به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
تدریس خصوصی زبان هلندی

روش های آموزش مکالمه زبان هلندی

قطعا خیلی از شما عزیزان که علاقه مند به یادگیری و تسلط بر مکالمه زبان هلندی هستید تاکنون بارها به این مسئله فکر کرده اید که چگونه می توان کلمات و اصطلاحات محاوره ای به زبان هلندی را چنان طبیعی و با اعتماد به نفس به کار ببرم که بتوانم خیلی راحت منظور خود را به شخص مورد نظر منتقل کنم؟

 ۴ راز یادگیری مکالمه زبان هلندی بروزرسانی ۲۰۲۱

اگر می خواهی زبان هلندی یاد بگیری، بهتره کمی هم درباره تاریخ و منشا این زبان بدانی! امروز موسسه آموزش زبان پیشرو جالب ترین حقایق زبان هلندی را به شما می گوید.

جالب است بدانید هر چقدر آشنایی شما با یک زبان بیشتر باشد، انگیزه بیشتری برای یادگیری مکالمه آن زبان را بدست می آورید.

منشاء زبان هلندی

زبان هلندی از زبان ژرمانیک غربی است و تاثیر زیادی از زبان ژرمانیک فرانکی ها گرفته است. همچنین زبان فرانسوی قدیمی هم روی این زبان تاثیر گذاشته است. اولین سند پیداشده از نمونه نوشتاری زبان هلندی به قرن ۱۲ بر می گردد.

متکلمان زبان هلندی

در سراسر جهان ۲۸ میلیون متکلم زبان هلندی زندگی می کنند که ۲۲ میلیون آن ها زبان مادریشان هلندی است. زبان هلندی بیشتر در کشور هلند و بلژیک صحبت می شود، جایی که زبان رسمی شناخته می شود. همچننین در جزایر آنتریل (دریای کارائیب) و کشور سورینام هم به زبان هلندی صحبت می کنند.

واژه های قرضی زبان هلندی

تعدادی از واژه های زبان هلندی در زبان انگلیسی مورد استفاده قرار گرفته است. گروه هایی از هلندی ها که در قرن ۱۷ وارد آمریکا شدند؛ باعث شدند این واژه ها وارد زبان انگلیسی شود. مثال:

 apartheid, bamboo, bazooka, blink, bluff, brandy, coleslaw, cookie, cruise, drill, gherkin, gin, iceberg, waffel

بلندترین واژه های هلندی

زبان هلندی یک زبان ژرمانیک است و تعداد خیلی زیادی واژه های مشتق دارد. مشتق به واژه هایی گفته می شود که از ترکیب دو واژه بوجود می آیند.

  • Vervoerdersaansprakelijkheidsverzekering معنی «بیمه معتبر بودن حرفه ها» می دهد.
  • Overeenstemmingsbeoordelingsprocedures, معنی «فرایند ارزیابی همسازی» را می دهد.

زبان هلندی واژه های زیادی را به عاریت گرفته است و حدود ۷۵ درصد از واژه ها از این طیف هستند و اغلب آن ها از زبان فرانسوی آمده اند. حتی املای نوشتن آن ها نیز مانند فرانسوی است.

خیلی ها دوست دارند زبان هلندی را یاد بگیرند. ما قبل از شروع یک نکته را به صراحت مشخص می کنیم. هر کسی به این نکته توجه کند ثمره تلاش خود را خواهد دید.

امروز در دنیای آموزش زبان هلندی، مکالمه زبان هلندی کلیدی ترین مهارتی است که برای همه آشکار شده است. اگر شما یک دانشجو هستید و از کشور هلند بورس تحصیلی گرفته اید حرف ما را بیشتر قبول می کنید.

هدف از یادگیری زبان مکالمه و برقراری ارتباط است، اگر غیر از این بود وقت و هزینه شما هدر می رود. برخی از معلمان گرامر و معنی لغات آموزش می دهند. باید به شما هم اطلاع دهم که این روش آموزش زبان را امروزه نفی کرده اند. متخصصان حوزه آموزش بیش از پیش به مکالمه زبان هلندی تاکید می کنند.

آموزش خصوصی مکالمه زبان هلندی

برای آموزش و یادگیری مکالمه زبان هلندی چه کار باید کرد؟

یادگیری هر مهارتی از زبان نیاز به تمرین و تلاش دارد. اما حقایقی هست که در یادگیری مکالمه زبان، ورق را بر می گرداند و شما را مطمئن تر به مقصد می رساند. ما امروز چند روش موثر برای تقویت مکالمه زبان هلندی را با شما درمیان می گزاریم.

