به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
یادگیری زبان هلندی چقدر طول میکشد

یادگیری زبان هلندی چقدر طول میکشد؟

یادگیری زبان هلندی چقدر طول میکشد؟ این سوال یکی از سوالات متداول زبان آموزان مشتاق زبان هلندی است، اما پاسخ قطعی ندارد. مدت زمان یادگیری زبان هلندی به چیزهای زیادی بستگی دارد، مانند زبان مادری، سابقه تحصیلی، تجربه یادگیری زبان، قرار گرفتن در معرض زبان و انگیزه شما. همچنین مفهوم “یادگیری زبان هلندی” برای شما به برخی مسائل بستگی دارد از جمله: آیا می خواهید به سطح مبتدی، متوسط ​​یا پیشرفته برسید؟ اینها همه اهداف متفاوت با بازه های زمانی متفاوت هستند. اما به هر سطحی که می خواهید برسید، ابزارهای عالی وجود دارد که می توانید برای یادگیری سریعتر زبان هلندی از آنها استفاده کنید.

در این مقاله از موسسه زبان آموزان پیشرو، یاد می گیرید که چگونه به طور واقع بینانه تخمین بزنید که چقدر طول می کشد تا زبان هلندی را یاد بگیرید، بسته به پیشینه و سطح مهارتی که در ذهن دارید. ما چند استراتژی مفید به شما یاد می دهیم که می توانید برای تسلط واقعی بر این زبان از آنها استفاده کنید.

عوامل دخیل در مدت زمان یادگیری زبان هلندی

عوامل دخیل در مدت زمان یادگیری زبان هلندی

چند عامل در تعیین اینکه یادگیری زبان هلندی چقدر طول میکشد دخیل هستند. از آنجایی که این موارد بر پیشرفت یادگیری شما تأثیر می گذارد، هنگام برنامه ریزی دوره تحصیلی باید آنها را در نظر بگیرید.

زبان مادری شما در برابر زبان هلندی

دانستن زبانی با ریشه های مشابه زبان هلندی، یادگیری این زبان را برای شما آسان تر و سریع تر می کند. اگر در حال خواندن این مقاله هستید، به این معنی است که سطح انگلیسی شما در حال حاضر واقعاً قوی است، و این یک خبر خوب برای یادگیری زبان هلندی است!

هلندی شباهت زیادی به انگلیسی و آلمانی دارد، زیرا این سه زبان همگی بخشی از خانواده زبان های هند و اروپایی هستند و به شاخه آلمانی تعلق دارند. این امر درک زبان انگلیسی و آلمانی را در مقایسه با گویشوران سایر زبان‌ها آسان‌تر می‌کند. (شما خوش شانس هستید، برای یادگیری زبان هلندی مجبور نیستید دستور زبان دشواری مانند دستور زبان آلمانی را تحمل کنید!)

بنابراین اگر به یکی از این زبان‌ها صحبت می‌کنید، حتی اگر زبان مادری شما نباشد، به شما در روند یادگیری و کاهش مدت زمان یادگیری زبان هلندی کمک می‌کند.

تجربه یادگیری زبان

آیا قبلاً زبان دیگری را یاد گرفته اید؟ اگر قبلاً یک زبان خارجی یاد گرفته اید، این دانش و تجربه در یادگیری زبان سوم به شما کمک زیادی می کند.

مغز شما به چالش های یادگیری زبان عادت کرده است و شما از قبل می دانید که چگونه یک زبان را مطالعه کنید. شما با بهترین راه‌ها برای حفظ واژگان، تمرین مهارت‌های مکالمه و درک زمان‌های پیچیده زبان آشنا هستید. زبان‌ها منطق خاصی دارند، و هر چه زبان‌های بیشتری یاد بگیرید، بیشتر متوجه می‌شوید که چگونه دستور زبان و به طور کلی ساختار آنها عمل می‌کند.

