به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
بخش اسپیکینگ آزمون تافل TOEFL iBT

بخش اسپیکینگ آزمون تافل TOEFL iBT

بخش اسپیکینگ آزمون تافل  TOEFL iBT شش سوال دارد. که برای داوطلبان ۲۰ دقیقه زمان اختصاص می دهند. داوطلبان به سوال هایی که پرسش می شود پاسخ های خود را می گویند. یک میکروفن هم برای داوطلبان اختصاص داده می شود. کارشناسان ای تی اس (ETS) مکالمه داوطلبان را از جنبه هایی مثل تلفظ، آهنگ جمله و درک عمومی می سنجند.

در ادامه این مقاله مرکز تدریس خصوصی زبان انگلیسی زبان آموزان پیشرو، بعنوان یکی از قدیمی ترین و قویترین مراکز تدریس خصوصی تافل نکات مهمی رو در مورد بخش اسپیکینگ آزمون تافل برای شما توضیح خواهد داد، پس با ما همراه باشید.

ای تی اس (ETS) به هر سوال از بخش اسپیکینگ آزمون تافل  TOEFL iBT بین ۰ تا ۴ نمره می دهد. این نمره بعدا به مجموع نمرات بخش اسپیکینگ که بین ۰ تا ۳۰ نمره است، اضافه می شود. برخی از سوالات به صورت متن طرح می شوند و برخی از آن ها به صورت فایل صوتی پرسش می شوند. یادداشت برداری در بخش اسپیکینگ مجاز است. برای هر سوال به داوطلبان ۱۵ تا ۳۰ ثانیه وقت می دهند که پاسخ های خود را آماده کنند. همچنین در ۴۵ تا ۶۰ ثانیه هم باید پاسخ های خود را ضبط کنند. در بخش اسپیکینگ آزمون تافل  دو نوع سوال وجود دارد.

  • سوالات نوع independent: دو سوال اول از این نوع هستند.
  • سوالات نوع integrated: چهار سوال دوم از این نوع هستند.

تمرین ها یا سوالات independent بخش اسپیکینگ آزمون تافل  TOEFL iBT

در سوالات independent بخش اسپیکینگ، داوطلبان باید قادر به بیان اطلاعات خود در زمینه علمی و عمومی باشند. در هر یک از دو سوال این بخش، داوطلبان به یک سخنرانی یا مکالمه کوتاه گوش می دهند. در سوال اول از داوطلبان می خواهند که از تجربه های زندگی خود برای مثال سرگرمی های مورد علاقه، مکان های باارزش یا اشخاصی که برایشان محترم است، صحبت کنند.

در سوال دوم این بخش از داوطب می خواهند که نگرش و ایده خود را نسبت به یک شرایط بیان کند. این سوال ممکن است دو راه حل داشته باشد حتی داوطلب می تواند در پاسخ به این سوال جهت گیری داد. در این سوال مهم نیست که داوطلب کدام راه حل را انتخاب کند؛ آنچه مهم است نحوه انگلیسی صحبت کردن و روش دفاع از جهت گیری داوطلب است. هر دو سوال این بخش ۱۵ ثانیه زمان برای آمادگی دارد و در ۴۵ ثانیه باید پاسخ گفته شود.

همچنین در مقالات دیگر در مورد بخش رایتینگ آزمون تافل TOEFL iBT ، بخش ریدینگ آزمون تافل TOEFL iBT و بخش لیسنینگ آزمون تافل TOEFL iBT برای شما عزیزان صحبت کردیم و توضیحات کاملی را ارائه نمودیم.

تمرین ها یا سوالات Integrated بخش اسپیکینگ آزمون تافل  TOEFL iBT

چهار سوال بخش اسپیکینگ را که با عنوان Integrated مشخص کرده اند،سنجش مهارت های خواندن (Reading)، شنیدن (listening) و مکالمه (Speaking) را شامل می شوند.  در برخی هم برای پاسخ به سوال ها از دو مهارت شنیدن (listening) و مکالمه (Speaking) استفاده می شود. هر یک از این دو مورد دسته بندی شامل ۲ سوال است.