۱- حرف بزنید و یادگیری را به دنیای واقعی بیاورید

اگر فرض کنیم شما یادگیری را شروع کرده اید. باید هدف را هم مشخص کنید. قرار نیست شما مترجم زبان هلندی شوید! قرار نیست شما از ادبیات زبان هلندی سردربیاورید! ما زبان را برای مکالمه آن یاد می گیریم.

اگر مکاله زبان هلندی برای شما اهمیت پیدا کند و از اعماق وجودتان نیاز به مکالمه زبان هلندی را احساس کنید. بدون شک راه صحبت کردن آن را هم پیدا می کنید. ما فقط یک پیشنهاد کوچکی داریم که مشوق شما می شود و آن هم جمله شگفت انگیز «همین امروز شروع کن!» است.

از گفتن ساده ترین و کوتاه ترین جملات هلندی شروع کنید و خیلی زیاد به منابع و محتوای هلندی گوش کنید.

۲- یک پارتنر برای تمرین مکالمه پیدا کنید

در شبکه های اجتماعی یا از بین دوستان خود که می خواهند هلندی یاد بگیرند درخواست کنید که با شما هلندی مکالمه کنند. با هم در مورد موضوعات مشترک مثل ورزش، سیاست، فرهنگ صحبت کنید.

برای مکالمه زبان قرار نیست شما زبان را بلد باشید، بلکه با دانستن تعدادی از واژه های رایج می توانید منظور و پیام خود را منتقل کنید. هدف از این کار هم تداوم یادگیری است.

می توانید از برنامه هایی مثل Speaky استفاده کنید. در تلفن همراه  خود نصب کنید و با افرادی که تمایل دارند هلندی مکالمه کنید.

۳-یک تسهیل گر پیدا کنید

معلم خصوصی یا یک متخصص زبان هلندی را «تسهیل گر» در یادگیری زبان می گوییم. فعالیت های خیلی زیادی را با این افراد می شود انجام داد. ساعت ها می توانید با معلم مکالمه کنید، او فن بیان و روش درست برقرار ارتباط را به شما نشان می دهد.

البته همه ی معلمان زبان در آموزش هدفشان مکالمه زبان هلندی نیست. شما باید متد های مختلف آموزشی را بشناسید و اگر دیدید روش تدریس معلم با متد آموزشی مناسب شما منافات دارد، آموزش را با او ادامه ندهید. ما در وبلاگ موسسه آموزش زبان پیشرو درباره متد های آموزش زبان مقاله منتشر کرده ایم.

۴-تعارف را کنار بگذارید

برای قوی شدن در مکالمه زبان هلندی حتما باید صحبت کنید. از اشتباه کردن خجالت نکشید. از ناتوانی در گفتن جملات باکلاس و فلسفی خجالت نکشید. با جملات ساده شروع کنید با تمرین و تکرار و گذشت زمان شما هم توانایی مکالمه درباره هر موضوعی توانمند خواهید شد.

هر کسی با شما انگلیسی صحبت کرد، خوش حال باشید و با کلمات و جملاتی که یاد گرفته اید به او جواب دهید. هر چقدر این کار را انجام دهید اعتماد به نفس و خودباوری شما بیشتر می شود. در نتیجه خجالت از مکالمه را کنار گذاشته و روز به روز پیشرفت می کنید.

سخن پایانی

بهترین راه برای یادگیری و تسلط بر مکالمه زبان هلندی شرکت در کلاس های خصوصی و تدریس خصوصی زبان هلندی می باشد. زیرا در کلاس های عمومی به دلیل وجود محدودیت های زیاد امکان تمرین زیاد و کاربردی وجود ندارد.

موسسه زبان آموزان پیشرو بهترین مرکز تدریس خصوصی زبان، آماده ارائه خدمت در زمینه آموزش مکالمه زبان هلندی می باشد. ۳۵ جلسه مکالمه تضمینی زبان هلندی فقط خصوصی در موسسه، محل کار و یا منزل و محل مورد نظر شما و همچنین کلاس های آنلاین. ما آماده ایم تا اساتید مجرب و باسابقه خود را بنا به درخواست شما به منزل یا محل کار شما در سراسر تهران بزرگ اعزام نماییم. همچنین شما می توانید کلاس های خود را در موسسه نیز برگزار کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + نوزده =

تماس با کارشناس