به این دلایل، دوزبانه ها اغلب یادگیری زبان سوم را آسان تر می دانند. اگر این مورد برای شما صادق است، احتمالاً هنگام یادگیری زبان هلندی در زمان خود صرفه جویی خواهید کرد.

انگیزه

چرا می خواهید زبان هلندی یاد بگیرید؟

آیا فقط می خواهید زبان دیگری یاد بگیرید؟ آیا قصد دارید در هلند کار کنید؟ آیا قصد تحصیل در این کشور را دارید؟ یا می خواهید با یک هلندی قرار بگذارید؟

دلیل شما هر چه که باشد، این انگیزه بر میزان تعهد شما و مدت زمانی که می خواهید صرف یادگیری زبان هلندی کنید، تأثیر گذار است. انگیزه شما همچنین به شما کمک می کند که به یادگیری خود ادامه دهید و شما را متقاعد می کند که دست از کار نکشید، حتی زمانی که همه چیز سخت می شود. اگر انگیزه قوی دارید، اراده قوی برای کار سخت و یادگیری سریع خواهید داشت.

روش یادگیری

روش یادگیری شما نقش کلیدی در سرعت پیشرفت شما دارد. اگر می خواهید با یک روش آموزشی خوب پیش بروید، توصیه می‌شود که روش های مختلف یادگیری را با هم ترکیب کنید، مانند شرکت در کلاس های درس‌ آنلاین زبان هلندی، یافتن فردی که بتوانید با او به زبان هلندی مکالمه کنید و کمکی به تمرین مهارت‌های مکالمه‌تان باشد، و گوش دادن به موسیقی یا فیلم هلندی برای تقویت مهارت‌های شنیداری، و البته، میزان موفقیت روش یادگیری که به کار گرفته اید نیز به مقدار زمانی که صرف یادگیری می کنید بستگی دارد.

با این حال، نگران روش یادگیری نباشید. ما قصد داریم در مدت زمان کوتاه در مورد چند استراتژی مفید یادگیری زبان هلندی بحث کنیم!

اکنون، موضوع اصلی  این است: یادگیری زبان هلندی برای یک انگلیسی زبان چقدر طول می کشد؟

 FSI که یک مؤسسه دولتی آمریکایی که مسئول آموزش زبان های خارجی به دیپلمات ها و مقامات آمریکایی است می گوید، انگلیسی زبانان حدود ۲۴ هفته به کلاس آموزش زبان فشرده نیاز دارند تا به یک مهارت عمومی در زبان هلندی دست یابند.

اما، توجه داشته باشید که این بر اساس روش آموزشی FSI است. این روش، روش مطالعه بسیار فشرده است که در آن دانش آموزان در کلاس های کوچک حدود ۶ دانش آموز، آموزش می بینند، روزانه ۶ ساعت را با معلم می گذرانند و هر روز ۲ ساعت خودآموزی انجام می دهند. به عبارت دیگر، حدود ۶۰۰ ساعت کلاس درس طول می کشد تا یک دانش آموز بتواند به صورت حرفه ای با این زبان کار کند.

بیایید ببینیم این مقدار زمان برای سطوح مختلف زبان هلندی به چه معناست.

ما از سیستم CEFR (اصول مشترک اروپایی مرجع برای زبان ها) استفاده خواهیم کرد. این طبقه بندی سطح مهارت فرد در یک زبان خارجی را در مقیاس شش درجه ای نشان می دهد، از A1 برای مبتدیان تا C2 برای کسانی که به یک زبان تسلط دارند. در این مقاله، ما فقط بر روی سطوح A1 / B1 / C1 تمرکز می‌کنیم (نه سطح دوم برای هر کدام)، زیرا این سطوح بازتاب خوبی از آنچه برای دستیابی به سطوح مبتدی، متوسط ​​و پیشرفته لازم است، فراهم می کنند.

سطح مبتدی یادگیری زبان هلندی

 1. سطح مبتدی

بیایید با سطح مبتدی، A1 شروع کنیم.

