به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
تدریس و آموزش خصوصی مکالمه زبان آلمانی

روش های آموزش مکالمه زبان آلمانی

قطعا خیلی از شما عزیزان که علاقه مند به یادگیری و تسلط بر مکالمه زبان آلمانی هستید تاکنون بارها به این مسئله فکر کرده اید که چگونه می توان کلمات و اصطلاحات محاوره ای به زبان آلمانی را چنان طبیعی و با اعتماد به نفس به کار ببرم که بتوانم خیلی راحت منظور خود را به شخص مورد نظر منتقل کنم؟

هشت توصیه کاربردی برای یادگیری مکالمه آلمانی

واضح است که صحبت کردن هر روزه در آلمان به زبان آلمانی و در مورد موضوعات مختلف بهترین کمک را می کند تا بتوانید به صورت روان آلمانی صحبت کنید. اما فقط تعداد کمی از زبان آموزان زبان آلمانی چنین فرصتی دارند. برای اینکه بتوانید به راحتی و به صورت روان آلمانی صحبت کنید، ابتدا باید محتواهایی ( شامل مکالمه های صوتی، فیلم، متون، کتاب ها و غیره) در تمام موضوعات روزمره و برای سطوح مبتدی، متوسط ​​و پیشرفته داشته باشید.

این محتواها باید شامل دیالوگ و مونولوگ (متون موضوعی)، سوال و جواب حاوی مطالب مهم، فهرست موضوعی معانی کلمات و عبارات (اصطلاحات) دشوار به همراه کاربرد آنها در جمله و واژگان جامع در تمام موضوعات روزمره باشد. در اینجا هشت نکته کاربردی را برای یادگیری مکالمه آلمانی بیان می کنیم:

تدریس خصوصی زبان آلمانی

  • باید هر جمله از مکالمات (گفتمان های موضوعی) را چندین بار به صورت صوتی گوش دهید و همزمان متن آن را نگاه کنید و همه چیز را در جمله به طور واضح درک کنید.
  • هر جمله را بلند بخوانید (تلفظ کنید) و تلفظ خود را با تلفظ گوینده مقایسه کنید.
  • خود کنترلی:

شما باید بررسی کنید و ببینید که آیا می توانید معنی تمام جملات را در گفتگوها درست بفهمید یا خیر. مهمترین چیز این است که خودتان آلمانی صحبت کنید و هر جمله را در مکالمه ها بررسی کنید، هرچند در هنگام صحبت کردن اشتباهاتی داشته باشید. تا به حال توجه کرده اید که مترجمین چگونه بر یک زبان خارجی(به ویژه از لحاظ گفتگو و واژگان) تسلط کامل دارند؟ شما هم باید به این مرحله در مکالمه آلمانی برسید.

  • برای یادگیری بهتر مکالمه آلمانی، باید سوالات و پاسخ های بالقوه را با مطالب مهم در تمام موضوعات کاربردی روزانه آماده کرده و خود کنترلی را تمرین کنید. دو وبسایت ذکر شده در زیر شامل تعداد زیادی سوالات آماده شده به زبان انگلیسی درباره انواع مختلفی از موضوعات گوناگون هستند:

www.esldiscussions.com

 http://iteslj.org

  • شما باید فهرستی از معانی کلمات دشوار و عبارات (اصطلاحات) همراه با کاربرد آنها در جملات و در هر موضوع داشته باشید و تمرین کنید تا بتوانید آنها را به زبان خودتان ترجمه کنید.
  • درباره هر موضوع در لغت نامه های موضوعی زبان آلمانی، می توان بسیاری از واژگان را یاد گرفت. در برخی از لغت نامه های خوب زبان آلمانی همچنین برای هر کلمه، تعدادی جملات کاربردی نیز بیان شده است که این امر بسیار با اهمیت است. شما باید خودتان نیز با کلماتی که برایتان دشوار است، جملاتی بسازید و بنویسید. برای این کار سعی کنید در مورد شرایطی از زندگی واقعی که این واژه ها می توانند به کار برده شوند، فکر کنید.
  • برای فراگیری کلمات و کاربرد آنها در مکالمه آلمانی همچنین می توانید از روش خواندن متون درباره موضوعات مختلف استفاده کنید. کتابهای خودآموز مختلفی با موضوعات مهم روزمره موجود هستند که آنها را می توانید در فروشگاه های کتاب فروشی پیدا کنید.
  • باید تمام کلماتیا که معنی آن را نمی دانید در هر یک از جملات یادداشت کنید. باید تمرین کنید تا مطالب مندرج در متون را بخوانید. همانطور که خود مردم مکالمه آلمانی انجام می دهند؛ فقط با تمرین است که همه چیز کامل می شود.

در انتها، بررسی دائمی محتوای آموزشی، دانش جامع و موفقیت در یادگیری را تضمین می کند. بنابراین سعی کنید علاوه بر تمرین زیاد برای مکالمه آلمانی، به صورت مکرر مطالب آموزشی را مرور و یادآوری کنید.

نکات پایاتی

بهترین راه برای یادگیری و تسلط بر مکالمه زبان آلمانی شرکت در کلاس های خصوصی و تدریس خصوصی زبان آلمانی می باشد. زیرا در کلاس های عمومی به دلیل وجود محدودیت های زیاد امکان تمرین زیاد و کاربردی وجود ندارد.

موسسه زبان آموزان پیشرو بهترین مرکز تدریس خصوصی زبان، آماده ارائه خدمت در زمینه آموزش مکالمه زبان آلمانی می باشد. ۳۵ جلسه مکالمه تضمینی زبان آلمانی فقط خصوصی در موسسه، محل کار و یا منزل و محل مورد نظر شما و همچنین کلاس های آنلاین. ما آماده ایم تا اساتید مجرب و باسابقه خود را بنا به درخواست شما به منزل یا محل کار شما در سراسر تهران بزرگ اعزام نماییم. همچنین شما می توانید کلاس های خود را در موسسه نیز برگزار کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

تماس با کارشناس