در سوالات اول از سه مهارت  reading/listening/speaking استفاده می شود. داوطلب در گام اول یک متن مختصر درباره موضوع زندگی دانشجویی می خواند، در گام دوم به یک مکالمه کوتاه دو نفر درباره آن موضوع گوش می دهد.

در سوال دوم نیز از سه مهارت reading/listening/speaking استفاده می شود. داوطلب یک متن آکادمیک را می خواند و به یک سخنرانی علمی کوتاه گوش می دهد. زمانی که برای آماده کردن پاسخ به این سوالات اختصاص می دهند ۳۰ ثانیه است و زمان پاسخ گویی ۶۰ ثانیه است.

سوالات listening/speaking هم مثل ساختار قبلی است. ( سوال اول درباره یک موضوع عمومی دانشگاهی است و سوال دوم در مورد محتوایی است که ممکن است در کالج مطالعه کنید.)

سوالات listening/speaking دارایی سخنرانی یا مکالمه هستند با این تفاوت که متنی برای خواندن (reading) وجود ندارد.

زمان پاسخ دادن به این سوالات ۶۰ ثانیه است ولی زمان آماده کردن پاسخ به این سوالات به ۲۰ ثانیه تقلیل پیدا می کند.

مهارت صحبت کردن آزمون تافل TOEFL iBT

مهارت های مهم بخش اسپیکینگ آزمون تافل  TOEFL iBT

داوطلبان باید به تلفظ صحیح، آهنگ جملات، استرس درست واژگان و روان صحبت کردن مسلط شوند. یک روش درست برای بهبود این مهارت ها تمرین صحبت کردن است. داوطلبان می توانند با تکنیک   همراه و هم صدا با فیلم ها، تلویزیون، سریال ها و پادکست ها صحبت کنند.

 ما در موسسه آموزش زبان پیشرو روش Shadowing  را توضیح داده ایم.

داوطلبان می توانند برخی از جملات را با دقت گوش دهند و آن ها را ازبر کنند و تمام تلاش خود را بکنند از هر جنبه ای، از صوت اصلی تقلید و مثل آن بگویند. حتی اگر فرصت تمرین با نیتیو اسپیکر ها را داشته باشید این مهارت ها به سرعت رشد می کند. داوطلبانی که در این بخش نمرات بالایی اخذ می کنند، اعتماد به نفس زیادی برای مکالمه با انگلیسی زبان ها بدست  می آورند.

الزامات بخش اسپیکینگ در دانشگاه ها

برخی از دانشگاه ها برای پذیرش مدرک های لیسانس یا ارشد با نمره کلی آزمون تافل تصمیم می گیرند. اما برخی از آن ها انتظارات متفاوتی از نمرات دارند و بخش اسپیکینگ آزمون تافل  TOEFL iBT برای آن ها اهمیت دارند. برای مثال مدرسه علم و هنر بوستون نمره ای که برای مهارت اسپیکینگ قبول می کند بالای ۲۳ است. که در بین سایر مهارت ها بالاترین است. ( مهارت شنیداری: ۱۸، نگارش: ۲۲، خواندن: ۲۱)

برای متقاضیان مدرس آسیستان (فرصت های تدریس و پژوهش که برای دانشجویان دوره های بعد از لیسانس داده می شود.) باید نمرات بالایی در مهارت اسپیکینگ اخذ کنند که شاید برای دانشجویان عادی این نوع سختگیری کمتر باشد.

برای مثال در دانشگاه آریزونا مجموع نمرات تافل  TOEFL iBT  نمره ۷۹ است که به طور میانگین هر چهار مهارت اصلی کمتر از ۲۰ است. ولی برای دانشجویانی که در این دانشگاه می خواهند از فرصت های تدریس استفاده کنند باید در مهارت اسپیکینگ تافل حداقل نمره ۲۶ را اخذ کنند.

منبع

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

تماس با کارشناس