it?

آموزش خصوصی مکالمه زبان انگلیسی

۳- درباره آب و هوا صحبت کنید

تصور کنید در یک  میهمانی هستید، چقدر می توانید سوال بپرسید؟

می توانید درباره موضوعات گسترده ای مکالمه کنید.

در چنین شرایطی فرصت مکالمه مهیاست و شما می توانید درباره زندگی تحصیلی، شغلی یکدیگر صحبت کنید. همیشه میهمانی ها بهترین محل برای بحث و گفتگو است. شما می توانید با افرادی که زبان انگلیسی بلد هستند، مکالمه کنید.

۴- درباره علایق مردم سوال کنید

سه موضوع مهم بچه ها، سرگرمی ها و حیوانات خانگی است. همه ما می توانیم درباره یکی از این موضوعات مکالمه کنیم و بدون شک هر فردی حداقل در یکی از این موضوعات بالا علاقه دارد.

برای مثال با گفتن عباراتی مثل «ورزش مورد علاقه من تنیس روی میز است…» «فرزند چهار ساله ام تازه می تونه توپ را پرتاب کند…» «هاسکی ۶ ماه ای که تازه خریدم …» سر صحبت را باز کنید. درمورد این موضوعات کلی می توان مکالمه زبان انگلیسی را تمرین کرد.

و سرانجام توصیه هایی برای نبایدها را هم باید در نظر بگیرید. هرگز سعی نکنید مکالمه شما با یک نفر مثل  مصاحبه باشد. اگر با سوالات خود مردم را بمباران کنید، آن ها احساس ناراحتی می کنند. اگر فکر می کنید شخص مقابل تان علاقه به مکالمه با شما را ندارد، سعی کنید فرد دیگری را پیدا کنید.

من شخصی برای تمرین مکالمه سراغ ندارم چه کار کنم؟

به نظر من این یک بهانه است زیرا پیدا کردن فردی که بتوان با او مکالمه زبان انگلیسی را تمرین کرد خیلی راحت است. شما می توانید به چند طریق فرصت و شرایط تمرین مکالمه را مهیا کنید:

  • شبکه های اجتماعی مخصوص یادگیری زبان انگلیسی
  • معلم خصوصی زبان
  • دوست یا آشنایی که زبان انگلیسی یاد می گیرد یا به زبان انگلیسی تسلط دارد

«کار نیکو کردن از پُر کردن است» هرگز از تمرین دست برندارید. هر روز تمرین کنید. از اشتباه کردن در مکالمه زبان انگلیسی ترسی نداشته باشید. حتی خجالت را هم کنار بگذارید و مثل افراد برون گرا تا می توانید صحبت کنید.

 

منبع

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =

تماس با کارشناس