★ چقدر طول می کشد تا به سطح A1 برسید؟ حدود ۸۰-۱۰۰ ساعت

در این سطح می توانید:

 • عبارات روزمره و همچنین عبارات ساده در مورد نیازهای عملی را درک کرده و از آنها استفاده کنید.
 • خود و دیگران را معرفی کنید.
 • در مورد مسائل شخصی سوال بپرسید و پاسخ دهید.
 • در جملات و سؤالات مثبت ساده از زمان حال و ترتیب کلمات درست استفاده کنید.
 • اگر طرف مقابل به آرامی صحبت می کند و به وضوح بیان می کند، با او در سطح مبتدی مکالمه کنید.

برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید، باید پایه ای برای شروع درک نحوه کار زبان ایجاد کنید. این به معنای مطالعه مواردی مانند:

 • ترتیب واژه گان
 • زمان ​​حال
 • صرف اولیه

واژگان نیز مهم هستند، اما در مرحله شروع، تمرکز شما بر ساختن تعداد زیادی جملات مختلف با استفاده از کلمات کم خواهد بود. پس مغزتان را با واژگان زیاد شلوغ نکنید. با برخی از اسم ها، افعال و صفت های اصلی، می توانید مکالمات اساسی داشته باشید.

سعی کنید تلفظ را از ابتدا تمرین کنید، زیرا این کار مانع از انجام اشتباهات مشابه در هنگام تقویت زبان هلندی خود در مراحل بعدی می شود. به موسیقی هلندی زیادی گوش دهید تا با تلفظ آشنا شوید، مهارت‌های گفتاری خود را با دیگران تمرین کنید و صدای خودتان را ضبط کنید تا بتوانید به تلفظ خود گوش دهید و چیزهایی برای بهبود دادن پیدا کنید.

در سطح مبتدی، فلش کارت ها مفید خواهند بود. می توانید از آنها برای به خاطر سپردن کلمات، عبارات ساده، سؤالات مفید یا افعال مزدوج استفاده کنید – اساساً هر چیزی که می خواهید یا نیاز دارید.

 1. سطح متوسط

B1  سطح متوسط ​​است.

★ چقدر طول می کشد تا به سطح B1 برسیم؟ حدود ۳۵۰ تا ۴۰۰ ساعت.

در این سطح می توانید:

 • درک و ارتباط در موقعیت های معمول روزمره، مانند محل کار یا مدرسه را یاد بگیرید.
 • انجام بیشتر تعاملات رو زانه هنگام سفر به هلند یا در فلاندر، را یاد بگیرید.
 • متون ساده هلندی در مورد موضوعات آشنا یا موضوعات مورد علاقه خود را بنویسید.
 • در مورد رویدادها، تجربیات، رویاها، انتظارات و خواسته ها صحبت کنید. شما همچنین می توانید نظرات، دلایل و برنامه های خود را بیان کنید.
 • برای رسیدن به B1 باید از سطح مبتدی (A1) و سطح پایین-متوسط ​​(A2) عبور کنید. بنابراین به تلاش بیشتری نیاز دارید!
 • با رسیدن به این مرحله، چیزهای بیشتری در مورد الگوها، ساختارها و واژگان زبان هلندی یاد خواهید گرفت. همچنین این سطحی است که شما شروع به یادگیری زمان های جدید و انواع جدید کلمات مانند قیدها، خواهید کرد. ضمیرها که به شما امکان می دهند جملات روان تری بسازید را بهتر درک خواهید کرد. با استفاده از این دانش جدید، می توانید هنگام صحبت کردن یا نوشتن زبان هلندی، جزئیات را بیشتری درک کنید.
 • اگر مشغول یادگیری زبان هلندی در مدرسه یا دانشگاه نیستید، بهتر است یادگیری برخی از درس ها را با یک معلم در مدرسه زبان آغاز کنید. همچنین، می توانید سعی کنید یک مربی آنلاین مقرون به صرفه پیدا کنید تا مطمئن شوید که در مسیر درست هستید.

