به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
تدریس خصوصی زبان ژاپنی

روش های آموزش مکالمه زبان ژاپنی

قطعا خیلی از شما عزیزان که علاقه مند به یادگیری و تسلط بر مکالمه زبان ژاپنی هستید تاکنون بارها به این مسئله فکر کرده اید که چگونه می توان کلمات و اصطلاحات محاوره ای به زبان ژاپنی را چنان طبیعی و با اعتماد به نفس به کار ببرم که بتوانم خیلی راحت منظور خود را به شخص مورد نظر منتقل کنم؟

مکالمه زبان ژاپنی : ۱۰ ترفند موثر در روان صحبت کردن ژاپنی

به آموزش مکالمه زبان ژاپنی خوش آمدید. زبانی که بیش از ۱۲۵ میلیون نفر از جمعیت جهان به آن تسلط دارند. همه ساله داوطلبان بیشتری زبان ژاپنی را به سبب فرهنگ غنی و زندگی در ژاپن برمی گزینند. ما در اینجا یعنی موسسه آموزش زبان پیشرو تلاش می کنیم با نوشتن مقالات متنوع مکالمه زبان ژاپنی را به شما آموزش دهیم.

توصیه ها و ترفند ها را ارایه می کنیم، چون فکر می کنیم یادگیری زبان ژاپنی چالش های زیادی دارد و ممکن است شما را به چالش بکشد. این مقاله هم برای افرادی مناسب است که علاقه دارند نحوه مکالمه زبان ژاپنی را پیگیری کنند. همراه با خواندن مقاله، شما از ترفند های آموزش زبان ژاپنی هم بهره مند می شوید. بعد از خواندن این مقاله اعتماد به نفس و خود باوری شما بیشتر می شود و علاقه خواهید داشت این زبان را با انرژی و انگیزه بیشتری دنبال کنید.

۱- گرامر زبان ژاپنی را زیاد مطالعه نکنید

معمولا افراد وقتی کاری مثل یادگیری یک زبان را شروع می کنند؛ اولین کاری که اغلب انجام می دهند تلاش به یادگیری گرامر آن زبان است. این یک اشتباه رایج است. شیوه موثر یادگیری آن است که ابتدا گوش داده سپس صحبت شود.

وقتی که بچه هستید، اگر به خاطر بیاورید مردم با شما صحبت کردند و شما زبان مادری خود را یاد گرفتید، به همین ترتیب دوستان و والدین شما صحبت کردند و شما پاسخ شنیدند. بنابراین وقتی با دوستان خود صحبت کنید یا موزیک های ژاپنی و رسانه ژاپنی را دنبال کنید آن را فرا می گیرید و نیازی نیست گرامر مطالعه کنید. وقتی هم موردی را اشتباه به کار می برید دوستان یا معلم زبان به شما یاد آور می شود و حتی خودتان نیز متوجه خطای خود می شوید و آن را اصلاح می کنید.

حالا سوال اینجاست: چرا این اصل را در یادگیری زبان ژاپنی به کار نبندید؟

۲- عبارت های زبان ژاپنی یاد بگیرید

چیزی که باید انجام دهید مطالعه جملات و عبارت های رایج ژاپنی است. چیزی هایی که ممکن است در مکالمات روزمره بشنوید. وقتی از این عبارت ها در مکالمه ها استفاده کنید یادگیری و به خاطر سپردن عبارت های ژاپنی خیلی راحت می شود. یکی از دلایل یادگیری عبارات های ژاپنی در زندگی در ژاپن و محیط های کاری یا تحصیلی ژاپنی مشخص می شود و شما نمی توانید تصور کنید که این عبارت ها کی به درد شما می خورد ولی معمولا در محیط های کاری و تحصیلی از عبارت های خاصی استفاده می شود و وقتی شما از این عبارت ها استفاده کنید شما را بهتر متوجه می شوند.

۳- به کار ببرید تا از یادتان نرود

از آن جاییکه شما به طور مداوم ژاپنی صحبت می کنید و تقریبا روان صحبت می کنید چرا مکالمه را ادامه ندهید. توانایی و قابلیت های خود را در مکالمه زبان ژاپنی به نمایش بگذارید. این کار را می توانید هنگام تعامل با ژاپنی ها انجام دهید. بنابراین باید تمام تلاش خود را بکنید تا فرصت های مکالمه زبان ژاپنی را از دست ندهید.  شاید شما هم دوست نداشته باشید مثل کشی باشید که می گوید: Gomen, Nihongo ha hanasanai; ごめん, 日本語は話さない,” یعنی به علت کم بودن تمرین نمی توانم ژاپنی صحبت کنم.

۴- خواندن و شنیدن کافی نیست؛ سعی کنید هر چیزی را که می شنوید صحبت کنید

وقتی بحث یادگرفتن زبان ژاپنی پیش می آید؛ صرفا خواندن و گوش دادن به آن کافی نیست. شما باید در معرض آن زبان قرار بگیرید. به همین علت باید دوست های ژاپنی پیدا کنید و هر روز با آن ها صحبت کنید. مکالمه زبان ژاپنی نسبت به شنیدن و خواندن متفاوت تر است. وقتی شما صحبت می کنید نحوه تلفظ خود را می شنوید. حتی مخاطب های ژاپنی، خطاهای شما را در مکالمه زبان ژاپنی درست می کنند.

یکی دیگر از فواید مکالمه آن است که رفته رفته در مکالمه ی آن روان تر می شوید. همچنین گرامر و تلفظ هایی را که یاد گرفته اید از حافظه کند شما به حافظه سریع شما می آورد.

