به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
آموزش خصوصی مکالمه زبان انگلیسی

مکالمه زبان انگلیسی برای نوآموزان

شاید از نظر خیلی ها، مخصوصا نوآموزان، فراگیری زبان انگلیسی عجیب و دشوار به نظر برسد. همچنین تعداد زیادی از افراد به علت شیوه های ناصحیح آموزش در دوران مدرسه، یادگیری این زبان برایشان به یک رویا تبدیل شده باشد.

مکالمه زبان انگلیسی یکی از مهمترین اهداف یادگیری زبان است. چه بسا افراد بسیاری مهارت های خواندن و نوشتن را در سطح بالایی دارند، ولی مهارت مکالمه آن ها ضعیف است.

در این متن قصد داریم کمی درباره ی مهارت های مکالمه در زبان انگلیسی برای افرادی که تازه شروع به آموختن این زبان کرده اند صحبت کنیم.

توجه : شما عزیزان جهت آموزش خصوصی مکالمه زبان انگلیسی می توانید با موسسه زبان آموزان پیشرو تماس حاصل نمایید.

مرحله ی اول؛ مکالمه روزمره

اولین و موثرترین کار، آشنایی با جملات گفتگوی روزمره است. تمرین درباره ی جملاتی همچون احوال پرسی، پرسیدن قیمت، پرسیدن آدرس، عذرخواهی، ابراز تاسف، پرسیدن سن، تشکر، تبریک، بیان احساسات و غیره می تواند نوآموز را به خوبی با مکالمه ی روزمره ی انگلیسی آشنا کند.

در این حالت ذهن شخص درگیر موضوع شده و این شیوه نتیجه بهتری نسبت به شیوه ی آموزش تک لغتی دارد.

در این مرحله معلم زبان آموز را به چالش می کشد و در همین مرحله نیاز به لغت های بیشتر باعث یادگیری کلمات جدید تر می گردد.

یادگیری زبان

مرحله ی دوم؛ گسترده سازی مکالمات

در این مرحله تلاش می شود، مکالمه در موقعیت های مختلف به نوآموزان آموزش داده شود. به عنوان مثال از او خواسته می شود تا خود را در سوپرمارکت تصور کند، در حالی که دنبال مواد اولیه تهیه ی یک شام می گردد باید بتواند به وسیله مکالمه با فروشنده، محل هر کالا را پیدا کنند. این تمرین کمک می کند اسامی مواد مصرفی روزمره را یاد بگیرند و با لغات اشاره به دور و نزدیک آشنا شوند. همچنین قرارگیری در موقعیت های دیگر آن ها را در مکالمه انگلیسی بسیار قوی تر می کند.

در این مرحله درباره قیمت، وزن، رنگ و تعداد صحبت می شود و نوآموز یاد می گیرد که چگونه از جزئیات بیشتری در مکالمه خود استفاده کند.

مرحله ی سوم؛ معادل سازی لغات

در این مرحله به زبان آموز نحوه ی مترادف و متضاد کلمات در قالب مکالمه آموزش داده می شود. به این صورت که در مکالمه ی دو به دو، هر یک از طرفین از لغاتی استفاده می کند که ممکن است معنی آن برای طرف مقابل تعریف شده نباشد. توضیح درباره ی کلمه، بیان مترادف ها یا حتی استفاده از لغات متضاد کمک می کند دایره لغات هر دو طرف گسترده تر و جامع تر شود.

مرحله ی چهارم؛ کنفرانس موضوعی

در مرحله چهارم برای هر دانش آموز یک موضوع تعیین می شود و وی باید بتواند پیرامون آن به مدت چند دقیقه به سایر نوآموزان توضیح دهد. پس از کنفرانس کامل پیرامون موضوع، مابقی افراد با پرسش و پاسخ جویای جزئیات بیشتر در این زمینه می شوند و به بیان نظرات و دیدگاه های خود می پردازند.

همین امر کمک می کند مکالمه ای جامع میان چند نفر صورت گیرد و دایره ی مکالمات وسیع تر شود. استفاده از مباحث اجتماعی و اتفاقات روز اشتیاق مکالمه را در نوآموز بیشتر می کند و باعث مشارکت بیشتر وی می شود.

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی

نتیجه گیری

استفاده از روش های کاربردی و جدید آموزش مکالمه زبان انگلیسی سال هاست که جایگزین شیوه های قدیمی تر این مهارت شده است. در شیوه های قدیمی تر، معلم ها تلاش می کردند لغات را به صورت جداگانه به شخص آموزش دهند. این شیوه علاوه بر کاهش انگیزه و اشتیاق یادگیری باعث می شد تا پس از مدت کوتاهی معنی لغات فراموش شود یا در زمان مکالمه شخص برای پیدا کردن لغت مورد نظرش حضور ذهن کافی نداشته باشد. اما در شیوه های جدید که مکالمه محور است لغات به صورت مفهومی در ذهن باقی می ماند.

همچنین در این شیوه، معانی متفاوت یک کلمه بهتر درک می شود و قوی تر از شیوه های قدیمی در خاطر نوآموز می ماند.

موسسه زبان آموزان پیشرو با استفاده از جدیدترین شیوه های آموزش مکالمه زبان انگلیسی برای نوآموزان توانسته نتایج درخشانی در این زمینه کسب کند. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر می توانید از طریق صفحه تماس با ما، از مشاوره های متخصصین موسسه استفاده کنید.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

تماس با کارشناس