سطح پیشرفته یادگیری زبان هلندی

 1. سطح پیشرفته

بنابراین، چقدر طول می کشد تا زبان هلندی را روان یاد بگیرید؟ C1 سطح پیشرفته است.

★ چقدر طول می کشد تا به سطح C1 برسیم؟ حدود ۸۵۰ تا ۹۰۰ ساعت.

در این سطح می توانید:

 • متون طولانی و معنای استعاری، طنز و شوخی آنها را درک کنید.
 • بدون جست و جوی زیاد در دانش لغوی خود، مسلط و روان صحبت کنید.
 • در خانه، محل کار یا مدرسه از زبان به صورت انعطاف پذیر و کارآمد استفاده کنید.
 • نظر خود را در مورد موضوعات پیچیده به صورت شفاف و ساختارمند بیان کنید.
 • متون واضح، با ساختار و با جزئیات در مورد موضوعات پیچیده بنویسید.

اکنون می دانید چقدر طول می کشد تا زبان هلندی را روان یاد بگیرید. شما باید از سطوح A1، A2،B1  و B2  عبور کنید. سطح پیشرفته به زمان و تلاش دو برابر سطح متوسط ​​، نیاز دارد. اما ارزشش را دارد!

وقتی به این مرحله رسیدید، دایره لغات خود را بسیار گسترش داده اید، زمان ها را درک می کنید، و می توانید در سطح بالایی هلندی بنویسید و صحبت کنید. شما احساس اعتماد به نفس می کنید زیرا (تقریبا) زبان را به طور کامل درک می کنید و می توانید پیچیده ترین موضوعات را به زبان هلندی مورد بحث قرار دهید.

برای رسیدن به چنین سطحی از مهارت، البته می توانید از کلاس های زبان یا معلمان آنلاین استفاده کنید. با این حال، سعی کنید واقعاً خود را در زبان نیز غرق کنید. کتاب‌های هلندی بخوانید، تلویزیون هلندی یا فیلم تماشا کنید، به موسیقی به زبان هلندی گوش دهید و سعی کنید کسی را که زبان هلندی زبان مادری اوست، پیدا کنید که بتوانید به طور منظم با او صحبت کنید.

برای یادگیری زبان هلندی، همه اینها به شما کمک می کنند، اما در پایان روز، بهترین راه برای ارتقای زبان هلندی خود به سطح پیشرفته و همچنین کاهش مدت زمان یادگیری، این است که در این کشور زندگی کنید یا چند ماه را در آنجا سپری کنید.

استراتژی های یادگیری زبان هلندی برای کمک به یادگیری سریعتر

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، مدت زمانی که برای یادگیری روان زبان هلندی طول می‌کشد، به میزان آشنایی شما با زبان، زمان و تلاشی که برای آن صرف می‌کنید و استراتژی‌هایی که استفاده می‌کنید بستگی دارد.

با استراتژی های مناسب، می توانید زبان هلندی را سریع تر و موثرتر یاد بگیرید!

 1. از کلاس های آنلاین استفاده کنید

نمی دانید چگونه هلندی را آنلاین یاد بگیرید؟ درکتان می کنیم!

با کلاس های آنلاین، می توانید زبان هلندی را در هر کجا و هر زمان که بخواهید یاد بگیرید. کلاس های آنلاین برای هر سطحی وجود دارند و مقرون به صرفه تر از کلاس های خصوصی یا آموزشگاه های زبان هستند. همچنین، این کلاس ها، انعطاف پذیرترین گزینه هستند، زیرا می توانید آنها را با برنامه خود تطبیق دهید.

وب سایت های زیادی وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. برخی کاملا رایگان هستند، در حالی که برخی دیگر ترکیبی از منابع رایگان و منابع پولی با خدمات پیشرفته دارند. سعی کنید وب سایتی را انتخاب کنید که در آن بتوانید پیشرفت و کار خود را در طول زمان پیگیری کنید. به این ترتیب، می توانید از پیشرفت خود آگاه باشید.