۵- از اشتباه کردن نترسید

 آموزش مکالمه زبان ژاپنی

وقتی که زبان یاد می گیرید ممکن است گاهی اوقات مرتکب اشتباه هم شوید. وجود خطاها و اشتباه ها خوب است. زیرا شما زبان را به یکباره یاد نمی گیرید. مرتکب خطا شدن نشانه ضعف نیست؛ بلکه به شما انگیزه آن را می دهد که بیشتر تلاش کنید. زمان یادگیری زبان ژاپنی بهتر است چند دوست ژاپنی هم داشته باشید تا شما را در مطالعات راهنمایی کنند. همچنین این افراد وقتی اشتباه های گرامری شما را می بینند عصبانی نمی شوند؛ در مقابل خوش حال شده و سعی می کنند به شما کمک کنند.

۶- به دانش آموز بودن پایان دهید

یاد گرفتن زبان ژاپنی بدان معنی نیست که شما فقط فراگیر زبان ژاپنی هستید، وقتی به سطح متوسط به بالایی در زبان ژاپنی رسیدید می توانید به افراد دیگر ژاپنی آموزش دهید. خیلی از افراد هستند که دوست دارند ژاپنی یاد بگیرند، از این رو می توانید به آن ها زبان آموزش داده و دانسته های خود را با آن ها در میان بگذارید. مطمئنا روش ها و ترفندهایی هم برای یادگیری موثر زبان اندوخته اید.

۷- قبول کنید که ژاپنی زبان مرموزی است

با ۲,۱۳۶ کانجی،یادگیری کاتاکانا و هیراگانا، زبان ژاپنی را کمی دشوار و مرموز کرده است. زیرا مجبورید هر سه مورد (کانجی؛ کاتاکانا، هیراگانا) را به خاطر بسپارید. شما از مردم ژاپنی حرف های عجیبی می شنوید. زمانی که به مقدار لازم مطالعه کردید در مورد عبارت ها و اصطلاح های ژاپنی آگاهی بدست می آورید.

۸- به یاد داشته باشید که پاسخ در سوال نهفته است

وقتی که ژاپنی یاد می گیرید، توجه کنید که مردم ژاپن چگونه تعامل برقرار می کنند. متوجه می شوید وقتی در زبان ژاپنی سوالی پرسیده می شود، پاسخ هم در خود سوال جواب پیدا می کند. احتمالا فکر می کنید این خیلی پیچیده است، که البته همینطور هم هست. برای پی بردن به این حالت اجازه دهید مثالی بیاوریم. فرض کنید از دوست ژاپنی خود می خواهید بپرسید که آیا امروز مطالعه کرده است؟ دوست ژاپنی شما با سوالی که مطرح کردید پاسخ را ارایه می کند. که به صورت مقابل می شود: بلی/خیر من مطالعه کردام. ژاپنی ها پاسخ را خیلی ساده ارایه می کند و برای این کار پاسخ دادن سوال شما را دقیقا تکرار می کنند. تنها چیزی که اضافه می کنند، بلی یا خیر است.

۹- از گوش دادن بیشترین استفاده را ببرید

گوش دادن به زبان ژاپنی خیلی مهم است، در مطالعه هایتان خیلی کمکتان می کند. با گوش دادن به موزیک ها و تماشای فیلم ها و انمیشن های ژاپنی بیشتر از این کار می توانید انجام دهید. وقتی گوش می دهید، به خوبی می شنوید که ژاپنی ها در زندگی روزمره  چگونه صحبت می کنند. تحقیقات نشان داده است که گوش دادن در یادگیری زبان نقش مهمی را ایفا می کند. بنابراین با گوش دادن به نسبت زیادی مکالمه زبان ژاپنی را یاد بگیرید.

صحبت کردن به زبان ژاپنی

۱۰- به ژاپن سفر کنید!

الان شما قادر به شنیدن، خواندن و مکالمه زبان ژاپنی هستید، خود را به چالش بکشید و به ژاپن سفر کنید. خود را در معرض زندگی روزمره ژاپنی ها قرار داد و با آن ها مکالمه کنید. جاهای دیدنی و کارهای  بسیار زیادی در ژاپن «سرزمین آفتاب تابان»  وجود دارد که می توانید ماجراجویی کرده و هر لحظه از زبان ژاپنی استفاده کنید. وقتی که در ژاپن هستید چرا در کلاس خصوصی زبان ژاپنی شرکت نکنید!

سخن پایانی

بهترین راه برای یادگیری و تسلط بر مکالمه زبان ژاپنی شرکت در کلاس های خصوصی و تدریس خصوصی زبان ژاپنی می باشد. زیرا در کلاس های عمومی به دلیل وجود محدودیت های زیاد امکان تمرین زیاد و کاربردی وجود ندارد.

موسسه زبان آموزان پیشرو بهترین مرکز تدریس خصوصی زبان، آماده ارائه خدمت در زمینه آموزش مکالمه زبان ژاپنی می باشد. ۳۵ جلسه مکالمه تضمینی زبان ژاپنی فقط خصوصی در موسسه، محل کار و یا منزل و محل مورد نظر شما و همچنین کلاس های آنلاین. ما آماده ایم تا اساتید مجرب و باسابقه خود را بنا به درخواست شما به منزل یا محل کار شما در سراسر تهران بزرگ اعزام نماییم. همچنین شما می توانید کلاس های خود را در موسسه نیز برگزار کنید.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − سه =

تماس با کارشناس