یادگیری زبان هلندی را برای خود سرگرم کننده و جذاب کنید

 1. یادگیری زبان هلندی را برای خود سرگرم کننده و جذاب کنید

سعی کنید یادگیری زبان هلندی را تا حد امکان لذت بخش کنید. یادگیری یک زبان جدید نباید خسته کننده باشد.

البته بخش‌های خسته‌کننده‌ای مانند قواعد دستور زبان یا فهرست‌های طولانی صرف افعال وجود دارند، اما سعی کنید این بخش ها را با ابزارهای یادگیری سرگرم‌کننده ترکیب کنید. برای مثال، ممکن است از تماشای یک برنامه تلویزیونی هلندی با زیرنویس لذت ببرید، یا از گوش دادن به موسیقی هلندی و تلاش برای ترجمه یا درک اشعار لذت ببرید. مطالعه از این طریق باعث می شود که تمایل بیشتری به ادامه یادگیری زبان هلندی داشته باشید!

 1. عامل اصلی تمرین است

برای یادگیری واقعی یک زبان، باید آن را زیاد تمرین کنید. بنابراین سعی کنید برای یادگیری زبان هلندی تا جایی که می توانید به زبان هلندی صحبت کنید، بخوانید، بنویسید و گوش دهید. اشتباه کردن اشکالی ندارد و برای بیان خود حتی به این تعداد کلمات یا دانش گسترده در مورد قوانین پیچیده دستور زبان نیاز ندارید.

سعی کنید همه چیزهایی را که یاد می گیرید در عمل به کار ببرید، زیرا این کار واقعا تنها راه برای تقویت زبان هلندی شماست. واقعاً خود را از طریق سریال های تلویزیونی، کتاب ها، موسیقی یا حتی پادکست ها در زبان غرق کنید. شروع به نوشتن داستان های هلندی کنید و با هر هلندی که ملاقات می کنید صحبت کنید. شما می توانید این کارها را انجام دهید!

 1. فهرستی از واژگانی که نمی دانید تهیه کنید

آیا برای تمرین زبان هلندی مشکل دارید زیرا احساس می کنید هنوز دایره لغات غنی ندارید؟ سپس از فهرست لغات واژگان برای گسترش دایره لغات شخصی خود استفاده کنید. می توانید موضوعی را که برایتان جالب است انتخاب کنید و کلمات مرتبط با آن موضوع را یاد بگیرید. DutchPod101 دارای فهرست واژگانی در مورد بسیاری از موضوعات مانند عشق، خانواده، حیوانات، کار و موارد دیگر است.

حتی ممکن است بخواهید اهدافی برای یادگیری واژگان برای خود تعیین کنید

اهداف یادگیری واژگان به عنوان مثال، برای حفظ یک یا دو لیست لغت در هفته، یا یک کلمه جدید در روز.

 1. برنامه مطالعه داشته باشید و برای خود چند هدف تعیین کنید

هنگام یادگیری یک زبان جدید، ساختار زبان از اهمیت زیادی برخوردار است. یادگیری زبان یک کار بزرگ است و چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد. بنابراین، بسیار مهم است که یک برنامه مطالعه واضح داشته باشید و اهدافی را تعیین کنید. این به شما انگیزه می دهد که ادامه دهید و تسلیم نشوید. با هر هدفی که به آن دست می‌یابید، می‌دانید که در حال پیشرفت هستید و انگیزه خواهید داشت تا به اهداف دیگر خود ادامه دهید. یک برنامه مطالعه ثبات لازم برای دستیابی به اهداف را برایتان فراهم می کند.

در این مقاله سعی نمودیم به تمامی سولات مربوط به اینکه یادگیری زبان هلندی چقدر طول میکشد پاسخ دهیم. امیدواریم که برای شما مفید بوده باشد. خوشحال میشویم نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین در صورت تمایل به بادگیری زبان هلندی می توانید با دپارتمان تدریس خصوصی زبان هلندی موسسه زبان آموزان پیشرو در ارتباط باشید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − ده =

تماس با کارشناس